Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!

[ Pregleda: 2236 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kirkhamster

Član broj: 251220
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!03.07.2014. u 23:55 - pre 119 meseci
Pozdrav svima!

Posedujem laptop Toshiba Satellite L875D-S7232.
Laptop je radio bez problema, sve dok ga jednom prilikom nisam zaklopio dok je bio ukljucen.
Nakon sto sam, posle nekog vremena, hteo da ga probudim iz standby-a, ekran nije davao znake zivota!
Prvo sto sam pokusao je restartovanje racunara.
Ekran i dalje nije radio i, pri podizanju sistema, nije se cak ni cuo zvuk za ulazak u Windows.
A prethodno sam nisam iskljucio zvuk.

Zatim sam zavrnuo rukave i rasklopio ceo racunar, nadajuci se da cu tu mozda otkriti problem.
Rastavio sam i monitor, odvojio ekran, da proverim da se slucajno kabl nije otkacio.
Medjutim, meni to sve deluje da je u najboljem radu.

Nazalost, nemam rezervne delove da proverim da nesto od toga nije otkazalo.
Ono sto mene buni je kako je moguce da je ekran, tako odjednom, prestao da radi i u isto vreme kao da je i hard disk otkazao (uzimajuci u obzir to da se ne cuje zvuk kad se Windows ucitava)?
Moguce da kabl od ekrana ima prekid negde, ali kako se onda ne cuje zvuk ucitavanja od Windowsa?

Da li neko ima ideju sta bi ovde mogao biti problem?
Ukoliko vam trebaju neke dodatne informacije, budite slobodni da me pitate!

Hvala puno!
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!04.07.2014. u 07:32 - pre 119 meseci
Maticna ploca vjerovatno je u problemu. Probaj resetovati bios. Vidi na sajtu proizvodjaca kako se kod tog laptopa resetuje bios. Ne mora da znaci ali moze da bude da su ti se pojavili hladni lemovi na chipsetu ili grafickoj, to je samo pretpostavka. Ako imas od koga procesor uzeti da probas. Probaj izvaditi hdd pa vidi kako se ponasa zatim ram memoriju pa vidi da li pisti ako ima tu opciju :D. Dok se ne cuje zvuk vjerovatrno nije do monitora, tu nemoj uopste gledati, a i naoko neces sigurno nista uociti.
 
Odgovor na temu

kirkhamster

Član broj: 251220
Poruke: 3
94.247.204.*



Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!04.07.2014. u 08:55 - pre 119 meseci
Mislim da sam probao da izvadim hard disk, pa onda RAM memoruju i probao tako da ukljucim laptop.
Mada, nisam siguran da sam to uradio :)
Posto sam svasta nesto pokusavao, tako da se vise ni ne secam svega sto sam pokusao :)
U svakom slucaju, probacu ponovo.

Sto se tice hladnih lemova, to je onda stvarno veliki propust od proizvodjaca!
Nadam se da to nije slucaj ovde.

A sto se tice resetovanja BIOS-a, vadio sam bateriju za BIOS i ostavio tako lapotop bez baterije na pola sata.
Nisam siguran, ali rekao bih je to jedan nacin resetovanja BIOS-a?
Uzimajuci u obzir da ekran ne radi, jel postoji neki nacin da se resetuje BIOS bez ulazenja u BIOS meni?
Na brzinu sam sad pokusao da nadjem nacin kako da resetujem BIOS, ali sva objasnjenja ukazuju na to da treba da se udje i BIOS meni.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!04.07.2014. u 15:17 - pre 119 meseci
Veće su šanse da je tu hladan lem na čipsetu nego bilo šta drugo.

Bespotrebno si rasklapao laptop. Većinu kvarova današnjih lapotpova nije moguće popraviti u kućnoj radinosti.

Sada se javlja pitanje da li si prilkom rasklapanja nešto dodatno oštetio.

Ako odneseš u servis, postoji rizik da će uz obrazloženje "nestručno otvaranje uređaja" naplatiti više da kvar uklone. :)
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!04.07.2014. u 21:10 - pre 119 meseci
I moja bi ti bila preporuka da odneses u servis pa ako nije skupo da ti poprave, posto je sto kaze Miroslav u kucnoj radinosti laptop tesko popraviti. Kada resetujes bios dovoljno je da izvadis bateriju tako da nije potrebno nista potvrdjivati dok ti se ne upali monitor.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!05.07.2014. u 07:04 - pre 119 meseci
Po opisu kako je kvar nastao BIOS je poslednje što treba dirati.

I nije mi jasno kako pokretač teme nije pokušao da poveže laptop na eksterni monitor nego odmah krenuo da rasklapa u deliće...

A u isto vreme došao do zaključka da ni ekran ni hard ne rade više?
 
Odgovor na temu

kirkhamster

Član broj: 251220
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!06.07.2014. u 12:04 - pre 119 meseci
Pokusao sam da povezem sa eksternim monitorom, nije se nista pojavljivalo.
Pokusao sam da menjam na kom ce se monitoru pojavljivati slika, pomocu "Windows dugme + P",
ali nista se nije menjalo.

Nisam nista zakljucio, to je bila jedna neosnovana pretpostavka, posto mi je bilo cudno kako sad sve odjednom ne radi.
Iz tog razloga sam i postavio ovu temu, da pitam ljude za misljenje.

U svakom slucaju, hvala na savetima, kazanovicu i Miroslavu Cvejiću.
Definitivno cu odneti laptop u servis.

Hvala jos jednom!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Satellite L875D-S7232 - ekran ne radi!

[ Pregleda: 2236 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.