Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

STR iz radnog odnosa

[es] :: Vodič za posao :: STR iz radnog odnosa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15042 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: STR iz radnog odnosa25.07.2014. u 08:52 - pre 118 meseci
Citat:
pctel:
Ajd da probam da pojasnim sta hocu da kazem - uzmimo da si prvo zaposlen i PIO naravno zna da si zaposlen. Ti onda otvoris preduzetnicku radnju i obavestis PIO da si pored toga i preduzetnik. Potom raskines radni odnos a PIO ostaje obavesten o tome da si preduzetnik. Ja znam slicnu situaciju - covek ima radnju gotovo 15 godina, a za to vreme je 10-ak puta zasnivao i raskidao radni odnos kod drugog poslodavca. Ono sto znam je da on ne ide u PIO da se prijavi kao preduzetnik svaki put kad ga poslodavac odjavi, vec samo nastavi od tog dana pa nadalje da placa i zdravstveno, pored penzionog koje je oduvek placao.


Postoje dva PIO računa za preduzetnika, "običan" PIO za preduzetnika i PIO koji se plaća kad si u radnom odnosu kod drugog poslodavca. Taj lik koga spominješ, kad mu prestane radni odnos, treba da ode u PIO i prebaci se sa jednog PIO računa na drugi i da "aktivira" zdravstveno i nezaposlenost. Kad se ponovo zaposli onda to isto samo obrnuto.

E sad, da li može bez te prijave, samo da se plaća na odgovarajuće račune, ne znam, u Srbiji je sve moguće mada bi bilo bolje da "prijavi promenu".

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: STR iz radnog odnosa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15042 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.