Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudno ponašanje osigurača

[es] :: Elektrotehnika :: Čudno ponašanje osigurača

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9559 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Čudno ponašanje osigurača05.05.2014. u 20:11 - pre 121 meseci
Citat:
Java Beograd: Forumaš igniss je toliko "stručan" da je "negde na netu pročitao da je komplikovano menjanje automatskih osigurača". Dakle, niti je radio, niti je gledao kako se radi zamena automatskog osigurača. Drugim rečima - potpuni laik za kućne elektroinstalacije.

Potpuni laik za kućne instalacije sme i može da menja sijalice i patrone topljivih osigurača. Ništa više. Svako ohrabrivanje da se upušta u ozbiljne poslove sa strujom, potencijalno opasne po život su kontraproduktivne.


Naravno da nisam stručan, jer inače ne bih ni tražio savet na forumu. Inače, nije baš da mi je jedini kontakt sa strujom kada upalim sijalicu. Menjao sam utičnice, prekidače, povezivao bojler, ispravljao "majstorovo" loše povezano osvetljenje... Tačno je da nikad nisam menjao automatski osigurač, a na drugim forumima sam pričitao iste stvari okao i ovde. Majstore ne zovem u kuću posle nekoliko loših iskustava (jedno od njih je i pomenuto osvetljenje koje je počelo da varniči, o onda i nestalo). U svakom slučaju, osigurač je promenjen i to nije ništa komplikovanije od povezivanja utičnice - dve žice. Hvala svima na dobronamernim savetima! ;)

Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Čudno ponašanje osigurača

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9559 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.