Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hrkanje - kako smanjiti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrkanje - kako smanjiti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21851 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?13.08.2014. u 23:49 - pre 118 meseci
Citat:
IUOP_1:
Mnogo hrcem, zena ne moze da spava od mene, pa cu morati da idem kod lekara (pretpostavljam ORL).


Najpametnije je da odeš kod lekara - sleep apnea-e (prekidi disanja u toku spavanja - ne moraš da ih budeš svestan, mogu da se dešavaju i bez hrkanja kao što i hrkanje može da se dešava bez ove pojave) često mogu biti uvod u teže poremećaje/bolesti. Faktori koji najčešće utiču na to da li ćeš "testerisati" ili ne su kilaža, pljuge, alkohol, jastuk itd.

Rešenja je mnogo: dijeta/ostavljanje pljuga/promena drugih navika, pametni jastuci, CPAP aparati za disanje, hirurška intervencija... ali moraš da se konsultuješ sa profesionalcima - to što kod nekog funkcioniše 100% ne mora uopšte da ima veze sa tvojim problemom. Beskonačno je važnih stvari vezanih za relaciju uši-nos-grlo-sinusi-disajni put - za početak je najvažnije ustanoviti u kom delu dolazi do "uskog grla" što se disanja tiče u toku noći.

Ne kažem da ne treba paralelno i sam da eksperimentišeš: spavaća soba bi po mogućstvu trebala da služi samo za kuntanje, razmotri sa ženom i samim sobom opciju spavanja u odvojenim krevetima (ova varijanta često donosi bolji odmor nevezano za hrkanje ili činjenicu da lepša polovina, na primer, nemirno spava, pa ti otima prekrivač, šutira, a ume da zada i nezgodan direkt/aperkat u slučaju košmarnih snova), mora da si zadovoljan dušekom, jastukom, posteljinom, temperaturom, zamena žestokih pića nekim finim vinima je uvek dobrodošla sa stanovišta mnogih stvari, pa i ove...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 02:29 - pre 118 meseci
Hank je vec rekao za apnea-u, to je prekid disanja i ne mora da ima obavezno veze sa hrkanjem. Ako ti zena primeti da ne dises, nek' te tada drmne, jer dok hrces znaci da vazduh ide. :)

U zavisnosti od razloga (mesta) koje izaziva hrkanje treba pokusati naci pomocno sredstvo, a posto ne znamo sta je u pitanju dok ne proveris, mozes probati stvari sto ti savetuju ovde, a tako i da pronadjes u apotekama flaster sa "oprugom" tj. flaster protiv hrkanja ili sportski flaster za nos (zavisi kako ih gde zovu i da li ih uopste imaju), oni pomazu pri sirenju tog disajnog puta (mesta) pa ce ti mozda resiti problem. Taj flaster se lepi spolja na nos, podize i odvaja kozu i time siri prolaz vazduhu pri udisanju. Vrlo je efektno - probao sam par puta kad sam igrao basket i tenis, mnogo olaksava disanje kad su putevi malo zakrceni.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 02:36 - pre 118 meseci
Citat:
superbaka:
nije lose i ovo znati

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_apnea


Prvi put cujem za ovo.

Secam se, kao klinac, sam imao jedno kuce ( mesanac Pointera ) i primetio sam kada spava, ponekad, prestane sa disanjem, pa jedno 10-15 sekundi i posle toga sledi duboki udisaj i izdisaj i onda pocne opet normalno da dise i to se nasumicno ponavljalo. Ne cesto, ali se ponavljalo.
Da li postoji ovaj poremecaj i kod zivotinja?

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 06:05 - pre 118 meseci
Citat:

Citat:
X Files:
Ima moja keva, školski primer. Inače, možeš li zamisliti kad lekari nisu dijagnostikovali?! Dijagnostikovali mi ukućani postamtranjem i pretragom interneta.


E ovo mi je stvarno...
Pa kako bre nisu mogli lekari to da zakljuce!?!

Jednostavno. Pacijent nije svestan da mu se noću u nekoliko navrata prekida disanje (a mozak budi osobu u "poslednji" čas), da bi to lekarima i preneo. Pacijent priča o posledicama, konkretno su nastali problemi sa srcem, neki impuls valjda ide zaobilaznim putem.

