Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!

[es] :: Windows desktop :: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!

[ Pregleda: 3877 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!22.03.2004. u 14:19 - pre 243 meseci
Imam poprilichno komplexan problem koji se tiche dual boot-a dvije 98-mice.Uglavnom jedan windows je bio Češki, a drugi Engleski.Kako su oba bila poprilichno zahebana isformatirao sam C particiju s tim dual-boot windowsima i instaliro nove, češke (nemojte ni isprobavat, garantiram slom živaca ).E sad sve super shljaka ovoono i na sistemu su jos 3 particije uz taj C sistemski, znaci sveukupno 4 particije.

Problem je u tome da ja sad na ostale 3 particije vidim samo file-ove koji su se vidjeli pod engleskim windowsima,a oni koji su se vidjeli pod češkim-njih nema?

Il to mene ova čehinja blesava zajebava il postoji neka finta s hidden file-ovima il tak nekaj?
Zna netko?Kako da opet mogu vidit te "češke" fajlove?Ajde hitno mi je dosta.Zahvaljujem.
Disconnect
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!22.03.2004. u 15:14 - pre 243 meseci
mozda zbog toga sto su imali imena pisana sa ceskim kodnm rasporedom?
garantovano je nesto u vezi regionalnih podesavanja a tu ti ne gine reinstalacija
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!22.03.2004. u 15:50 - pre 243 meseci
Ne vjerujem da je to.Ova druga, svježa instalacija je opet češki windows.Jedan windows (engleski) je bio za neke klince, a drugi (češki) za tu čehinju.I ne vide se fajlovi koje je ta žena sejvala u češkim vindozama dok se vide oni iz engleskih, a ima češkog ko salate po particijama.Btw. dirao sam (formatirao) samo C: sistemsku particiju.Ostale 3 nisam uopce dirao.(a kao na njima ima necega sto je sejvano na njih iz čeških vindoza)

Btw. za svaki sluchaj sam kopi-pejsto cijelu c: particiju kod sebe na hard.Al tim textovima ni traga.Zapravo kaj je najbolje nema ni traga češkim windowsima.Samo engleski su tam u c:windows dir-u.Di su češki nestali?

Kaj je najgore ta zena pise neke prijevode vec 5 godina i uspio sam joj to zagubit (nadam se).Daj zena ce mi bubrege izbit

Ma ne znam vise kaj pricam lud sam ajde daj neko ideju neku konstruktivnu
Disconnect
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!23.03.2004. u 13:07 - pre 243 meseci
Pa nema bas veze...ako, recimo, uzmes i pises nazive fajlova sa SR kondim rasporedom bice citljivi u tom sistemu. Kada ga reinstaliras, moze se vrlo lako desiti da su fajlovi (iako ok) necitljivi...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!23.03.2004. u 16:46 - pre 243 meseci
Prebaci taj hard disk na neki racunar na kome imas instaliranu podrsku za hrvatski kako treba. Ceski je valjda u istoj kodnoj strani pa bi trebalo da se sve vidi.

Upao si u Micoroftovu zamku. Kao podrzava kodne strane a u stvari podaci su sigurni samo ako su u USA kodnoj strani. Sve ostalo je rizicno.

Ma ko joj rece da imena datoteka kuca u sa ceskim slovima. Pa svi znaju da to ne treba raditi.

Ako ti ne upali, proveri podesavanja u Regional Settings. Imas tamo nekoliko opcija zapodesavanje kodne strane, a najbitnije je ona Language for non-Unicode programs u Advanced.
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.htnet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!23.03.2004. u 18:09 - pre 243 meseci
digni sa boot disketom u dos mode pa nađi.
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!24.03.2004. u 02:32 - pre 243 meseci
Dobro je, razradio sam operaciju B3 i sredio stvar.Zmajevo ćoravo oko shema,Paragon drive backup mi je pomogao u tome heh sad ga moram za nagradu malo izreklamirat :) (ima ko crack? ;)

Stvar je bila u tome da je frajer (češki windows) svim wordovim dokumentima preimenovao extenziju u .tmp i totalno ih zakopao u particiju da ih nemres skuzhit.
Uzrok tomu je jos uvijek nepoznat kao i kako i zasto se to dogodilo.
Kopi pejsto u novi dokument i ajd bok sredjena stvar.Skoro sam zheni izgubio rijechnik koji je radila 4-5 godina hahaha.Daj zamisli koji je to job rijechnik napravit,brijem da bi prije telefonski imenik lijevom rukom prepiso.
Decki hvala na pomochi :)
Disconnect
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!24.03.2004. u 15:53 - pre 243 meseci
Sta da ti kazem, trebao si da joj ga skrkas, kad radi nesto toliko vazno a ne pravi bekap...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Češki windowsi i čehinja na grbači MOLIM pomoć!!

[ Pregleda: 3877 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.