Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?

[es] :: Elektronika :: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21054 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 04:25 - pre 113 meseci
Citat:
MAX_MARKO ne zatvaram vrata jer zivim sam a moji roditelji zive u drugom delu bukvalno delimo jedan zid dve kuce oni imaju jednu inventer i kod mene je druga meni greje dnevnu i spavacu super, jedina mana je sto ne moze da mi greje i kupatilo :P zato kad je debeli (-10 koji traje nekih 5-6 dana)minus lozim kotao i to je to :D


A kod mene nas ima četvoro + kuče. I svako spava u svojoj sobi. a kera u predsoblju. Pre par godina je debeli minus trajao 20 dana.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

MAX_MARKO
HOME

Član broj: 258641
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: androidbeam.com


+1 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 04:31 - pre 113 meseci
pa eto to je mana ali sam video da svi lokali i kafici u leskovcu stavljaju inventer klime pa toplotu usmeravaju kroz ventilaciju ali to je dosta skupo i po meni ne isplativa investicija (spustanje plafona , razvlacenje ventilacije po celoj kuci itd ko zna sta sve treba tu) ali ipak za moje potrebe je sasvim ok jedena klima greje i spavacu i dnevnu
 
Odgovor na temu

mikikg
System administrator
Srbija

Član broj: 3779
Poruke: 5059
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: yu3ma.net


+505 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 06:31 - pre 113 meseci
Zar nije lakse da se podize pod umesto da se spusta plafon? :D
https://www.youtube.com/watch?v=fOnUppWkmZA

Ili Staro gvozdje, stari `kumulatori :D
https://www.youtube.com/watch?v=Jh0cw9a_FWs

Izvinjavam se za off …
Site about Software Defined Radio – SDR
http://yu3ma.net/
https://github.com/yu3ma
On-line LM317 kalkulator
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
31.223.159.*



+40 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 09:04 - pre 113 meseci
Citat:
MAX_MARKO:
A da te pitam ja nesto sad ovako jesi video ti nekad kako inventer greje ? i koliko mu je brzi, jaci ventilator tako da moze da greje dve sobe bez problema ...

Jesam, gledam ga svaki dan ali moj grije samo jednu prostoriju.

Proizvođač tvog klimatizera navodi kapacitet grijanja od 4 kW a broj 12 u ASYG12LMCA označava da se radi o "dvanaestici", da klimatizer ima Heating Capacity 12000 BTU (3.516 kW).

Zadatak klimatizera je da, kao što sam rekao u prethodnom postu, nadoknadi gubitke toplote nastale zbog manje ili više loše izolacije. A ti gubici u dvije (iste) prostorije dvostruko su veći nego u jednoj prostoriji. S druge strane, onih 4kW su 4kW pa koristio ti ventilator iz napojne jedinice računara ili neki industrijski prečnika pola metra. Kilovat je kilovat.

A sad da i ja tebe nešto pitam:
Ako uz pomoć jačeg ventilatora uspijevaš da griješ dvije prostorije, jesi li možda vidio nekoga ko koristi TA peć da, umjesto da kupuje novu peć za drugu prostoriju, jednostavno pojača ventilator na prvoj peći? Bilo bi to znatno jeftinije. Ja nisam.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 09:34 - pre 113 meseci
risp73

Marko nije loš momak, barem mi se čini iz ovih komunikacija. Polako , oženiće se pa će da
počne da mu kmeči po kući. Biće onda i tu i drva i invertor i TA da suši pelene. Polako.


mikikg

Super !

Dodatak : Prava stvar za grejanje i hlađenje je termo pumpa , sa sondama u zemlji. Tu je
COP stvarno visok i ceo sistem je vrlo isplativ. Ali to nije moguće postaviti svugde, a košta
kao malo slabiji auto.

[Ovu poruku je menjao branko tod dana 16.12.2014. u 10:46 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

MAX_MARKO
HOME

Član broj: 258641
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: androidbeam.com


+1 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 12:40 - pre 113 meseci
Ja sam se i razmisljao da postavim te cevi u zemlji na dubini od oko 2-3 metraa oako kuce (ako neko zna kako funkionise toplotna pumpa zna o cemu pricam) ali nemam veliko dvoriste i vec je izbetonirano tako da mi se ne lomi beton :D inace je odlicna stvar :D proucio sam sve vidove grejanja i kako da samo pritiskom na dugme bude toplo a da me ne udara po dzep, za sad sa mojom izolacijom i ovim klimama sam prezatovoljan :D a sto kazes da ta pec nema dva ventilatora gresis ima i te kako jedan sa leve drugi sa desne strane i sto kazes da ventilator nema uticaj i to gresis zasto onda klima, ta pec imaju ventilatore da bi prenele toplotu normalno, stavi klimu na minimalno okretanje ventilatora i pojacaj je na max pa stavi ventilator na maksimalan broj obrtaja pa vidi kolika je razlika :D

[Ovu poruku je menjao MAX_MARKO dana 16.12.2014. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 14:13 - pre 113 meseci
Citat:
mikikg:
Zar nije lakse da se podize pod umesto da se spusta plafon? :D
https://www.youtube.com/watch?v=fOnUppWkmZA

Ili Staro gvozdje, stari `kumulatori :D
https://www.youtube.com/watch?v=Jh0cw9a_FWs

Izvinjavam se za off …

Vidjao sam te budzeve sa hladjenjem/grejanjem kroz spustene plafone ali kroz pod jos nigde osim na filmovima.
Ne kapiram ni gde bi trebalo staviti unutrasnju jedinicu da bi to uopste radilo
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?16.12.2014. u 16:13 - pre 113 meseci
Po usa sistem je u podrumu.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ucinak uredjaja za stednju struje - iskustva?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 21054 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.