Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

laptop za posao i Adobe

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: laptop za posao i Adobe

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8774 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.04.2014. u 17:34 - pre 121 meseci
Binary Mind se ne javlja :)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.04.2014. u 17:55 - pre 121 meseci
Trebalo bi da osetis laptop pod rukom, da li ti odgovara tastatura, ekran, da li se plastika savija, da li se greje, opsti utisak itd...
Mnogi su se za*li sa kupovinom a da nisu probali.

Generalno, cene nesto ozbiljnijih laptop-ova su otisle u nebesa, tipa 250-350 hiljki, a nisam siguran da ce skoro padati.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.04.2014. u 19:26 - pre 121 meseci
@dados.p - Ocigledno se slabo ili uopste ne razumes u hardver. Bolje je da se malo informises o tome nego da razmisljas o 'trendu' velicine ekrana. Daleko je bitniji kvaliter ekrana nego velicina. Kod procesora je bitno da razumes da je trenutno Haswell u opticaju ali samo jos kratko (relativno kratko) vreme jer se uskoro pojavljuje procesor i seo sistem koji ce zameniti DDR3 sa DDR4 memorijama a sve u korist novih ubrzanja celokupnog sistema. Osim toga trebas da tacno znas svoje potrebe jer ako nema potrebe za i7 onda mozes da kupis i5 ali ako ima potrebe za i7 onda je besmisleno kupovati i5 procesor. i3 izbaci skroz iz svake kombinacije.

Uostalom, malo i sam proguglaj i informisi se o samom hardveru i mogucnostima. Ovako deluje da kupujes ono sto je u trendu bez obzira na sam posao koji ces obavljati tim kompjuterom. A zbog tog utiska i nemas strucan odziv po raznim pitanjima.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.04.2014. u 21:12 - pre 121 meseci
Citat:
Sceka: @dados.p - Ocigledno se slabo ili uopste ne razumes u hardver. Bolje je da se malo informises o tome nego da razmisljas o 'trendu' velicine ekrana. Daleko je bitniji kvaliter ekrana nego velicina. Kod procesora je bitno da razumes da je trenutno Haswell u opticaju ali samo jos kratko (relativno kratko) vreme jer se uskoro pojavljuje procesor i seo sistem koji ce zameniti DDR3 sa DDR4 memorijama a sve u korist novih ubrzanja celokupnog sistema. Osim toga trebas da tacno znas svoje potrebe jer ako nema potrebe za i7 onda mozes da kupis i5 ali ako ima potrebe za i7 onda je besmisleno kupovati i5 procesor. i3 izbaci skroz iz svake kombinacije.

Uostalom, malo i sam proguglaj i informisi se o samom hardveru i mogucnostima. Ovako deluje da kupujes ono sto je u trendu bez obzira na sam posao koji ces obavljati tim kompjuterom. A zbog tog utiska i nemas strucan odziv po raznim pitanjima.

Pozdrav!


pozdrav Sceka.. upravo tako, ne razumem se u hardver.. da se razumem u hardver ne bi ni postavio pitanje ovde na forumu.. ali sam eto to ucinio jer mi je potrebna pomoc.. ali ako si procitao moje postove ja sam naglasio da ne zelim nesto u trendu ne znam zasto stalno to forsirate.. evo pogledaj moj sledeci komentar...

Citat:
dados.p:
ne mora :) ali želim :D .. radim ovaj posao već oko 5 - 6 godina i mislim da je vreme da sebe počastim nečim ovakvim... :D imam desktop računar koji mi radi posao.. laptop mi je u poslednjih godinu dana postao potreba.. jer posao me veže za računar ali u zadnjih godinu dana imam potrebu da budem mobilan :) .. što se sve češće i češće dešava pa sam se zato odlučio za kupovinu.. ne kupujem ga radi mode ili prestiža ili šta već.. iskreno oko mene skoro i svi imaju laptop i svi se čude kako ja nemam :) jednostavno nisam imao potrebe ali sad već imam... zamislite kad moji matorci od 60 godina imaju laptop :) ... eto pa sam postavio ovde temu baš iz razloga da ne kupujem nešto od 120000 hiljada ako će mi raditi posao i onaj od 80000 .. prioritet mi je ekran od 17" .. i da radi sve od navedenog gore u isto vreme bez zakucavanja... materijal sto kvalitetnije moguć... nikakve igrice me ne zanimaju.. samo poslovno .. Hvala svima do sada na pomoći!


Eto.. znaci nikakav trend ne zelim vec pomoc pri kupovini ... u jednom od proslih postova sam napisao da ostavljam ekran sa strane, znaci nije mi prioritet ni ekran... ne znam zasto jednostavno neko ne moze da napise kao sto je to uradio Emil.. evo saznao sam sad da i3 izbacujem.. ali i dalje ne znam jel mi i5 radi posao.. napisao sam i sta cu koristiti od softvera i ne znam vise sta da napisem... i ne zelim da kupujem i7 ako ce mi i i5 raditi posao... i zato sam i postavio pitanje

1.) Po pitanju procesora sam neodlucan.. da li je zaista potrebno i7.. ili moze da posluzi i i5 ili i3 .. AMD prosecore nisam gledao ali verujem da je intel ipak bolji izbor... jer moram da gledam tipa i ovo "4MB cache, 22nm i dva jezgra"...

