Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa baterijom na laptopu acer aspire 5742g

[es] :: Laptopovi :: Problem sa baterijom na laptopu acer aspire 5742g

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Problem sa baterijom na laptopu acer aspire 5742g05.01.2015. u 20:13 - pre 113 meseci
Pozdrav drugari, naime pre nekoliko dana desilo mi se da mi je windows izbacio notifikaciju da mi je baterija za zamenu, kao nesto nije u redu sa njom, iako je do tada drzala preko 2 sata na high performance modu. iskljucio sam to obavestenje, i desava se sledece, kad je na bateriji maltene za nekih par minuta skine od 100% na nekih 4 ili 6%, e sad problem je u tome sto on kad skine na tih 6% ode u sleep mod, ali kad se upali ponovo moze da radi kao i ranije preko 2 sata bez problema na bateriji, ali ako promasi pa se ne zaustavi na 6% i sidje na 4% omah se prebaci u stanje hibernacije, ili na sleep posto ne moze da se podesi crytical batery level action na ispod 5%, to mu je minimalna vrednost ispod koje nece windows da prihvati. najcesce sidje do 6% i tu se zadrzi svo vreme, usput lampica na laptopu koja signalizira praznu bateriju trepce svo vreme, ali i igrice i wireless i sve ostalo radi besprekorno i kad stoji na 6% posle nekih dva sata sidje na 0% i prikazuje onaj crveni x za bateriju, ali i tako radi jos 15-30 min dok se ne ugasi.
Znaci kao sto rekoh imam utisak da je baterija i dalje u odlicnom stanju, samo da je nesto elektronika ili vec merni uredjaj u njoj pobrljavio, pa me zanima jel tome ima kakvog leka, i da li postoji nacin da se to nekako sredi, da bas sad ne dajem 50tak evra za novu bateriju, jer ova kad se zadrzi na 6% tako radi preko 2 sata bez problema, sto ce reci da nije ni izdaleka ostala bez kapaciteta, samo je zeza taj merac kapaciteta.
Inace baterija i laptop su stari jedva nesto preko godinu dana, i laptop je skoro uvek bio na punjacu dok se radilo sa njim.

[Ovu poruku je menjao dandy_bosanac dana 05.01.2015. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Problem sa baterijom na laptopu acer aspire 5742g06.01.2015. u 10:12 - pre 113 meseci
Da li si radio kalibraciju baterije? Ako nisi pogledaj ove teme:
Nova VS stara baterija
Problem sa baterijom ...
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa baterijom na laptopu acer aspire 5742g

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.