E sad, nije lako od problema sa srcem doći do apnee. A i lekari su razni.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 07:07 - pre 118 meseci
Zato i postoje klinike / specijalisti za posmatranje sna (doduse, ne znam da li ih ima i kod nas?). Uglavnom posmatraju te celu noc, prikacen si na razno razne aparate.

@Shadowed: apnea moze biti pogubna ali u ekstremnim situacijama. Zavisi od osobe do osobe, neko ce se odmah probuditi a neko u poslednjem trenutku.

Jedan moj bivsi kolega je imao ekstreman slucaj apnea-e. Bio je malo gojazniji, ali mu se redovno desavalo da u toku dana (ne samo kad spava dakle) mu se prekine / zakrci disajni put i da u tom trenutku momentalno izgubi svest / zaspi. Ne salim se kada ovo kazem, redovno smo ga videli na sastancima / za stolom da samo spusti glavu. Nakon nekoliko sekudni - do minut / dva se ponovo sam 'probudi'.
Naglasavam ovo je ekstreman primer. Kasnije je operisao to i nije vise imao problema. Ali eto, ziveo je sa tim dosta dugo (2 godine sto sam ga ja poznavao / sa njim radio) i nije riknuo u snu :) Ali je rekao da se redovno nocu budi i da nema miran / cvrst san.

Flasteri za nos su super za one koji nocu disu na nos. Meni je to uspelo mozda samo 3 x u zivotu :( Jednostavno disem uvek na usta od kad znam za sebe.

@Branko Santo:
"tacnije jastuk ne drzim pod glavom nego tik ispod vrata tako da mi je glava blago zabacena unazad i tada bi disajni putevi trebalo da budu "najprohodniji"."

Za intubaciju je to najprohodniji put. Ali recimo za ljude koji imaju problema da gutaju tablete savetuju da glavu sagnu skroz na dole (bradom ka grudima) jer je tada grkljan vise otvoren nego kada zabacujes glavu u nazad (sto vidjas cesto kada ljudi uzimaju tablete). Ko ce ga sad znati?! :) (ps. ovo za tablete je isprobano posto i sam tesko gutam tablete i lakse ih progutam kada spustim glavu na dole).
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 11:41 - pre 118 meseci
Sleep apnea uopšte nije naivna stvar: prekid disanja u intervalu od 10 sekundi do čitavog minuta (!) puta X svake noći puta Y godina - za početak, čovek ne može biti odmoran, niti može da bude koncentrisan (koliko bi inače mogao) ma koliko da je spavao prethodne noći, jer ovde nije reč o kvantitetu, već kvalitetu sna: čovek možda uopšte i ne stiže do faze dubokog sna makar provodio i 10 sati u krevetu, jer ga sleep apnea uvek "restartuje"... dalje to može da se razvije i u ozbiljne srčane probleme, psihičke poremećaje, postoji opasnost da čovek napravi s*anje za volanom itd. itd.

Šta mislite da se krija iza ovih novinskih članaka - iz "nepoznatih razloga" skrenuo u suprotnu traku, ispavan, normalan, nije uzimao bilo kakve lekove, ne pije, dobar auto - ispravan, nikad problem, a sada se zabio u šleper? Ostaje ta komponenta što su nam putevi b*lja neopevana, pa te u ovakvim situacijama ne zaustavlja bankina, već vozilo iz suprotnog smera, ali...

