Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet

[es] :: Office :: Excel :: onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet

[ Pregleda: 1903 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet22.08.2014. u 11:48 - pre 117 meseci
Mozda je naslov malo zbunjujucu, ali radi se o excel-u u oba slucaja. Imam ovakav problem, imam odredjene aplikacije na kojima radim odredjene proracune, kako je proces obrade podataka jako dinamican, (radi se o sportskom kladjenju) na svakih nekoliko minuta uradim save, onda podatke u vidu CSV ili excel file prikacim na email i saljem klijentima kao attacment. Sada bi ja da to malo promenim i da idem u Cloud, sve sam lepo sredio samo mi ostaje jedan neresiv problem, a to je auto update. Ne mogu da podesim da mi na odredeno vreme cloud aplikacija, ne bitno da li je google ili microsoft napravi automatski update i sa ms excel-a povuce podatke na cloud, koji ce onda biti dostupni klijentima.
Da li se neko bavio ovom problematikom i kako je resio problem. Opcija da se celo vreme radi na cloud aplikaciji nije prihvatljiva, zato sto matematika i algoritam ne ide klijentu, ide samo jedam deo sa gotovim podacima gde se funkcije i algoritam ne mogu videti.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet22.08.2014. u 15:10 - pre 117 meseci
Napravi proceduru koja snima fajl u odgovarajućem formatu na cloud.

Tu proceduru možeš da pozoveš u odgovarajućim vremenskim intervalima kao što je navedeno ovde


Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet24.08.2014. u 10:44 - pre 117 meseci
Hvala za odgovor, ali ovo ne resava problem. Ovo sam ja vec imao pre toga kad je bila opcija slanja attach fajla.
Problem je u sledecem, kada snimimo odredjeni excel fajl na cloud da bi definirali kome je fajl dostupan, dali moze da se snimi ili samo da se cita podesavamo iz drive opcija. Pitanje je kako snimiti excel fajl na kojem su podesene sve opcije i koji ce se stalno (na odredjeno vreme) update- ovati podacima iz drugog dokumenta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: onedrive excel spread sheet ili google drive spreadsheet

[ Pregleda: 1903 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.