Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi i ovlascenja i sifre

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i ovlascenja i sifre

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76
Programer

Član broj: 295089
*.dynamic.sbb.rs.

+4 Profil

icon Delphi i ovlascenja i sifre19.06.2014. u 19:25 - pre 73 meseci
Imam jedno pitanje,kako da prilikom ulazne forme u kojoj radnik kuca sifru,da limitiram neka ovlascenja,da budu enabledvisible := false; da ne moze da im se pridje...Koji je najednostavniji nacin za to...

Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186

+69 Profil

icon Re: Delphi i ovlascenja i sifre19.06.2014. u 19:58 - pre 73 meseci
> Imam jedno pitanje,kako da prilikom ulazne forme u kojoj radnik kuca sifru,da limitiram neka ovlascenja,da budu enabledvisible := false; da ne
> moze da im se pridje...Koji je najednostavniji nacin za to...

Nisi dovoljno precizan, koja ovlascenja? Ako hoces da sakrijes neke kontrole, koristi Visible properti.

Odgovor na temu

popmilan76
Programer

Član broj: 295089
*.dynamic.sbb.rs.

+4 Profil

icon Re: Delphi i ovlascenja i sifre19.06.2014. u 20:37 - pre 73 meseci
Da,hocu da sakrijem neke stavke,i jer moram da postavim za svaku stavku u meniju visible....

Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084

+19 Profil

icon Re: Delphi i ovlascenja i sifre20.06.2014. u 08:06 - pre 73 meseci
Postavi neki aray, npr. 5 vrsta ovlaštenja i onda provjeravaš tko je prijavljen i ovisno o ovlaštenju prikazuješ ili ne prikazuješ.
F

Odgovor na temu

komplikator
Programer / sys. inženjering
CRO

Član broj: 29755
*.adsl.net.t-com.hr.

+8 Profil

icon Re: Delphi i ovlascenja i sifre20.06.2014. u 09:34 - pre 73 meseci
Preporučujem ti ActionList ili ActionMannager gdje ćeš sve držati na jednom mjestu i lakše održavati, umjesto da se kasnije patiš sa hrpom buttona, toolbara, menija i sl.
I nemoj pisati neki pametan kod u akcijama nego se pozivaj dalje na svije private/protected/public metode.

Potraži malo na netu kako funkcionira users/groups access management. Obično se slaže u bazi s 2 ili 3 tablice koje sadrže korisnike i grupe, ovlasti i shemu povezanosti.

Ja imam vlastitu klasu koja nadgleda i managira korisnike i grupe i apsolutno sve vezano uz tu temu. Imam eventhandler na koji se mogu vezati i koji se okida kod promjene korisnika pa samo u vezanoj metodi postavim nove ovlasti, a klasa zna raditi sa privilegijama po modulima i sl. pa je samo pitam ima li korisnik tu i tu ovlast i u kojem rasponu no to je poprilično napredan i razrađen sistem.

Generalno, drži se actionmanagera ili actionlista (koji je naslijediv na formama) i kod svake promjene korisnika prođi kroz akcije i postavi ih po pravima korisnika koja npr. složiš u bazi.
God is real unless is declared as integer.

Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i ovlascenja i sifre

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.