Citat:
Sceka: @dados.p - Kod procesora je bitno da razumes da je trenutno Haswell u opticaju ali samo jos kratko (relativno kratko) vreme jer se uskoro pojavljuje procesor i seo sistem koji ce zameniti DDR3 sa DDR4 memorijama a sve u korist novih ubrzanja celokupnog sistema.


Da li ovo znači da sačekam dok ne izadje novi sistem?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.04.2014. u 23:04 - pre 121 meseci
Ja imam laptop koji je 15.6 inča i ima rezoluciju 1980x1080. U tom slučaju moraš u windows-u da uključiš "skaliranje" inače je previše sitno. I windows i chrome mi stoje na 125%. Oštrina i detalji su vrhunski, čim pogledaš "običan" monitor deluje ti bljak.

Pretpostavljam da na 17.3 inča možda možeš da probaš sa "native" rezolucijom, mada sve zavisi koliko voliš da ti bude sitno. Sad sam malo pogledao i vidim da ispod 100.000 din nema neke ponude 17.3 FullHD laptopova, nađoh samo ovaj: http://www.gigatronshop.com/hp...envy_17-j010sa_-_f2v65ea-30397

Što se tiče procesora, gledaj da bude 4-ta generacija. To se prepoznaje po prvom broju, na primer i5-4200M je 4-ta generacija.
Ono slovo na kraju je tip, M su jaki procesori ali nisu štedljivi dok ovi koji su U oni su štedljivi.

Na primer, ja imam u svom laptopu i7-4200U a ovaj gore laptop ima i5-4200M, po benchmark testovima ovaj i5 je nešto malo jači od ovog mog i7 ali zato meni batrija traje 9 sati.
Znači sad kad znaš kako funkcioniše to sa procesorima onda možeš da kombinuješ.

Dodatna prednost 17.3 inča laptopova je što često imaju 2 mesta za hard disk. Možeš ubaciti 2 hard diska ili ssd+hd. Samo naravno moraš da proveriš sa svakim konkretnim modelom da li to ima, uglavnom se na sajtovima takva "karakteristika" ne navodi. Ako nema mesta za 2 hd-a, pogledaj dal možda ima mSATA priključak, to ti je umanjena ssd-a.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe26.04.2014. u 07:30 - pre 121 meseci
SAJA fantastican odgovor .. mnogo ti hvala ... evo kazi mi samo jos molim te znaci onda HP, ASUS, DELL to je ne bitno u ovom rangu zar ne? iskren da budem jako jako sam skeptican kad je u pitanju ASUS ili HP, ali iskren da budem ne znam zasto .. kazite mi samo ako je i5-4200M 4-ta generacija.. onda i5-520M je novija? .. na primer ovaj model http://www.bcgroup-online.com/...Book-8540w%28WD927EA%29-10256/ ima dosta jaku cenu sobzirom da je i4, sa 4GB Ram i rezolucijom 1600 * 900 .. znaci ovo je onda verovatno kvalitetnije kuciste i ekran? zar ne?

[Ovu poruku je menjao dados.p dana 26.04.2014. u 08:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe26.04.2014. u 08:25 - pre 121 meseci
Obzirom da gledas model(Hp EliteBook 8540w) koji nije na lageru vec godinama i procesor koji datira iz 2010-te, trebace ti puno srece u kupovini.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe26.04.2014. u 11:16 - pre 121 meseci
Citat:
dados.p:
SAJA fantastican odgovor .. mnogo ti hvala ... evo kazi mi samo jos molim te znaci onda HP, ASUS, DELL to je ne bitno u ovom rangu zar ne? iskren da budem jako jako sam skeptican kad je u pitanju ASUS ili HP, ali iskren da budem ne znam zasto .. kazite mi samo ako je i5-4200M 4-ta generacija.. onda i5-520M je novija? .. na primer ovaj model http://www.bcgroup-online.com/...Book-8540w%28WD927EA%29-10256/ ima dosta jaku cenu sobzirom da je i4, sa 4GB Ram i rezolucijom 1600 * 900 .. znaci ovo je onda verovatno kvalitetnije kuciste i ekran? zar ne?


i5-520M je prva generacija. Tada se nije navodila prva cifra koja označava generaciju. Znači ako vidiš 3 cifre pa slovo - to je prva generacija, ako ima 4 cifre pa slovo, onda je prva cifra generacija. Peta generacija se još nije pojavila.

Ima jedan mnogo dobar i brz način da "uporediš" procesore. Samo u googleu kucaš "model passmark" (npr i5-520m passmark). Otvoriš prvi link i vidiš broj. Po mojim iskustvima taj score je vrlo realan.