U razvijenim zemljama se ovom poremećaju obično posvećuje puna pažnja - čovek mora da prespava na klinici jednu ili nekoliko noći kako bi se dijagnostifikovalo u kojoj "partiji" disajnog puta dolazi do zakrčenja i zašto, da bi se uopšte došlo u poziciju da se razmišlja o terapiji. Ne znam što se tiče Srbije, ali pretpostavljam da je VMA tu tradicionalno najozbiljniji. Što se tih pomagala (flastera, ulja, lekova i ostalog) tiče, mislim da je sve to zbirno veliki gubitak vremena i novca dok se ne odgovori na ključno pitanje u kom delu disajnog puta i zašto dolazi do zakrčenja - sinusi, nos, deo između nosa i grla, grlo, baza jezika, a možda je problem dublje "dole"... u svakom od ovih "prostora" može da se krije problem koji uzrokuje hrkanje i/ili sleep apnea-u + mogućnost da postoji više problema na raznim mestima i dok profesionalci ne ustanove šta je i gde problem, ta tumaranja po apotekama i trošenja love i vremena na "revolucionarne" stvari svode se na metodu baba Vidane što gleda u glavić. Možeš ti u nos da instaliraš ne samo opruge i flastere koje ćeš zalivati uljima i kavijarom, već i ceo institut "Vinča" - ukoliko problem pravi baza jezika, sve je to glupo i neefikasno (a najprostija proteza koju svaki stomatolog može da napravi/poruči, a koja bi se nosila svake noći bi uspešno rešila problem, na primer). Zavisno od samog problema i lokacije problema - nekada je hirurška intervencija jedino trajno rešenje.

Ono što je univerzalno i što svakako neće odmoći, a može predstavljati i veći deo rešenja, jeste ostavljanje pušenja, izbacivanje žestokih alkoholnih pića, dijeta (ne samo u smislu skidanja viška kilograma, već i dalje u smislu zdrave ishrane), fizička aktivnost i organizovanje spavaće sobe na kvalitetan način... ili nas ovo lekari, iz nekog samo njima znanog razloga, bezočno lažu koristeći ama svaku priliku da nas ubeđuju kako u životu ne treba uživati. :-D
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 13:26 - pre 118 meseci
Citat:
gilopile:
Citat:
superbaka:
nije lose i ovo znati

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_apnea


Prvi put cujem za ovo.

Secam se, kao klinac, sam imao jedno kuce ( mesanac Pointera ) i primetio sam kada spava, ponekad, prestane sa disanjem, pa jedno 10-15 sekundi i posle toga sledi duboki udisaj i izdisaj i onda pocne opet normalno da dise i to se nasumicno ponavljalo. Ne cesto, ali se ponavljalo.
Da li postoji ovaj poremecaj i kod zivotinja?



postoji, mada o tome nikad nije bilo reci niti dok sam studirao, niti kasnije na seminarima... pre desetak godina sam radio za jednu firmu koja je izmedju ostalog valjala i respiratore jedne svedske firme koja se specijalizirala za tu bolest, pa sam tako i saznao za to... u sustini, verovatno je taj poremecaj mnogo rasprostanjeniji nego sto se misli jer sam u propagiranju tih proizvoda nailazio na mnogo zatecenih lekarskih pogleda... kao sto rece Hank, tesko je dovesti neke kardiovaskularne, metabolicke, nervne itd poremecaje u vezu sa sleep apnea-om iz raznih razloga, mada kad pogledas, od sleep apnea-e najvise pate brahiocefalicne rase pasa (buldozi npr), a oni istovremeno najvise pate i od kardiovaskularnih poremecaja... ajd sad nek neko dokaze da je to povezano, ali neka dokaze neko i da nije :/
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 13:51 - pre 118 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:

Jedan moj bivsi kolega je imao ekstreman slucaj apnea-e. Bio je malo gojazniji, ali mu se redovno desavalo da u toku dana (ne samo kad spava dakle) mu se prekine / zakrci disajni put i da u tom trenutku momentalno izgubi svest / zaspi. Ne salim se kada ovo kazem, redovno smo ga videli na sastancima / za stolom da samo spusti glavu. Nakon nekoliko sekudni - do minut / dva se ponovo sam 'probudi'.
Naglasavam ovo je ekstreman primer.

Slično je i kod moje keve. Na svakih 6 meseci do jedne godine, ima po par periodičnih "napada" u roku od par dana. Svodi se na to da joj se bukvalno ne može ni puls izmeriti. Nema ga! Onda odjednom oživi.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?14.08.2014. u 14:48 - pre 118 meseci
Zato ja i super-naglašavam da se mora i razmišljati i raditi u saradnji sa profesionalcima tj. lekarima - ne verovati sebi i nikako ne izigravati stručnjaka "za sve": definitivno i sami doktori imaju problem da utvrde/dokažu da je sleep apnea direktni uzročnik mnogih poremećaja/bolesti/incidenata što uopšte ne dokazuje tezu da je sleep apnea uzročnik svih poremećaja/bolesti/incidenata... između ostalog i zato što nije i ne može biti.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 09:45 - pre 118 meseci
Evo, posto sam bio kod lekara, da sa vama podelim to iskustvo.

