Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JNA - mitovi, legende i idijotizmi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200583 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 12:55 - pre 112 meseci
Citat:
Nika Matejic:

Tito je dete iz vanbračne zajednice Džona Rokfelera i Franje Josifa, to je dokazano.

A kako je dokazano?


Citat:
Nika Matejic:

Zato nije znao dobro srpski.

Josip Broz je govorio mešavinu Hrvatskog i Slovenačkog.
Kao i svi rodjeni i odrasli u Zagorju.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 13:43 - pre 112 meseci
Mislim da je tvrdnja da smo NEKADA bolje ziveli nego danas dobila svoj krucijalni DOKAZ

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-listi-Srbija-je-na-samom-vrhu

Biti u VRHU najbednijih zemalja je svakako tabelarni uspeh i liderstvo u regioni, tako da nevezano za ljubav prema ajfonima i gadgetima...zna se gde nam je mesto
 
Odgovor na temu

Branko.R

Član broj: 323334
Poruke: 315
109.121.56.*



+589 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 15:28 - pre 112 meseci
Citat:
štampar:Vidim da su na forumu sve sami lovatori koji su zarađivali 1200 DM platu a privatno još 1000 DM ...

Zašto se inatiš i izvrćeš reči? Ko je i gde rekao da su svi zarađivali navedenu cifru?
Ko klinac se ponašaš?! Pošto ti je više članova reklo da se duge cevi nisu dužile i nosile kući, ti si se naljutio i počeo da izmišljaš?

 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 15:31 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
Mislim da je tvrdnja da smo NEKADA bolje ziveli nego danas dobila svoj krucijalni DOKAZ:)

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-listi-Srbija-je-na-samom-vrhu

Biti u VRHU najbednijih zemalja je svakako tabelarni uspeh i liderstvo u regioni, tako da nevezano za ljubav prema ajfonima i gadgetima...zna se gde nam je mesto:)



 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 16:23 - pre 112 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
hotchimney: Nije pitanje Niški teve.
Već si ti rekao da je problem prodati.
Pa kad si tako pametan i znaš šta je problem niko ti ne brani da prodaješ.
Ako hoćeš i Niški teve, jer je samo mudrost prodati.

Nije bitno šta prodaješ,
bitno je da si mudrica da prodaš,
kapiš?


Naravno da je bitno šta prodaješ, zato i jeste teško. Bilo je lako prodavati Š klasu kad narod nije imao izbora i ti se onda duvaš "proizvodili smo ovoliko onoliko, a šta danas". Da je bila onda konkurencija kakva je danas, ne bi ni onda mogao uvaljivati bofl televizore i sličnu robu, kao što ne možeš ni danas.


Kad odem sledeci put u Srbiju snimicu OBODIN frizider moje babe i uploadovacu foto.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 17:57 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
2012 v2: To sto je u Ljubljani otvoren prvi pederski klub, ne znaci da je u beogradu procentualno manje pedera, vec da se moraju sakrivati.

Kako je za Slovenke cinjenica, neoboriva? Na osnovu kojih pokazatelja to mozemo utvrditi.

Ne za*ebavam, pitam te ozbiljno.

To me mnogo podseca na pricu kako su Englezi pederi, a Skoti ili Irci muskarcine, kad ono u svakom ratu, koji se desavao kroz istoriju Englezi su pobedjivali.


Mozda zato sto ih je 5 puta vise nego iraca i skota zajedno, a ?


U ratu nije presudan broj ljudstva da bi se pobedilo. U istoriji ratovanja ima dosta primera koji pokazuju da je broj vojnika od sporednog znacaja.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 18:09 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney:

Ja sam po ceo dan slušao Boba Dilana, Suzy Quatro, i ostali "imperijalistički šund".
Od 1978 sam redovno treštio VOA. Od 1982 na tranzistoru Spidola 250 ruske proizvodnje.
I ništa nisam rizikovao. Čak sam imao odličnu platu.



