Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju

[ Pregleda: 1216 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikd3

Član broj: 327361
Poruke: 8
..18.204.dynamic.cablesurf.de.



Profil

icon Vodic za emigraciju20.01.2015. u 16:10 - pre 112 meseci
Zdravo svima

Zeleo bih da studiram u Nemackoj, ali za moj smer je potrebno znati nivo C1 nemackog, u okviru mog fakulteta postoji kurs od a1-c1 koji traje od oktobra do juna, s' obzirom da imam polozen A2, jer sam Nemacki ucio malo u Srbiji i nakon toga sam dosao u Nemacku kod svog tate (kao turista), gde sam isao na kurs i zavrsio a2, ostao sam dva meseca, i sada sam se vratio, prikljucujem se kursu od Februara, medjutim pojavio se problem, mislio sam da cu moci odavde da zavrsim vizu ali moram da se vratim u Srbiju, problem je sto ne znam koliko ce vremena biti potrebno da dobijem vizu, i sta mi sve treba, imam 3 nedelje da resim to, ako ne dobijem vizu do polovine februara, necu stici da zavrsim sve, a ako ne polozim c1 do jula, necu moci da se upisem na fakultet, sada, i moracu da pauziram godinu. Zanima me da li je neko imao slicna desavanja kao i ja, i da li moze da mi pomogne malo oko te vize, sta sve treba, koliko vremena je potrebno da se dobije, i da li je moguce da ja sve to zavrsim u roku.

Hvala puno, nadam se da ce mi neko pomoci, jer stvarno vise ne znam gde i sta da trazim
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju

[ Pregleda: 1216 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.