Prvo sam otisao kod lekara opste prakse. Jako mlada, fina doktorka, cini mi se da je skoro pocela da radi.
Poslala me je kod specijaliste ORL, a danas ce mi ona reci rezultete analize krvne slike i urina.

Kad sam rekao zasto sam dosao, rekao mi je da je hrkanje problem i da je on cuo da se time bavi neki doktor Vukoje iz Novog Sada.
Nakon, rekao bih prilicno brzog, pregleda uha, grla i nosa, lekar je nasao otecenu donju nosnu duplju i jos nesto sto ne znam sta je.
Prepisao mi je:

1. Sprej koji cu korisiti po dva puta ujutru i uvece, u trajanju od mesec dana.
Obicni sprejevi za nos (za prehladu) ne mogu da se koriste toliko dugo u kontinuitetu.
E sad, dal ovaj moze, ili ja mogu da ga koristim tako dugo, to ne znam.

2. Svako vece da iskuvam morsku so i kad se ohladi da to 4-5 puta usmrkam kroz svaku nozdrvu i ispljunem,
u trajanju od nedelju dana.

Nakom mesec dana (kad zavrsim sa sprejem), videcu da li se poboljsala situacija,
pa idem na kontrolu i onda cu vec videti...

Samo jos ovo da napomenem.
Terapija koju sam dobio je prepisana meni, nakom pregleda mog organizma,
pa svi koji ovo citaju, nikako ne smeju ovo da shvate kao univerzalne preporuke protiv hrkanja!!!
Ovaj post ima samo informativan karakter!
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 10:14 - pre 118 meseci
Nemoj da se ljutiš, niti da me shvatiš pogrešno, ali meni sve to, možda grešim - i voleo bih da grešim, liči na klasično srpsko "skidanje s ku*ca".

Prvo, nemam pojma odakle pravo bilo kom lekaru koji prima platu iz državnog budžeta da ti predlaže bilo koju privatnu ordinaciju - kod dr Vukoja si mogao da odeš i bez uputa, samo keširaš pregled/čišćenje sinusa i to je sve, šta će ti državno osiguranje u ovom slučaju? Informaciju na nivou šta je ko "čuo" možeš dobiti i na forumu - besplatno.

Drugo, da li je bilo reči o cigaretama, alkoholu i drugim navikama, mogućnosti da prespavaš na nekoj klinici kako bi se uradila dijagnostika? Potpuno je kretenski da ti neki državni lekar savetuje dr Vukoja iz Novog Sada, a ne savetuje VMA u Beogradu, na primer.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 10:22 - pre 118 meseci
Nema ljutnje, i meni je tako delovalo.
Stvar je u tome sto ja nisam u mogucnosti to da promenim.
Ovih mesec dana cu raditi kako mi je rekao, a onda, kad odem na kontrolu, bice neki drugi lekar.
Ovaj sad je na zameni, verovatno popunjava mesto nekome ko je na godisnjem odmoru.

Odgovor na drugi deo tvog pitanja, sve sto si pobrojao, je negativan.
Jedva sam i stigao da mu ispricam sve.

Sto se tice slanja kod privatnika, to nije nista neuobicajeno.
Meni se to jednom desilo, bas kad sam bio na VMA (privatno).
Isto tako i za sociva (evo vizitke, kupi ih kod mene).
Ovo sad mi nije delovalo tako (nije me usmeravao dirketno), vec vise kao prica radi price.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 11:09 - pre 118 meseci
"Terapiji" koju si dobio pridruži ostavljanje pljuga, alkohola i dijetu, daj sve od sebe, da bi za 3-6 meseci došao u poziciju da meriš rezultate... to je ono što možeš da uradiš. Može da se dogodi da sve navedeno bude svrsishodno u smislu rešavanja problema koji te muči.

