Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.

[es] :: Ostali hardver :: Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.

[ Pregleda: 4028 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

besnopach

Član broj: 62114
Poruke: 14
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.02.12.2014. u 15:33 - pre 113 meseci
Koju eksternu zvucnu karticu da uzmem kako bih sto bolji zvuk izvukao sa laptopa i sto bolje iskoristio pojacalo NAD C352?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

besnopach

Član broj: 62114
Poruke: 14
*.adsl-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.13.12.2014. u 23:03 - pre 113 meseci
Ima li neko ideju za eksternu zvucnu karticu? Hteo bih da izvucem sto bolji zvuk sa flac fajlova.
 
Odgovor na temu

besnopach

Član broj: 62114
Poruke: 14
*.adsl-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.05.02.2015. u 13:16 - pre 111 meseci
Ajde da ja makar delimicno odgovorim na svoje postavljeno pitanje. Moguce je da je o ovoj temi negde ranije pricano ali ja nisam pronasao te postove. Posle dosta lutanja netom izgleda da nadjoh resenje za sve nas koje muci ovaj problem, a vidim da ima vise od 1000 pregleda. Resenje je u izvesnom DAC uredjaju (digitalno analogni konvertor). Naime, koliko sam shvatio, laptop se povezuje sa DACom preko obicnog USB kabla. Na taj nacin se, izgleda, zaobilazi integrisana zvucna kartica. DAC se dalje povezuje sa pojacalom, u mom slucaju NAD C352 pojacalom. Pojacalo se naravno dalje povezuje sa zvucnicima, u mom slucaju B&W DM600 S3. Ako nisam u pravu, neka me neko ispravi. Trebalo bi da na ovaj nacin u potpunosti iskoristimo FLAC muziku koju posedujemo. E sad, ostaje pitanje koji DAC kupiti (a da cena ne prelazi 300-400 evra) kao i koje kablove nabaviti.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.08.02.2015. u 17:24 - pre 111 meseci
Ako su u pitanju zvučne kartice proizvođača koji su poznatiji među PC entuijastama, onda može neki USB Asus Xonar ili Creative Soundblaster/X-Fi. Ako se traži ozbiljnija audiofilska zvučna kartica onda kandidate treba tražiti među proizvođačima zvučnih kartica koje se prave za muzičku produkciju (M-Audio, Motu, Focusrite, Behringer, Apogee, Native Instruments itd...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Eksterna zvucna kartica za bolji zvuk preko pojacala.

[ Pregleda: 4028 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.