Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.

[es] :: Windows desktop :: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.

[ Pregleda: 1499 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.17.07.2014. u 03:30 - pre 118 meseci
Javlja mi se problem prilikom prevlacenja foldera ili nekog fajla iz jednog foldera u drugi.
U oba foldera (u stvari u svim folderima) je podeseno Sort by Name.
Problem je u tome sto u folder u koji prevucem nesto, vise ne sortira po imenu vec ga ostavi bez reda.
U folder u koji se prevuce nijedna od mogucnosti Sort by Name, Data modified, Type, Size nije odabrano. Zbog necega se iskljuci sort by name.

(slika) https://db.tt/WeKOJylb

Auto arange je ukljuceno.

Probao sam sfc /scannow nije pomoglo.
Neki Fix it od Microsofta "Icons change incorrectly in Windows" nije pomogao.
Probao sam Icon Cache -Rebuild.

U pitanju je nova instalacija windowsa 7 sa programima koje sam uglavnom koristio u predhodnoj instalaciji. (mada sam isprobao neki "Windows 7 Folder Background Changer" koji mi je pobrkao sva podesavanja i sve je vratio na general, mada sam vecinu foldera postavio da budu optimizovani za pictures - large icons).

Desni klik copy - paste i Ctrl+C - Ctrl+V radi bez problema

Napravio sam novog usera i tamo Sort by Name ostaje ukljuceno, mada refres ne radi bas najbolje pa moram F5.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.17.07.2014. u 17:25 - pre 118 meseci
Posle takvog rada i prebacivanja foldera,kad budes restartovao komp sve ce se poredjati kako si zadao u komandama.
 
Odgovor na temu

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.17.07.2014. u 18:50 - pre 118 meseci
Ni posle restarta nisu slozeni folderi po imenu.
Ne moze biti slozeno jer nije ukljucena ni jedna od mogucnosti Sort by (kao na slici https://db.tt/WeKOJylb).

Prevlacenjem u folder nestaje podesavanje za Sort by, ni posle restarta se ne vraca - ako ostavim nepodeseno Sort by i nakon restarta ostaje nepodeseno. Jedino ostaje na Sort by Name ako ga pre restarta podesim i tada se posle restarta sloze stvari u folderu.

Nema mi smisla prevlacenje, ako posle svakog prevlacenja u folder treba da podesavam Sort by.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.17.07.2014. u 19:32 - pre 118 meseci
Nesto nije u redu sa pamcenjem te komande,Inace kod mene kada radim sa nekim prevlacenjem foldera,obicno zstvorim taj prozor i ponovo kada otvorim mesto gde sam prevukao folder budu poredjani po abecednom redu.
 
Odgovor na temu

erngab
Palić

Član broj: 41005
Poruke: 249
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.18.07.2014. u 10:10 - pre 118 meseci
Gubim podesavanje Sort by Name cak i kada u sortiranom folderu pomerim bilo koju stvar u folderu (pomerim sliku, folder, file ... levo ili desno tako da se izgubi redosled).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows explorer Sort By Name ne ostaje ukljuceno.

[ Pregleda: 1499 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.