Fenomen.
Bilo je u SFRJ nekoih cudnih resenja posebno sto se tice socijale, ali nije postojala mogucnost da neko dobija platau pre rodjenja.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 18:24 - pre 112 meseci
cak i da su Englezi svi pederi, a Irci svi alfa muzijaci to i dalje ne znaci da pederi ratuju slabije od heteroseksualaca !
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 18:48 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
U cemu vam je problem sa Niskim tv-om?

Pa ni ostali svetski proizvodjaci su bili sa proizvodima u rangu niskog tv-a, neki malo bolji, skuplji, neki isti a neki losiji.

Proizvodnja je bila realna, srazmerna nivou planetarne tehnologije.

Kao i ostali proizvodi, be vidim zasto se izmestaju 30-50 godina u budicnost da bi se nesto "pokazalo"..ili poredilo

Da je Ei Nis nastavio da se bavi cime se bavio, svakako je da bi pravili LED televizire, i skenere, savremenu industrijsku elektroniku DANAS, a ne bi bili razrafljeni i na otpadu..


Generalno se slazem sa tobom, to je tako. MEDJUTIM postoji jedan veoma velik problem koji je donekle uzrokovao raspad industrije , a samim time i raspad privrede SFRJ, sto se kao recidiv nastavlja i danas, a nastavice se i dalje jer se sve vise urusava obrazovni sistem i odabir ljudi na rukovodecim pozicijama.

Problem sa posustajanjem privrede pocinje sredinom sedamdesetih godina kada je stasala preva generacija visoko skolovanih u SFRJ. Dobar deo ljudi koji su postavljani za direktore preduzeca nije bio realno strucan i kvalifikovan za obavljanje tih poslova. Kako je neminovno poceo rasti i standard stanovnistva poceli su rasti i apetiti rukovodioca, postojao je samo jedan "ogroman" problem koji je trebalo resiti.

Kako je osnovna ideologija bila "modifikovani oblik kumunistickog uredjenja" koji se bazirao na ravnopravnosti, jednakosti, borbi protiv burzoazije pojavljivao se problem kako uzivati u "burzoaskom nacinu zivota", a opet sve podvesti u kontekst ideologije i legalnosti. TO JE BIO OSNOVNI PROBLEM.

Pribeglo se stvaranju imaginarnog sveta, polako ali sigurno narod je ulazio u jednu "paranoidno-sizoidnu dimenziju" iz koje nije izasao ni dan danas. Pocelo se legalno izigravati zakon, negirati sve negativnosti koje su bile sve evidentnije i glorificirati pozitivnosti kojih je bilo sve manje i manje. U tom transu pojavljuju se ljudi koji imaju devize u drzavi u kojoj ne postoji legalno trziste devizama. Tada se pojavljuju rukovodioci koji imaju svoje stanove i kuce koje su stekli od plate. Plate sa kojom za svoja tri zivota ne bi stekli jedan svoj novokupljeni stan, normalno to se kasnije spustilo i na nizi nivo "u bazu", pa se pojavili razni sverceri koji su se i ovde reklamirali, izgradnja kuca bez dozvola, zaposljenja na radnim mestima za koje realno nema potrebe. Tada se pocinje pojavljivati slogan: "radio ne radio, svirati ti radio", "ne moze me niko toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" i jos mnogo takvih apsurdnosti koje su samo nasledile generacije koje su kasnije dosle.
Jugoslovenska industrija je pratila korak sa ostalim industrijama svetaa negde do sedamdesetih po pitanju kvaliteta svojih proizvoda. Od osamdesetih dlolaze na rukovodeca mesta sve vise i vise nepismeni i nezainteresovani za posao ljudi koji neminovno iz dana u dan unistavaju industriju. Postojalo je normalno i pozitivnih primera, medjutim kako je u socijalizmu vlasnik svih proizvodnih kapaciteta drzava, uzimalo se od dobrih i poklanjalo se losima bez da losi za to odgovaraju.

