Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova ponuda SBB-a

[es] :: ISP :: Nova ponuda SBB-a

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15042 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovanpavlovic777

Član broj: 324940
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a17.09.2014. u 20:17 - pre 116 meseci
Uzeo bih ja i ISDN kuci, ali kako, kada nije bilo izbora? :O
Inace, ni tih 2.4kB/s nije bilo garantovano.
Na svakih 5-10 minuta je bilo pucanje veze, pa se opet konektuj, a modem ne prepoznaje signal zauzete veze, jer nije bio standardan...
Tek prosle godine su nam digitalizovali telefonsku liniju i skinuli dvojnika...
2013. godine...

Zivim u prigradskom naselju Beograda.

Na poslu sam imao ADSL od 2005 i WLan negde od 2003-2004 tako da tamo nije bio problem.

Elem, bese to nekada, a mi odosmo u debeli OT. :)

SBB svakako sada radi dobro. :)
 
Odgovor na temu

nightwalkerkg
Kragujevac, Srbija

Član broj: 325168
Poruke: 4



Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a17.09.2014. u 22:53 - pre 115 meseci
Do malopre je radio kao sat 38-40Mbps na speedtest.net ali opet je pao na 4-5Mbps.
Ovo mi se desava vec neko vreme i izludjuje me. Nije do mrezne, menjao sam skoro maticnu a isto se desavalo i na staroj. Nije do rutera, isto se desava i kada direktno zakacim modem. A modem je skoro menjan, stari je crkao kada je grom udario u komsijinu kucu.

M-Lab NDT mi prikazuje ovo : http://pastebin.com/cuBUWPK2

Sve sam probao, i zamenu mreznih kablova, i reinstalaciju drajevera, nista. Videcu ovih dana da probam Win da reinstaliram, mozda se opasulji.
Ako neko ima ideju nek kaze, i nek pogleda NDT, koliko vidim izgleda da je mreza ogranicena, pokusavao sam da namestim Speed & Duplex i na 100MB Full i na Half. Nista se nije promenilo. A najcesce pada download oko 20h - 22h uvece. I ponekad u toku dana. Ping i upload su normalni.

Ovako je od 20h : http://prntscr.com/4nt80m
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a18.09.2014. u 00:30 - pre 115 meseci
Nista ti ljudi ovde ne mogu, posalji SBB-u broj ugovora preko FB stranice i na sta se zalis.
 
Odgovor na temu

nightwalkerkg
Kragujevac, Srbija

Član broj: 325168
Poruke: 4



Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a18.09.2014. u 21:18 - pre 115 meseci
Dolazio je danas lik iz SBB-a. Polovicno je modem kriv ( zamenjen je sa novim ) polovicno je sistem kriv ( reinstaliran je kompletno ). Sad radi normalno.
 
Odgovor na temu

FULLSOUND

Član broj: 232446
Poruke: 120



+14 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a27.09.2014. u 14:53 - pre 115 meseci
Imam DUO SILVER ili ti sad po novom DIGITALNI DUO TV + NET SILVER.
Dotatak za net 20/1.5 Mb/s - 700 dinara.
Prelazak na DIGITALNI DUO TV + NET GOLD za 300 dinara dobija se 15/0.5 Mb/s
Interesuje me da li je prelazak moguć bez ugovora? Ili mora novi ugovor na dve godine, da bi se prešlo na DIGITALNI DUO TV + NET GOLD paket.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a27.09.2014. u 15:59 - pre 115 meseci
Mislim da mora nov ugovor, dodaci i služe da se promeni brzina ili teve paketi na kraći rok a paketi ne mogu da se menjaju.

Inače, Gold umesto Silvera bi plaćao 300 više ali bi (pored pomenutih +15/0,5) dobio i kečap (redovna cena 110), D3go (redovna cena 210), Hit paket (310) i Sport klub HD (210) pa se isplati ako te bilo šta od toga zanima.
 
Odgovor na temu

neca29
kragujevac

Član broj: 58470
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 13:57 - pre 115 meseci
Imam stari mix paket 10/1 + D3 i ugovor mi istice sutra a posto se selim i na novoj adresi bi uzeo digitalni duo gold extra + naravno popust 3 meseca po dinar (stari ugovor bi ugasio i vratio opremu).
To su lepe stvari ali sam iscitao strane i strane zalbi,problema sa novim modemom/ruterom 3925/3928...ne znam ni koji trenutno daju.Do sada sam koristio obican modem cisco 2100 + dlinkov ruter i sve je radilo dobro(wifi za tablet/mobilni).Sada je to vise neizvodljivo jer taj modem ne podrzava brzine preko 25 (a ovo je cak 60mbp/s) a ovaj novi brljavi i onda dzabe brzine na papiru a pritisak,nerviranje i stalno restartovanje.
Pitanje bi glasilo otprilike ima li sanse (ili na stanju) tog modema 3208 koji ne brljavi i sta pricati u slucaju (mene malera naravno) ako ponude aktuelne iz njihove fore i fazone?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 15:09 - pre 115 meseci
Taj stari modem bi možda i mogao da se koristi ali za velike brzine je mnogo bolje da ga zameniš. Teoretski bi mogao da pokušaš da tražiš novi modem (EPC3208) i ruter ili čak i da ti ostane taj ruter koji koristiš. Da li si imao njihov TP-Link ili je u pitanju tvoj dlink?

