Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mogu izvesti ovaj konektor na napojnoj koja ga fabricki nema?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li mogu izvesti ovaj konektor na napojnoj koja ga fabricki nema?

[ Pregleda: 1566 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BulmaSoft
Branislav Gavric

Član broj: 323636
Poruke: 22
*.teol.net.



+2 Profil

icon Da li mogu izvesti ovaj konektor na napojnoj koja ga fabricki nema?03.08.2014. u 01:37 - pre 118 meseci
Pozdrav. :)
Interesuje me da li na malo starijim tipama ATX napojnih jedinica koje nemaju ovaj crno-zuti cetverozilni konektor za napajanje procesora na maticnoj ploci mogu da ga "izvedem" tako sto bih iskoristio konektor sa neispravne ATX napojne, i zice mu spojio na crne i zute zice od linije npr za hard disk?

Vidi sliku:
http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/12v4pin.jpg

Ili je to losa ideja?

Koliko razumem, crna je nula a zuta je +12V
Ako napojna nema fabricki taj konektor (za procesor) da li mogu tako da joj ga "dodam"...?

Ili MORAM uzeti napojnu koja ga fabricki ima...?

Stotka je na zalost vec davno prestala da postoji :( Bar sam ja - postao JuTjuber <3
 
Odgovor na temu

I AM BORGS
šef na meteorološkoj stanici i bivši
TV serviser
collective in space

Član broj: 145850
Poruke: 860
31.45.132.*



+16 Profil

icon Re: Da li mogu izvesti ovaj konektor na napojnoj koja ga fabricki nema?03.08.2014. u 10:25 - pre 118 meseci
najsigurnje uzeti napojnu koja ima fabrički konektor za procesor, da te poslje ne boli glava ( trebo sam - nisam trebo ) ovako je najbolje , a i napojne nisu tako skupe - vredi uložiti malo para.
we are borg- resistance is futile.
vremenska prognoza : Bog zna , a ljudi pogađaju ( prognoziraju )
Moje je ime šef tamne strane mjeseca,gospodar muha,ljubavnik kurvi i kraljica....
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li mogu izvesti ovaj konektor na napojnoj koja ga fabricki nema?

[ Pregleda: 1566 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.