Ukoliko ne budeš zadovoljan rezultatima, biće ti potrebne usluge privatne ordinacije/dela državnog zdravstvenog sistema koji te neće automatski "skidati s kur*a". Sve vreme moraš imati u vidu da problem kojim si otvorio ovu temu nije isključivo problem tvoje supruge, već je ponajmanje problem tvoje supruge, a ponajviše tvoj lični problem koji može eskalirati u ozbiljan zdravstveni problem u skladu sa čim ne bi trebalo bilo kome da dozvoliš da te "ućutkava" ili od*ebava, već moraš istrajati na rešavanju.

Meni lično, kao čoveku koji nije džiber, može samo da bude žao što si putem doprinosa za obavezno zdravstveno osiguranje + putem kredita za "poboljšavanje" zdravstvenog sistema podignutih na tvoje i ime tvoje dece = dobio pričaonicu koju ti inače nude crkva, Internet ili bilo koji čovek dobre volje iako si sasvim sigurno iskeširao dovoljno para od kojih se, na gomili, može formirati budžet i više nego dovoljan za rešavanje tvog problema sa sve ugodnom sobom na klinici u kojoj ćeš prespavati nekoliko noći, uredno motivisanim ekspertima i lekovima/sredstvima koje zahteva terapija. Mislim da se ovo mora naglasiti, a ne samo konstatovati ili, ne daj Bože, prećutati.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 13:04 - pre 118 meseci
Vidi Hank, sve se ja sa tobom slazem, racunajuci i navodnike koje si upotrebio.

Problem zdravsta u Srbiji je ogroman i ja, kao pojedinac, ne mogu tu nesto da promenim.
Temu sam otvorio prevashodno iz razloga da cujem iskustva drugih,
jer sam ocekivao da cu (zbog kartona) moci da odem kod lekara tek za 15 dana (sto se pokazalo kao netacno).

Jedino "opravdanje" koje mogu sa smislim za ovo jutros je da zbog stanja u kojem je zdravstvo,
zdravstveni radnici nisu u mogucnosti da svima, odmah u startu pruze celokupni tretman,
vec da se na to ide tek kad osnovne metode ne daju rezultata.

To meni, naravno, ne pomaze mnogo, ali poslusacu ovo sto mi je receno (dijeta, alkohol i sl. se podrazumeva),
pa cu nakon mesec dana proceniti sta da radim.

Ukoliko se stvar ne poboljsa i u drzavnom zdravstvu ne budem mogao da nastavim lecenje,
preostaje mi da skupim pare za privatno na VMA (otkad su oni to poceli, ne vidim potrebu da idem u neku drugu privatnu kliniku).

Ukoliko nekog bude i dalje zanimao ovaj problem, javicu se za mesec dana.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 13:37 - pre 118 meseci
Samo sam osetio potrebu da naglasim postojanje očiglednog, a može biti ključnog, niti u jednom trenutku ne napuštajući osnovni motiv koji me je i naveo da se javim na ovoj temi - da rešiš svoj problem i da ostali sa sličnim problemima koji će čitati ovu temu u budućnosti budu "obučeni" bar za razlikovanje levog od desnog.

I treba da se javiš za mesec dana, pa da prodiskutujemo rezultate. Tvoje je da ne nasedaš na "brza rešenja", već da poradiš na dijeti, alkoholu i specifično bitno cigaretama (što se dijete i alkohola tiče, tu su verovatno i mogući neki, da kažemo, "kompromisi", ali što se cigareta tiče, vrlo teško, svaka pojedinačno popušena cigareta verovatno pravi Hirošimu u delu disajnog puta koji ti pravi problem), a dalje je na profesionalcima da zaključe gde i zašto nastaje konkretan problem.

Marisol, Nasonex i ostale stvari su lepe i korisne, još lepše i korisnije kada si odradio svoj deo posla, a najlepše i najkorisnije kada si odradio svoj deo posla, a predloži ti ih stručnjak iz oblasti medicine po dijagnostifikovanju toga gde je problem i zašto je, a kako, nastao - "gađajući" konkretne tačke u prostoru i vremenu, a ne skidajući te "s ku*ca".

