Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows7 i Linux Mint live cd problem

[es] :: Windows desktop :: Windows7 i Linux Mint live cd problem

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Windows7 i Linux Mint live cd problem03.10.2014. u 22:19 - pre 116 meseci
Pozdrav svima.
Imam win 7 na kompu. Hteo sam da probam linux mint. Stavio cd, pustio u live modu i kad sam zavrsio nece win da krene. Ne prepoznaje mi hard. Imam sve na njemu, samo mi je izgleda mint napravio neku patriciju za sebe jer mi je win na D: a pre je bio na C: . kako moze live cd ovako da mi rasturi sistem? I kako da ga popravim?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 09:04 - pre 116 meseci
Nešto si propustio da pomeneš? Ako samo pustiš live linux i probaš, on uopšte ne dira ni hard ni particije, osim ako to sam ne uradiš. Kako je uopšte došlo do toga da Mint pravi neku particiju? Pre nego što nastavimo, probaj da se prisetiš šta si sve konkretno uradio. Napiši i kako si napravio Mint, kako si startovao, šta si sve radio ... I kako znaš da je sada Windows na D: ako ne možeš da ga pokreneš?

Da ponovim, nijedan OS neće da zabrlja osim ako sami ne izaberemo komandu koja će to da uradi. Što se startovanja tiče, to se lako opravlja.
 
Odgovor na temu

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 10:18 - pre 116 meseci
Znam za novu patriciju jer sam pogledao sa win xp sto ima na hirens cd-u.

Stavio mint cd, i pustio ga da radi. Nista instal ili sl. Samo sam pogledao da li moze da otvara youtube, kako otvara pdf (koje sam imao na hdd). Zatim sam gledao kakve programe ima, walpapere i sl. Kad sam zavrsio, lepo sam iskljucio sa shut down, posle je trazio da izvadim cd i nakon toga se iskljucio. Kad sam hteo ponovo da ukjucim komp, krene da bootuje win, ali sekundu dve kasnije stane. Pojavi se crni ekran na kome pise win failed to start, da ima greska. Pokrene startup repair koji kad zavrsi ispise da ne moze da resi problem. Probao sam win xp sa hirens cd i on u exploreru vidi sve sto ima na hardu samo ne mogu da pristupim document i setting folderu gde pise da nije accessible (zanimljivo, tu je bio pdf sto sam otvarao). Disc menagment mi vidi hard kako je bio, onu patriciju od 100mb sta se pojavila sam sa ovim formatirao da ne smeta.Patrition magic sa hirensa mi pise gresku, i ne vidi patricije, pise error #105.
Kada ponovo pustim mint live cd, grarted mi pise unalocated, a linuxov explorer vidi sve sto imam na hardu, posto je ovo live cd, probao sam da posaljem par vaznih dokumenata na dropbox i radi. Mogu da ih otvorim na telefonu. Znaci sve dokumente imam na disku i dalje. Ne bi voleo pa pravim format i sve da izgubim. Valjda ima neko resenje.


Ps. probao sam i ovo, http://www.ehow.com/how_6949601_fix-mbr-windows-7.html ali mi je sve isto.

[Ovu poruku je menjao altx dana 04.10.2014. u 11:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao altx dana 04.10.2014. u 11:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 10:52 - pre 116 meseci
Citat:
altx: Probao sam win xp sa hirens cd i on u exploreru vidi sve sto ima na hardu samo ne mogu da pristupim document i setting folderu gde pise da nije accessible (zanimljivo, tu je bio pdf sto sam otvarao). Disc menagment mi vidi hard kako je bio, onu patriciju od 100mb sta se pojavila sam sa ovim formatirao da ne smeta.Patrition magic sa hirensa mi pise gresku, i ne vidi patricije, pise error #105. Ne bi voleo pa pravim format i sve da izgubim. Valjda ima neko resenje.
Greška za greškom. :(
Ne možeš da pristupiš nekim sistemskim folderima sa drugog OS-a pa još starog i tu nije problem. Particija od 100MB se nije pojavila tek tako, ona oduvek postoji za Windows 7 i tu mu je boot deo a ti si je tek tako formatirao. Da ne smeta?? To što je ona postala C: je normalno, slova nisu fiksna i sa promenom sistema se ređaju po nekim pravilima koja u ovom slučaju nisu bitna osim da je ta particija važna. Ako si je samo formatirao i ostala je gde jeste, verovatno će lako da se opravi.
Pokrenuo si i Partition Magic?? On ne radi od Viste, tačnije ume totalno da zabrlja po particijama i posle toga si tek napravio ... ono. Zato ja nikada nikome ne preporučujem Hirens CD, na njemu postoje korisni alati (koji su inače uglavnom fraj ali ima i piraterije) ali i opasni koji će (u slučaju da neko nije 100% siguran šta radi) lako da upropaste sistem. Ko nije na Vi sa Pendžerima on će i bez Hirensa da zna i ima sve alate, ko ne zna najbolje, onda će lako da mu se desi svašta. A najčešći predlozi za oporavak sistema su ... skini Hirens i tamo imaš sve alate.

