Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ulazak passwordom

[es] :: Office :: Excel :: Ulazak passwordom

[ Pregleda: 4685 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Ulazak passwordom24.03.2015. u 09:36 - pre 110 meseci
Napravio sam workbook u koji se ulazi passwordom ali imam problem što prilikom zahteva za passwordom se u pozadini javlja scheet aja bih da se ne pojavljuje ni jedan scheet u pozadini. Gde grešim u VBA kodu u modulu 1
Password za ulazak je : sasa.c
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom24.03.2015. u 20:35 - pre 110 meseci
Dodao sam kod koji ti omogucava da se po unetoj lozinki vide sheet-ovi. Ako zelis nesto drugacije slobodno napisi.
Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom25.03.2015. u 06:34 - pre 110 meseci
OK ovo zadovoljava formu ali ja sam imao drugačiju ideju .
[Ovu poruku je menjao goran.c dana 25.03.2015. u 07:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 26.03.2015. u 14:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom26.03.2015. u 12:45 - pre 110 meseci
Sada bih imao jož dve molbe oko VBA koda ako neko može da mi pomogne. Najpre bih u ćeliji G18 uneo šifru lica a pritiskom na dugme prikaži da se pozicionira u shhetu 1.gradska liga na toj šifri )ćeliji ) i druga je molba oko prikaza podataka u zavisnosti od šifre koja se unosi u kombo box, dakle u kombo box uneti sifru a da u zavisnosti od šifre u ostalim tekst boksovima prikaže njegove podatke

sifra za ulaz u woorkbook je sasa.c
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom27.03.2015. u 20:11 - pre 110 meseci
Izmenio sam kod za pozicioniranje prema unetoj sifri. ComboBox-om cu se baviti kasnije, trenutno sam u velikoj guzvi na poslu.
Molio bih te da mi pojasnis sta si tacno hteo kada si napisao da ne zelis da se vide sheet-ovi.

Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom27.03.2015. u 20:57 - pre 110 meseci
Najpre Djole veeeliko hvala za pomoć oko pozicionaranja, sada je sve Ok mozda bih samo terbalo dodati kod koji kontrolise unetu sifru pa ako nije u opsegu da se prijavi greska.Ima i malu gresku koja nije bitnanakon unete sifre ne moze da se odmah pritisne dugme koje ga salje već negde bilo gde pa dugmeOko skrivanja sheetova ništa senzacionalno, svojevremeno sam video jedan primer pa sam pokusao da se prisetim i uradim ga sada kada je meni trebao. Da budem krajnje jednostavan otvori se excell ali je pozadina potpuno prazna (plava) samo se pojavi login box pa kada se unese sifra onda otvara sve ostale sitove i prikazuje prvi. Zahvalan na pomoći do sada i pozdrav
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom28.03.2015. u 04:07 - pre 110 meseci
Sada mi je jasno sta si zeleo, nadam se da je ovo resenje sto se tice skrivanja prozora prilikom otvaranja fajla.
Doradio sam kod sada ces imati obavestenje kada se unese sifra koje nema u bazi.
Kada u celiju G18 uneses sifru ides na "ENTER" to je za excel normalno i tada mozes da kliknes na dugme.

Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom28.03.2015. u 06:29 - pre 110 meseci
To je upravo ono sto sam ja pokusao kodom koji sam napisao da resim ali sam ocigledno pravio gresku, mada je gledajuci sada i bolje Djoletovo resenje sa minimiziranjem. Da li postoji i drugi nacin pozicioniranja bez dugmeta za pozicioniranje..........
P.S. Ako ti nije problem Djole molio bih te da mi pogledas oko combobox-a ( ja sam tu blokirao i nemogu da ga resim ) unapred hvala.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 28.03.2015. u 07:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 28.03.2015. u 07:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom30.03.2015. u 00:47 - pre 110 meseci
Greskom sam poceo da se bavim formom za unos podataka umesto pretrage, kasnije je bilo jednostavnije da kod prilagodim tako sto ces u textbox "broj licence" uneti broj a u ostalim textbox-ovima se prikazuju podaci. Ukoliko sifra ne postoji u textbox-u ce pisati "broj licence ne postoji", tekst se automatski selektuje pa je dovoljno uneti drugi broj bez prethodnog brisanja. Morao sam da promenim format u koloni "B" gde su upisani brojevi licenci, takodje sam promenio formate i u sheet-u "komandna tabla" i formulu za odredjivanje narednog broja licence. Zbog ove promene ne brini sve ce funkcionisati. Testiraj pa javi ako sam nesto propustio.
Ako ti je bitno da to ide preko combobox-a cim uhvatim vremena bavicu se tim.
Za combobox "funkcija" sam izmenio opseg tu si napravio gresku sada je OK.

Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom30.03.2015. u 13:30 - pre 110 meseci
Pa evo Djole s obzirom da se svelo na to da mi ti pomažeš da završim sve ovo što je već i izašlo iz teme ja sam doradio neke stvari i sad je prilično oK ali bih sada (ako možeš zato što imam probleme sa VB kodom)da se naredna sifra koja se nalazi u F8 automatski pojavi kod unosa novog lica u text boxu broj licence. Kod pretrage sam uradio Combo box i radi ok mada bi sada trebalo da se pojavi poruka o ne postojećem podatku a da text polja budu prazna , meni se u prvoj ćeliji javlja kao ne postojeći podatak a ostali podaci ostaju od prethodnog lica.Ja sam povezao forme dugmadima i sada bi trebalo da ima samo jedna forma za promenu podataka ( koju sam uradio), brisanje ne znam da li bi bilo pametno jer bi onda morala da se oslobađa šifra. U formi promena radi mi autofil prva dva text boxa kako da ih na osnovu RW.value popunim sve u zavisnosti d vrednosti u Combo-boxu
Pozdrav
P.S.Pretraga funcionise sa formatom text a sta bih trebalo da promenim da bi radio i s general formatom

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 30.03.2015. u 18:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom30.03.2015. u 19:04 - pre 110 meseci
Gorane, deo u vezi pretrage i praznjenja podataka kada je poruka "licenca ne postoji" i problem sa ucitavanjem podataka kada se unese druga sifra licence su reseni.
kod za praznjenje ces videti u modulu, a drugi deo problema vezano za combobox se resi u Properties combobox-a tu izmenis, ja sam to vec uradio,
MatchEntry= 2-fmMatchEntryNone. Testiraj ako nesto iskrsne slobodno prijavi, kasnije cu pogledati sta si jos naveo da bi trebalo podesiti.

Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom30.03.2015. u 19:18 - pre 110 meseci
Najlaksi deo sam zaboravio evo i automatskog upisa prve slobodne sifre.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom30.03.2015. u 19:36 - pre 110 meseci
Na brzinu sam pogledao ,ostalo je ne reseno da se napravi jedna forma za promenu/brisanje ( ne mora brisanje ) podataka * ili se koristi forma promeni. Molim te pogledaj sta bi trebalo promeniti u formi promena radi mi autofil prva dva text boxa kako da ih na osnovu RW.value popunim sve u zavisnosti od vrednosti u Combo-boxu. Eventualno bi se kasnije javilo kao problem automatska dopuna lista:liga,funkcija
Pozdrav
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom31.03.2015. u 03:49 - pre 110 meseci
Sada bi trebalo da radi promena podataka.
Kasnije cu pogledati ostalo.

Pozdrav.
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

p.djole
Petrović Đorđe
Ugrinovci

Član broj: 265690
Poruke: 46
94.230.188.*



+6 Profil

icon Re: Ulazak passwordom31.03.2015. u 23:21 - pre 110 meseci
Gorane , Na formu unos podataka sam dodao jedno dugme za dodavanje funkcije,
ako je to ono sto si hteo lako cu dodati za ligu.
pri dodavanju funkcije ako je textbox prazan ima msgbox sa obavestenjem klik na OK i nastavis unos, kada prihvatis ide novi msgbox "podatak dodat"
klik na OK textbox se prazni a forma zatvara. Obavestenja mozes promeniti po volji, to znas.
Mislim da mi je kod promene ostalo da dodam obavestenje ako se izabere broj licence koja ne postoji, provericu, ti testiraj uvek postoji mogucnost da se
pojavi greska.

Nisam uspeo da zakacim fajl pokusacu kasnije.

[Ovu poruku je menjao p.djole dana 01.04.2015. u 00:41 GMT+1]

Moja greska fajl je veci od dozvoljenog, snimio sam ga u verziji 2007 Excel Macro-Enabled.
I evo ga konacno.



[Ovu poruku je menjao p.djole dana 01.04.2015. u 01:24 GMT+1]
djole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom01.04.2015. u 18:13 - pre 110 meseci
To je ono sto sam mislio, ne moraš da dodaješ za ligu dodaću ga ja. Ono što sam primetio da nedostaje to je isto kao i tvoje zapažanje - da prijavi šifru koja već postoji ali sada to bi trebalo da radi i kod funkcija s tim što bi kod funkcija trebala da postoji i opcija brisnja sa sigurnosnim pitanjem da li stvarno hoćete da obrišete i da se menja naziv funkcije odnosno da se menja postojeća. Izlazak iz workbook uz pitanje da li želite da napustite program. Ovo me već deprimira napravio sam filter po nazivu kluba ( što sam radio dosta puta ) i nešto ne funkcioniše molim te Djole pogledaj to izludeh sebe da nađem grešku i ništa neće da radi pa neće
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 02.04.2015. u 18:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 02.04.2015. u 18:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goran.c
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 247909
Poruke: 106
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Ulazak passwordom07.04.2015. u 08:16 - pre 110 meseci
Sada sam ispravio i fiiltriranje - pretraga po klubu , po funkciji ili po jednom i drugom kriterijumu funkcioniše. Ostalo je da se dorade zapažanja iz prethodnog posta. Pošto postoji mnogo korisnih kodova koje sam uradio ja i u znatnoj meri Đjole bilo bi dobro da se i ovo doradi pa bi mnogo ljudi moglo da ih koristi. U attachu se nalazi dorađena verzija.

[Ovu poruku je menjao goran.c dana 07.04.2015. u 10:05 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Ulazak passwordom

[ Pregleda: 4685 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.