Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JNA - mitovi, legende i idijotizmi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200264 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 15:20 - pre 113 meseci
Bila je i ona prica sa prstom - da ga je izgubio na spanskom frontu a da je "kasniji" broz (Weiss ili kako god) imao prst... i neko je primetio i pojeo ga mrak.

Sad, verovatno se prava istina nece saznati, a dok su moji bili tamo u Nemackoj su ladno bili napadani od strane Ustaske emigracije (deda teci srecom naprava nije eksplodirala kod restorana koji je drzao), tako da se sve znalo, pratilo... sluzba je bila na sve strane jaka.

Onda mozemo da zamislimo sta je bilo oko "Tita" i koje su to igranke bile.

Ono sto sam ja zakljucio iz neke njihove price da, ko god bio, je bio dobar sa "jednima" i "drugima" i da je na osnovu toga SFRJ imala dobre kredite i zivela kako je zivela, odnosno u to vreme svima je odgovarao tako neki lik na Balkanu koji je satro bio neki tamo nesvrstani. Neki tampon koji je imao razne resurse koji su gajeni od strane velikih sila za kasnije porobljavanje. A sve lepo upakovano u bratstvo i jedinstvo.

Posle je podela ekonomskih resursa ucinila svoje (izmedju tih sila ciji je bio saradnik), a JNA je bila zrtva kao sama SFRJ i narod u njoj.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 15:27 - pre 113 meseci
Citat:
i koje su to igranke bile.

Evo koja je igranka bila:



Primeti samo da žene nisu našminkane i da su neuporedivo lepše i zdravije od ovih prostitutki danas što kenaju po skupštinama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 15:48 - pre 113 meseci
nisu se ni depilirale dole... šumetina moj jarane !
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 16:48 - pre 113 meseci
Citat:

odnosno u to vreme svima je odgovarao tako neki lik na Balkanu koji je satro

Pogledaj samo ko je sve bio tom nekom liku sa brdovitog Balkana na sa'rani

Tacerka, Breznjev, Gadafi, Sadam, Karterova majka (inace sam Karter bese zanemocao tada) ... kraljevi princevi itd ..
Spojilo se nespojivo na jednom mestu tada na svetskoj sceni.

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 17:27 - pre 113 meseci
Pa to :) Bio je svaciji dok im je odgovaralo :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 18:12 - pre 113 meseci
Tito je bio politicar u rangu Cercila, De Gola ili Ruzvelta.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 18:21 - pre 113 meseci
Mislim da su mu dopustili da bude u rangu..trebao im..
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 18:36 - pre 113 meseci
^ Pa i za "dopustenje" treba kefalo uci u prvu ligu, nije to kao puste malog Cigu na utakmicu za dzabe , pa ce posle pocistiti nesto, skupljati lopte i ostalo :)

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 19:14 - pre 113 meseci
Citam ovo o cetkicama pa mi pade na pamet... slusao sam pre vojske o tim nekim kaznama i najcesce se pominjalo u fazonu "nesto pogresis i ne gine ti klonja...". U vojsci sam se osvedocio koliko je to glupa prica bila. Pa svi su tokom "generalke" jedva cekali da budu rasporedjeni za tu istu "klonju", cak je bilo i menjanja "daj da mesto tebe cistim WC danas a sledeca dva/tri... puta ja umesto tebe cistim spavaonu". WC je u stvari najlakse ali i najbrze bilo ocistiti, pa onda hodnik (sve sa soskama) a onda kao najteze je bilo ciscenje spavaone, i najduze je trajalo. Ciscenje spavaone, koliko god da je vojnika bilo odredjeno, se jedva zavrsavalo do postrojavanja za rucak! Hodnik, zajedno sa detaljnim ciscenjem soski!, se uvek zavrsavao pre dvanaest sati (uvek sa duplo manje odredjenih vojnika u odnosu na spavaonu!) a WC je uvek, ama bas uvek bio gotov, i to se sve blista!, najkasnije za dva sata od pocetka generalke.

Kod nas inace nije bilo nikakvog "maltretiranja" vojnika. Bilo je cebovanja ali to je nesto uobicajeno a nezvanicno i to su sami vojnici izmedju sebe inicirali, organizovali, i izvrsavali. A nikada se nije pricalo o tome, staresine, naravno, o tome nisu smele da znaju. Mada su znali svi a ne samo staresine jer to sutradan nikako nije moglo da se sakrije, mislim na ocigledne fizicke znake... Za neupucene - cebovanje je kad neko nesto zgresi po misljenu samih vojnika bude cebovan, a to se radi tako sto se taj uhvati na spavanju, prebaci mu se cebe preko glave pa se "sobali" sa kreveta pa onda jedan ili po potrebi vise njih ga drzi a cela baterija ga udara pesnicama gde stigne. Kod nas nije bilo udaraca cizmom (nogom) ali kod nekih drugih u kasarni je i to bilo uobicajeno. Za vreme mog vojnog roka u divizionu je bilo ukuno tri cebovanja. Nemam pojma kako je sada i da li to kao "vojnicki obicaj" jos postoji...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 19:22 - pre 113 meseci
Citat:
Braksi:
Tito je bio politicar u rangu Cercila, De Gola ili Ruzvelta.