Vrlo brzo ćeš, iskreno se nadam, prodisati kvalitetno kapirajući da su alkohol, hrana, cigarete, seks i ostalo dobre stvari - ali da su kiseonik i disanje najbolje stvari koje možeš priuštiti svom telu oduševljavajući se boljim raspoloženjem, novouspostavljenim nivoom koncentracije, pamćenjem koje funkcioniše "kao sat", kvalitetnijim odmorom uprkos činjenici da spavaš kraće itd. itd. itd.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 13:53 - pre 118 meseci
ako je taj sprej koji treba da koristis neki od kortikosteroida (npr. Flexonase), odmah da ti kazem da su se kod mene javile nuspojave (krvarenje iz nosa) 14 dana posle terapije, za neku drugu dijagnozu, i da sam zbog toga morao da prekinem terapiju...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 19:54 - pre 118 meseci
IUOP_1..Da li si operisao krajnike?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?15.08.2014. u 21:03 - pre 118 meseci
Citat:
Hank:
osnovni motiv koji me je i naveo da se javim na ovoj temi - da rešiš svoj problem i da ostali sa sličnim problemima koji će čitati ovu temu u budućnosti budu "obučeni" bar za razlikovanje levog od desnog.

Citat:
Hank:
Vrlo brzo ćeš, iskreno se nadam, prodisati kvalitetno


Zahvaljujem!

Citat:
Hank:
I treba da se javiš za mesec dana, pa da prodiskutujemo rezultate.


Ok, javicu sta se desava.

Citat:
superbaka:
ako je taj sprej koji treba da koristis neki od kortikosteroida (npr. Flexonase), odmah da ti kazem da su se kod mene javile nuspojave (krvarenje iz nosa) 14 dana posle terapije, za neku drugu dijagnozu, i da sam zbog toga morao da prekinem terapiju...


Video sam danas tvoju poruku (jurio sam pa nisam stigao da odgovorim), pa sam pitao doktorku.
Kaze da je to malo verovatno, a sprej je Beconase (ne znam u koju grupu spada).

Citat:
Lavlja_Jazbina:
IUOP_1..Da li si operisao krajnike?


Jesam, jos kao mali.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?16.08.2014. u 01:03 - pre 118 meseci
Iako mislim da preporucene metode nece imati nekog velikog efekta, jer je u pitanju standardno poznati metod u nasoj doktorskoj praksi - "krecemo polako, posto 'nam' nije hitno" - nacin lecenja, ali ako vec budes radio ovo pod 2...
Citat:
IUOP_1:
2. Svako vece da iskuvam morsku so i kad se ohladi da to 4-5 puta usmrkam kroz svaku nozdrvu i ispljunem,
u trajanju od nedelju dana.
...nemoj se cimati i gubiti vreme sa kuvanjem i usmrkivanjem slane vode, vec potrazi u apoteci rastvor morske soli ili slani rastvor. Bocica je pod pritiskom pa se upumpa/usprica u nos, sto je dosta jednostavnije i prijatnije nego usmrkivanje. U krajnjem kupi fizioloski rastvor pa s tim ispiraj, jer je sigurnije da nema bakterija nego ono sto ti skuvas u kucnim uslovima i posudama, gde bakterije mogu da se pojave mnogo lakse.
Samo, taj rastvor i soli, kao i kapi (sto si i sam rekao), mogu da ostete sluznicu i pogorsaju stvar ako dugo koristis ili imas u startu osetljivu i ostecenu sluznicu.





- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

rimodarko

Član broj: 324663
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Hrkanje - kako smanjiti?16.08.2014. u 08:34 - pre 118 meseci
Hrkanje je ozbiljan zdravstveni problem. Ako zelite saznati zaista kako ga se resiti. onda se treba javiti strucnjaku svetskog glasa. To je dr Vukoje Novak. Otiđite na njegov sait. Ovo je jedini sait gde se hrkanje tretira na pravi način i gde se mogu dobiti informacije kako se izlečiti. Sait je pobedimohrkanje. Meni je resio problem za desetak minuta. Naravno, ima raznih uzroka zato je najpametnije ne lutati. Ordinacija dr Vukoje na Petrovaradinu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hrkanje - kako smanjiti?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21851 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.