Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga u Tabeli?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pretraga u Tabeli?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7038 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salvaric
Novi Sad

Član broj: 53995
Poruke: 204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Pretraga u Tabeli?20.04.2015. u 08:15 - pre 109 meseci
Koristio sam dve MySql baze, lokalnu i na webu i nisam imao nikakvih problema.

Kreirao sam CLIENT aplikaciju koja radi u pozadini i na svakih 30 sekundi proverava lokalnu bazu dal ima nekih novih slogova ili korigovanih i kroz sql šalje podtke na web bazu.

To sam izveo tako što sam u svaku tablu, koju trebam da sinhronizujem, dodao true/false polje, koje client proverava i prosleđuje u koliko je false i nakon toga vraća ga na true.

Kad se vrši korekcija nad nekim slogom, promeni se polje na false kako bih se sinhronizovala izmena.

Jedino sa čim sam imao mali problem jeste slogovi koji su izbrisani, morao sam dodati dodatnu kolonu "DEL" (true/false), u koliko se slog briše iz programa polje "DEL" se promeni na true, pošalje se na web bazu sql upit "DELETE FROM TAB...", i nakon toga se slog briše i sa lokalne baze, s tim da sam morao dodati filter u glavnom programu nad query-jima za prikaz tih podataka (filter="DEL=false"), kako bi nestali sa liste nakon brisanja.

Jeste malo konfuznije al meni je radilo posao, imo sam ograničen rok pa mi nije ništa konstruktivnije padalo na pamet, nisam ispitivao MySql-om replicator.
Nikad izvini!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pretraga u Tabeli?20.04.2015. u 10:04 - pre 109 meseci
> (1): Da li mozes da mi objasnis (baza u lokalu sa application serverom)? Koju bazu najbolje da koristim? Application server? Zasto bi uzeo ovu varijantu?

Najbolja baza ne postoji, sve to zavisi od potreba programa. Uzmi neki RDBS sa kojim si najviše radio do sada.
Ako napraviš application REST server onda on može opsluživati bilo koji klijent sa istim kodom i na isti način, desktop, web, mobile.
 
Odgovor na temu

pijavica.
Paracin

Član broj: 137624
Poruke: 56
213.235.67.*



Profil

icon Re: Pretraga u Tabeli?20.04.2015. u 12:56 - pre 109 meseci
Ok. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

FranjoZG
Franjo Popović
Programer
Zagreb

Član broj: 328819
Poruke: 298
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pretraga u Tabeli?21.04.2015. u 07:44 - pre 109 meseci
Radio sam sinhronizaciju (koja se svakodnevno vrti). Local: Firebird, net: MySQL. Tablice imaju identične fieldove.

U lok. bazi imam polje "poslan" u koje se upisuje 1 ako je poslan na net.

Baza sama pri izmjeni, u trigeru, upisuje 0.

Za brisane slogove imam posebnu tablicu s poljima:
-TableName
-KeyField
-KeyValue
tablica za brisane slogove se popunjava u trigeru "Before Delete"
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pretraga u Tabeli?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7038 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.