De Gol nikada nije primio ni pozvao josipa,nije hteo da se kompromituje.

broz je bio zlikovac i zločinac,vojnik podoficir 42-e zagrebačke ''vražije'' divizije koja je za sobom ostavljala krvave tragove u Mačvi,Podrinju,Jadru i Rađevini pre nego što je isprašena iz Srbije...

O njihovim bestijalnim zločinima nad ženama,decom i starcima pisane tragove ostavio je Arčibald Rajs.

A nama,potomcima onih koji su preživeli krvavi pir josipa i njegove soldateske imao je ko da ispriča iz prve ruke...

Veličati tog ubojicu mogu samo maloumnici,indoktrinirani i hipnotisani đavolskom ideologijom,tzv.komunizmom.

JNA je imala glavni i jedini zadatak DA ČUVA I SAČUVA Vrhovnog vođu...

Kad je vrhovni komandant odapeo ni ona više nikome nije trebala pa je otišla na smetlište istorije jer za drugo i nije bila.

Kao i država zvana SFRJ koju je josip za života podelio svojim ustavom iz 1974-e.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 19:37 - pre 113 meseci
volim drazu, ali u nedostatku istog dobar je i tito.

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 19:50 - pre 113 meseci
Citat:
štampar:
Citat:
hotchimneyŠta je posebno u tome ako su prali vojne objekte četkicom za zube?

Da li se to dogadjalo ili nije ne znam.
Ali znam da englezi teniske terene šišaju makazama za nokte i to sam imao prilike da vidim snimke.

Ali ono što može da se primeti da su u to vreme (navodnog pranja četkicom za zube) vojni objekti blistali a danas su ruine. Nema tu vredjanja ako je higijena u pitanju.



Kad budeš prao vojni objekt četkicom za zube onda ćeš videti šta je ''posebno'' u tome...

Ovako ti se ne može objasniti sav besmisao tog posla.Kao ni čišćenje blata iz šara na gumama na točkovima topa ali čačkalicom.

A top je imao 10 (deset)točkova...velikih...Bio je to veliki top,tzv. ''long tom'' proizveden 1944-e godine.

Blistavo stanje vojnih objekata spolja nije moglo da zabašuri činjenicu koju sam ja gledao iz prvog reda ali iznutra.

Npr.po zimi NIJEDAN ATS 59 nije mogao da upali.Slavna vojska zvana JNA dobije uzbunu ali ne može da istera svoju artiljeriju na teren.

Avion iz jedne komšijske države je mogao da stigne do naše kasarne za svega 3 minuta...a da napustimo kasarnu nama je trebalo skoro pola sata.

Uzbune su se ponavljale često,ponekad danju,ponekad noću ali ne vredi.Vreme za napuštanje kasarne nije moglo da se popravi...

Bio sam u JNA 1980-e baš onda kada je vrhovni čmar u onoj državi bacio kašiku i odselio se konačno u večna lovišta...

Zadnjih nekoliko dana svog zločinačkog života je govorio isključivo nemačkim jezikom.Kažu da svako pred smrt govori samo svojim maternjim jezikom...

Ah,da...bio sam u IX armijskoj oblasti,Tavčar je bio komandant...



Svaka cast, o tome sam i ja hteo da prodiskutujemo, ali do sada si ti jedini koji se javio, a koji je razumeo poentu price.

Nije bila JNA loso smisljena, vec je bila loso vodjene i loso organizovana. Kako je JNA bila loso organizovana, tako je bilo i celo drustvo lose vodjeno. Da prevedem to na danasnji razumljiviji jezik. Na nivou strateskog menadzmenta ideja je bila dobra, na nivou projekt menadzmenta bila je losa, na nivou operaciong menadzmenta bila je ocajna. Ni to nije pogubno, pogubno je sto se nastavilo sa istom praksom do dana danasnjeg.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 19:56 - pre 113 meseci
Citat:
vladd:
Mislim da su mu dopustili da bude u rangu..trebao im..


Kad je Tito govorio u UN unosili su mu posebnu fotelju da sedne, kada danas sve imitacije Tita (od Slovenije do Makedonije) dodju u UN, verujem da ostalli i ne znaju da li je to posluga i konobari ili je to delegacija neke drzave.