Resen je kljucni problem, UNISTEN JE PRAVNI SISTEM DRZAVE. Niko vise ne odgovara za stetu koji cini drustvu i zajednici. To je pocetak raspada sistema.
Od sredine osamdesetih predstavnici preduzeca koji se salju na sajmove po svetu, ne idu vise sa ciljem da prate svetsku trend razvoja tehnologija i da nabave sto je bolji "masinski park" cime bi odrzali ili unapredili razvoj industrije, vec se sve svelo na setnju, dnevnice i kurave. TAKO JE SVE POCELO.

Statisticki podaci u SFRJ od samog pocetka 1945 su lazni i netacni i to je nastavljeno do danas. Onda dolazi jos novija generacija kvazi strucnjaka, kvazi postenih, kvazi obrazovanih. REalno pismeni, kvalifikovani koji ne uspevaju da se ubace u drusto lopova polako ali sigurno napustaju drzavu i taj broj je iz dana u dan rastao.

U pocetki 1965-1968-1970 obrazovna struktura ljudi koji su odlazilu pretezno u Nemacku bila je na jako niskom nivou, to su uglavnom bili seljaci, nesto losih majstora i gradska sirotinje, kasnije se sve to drasticno menja i sve vise odlaze pismeniji i kvalifikovaniji ljudi, a na rukovodece pozicije dolaze sve gori i gori ljudi. to je takodje nastavljeno do dana danasnjeg.

Sta je jedan od glavnih problema danas, a koji se ne moze resiti.

Nema vise dobre drzavne industrije koja bi slepala losiji deo i plus pokrivala socijalna davanja. Drzava vise nije vlasnik dobrih preduzeca, a svaka nova struktura ljudi na vlasti je daleko gora od njihovih predhodnika. taj trend je nemoguce zaustaviti iz vise razloga, ali to prevazilazi okvire ove teme.

Ja to gledam tako, mozda vi sve to vidite drugacije.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 18:56 - pre 112 meseci
problem na Balkanu je sto nismo naucili da trajemo. Nismo izdrzali test vremena.

A drugo, mi smo pomalo fatalisti. Ako nije super onda nam je srajne.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 19:01 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
U cemu vam je problem sa Niskim tv-om?

Pa ni ostali svetski proizvodjaci su bili sa proizvodima u rangu niskog tv-a, neki malo bolji, skuplji, neki isti a neki losiji.

Proizvodnja je bila realna, srazmerna nivou planetarne tehnologije.

Kao i ostali proizvodi, be vidim zasto se izmestaju 30-50 godina u budicnost da bi se nesto "pokazalo"..ili poredilo

Da je Ei Nis nastavio da se bavi cime se bavio, svakako je da bi pravili LED televizire, i skenere, savremenu industrijsku elektroniku DANAS, a ne bi bili razrafljeni i na otpadu..


Generalno se slazem sa tobom, to je tako. MEDJUTIM postoji jedan veoma velik problem koji je donekle uzrokovao raspad industrije , a samim time i raspad privrede SFRJ, sto se kao recidiv nastavlja i danas, a nastavice se i dalje jer se sve vise urusava obrazovni sistem i odabir ljudi na rukovodecim pozicijama.

Problem sa posustajanjem privrede pocinje sredinom sedamdesetih godina kada je stasala preva generacija visoko skolovanih u SFRJ. Dobar deo ljudi koji su postavljani za direktore preduzeca nije bio realno strucan i kvalifikovan za obavljanje tih poslova. Kako je neminovno poceo rasti i standard stanovnistva poceli su rasti i apetiti rukovodioca, postojao je samo jedan "ogroman" problem koji je trebalo resiti.

Kako je osnovna ideologija bila "modifikovani oblik kumunistickog uredjenja" koji se bazirao na ravnopravnosti, jednakosti, borbi protiv burzoazije pojavljivao se problem kako uzivati u "burzoaskom nacinu zivota", a opet sve podvesti u kontekst ideologije i legalnosti. TO JE BIO OSNOVNI PROBLEM.

