Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?

[es] :: Laptopovi :: Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?

[ Pregleda: 1825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?01.02.2015. u 22:24 - pre 111 meseci
Elem, trebalo bi uskoro da pređem sa desktopa na laptop i volela bih da nabavim neki koji će mi dozvoliti da nastavim da se igram u Cubase-u. Dakle, snimanje vokala i unos MIDIja preko eksterne zvučne kartice i kasnije obrada, sve na vrlo osnovnom nivou. :D

15 inča ekran je sasvim dovoljan, bilo bi dobro da baterija traje što duže.

Imam i jedno usputno pitanje - ima li šanse da Adobe Premiere radi na integrisanoj grafičkoj na laptopu?

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?01.02.2015. u 23:31 - pre 111 meseci
Adobe premiere je poprilično zahtevan, onda kada treba da izbaci kvalitet. A i mimo toga. Svaki profi/polu profi video editor jeste takav. A kad na to dodamo i da je danas po pitanju resorsa .. limit jaaako daleko... u odnosu na nekad.. Audio softver, zahteva sposobnu zvučnu karticu + dosta brz cpu. Grafička kartica je manje više bitna u tom slučaju. Ja lično, nikada ne bih koristio Audacious/Cubase/Audition/Sound forge, itd.. i pored toga još i Premiere, a da kućište nije kockasto i debelo. "Fiksirano" i teško prenosivo. Znači, desktop - 'babaroga'. Da može sve to unutra (gpu, northbridge, cpu, hard disk) i da diše onda kad treba. Ne znam šta danas sve može da se nađe od notebook-ova i dokle ide litografija kao standard za 500 ojra, možda i ima nekih žilavih i mišićavih, koji hoće da potraju duže od .. 4-5 godina a da budu korektni i da za to vreme traže samo struju i povremeno čišćenje od prašine. Obrni okreni, za poneki semplić ili rekreativno zezečenje, hoće i notebook, ali, ako te stvari treba da se rade intezivnije na dnevnoj bazi, nekako je jaka desktop konfiguracija pravi izbor. Što se tiče Adobe Premiere i koja grafička, to je najbolje videti na sajtu, pa šta tamo kaže pod system requirements. Pretpostavljam da ima tih informacija.
about:networking
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?02.02.2015. u 09:40 - pre 111 meseci
Gledala sam neke specifikacije i da, rekla bih da bez posebne grafičke Premiere otpada a verovatno bi bio problem i sa pregrevanjem. OK, onda mi je samo bitno da mogu da povremeno uradim nešto sa muzikom.

[Ovu poruku je menjao pixie dana 02.02.2015. u 18:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Koji laptop uzeti do 500 evra za rad u Cubase-u?

[ Pregleda: 1825 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.