Jedini problem je bio prvi start gde se iz nekog razloga pojavio problem. Moguće je da je Mint (u koga baš nemam poverenja ali ne baš ovoliko) nešto uradio mada teško, to je preozbiljno da ne bi bilo poznato. Trebalo je da tada pitaš ili da odmah ubaciš instalacioni disk od Sedmice i ideš na Repair. Ne kao ovo prema uputstvu nego prvo običan repair a tek posle odradiš bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr i to će možda da reši problem. Kako god, startuj neki live OS (e sad je problem koji, opekao si se na linuxu, alternativa je live XP sa Hirensa ...) ili prikači hard na drugi komp pa prebaci sve što je važno i što je tu gde je i bilo (osim ako opet ne napraviš neku problematičnu akciju) pa posle odradi instalaciju od početka. Mislim da će one repair akcije da reše problem ali zaboravi Hirens i njegove alatke.
 
Odgovor na temu

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 11:20 - pre 116 meseci
Nemam instalacioni disc od sedmice jer sam pre oko godinu dana kupio komp i na njemu je bila sedmica. Imam samo onaj repair ili kako se vec zove dics koji se moze napraviti u sedmici za popravku.
Dosad sam imao win wp i nisam znao za patriciju od 100mb za win7, mislio sam da je C: patricija gde je i windows, takodje nisam znao ni da hirens vide nije dobar, sam win xp mi je par puta pomogao, pa sam ga zato pokrenuo.

Onaj repair disk sam stavio prvo, ali nije mogao da uradi nsta. Znaci nema mi druge nego da formatiram disk i da sve napravim iz pocetka?
Kakve repair akcije spominjes? Sta treba da se uradi? Patriciju sto sam izbrisao ne mogu nekako da povratim?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Windows je i dalje na C: particiji a ona od 100MB je skrivena pa je ovako ne vidiš. Teoretski može i bez nje ali ako je postojala i ne postoji (obriso si je i šta je bilo sa tih 100MB?) onda možda bude problema, nisam nikada to probao. Repair se radi pomoću instalacionog diska Sedmice, pokušaj da ga nabaviš. Onda odradiš repair sa njega (a ne iz samog lošeg Windowsa) pa eventualno ono sa bootrec.

Hirens je isti kao što je i bio ali ga nekako ne volim jer ume da zabrlja ako se ne pazi.

Ako ništa od ovoga ne možeš, iskopiraj sa C: particije šta ti je potrebno pa sve od početka ... ali opet moraš da nađeš instalacioni disk.
 
Odgovor na temu

altx
planeta majmuna

Član broj: 76536
Poruke: 56
*.dynamic.stcable.net.



+12 Profil

icon Re: Windows7 i Linux Mint live cd problem04.10.2014. u 22:59 - pre 116 meseci
Hvala lepo na pomoci. Nisam nasao disk, pa posto nemam trenutno para ni vremena za servis, a komp mi treba, prebacio sam najvanije na dropbox i stavio Mint.
Sta ces, covek uci dok je ziv, bez gresaka ne moze da nauci nesto novo, ako ponovo budem imao WIn, klonicu se i linux live cd-a i hirens-a.

Hvala jos jednom na pomoci i zelim vam sve najbolje!


 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows7 i Linux Mint live cd problem

[ Pregleda: 2402 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.