Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apple iMac G5 20 Inch potrebna pomoc

[es] :: Macintosh :: Apple iMac G5 20 Inch potrebna pomoc

[ Pregleda: 4351 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoksi.pi
administrativni poslovi

Član broj: 295048
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Apple iMac G5 20 Inch potrebna pomoc16.03.2015. u 14:02 - pre 110 meseci
Imam problem sa racunarom iz naslova, Apple iMac G5/1.8 20-Inch, kada se pokrene cuje se karakteristican zvuk i blinkne plavi ekran i predje na prikaz nekih linija.
Slika:

To se desava i kada je u njemu dvd sa kojim inace normalno pokrecem drugi Apple iMac G5/1.9 17-Inch (iSight)
Probao sam da skinem HDD sa ovog manjeg i stavo u veci, u tom slucaju kada pokrenem racunar cuje se ton
i prikaze plavi ekran sa nekim ljubicastim prugama, to je ustvari onaj sto sam pomenu iznad u poruci koji blinkne pre nego se pojave strafte, i tu se zaglavi.
Cuje se da nesto cita sa HDD-a i nakon nekog vremena i to citanje stane malo potamni ekran kao kad prelazi u standby.
Molio bih ako neko zna u cemu je problem da me makar usmeri ka njemu jer nemam pojma ni odakle da krenem.
Da napomenem da sam imao iskustvo sa losim kondenzatorima ali se problem sa nljima nije ovako odrazavao, na ovom, problematicnom iMac-u
je neko pre mene menjao nekoliko kondenzatora tako da sada nisu svi od istog proizvodjaca i nisu iste velicine.
Nameran sam da ih promenim da stavim sve nove ali ako neko zna da to nece pomoci ne bih se maltretirao.

Podaci racunara su:
-Apple iMac G5/1.8 20-Inch
-procesor 1.8 GHz PowerPC 970 (G5) processor with an optimized AltiVec "Velocity Engine" vector processing unit and a 512k on-chip level 2 cache,
-memorija 256 MB of 400 MHz PC3200 DDR SDRAM,
-optika 4X DVD-R/CD-RW "SuperDrive"
-graficka NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra graphics with 64 MB of DDR SDRAM (AGP 8X)
-displej 20" TFT Active Matrix LCD (1680x1050)

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Apple iMac G5 20 Inch potrebna pomoc

[ Pregleda: 4351 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.