Pribeglo se stvaranju imaginarnog sveta, polako ali sigurno narod je ulazio u jednu "paranoidno-sizoidnu dimenziju" iz koje nije izasao ni dan danas. Pocelo se legalno izigravati zakon, negirati sve negativnosti koje su bile sve evidentnije i glorificirati pozitivnosti kojih je bilo sve manje i manje. U tom transu pojavljuju se ljudi koji imaju devize u drzavi u kojoj ne postoji legalno trziste devizama. Tada se pojavljuju rukovodioci koji imaju svoje stanove i kuce koje su stekli od plate sa kojom za svoja tri zivota ne bi stekli, normalno to se kasnije spustilo i na nizi nivo "u bazu", pa se pojavili razni sverceri koji su se i ovde reklamirali, izgradnja kuca bez dozvola, zaposljenja na radnim mestima za koje realno nema potrebe. Tada se pocinje pojavljivati slogan: "radio ne radio, svirati ti radio", "ne moze me niko toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" i jos mnogo takvih apsurdnosti koje su samo nasledile generacije koje su kasnije dosle.
Jugoslovenska industrija je pratila korak sa ostalim industrijama svetaa negde do sedamdesetih po pitanju kvaliteta svojih proizvoda. Od osamdesetih dlolaze na rukovodeca mesta sve vise i vise nepismeni i nezainteresovani za posao ljudi koji neminovno iz dana u dan unistavaju industriju. Postojalo je normalno i pozitivnih primera, medjutim kako je u socijalizmu vlasnik svih proizvodnih kapaciteta drzava, uzimalo se od dobrih i poklanjalo se losima bez da losi za to odgovaraju.

Resen je kljucni problem, UNISTEN JE PRAVNI SISTEM DRZAVE. Niko vise ne odgovara za stetu koji cini drustvu i zajednici. To je pocetak raspada sistema.
Od sredine osamdesetih predstavnici preduzeca koji se salju na sajmove po svetu, ne idu vise sa ciljem da prate svetsku trend razvoja tehnologija i da nabave sto je bolji "masinski park" cime bi odrzali ili unapredili razvoj industrije, vec se sve svelo na setnju, dnevnice i kurave. TAKO JE SVE POCELO.

Statisticki podaci u SFRJ od samog pocetka 1945 su lazni i netacni i to je nastavljeno do danas. Onda dolazi jos novija generacija kvazi strucnjaka, kvazi postenih, kvazi obrazovanih. REalno pismeni, kvalifikovani koji ne uspevaju da se ubace u drusto lopova polako ali sigurno napustaju drzavu i taj broj je iz dana u dan rastao.

U pocetki 1965-1968-1970 obrazovna struktura ljudi koji su odlazilu pretezno u Nemacku bila je na jako niskom nivou, to su uglavnom bili seljaci, nesta losih majstora i gradska sirotinje, kasnije se sve to drasticno menja i sve vise odlaze pismeniji i kvalifikovaniji ljudi, a na rukovodece pozicije dolaze sve gori i gori ljudi. to je takodje nastavljeno do dana danasnjeg.

Sta jednini od glavnih problema danas, a koji se ne moze resiti.

Nema vise dobre drzavne industrije koja bi slepala losi deo i plus pokrivala socijalna davanja. Drzava vise nije vlasnik dobrih preduzeca, a svaka nova struktura ljudi na vlasti je daleko gora od njihovih predhodnika. taj trend je nemoguce zaustaviti iz vise razloga, ali to prevazilazi okvire ove teme.

Ja to gledam tako, mozda vi sve to vidite drugacije.

P.S. Buduci da je e-mail sa mojim postom stigao verovatno svima koji prate ovu temu, administracija kojoj se mozda ne bude svidelo nesto od napisanog moze da obrise ovaj komentar.

[Ovu poruku je menjao 2012 v2 dana 24.01.2015. u 20:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 19:04 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:
problem na Balkanu je sto nismo naucili da trajemo. Nismo izdrzali test vremena.

A drugo, mi smo pomalo fatalisti. Ako nije super onda nam je srajne.