Evo šta kaže:
i5-520m - 2360
i5-4200m - 4157
i7-4200u - 3882
i7-4702mq - 7357

Ovi procesori sa Q oznakom su ti najbrži. Dakle U su štedljivi, M su neka srednja kategorija a Q su najbrži.
Ako hoćeš da ti sve leti, pogledaj ovaj laptop: http://www.laptopcentar.rs/ltc...G-747a162TMakk-24201308/8029/4

Što se tiče izbora brenda... iz ličnog iskustva mi se čini da to nema nikakve veze. Nisam primetio da postoji bilo kakva razlika između toga da li uzmeš HP, ASUS, DELL... sve to dolazi iz iste fabrike. Naravno, u okviru svakog proizvođača imaš jeftinije i skuplje modele a pritom ne mislim na karakteristike nego na kvalitet izrade. To se najviše ogleda u tome kakvo je kućište, kakva je tastatura, kakav je ekran itd... Na primer, HP ima više klasa svojih laptopova: Pavilion su najjeftiniji laptopovi uglavnom za kućnu upotrebu, ProBook su namenjeni poslovnim korisnicima (kao neka srednja klasa) dok je EliteBook premijum klasa.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe26.04.2014. u 11:39 - pre 121 meseci
SAJA hvala ti puno puno... svaka cast nema sta...

Citat:
dejanet: Obzirom da gledas model(Hp EliteBook 8540w) koji nije na lageru vec godinama i procesor koji datira iz 2010-te, trebace ti puno srece u kupovini.


Jbg.. izvinjavam se na ovom ispadu.. lupio sam ga bas.. ali sam pitao informativno.. hvala puno svima na odgovorima i pomoci
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe26.05.2014. u 09:02 - pre 120 meseci
I šta bi? Šta si kupio?
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe27.05.2014. u 06:58 - pre 120 meseci
Da i ja pitam nešto, što ima veze sa ovom temom (dok čekamo odgovor šta je čovek izabrao).

Da li ovaj "mali" laptop:
ACER V5-131-10174G50akk Crni 11.6",Intel DC 1017U/4GB/500GB/IntelHD

čija je cena u prodavnici 28.990,oo dinara može da gura u isto vreme fotošop+DW+mozilla (7-8 taba)?
Nema grafičku i jedino me to odvraća, mada sam na detetovom Aceru (Aspire One 11,6",2Gb memorije) uspevao da "guram" te stvari dnevno po par sati.
Pitam jer bih zamenio svoj trenutni 15,6" (koji ima grafičku od 1Gb) zbog lakšeg smeštanja i prenošenja.
Fotošop najprostiji rad sa fotografijama do 5Mb.

Inače 80% vremena bio bi povezan (kao trenutni od 15,6") preko HDMI sa monitorom Dell S2340L IPS LED, 1920x1080(FullHD)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe30.05.2014. u 21:36 - pre 120 meseci
Ne znam, ja sam pre više od godinu dana uspeo da iskopam neki Acer Aspire 5740 (ili 5750) čini mi se ili tako neki model, uglavnom stariji fazon sa optikom i nije ultrabuk, ali sa i5 procesorom za nekih €430 tada (a imao sam nesreću da sam ga kupio baš onda kad je evro bio 118 dinara, što nikad posle toga nije dostigao).
Bio je neznatno skuplji od istog modela sa i3. Ima i deskretnu grafiku, doduše neku entry lvl nVidia 740 ili tako nešto, kupovao sam za ćerku pa ni ne znam više.
Baterija mu je držala super, oko 4,5-5 sati, što je dobro za "običan" laptop (ne ultrabook).

Poenta je da kad bih uzimao lap, ne bih išao ispod i5, al s obzirom da je meni to primarni PC, možda su moje potrebe drugačije. Ti Pentium DC B9xx su jeftine varijante procesora novijih arhtektura (za sirotinjska tržišta poput našeg).

Tako da s obzirom da bi ti služio kao desktop replacement, nisu ti toliko bitne stvari poput težine, materijala kućišta itd, bolje uzmi što jači hardver ako bi mene pitao, a Pentium DC ne spada u to. Za te pare (~30000din) ni ne možeš da očekuješ bog zna šta, ali ako dodaš još €100nak evra, možeš bar i3 da nađeš, a možda i i5.

P.S. I da, taj Acer radi besprekorno i dan danas, kao i jedan drugi, star više od 6 godina koji isto imam. Tako da je što se mene tiče Acer definitivno pouzdan i best buy.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

1vi
Srbija

Član broj: 161459
Poruke: 301
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: Bez sajta


+4 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe05.06.2014. u 04:26 - pre 120 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: laptop za posao i Adobe25.06.2014. u 23:05 - pre 119 meseci
Uskoro javljam o kupovinu.. bio sam sprecen ali uskoro pazarim pa javljam.. za sada HP probook ima prednost
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: laptop za posao i Adobe

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8774 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.