Tito je stvorio odlicnu drzavu i dobro je vodio dok je mogao, tu nema zamerke, problem nastaje kada upravljanje uzimaju u ruke losi ucenici.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 20:38 - pre 113 meseci
Nisu loši učenici, isti su bili kao i Tito, samo što više nije bilo para, jbg. :)

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 20:49 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisu loši učenici, isti su bili kao i Tito, samo što više nije bilo para, jbg. :)



Gresis. Para je bilo, to pokazuje koliko su se njegovi ucenici zaduzili posle njegove smrti.
Problem je sto nisu znali da igraju timski. Poceli su prerano da umisljaju da su dostigli nivo majstora, a znanje im nije bilo ni na nivou pocetnika.
 
Odgovor na temu

štampar
nezaposlen,hemijski tehničar

Član broj: 222250
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 21:06 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Nisu loši učenici, isti su bili kao i Tito, samo što više nije bilo para, jbg. :)




To je taj čuveni dijagram koji jasno pokazuje kako se spoljni dug exponencijalno povećavao i kako je na dugove odlazilo i preko 40% BDP.

Naravno da je država zbog toga bankrotirala.Bankrot iz 1965-e se zvao ''privredna reforma'' a onaj iz 1983-e se zvao ''dugoročne mere štednje i stabilizacije''.

Ipak,tema je JNA.

I tu se naravno štedelo a ja pamtim kad je za 29-i Novembar 1980-e nas 30% pušteno kući na vikend.To se pre toga nikad nije desilo ali tada je neko proračunao da će se na tome uštedeti.Takođe,svi vojnici koji dobiju posetu skidaju se sa hrane jer će izaći u grad pa neće ručati u kasarni...

Obuka se vrlo,vrlo često izvodila u kasarni jer treba štedeti gorivo.A goriva je u slavnoj Armiji bilo za ukupno dva dana ratovanja.

ATS je trošio od 70-100 litara na sat,Pinzgauer 40 litara benzina,Kraz-ovi po 60-80 litara nafte itd.U mojoj kasarni je čak bio i jedan kamion sa drvenim volanom,tzv. ''džems''.Na njemu dizalica i kojekakvi čekrci a mašina sa mnogo cilindara i mnogo kubika.Trošio je ako je verovati zastavniku 120 litara benzina...




 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 21:44 - pre 113 meseci
Citat:

Gresis. Para je bilo, to pokazuje koliko su se njegovi ucenici zaduzili posle njegove smrti.
Problem je sto nisu znali da igraju timski. Poceli su prerano da umisljaju da su dostigli nivo majstora, a znanje im nije bilo ni na nivou pocetnika.


Trend zaduživanja je počeo davno pre njegove smrti, uostalom vidi se i na grafikonu. Klasična šuplja priča koja prati sve naše "velike" vođe - jao on je najbolji na svetu, ali ovi oko njega ništa ne valjaju.
 
Odgovor na temu

Nika Matejic

Član broj: 322052
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+433 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 22:43 - pre 113 meseci

BDP Jugoslavije uoči raspada je bio $120-130 mlrd.
(Različiti su podaci. Po katalaksija.com - "Internet magazinu za liberalnu Srbiju", sa koga je preuzet ovaj gornji dijagram je i veći od $130 mlrd)

Dug u trenutku raspada je bio $17-18 mlrd.

Ne znam kako je ovaj majstor ovde izračunao da je to bilo "i preko 40% BDP", ali koliko znam samo je Rumunija, od evropskih država, imala manji procenat duga u BDP-u od tih oko 14%, zato što tada ništa nije dugovala.

Sve novonastale države na tlu SFRJ danas zajedno imaju otprilike isti BDP (računajući inflaciju) kao SFRJ pre četvrt veka, a procenat duga u BDP-u im je mnogostruko uvećan.
Nivo industrijske proizvodnje u Srbiji je danas na nivou druge polovine 60-ih godina prošlog veka.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 23:08 - pre 113 meseci
Citat:
štampar:

De Gol nikada nije primio ni pozvao josipa,nije hteo da se kompromituje.

Samo nas podseti da li govoriš o onom Charles De Gaulle koji nije smeo 1968 da se pojavi pred studentima koji su zauzeli Sorbonu?
To je bio kraj Charles De Gaulle ere. Ipak se kompromitovao.

A studenti u Beogradu tokom pobune 1968 su pevali ono čuveno "Druže Tito".
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: JNA - mitovi, legende i idijotizmi14.01.2015. u 23:11 - pre 113 meseci
Citat:
Ne znam kako je ovaj majstor ovde izračunao da je to bilo "i preko 40% BDP",


imas grafikon, a majstor je brojao na prste. Tri pises, dva pamtis ili dva pises tri pamtis, ili tri pises, tri pamtis ili e j*ebiga, sad sam se i ja zabrojao. Ali imam grafikon!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: JNA - mitovi, legende i idijotizmi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 200264 | Odgovora: 846 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.