Sa prvim delom se slazem.
Drugi deo bi malo izmeni u delu "Ako nije super onda nam je srajne". Mi nemamo pojma sta je to super, jos nismo odrali, jos uvek zivimo u nekim mitovima, legendama i laznim pricama o nasoj snazi, znacaju, znanju, vaznosti za sav ostali svet.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 19:09 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
Mislim da je tvrdnja da smo NEKADA bolje ziveli nego danas dobila svoj krucijalni DOKAZ:)

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-listi-Srbija-je-na-samom-vrhu

Biti u VRHU najbednijih zemalja je svakako tabelarni uspeh i liderstvo u regioni, tako da nevezano za ljubav prema ajfonima i gadgetima...zna se gde nam je mesto:)


Ovaj izvestaj koji si naveo nema veze sa zdravim razumom. To sto je to objavio nekakav institut nema apsolutno nikakav znacaj. Sa moje tacke gledista vecina instituta koji se osnivaju nisu nista drugo nego jedan sofisticiraniji oblik "Nevladinih organizacija" kojima je osnovni cilj da mute vodu i na mala vrata protnu nesto cega bi se legalni predstavnici vlasti stideli da izuste.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 22:52 - pre 112 meseci
Citat:
2012

nije postojala mogucnost da neko dobija platau pre rodjenja.

To, u vezi muzike i teveja je napisao moj djed.
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 23:48 - pre 112 meseci
Citat:
Branko.R:
Citat:
štampar:Vidim da su na forumu sve sami lovatori koji su zarađivali 1200 DM platu a privatno još 1000 DM ...

Zašto se inatiš i izvrćeš reči? Ko je i gde rekao da su svi zarađivali navedenu cifru?
Ko klinac se ponašaš?! Pošto ti je više članova reklo da se duge cevi nisu dužile i nosile kući, ti si se naljutio i počeo da izmišljaš?



A šta sam to izmislio?

Više članova koji nisu služili ni vojsku ili nisu bili ni rođeni u vremenu o kome pričamo??Oni nisu čuli ni da je postojao ''fakultet odbrane i zaštite'' i sutra će i tebi objašnjavati da je to izmišljotina.I da je to bio obavezan predmet u školi...

(Ili fakultet ''zaštite na radu''...)

Ne volim kad me neko smatra lažovom jer to nisam a ako neko nije video ili znao da rez.oficiri zaduženu dugu cev drže kod kuće evo može da sazna iz prve ruke.I ne znam zašto to izgleda nekome neverovatno?Tako je bilo.

Isto kao što mnogi smatraju da je neverovatno otići u zatvor zbog ispričang vica u kome se pominje tito,išlo se na robiju zbog toga.

Živi su i dan danas ljudi koji su osuđivani po famoznom zakonu o ''zaštiti lika i dela josipa broza''...












 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi24.01.2015. u 23:59 - pre 112 meseci
Citat:
štampar:

Oni nisu čuli ni da je postojao ''fakultet odbrane i zaštite''

Baš si se lepo setio.
Imao sam jedan primerak ONO II koji sam bacio.
Eto, znao sam da mi može nekad zatrebati.


Citat:
štampar:

ako neko nije video ili znao da rez.oficiri zaduženu dugu cev drže kod kuće evo može da sazna iz prve ruke

Ja to nikad nisam video. Ali kao što sam napisao nije isključeno da su neki rezervni oficiri imali nešto.
Medjutim to se nikako nije odnosilo na obične vojnike.


Citat:
štampar:

Živi su i dan danas ljudi koji su osuđivani po famoznom zakonu o ''zaštiti lika i dela josipa broza''...

Šteta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi25.01.2015. u 00:04 - pre 112 meseci
Citat:
2012 v2:
Citat:
vladd:
Mislim da je tvrdnja da smo NEKADA bolje ziveli nego danas dobila svoj krucijalni DOKAZ:)

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-listi-Srbija-je-na-samom-vrhu

Biti u VRHU najbednijih zemalja je svakako tabelarni uspeh i liderstvo u regioni, tako da nevezano za ljubav prema ajfonima i gadgetima...zna se gde nam je mesto:)


Ovaj izvestaj koji si naveo nema veze sa zdravim razumom. To sto je to objavio nekakav institut nema apsolutno nikakav znacaj. Sa moje tacke gledista vecina instituta koji se osnivaju nisu nista drugo nego jedan sofisticiraniji oblik "Nevladinih organizacija" kojima je osnovni cilj da mute vodu i na mala vrata protnu nesto cega bi se legalni predstavnici vlasti stideli da izuste.



