Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?

[es] :: Hosting :: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?22.12.2014. u 02:45 - pre 113 meseci
Uzeo sam besplatan cf domen i free webhost i vec imam problema sa njim a tice se sql baze.

Zelim da prebacim sajt na drugi free webhost a da sajt bude dostupan dok se polako domen prebacuje na drugi webhost (svestan sam da sajt ne moze da bude 100% online kod free webhosta).
I ovako sam to zamislio.

Napravio sam backup sajta i sql baze i mislio sam da na drugom webhostu odradim restore svih fajlova i sql baze i u podesavanja domena promenim DNS nameserver, da stavim od drugog webhosta i da u roku max 72 sata koliko je i potrebno domen predje na novi webhost i tako sajt ostane stalno online.
Ali javio mi se veliki problem jer novi webhost prijavljuje da je domen vec zauzet (sto i jeste jer je prikacen na stari webhost). I sad ja nemam kako da kreiram prostor (nalog) na novom hostu sa tim istim domenom gde cu moci da uz pomoc FTP-a prebacim potrebne fajlove i u cpanelu odradim restore baze i to povezem.
Znaci webhost nece da kreira nalog pod tim domenom makar on i ne radio, logicno da nece da radi jer je domen parkiran u drugom hostu, pa bih nakon kreiranja naloga i instaliranja nove baze i sajta promenio nameserver ka novom webhostu.

Da li negde pravim gresku ili je to jednostavno nedostatak free webhostova jer dosad nisam imao susret sa placenim webhostovima i sa blogovima sam cackao cisto iz hobija.

Hvala
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?23.12.2014. u 11:28 - pre 113 meseci
Uradio si sve kako treba.

Nadji drugi host koji ne radi tu bezveznu proveru


 
Odgovor na temu

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?23.12.2014. u 16:09 - pre 113 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Uradio si sve kako treba.

Nadji drugi host koji ne radi tu bezveznu proveru


Mozes li da mi preporucis neki free webhost koji dobro radi i koji ne proverava domen.

Ne treba mi bog zna koliko prosotra na disku 1GB je i vise nego sto mi treba, vise mi je bitan bandwidth min 100GB, podazumeva se no ads i da mi ne izlazi error kako ima previse konekcija na MySQL bazu, desilo mi da mi taj error izadje a jedino ja posecujem svoj sajt jer nije zavrsen, drugim recima jedini sam ja posetilac za sad. Mogu da zamislim sta ce biti kada bude bilo vise posetilaca.

Hvala

[Ovu poruku je menjao Myl0sh dana 23.12.2014. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?23.12.2014. u 22:56 - pre 113 meseci
Ne koristim besplatne hostove a sigurno ne bih koristio neki koji nudi 1GB prostor ai 100MB protoka, posto je to nemoguce da bude besplatno.
 
Odgovor na temu

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?24.12.2014. u 15:16 - pre 113 meseci
Ima gomila shared hostinga koji nude sve neograniceno i badwidth i disk space, uptime 99.9% itd ali neki od njih imaju na primer ogranicenje na 2000 posetilaca ili ogranicenje u velicini MySQL baze, sve u svemu oni rade proveru domena pri kreiranju naloga :(

Problem kod tih shared hostinga pogotovo neogranicenih je sto svi moguci vucu resurse pa se desava da je server preopterecen.

Ali ne mogu da nadjem nijedan koji ne proverava :(

Jedno pitanje samo, posto izgelda ne mogu da nadjem odgovarajuci host...kada bih hteo da prebacim domen na novi host moram da brisem nalog sa starog i da kreiram novi na novom serveru ili mogu samo da promenim dns name server ka novom serveru?
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: kako prebaciti domen na drugi webhost a da sajt ostane stalno online?

[ Pregleda: 3078 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.