Kako god, ja sam dobio EPC3208 i za razliku od ostalih, tražio da mi umesto njega daju EPC3295. Zašto da koristim dva uređaja, zašto da koristim stomegabitni svič na starom ruteru ako novi ima gigabitni svič ... a evo već su aktuelne i brzine preko 100Mbps. Zamenili su mi i ja sam zadovoljan. Osim prvih nekoliko dana kada je brzina bila nešto ispod tadašnje (bilo ~20Mbps umesto 25Mbps ali je isto bilo i sa EPC3208), posle popravke ili posle dovođenja optike do čvorišta u komšiluku se sve popravilo i nemam nikakvih problema.

Nema problema ni sa wireless delom na koji se većina žali. Jedan mobilni ne može da pređe 15Mbps, drugi ubije 30-35Mbps (na osnovu čega sam zaključio da to više zavisi od mobilnog) ali zato laptop ladno izgura skoro maksimalnu brzinu. Pošto i ja imam gold extra a za prvi mesec sam probe radi dodao još 20, sada komp koji je povezan kablom ima standardno ~77-78Mbps dok laptop na dobrom i slobodnom kanalu ide do 76Mbps a i kad nije najbolje, retko pada ispod 60Mbps. Meni dovoljno, da mi je potrebno više, lako bih provukao još jedan kabl do druge sobe.

Evo, izmereno pre nekoliko minuta, laptop u drugoj sobi, zid između njega i EPC3295 (ovo pominjem jer se često kaže da se meri uz ruter a ko zna kako je ako se udalji). Nije najsjajnije ali ne mari.



Inače sam čitao o problemima koje pravi sa prekidom konekcije kada se koristi wireless na mobilnom ali mi se čini da je provaljeno da zavisi i od čipseta na mobilnom, valjda su se kod mene složili. Nekoliko puta probao sa dva mobilna i za par sati nijednom nije puklo.

Na kraju, to što čitaš žalbe i što većina kaže da ruter brljavi je samo znak da ne umeju da podese ili je u pitanju ko zna koji razlog ali je najlakše da se nađe dežurni krivac. Obično su to umišljeni klinci ili neko kome je tako ispričao komšijin mali koji je kompjukterski genije a šta on kaže, tako je. ;)
 
Odgovor na temu

neca29
kragujevac

Član broj: 58470
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 18:32 - pre 115 meseci
Ruter dlink je moj a sbb-ov tplink nisam ni vadio iz kutije 2 godine.sve mi i ovako radilo kako treba pa nisam ni menjao :)
Shvatam o cemu pricas,sto ljudi,sto primera,ali retko gde sam naisao da neko pohvalno napise.
Meni bi eventualno nerviralo da brljavi wireless zbog tableta i kao sto pisu da puca veza.pa odlazi u sleep mod,cas nema bridge,pa ne proverava te kanal 8+4
Svaki put do sada kad nesto menjam umesto radosti kod mene gorcina i nerviranje,pogotovo kad je sbb u pitanju.
Jos kad mi rece gazdarica u stanu da ona ima samo analogni signal+prepaid 2 mbp/s pripade mi muka.
Doduse zbog toga i prelazim na veci paket ali sutra je zadni dan u mesecu pa ne znam da me ne izbunare,i ubace me u oktobar pa me cimaju za prikljucenje,naravno naplate "odrzavanje" za par dana ili koliko im vec treba da dodju.
A i da ne bude ona odjavila 30.septembra a ja hocu na istoj adresi prikljucak+popust...da me ne cimaju i tu nesto?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 22:12 - pre 115 meseci
A da ti ne razmisljas malo previse :) ?

@calexx

Citat:
problem sa prekidom konekcije kada se koristi wireless na mobilnom


Nisam siguran za model ali zna WMM na modemu da pravi problem sa wireless-om. Ako zeza probaj da iskljucis.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 22:25 - pre 115 meseci
Kada isključim WMM, wireless na laptopu pada na 10-30, sa uključenim udara u 76. Ne pravi probleme pa će tako i da ostane. Nedelju dana sam bio uglavnom na laptopu i sa wireless vezom i nisam primetio ništa loše pa će tako da ostane.
Citat:
neca29: Jos kad mi rece gazdarica u stanu da ona ima samo analogni signal+prepaid 2 mbp/s pripade mi muka.
Da je imala neki postpejd paket onda ne bi mogao da dobiješ 3 meseca po dinar. Gazdarica će da ti dozvoli dvogodišnji ugovor sa SBB-om?
 
Odgovor na temu

neca29
kragujevac

Član broj: 58470
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nova ponuda SBB-a29.09.2014. u 22:46 - pre 115 meseci
@Aleksandar Đokić

U pravu,razmisljam previse...ali takve sam situacije imao!

@calexx

Sad mi nesto izmalerisa(salim se naravno)...gazdarica ide sutra da "nesto" proveri pa ce da mi javi.
Do sada nisam imao problema u vezi ugovora,ispostuju oni mene,takodje i ja njih.Ali uvek postoji prvi put,nadam se ne sutra.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Nova ponuda SBB-a

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15042 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.