Znaci, zdrav razum nam govori da imamo NAJVECI PROSEK plata u regioniu, i da nam je BUDUCNOST obezbedjena i bez privrede, recimo gradilistem "beograda na vodi" ili "fabrike cipova"..

Pa taman da su i totalni diletanti, i placeni da "mute vodu", OVDE je voda vec toliko mutna da samo mogu da kontatuju zamucenje..

Ne postoji MAGIJA, ni istrazivanje, u kojem bismo se nasli na nekom POVOLJNOM mestu neke pozitivne tabele.

Ovaj trend politickih prenemaganja, populizma, neestrucnosti i "prozivljavanja mandata", zaista ne moze da se pozitivno odrazi na rejting drzave..

Ovolika beda i jeftinoca radne snage je za osrednji africki nivo.
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi25.01.2015. u 00:27 - pre 112 meseci
Citat:
hotchimney:


Citat:
štampar:

ako neko nije video ili znao da rez.oficiri zaduženu dugu cev drže kod kuće evo može da sazna iz prve ruke


Ja to nikad nisam video. Ali kao što sam napisao nije isključeno da su neki rezervni oficiri imali nešto.


Oruzje se ne pokazuje deci i drzi se van domasaje dece, zato nisi mogao da vidis. Imas plasticne puske, neka ti kupe roditelji i igraj se time.


[Ovu poruku je menjao 2012 v2 dana 25.01.2015. u 01:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

2012 v2

Član broj: 327278
Poruke: 2



+56 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi25.01.2015. u 00:30 - pre 112 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
2012 v2:
Citat:
vladd:
Mislim da je tvrdnja da smo NEKADA bolje ziveli nego danas dobila svoj krucijalni DOKAZ:)

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-listi-Srbija-je-na-samom-vrhu

Biti u VRHU najbednijih zemalja je svakako tabelarni uspeh i liderstvo u regioni, tako da nevezano za ljubav prema ajfonima i gadgetima...zna se gde nam je mesto:)


Ovaj izvestaj koji si naveo nema veze sa zdravim razumom. To sto je to objavio nekakav institut nema apsolutno nikakav znacaj. Sa moje tacke gledista vecina instituta koji se osnivaju nisu nista drugo nego jedan sofisticiraniji oblik "Nevladinih organizacija" kojima je osnovni cilj da mute vodu i na mala vrata protnu nesto cega bi se legalni predstavnici vlasti stideli da izuste.



Znaci, zdrav razum nam govori da imamo NAJVECI PROSEK plata u regioniu, i da nam je BUDUCNOST obezbedjena i bez privrede, recimo gradilistem "beograda na vodi" ili "fabrike cipova"..

Pa taman da su i totalni diletanti, i placeni da "mute vodu", OVDE je voda vec toliko mutna da samo mogu da kontatuju zamucenje..

Ne postoji MAGIJA, ni istrazivanje, u kojem bismo se nasli na nekom POVOLJNOM mestu neke pozitivne tabele.

Ovaj trend politickih prenemaganja, populizma, neestrucnosti i "prozivljavanja mandata", zaista ne moze da se pozitivno odrazi na rejting drzave..

Ovolika beda i jeftinoca radne snage je za osrednji africki nivo.


Vladd uzeti si pogresni parametri, zbog toga tabela koja je prikazana ne pokazuje pravo stanje stvari. Ti barem trebas znati kada se u nekom istrazivanju primeni pogresna metoda/postupak dobijaju se pogresni rezultati/podaci merenja.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi25.01.2015. u 01:14 - pre 112 meseci
Citat:
2012:

Imas plasticne puske

Nemam! Kod tebe su! A ja ne volim balavcima da uzimam igračke.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200583 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.