Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.04

[es] :: Linux :: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.04

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11091 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0426.04.2014. u 12:24 - pre 120 meseci
Particije sam napravio, uvek ih pravim ranije bas zbog toga. Update gruba uzima vreme a i to nije duze od 4 minuta tako da suma sumarum bez 20 minuta
ne moze ako odbijem to vreme. Kad bi pravio particije u procesu instalacije to bi onda jos produzilo instalaciju pa ne bi bilo 24 minute nego vise.
Poenta price je nema instalacije od 5 minuta, a jos najcrnje je sto se win7 dize brze od svakog linuxa.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0428.04.2014. u 13:55 - pre 120 meseci
Zašto je to relevantno uopšte? Instalacija se radi u proseku jednom godišnje, butovanje meni traje 10-ak sekundi i dešava jednom u par dana.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0428.04.2014. u 14:39 - pre 120 meseci
Verovatno zbog poruke sa početka teme da se linux instalira za 3 minuta. ;) Meni ne smeta, najčešće ne čekam nego radim nešto drugo pa nije problem. Što se gašenja tiče, jedino restartujem zbog neke probe inače redovno uveče ili preko dana uspavljujem linux pa se posle probudi za par sekundi.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0428.04.2014. u 17:26 - pre 120 meseci
Citat:
Poenta price je nema instalacije od 5 minuta, a jos najcrnje je sto se win7 dize brze od svakog linuxa.


Ne znam da li je bas 5min ali obicno ne stignem da smislim dovoljno "mudro" ime za novog user-a, a on je vec iskopirao sve potrebne fajlove.
Nakon toga ostaj jos 1-2min i instalacija je gotova.
Pri tome, imam dosta staru masinu i konstantno instalirana bar 2-3 linux distroa + win7.

Ni ova druga tvrdnju ne mogu da potvrdim iz licnog iskustva (bar ne u vecini slucajeva).

 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0428.04.2014. u 23:27 - pre 120 meseci
Citat:
jablan:
Zašto je to relevantno uopšte? Instalacija se radi u proseku jednom godišnje, butovanje meni traje 10-ak sekundi i dešava jednom u par dana.

Da li ti uopste shvatas sta si napisao? Pa to je upravo bio jedan od jacis argumenata protiv windowsa, mora da se reinstalira barem jednom godisnje.
Za sve moje visegodisnje bakcanje sa windowsom reinslirao sam ga samo 3 puta a linux ne znam ni broj.
Ali vec je to izlizana tema win vs. linux.
Ostale ne bih ni da kometarisem, suvise bi bilo, nisam klinac pa sad se qurcim, seo sam i izmerio, zna se koju masinu imam, niti sam
obozavaoc windowsa ali ni linuxa, sluze mi da odradim ono sto hocu u datom trenutku. Masinu ne gasim, nikad, nakacena je na UPS od 1.2KW,
samo prelazim iz jednog distroa u drugi kad me prethodni zahebe ili kad odradim azuriranje pa trazi restart (da, da linux trazi restart).
Pokusavao sam i sa varijantama distroa da ne trazi restart, probao varijantu na Debijanu ali to je go qurac, to ne radi, jedini Solaris to moze.


[Ovu poruku je menjao lega99 dana 29.04.2014. u 00:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0428.04.2014. u 23:42 - pre 120 meseci
instalirao sam Ubuntu jednom pre par godina u verziji 7
posle toga sam apdejtovao masinu, klonirao hard disk kada sam ubacivao veci i samo sam radio apdejt sistema.

nijednom nisam morao da idem na clean install, za razliku od vindouza koji je posle 2 godine zabrljao.

nedavno sam se apdejtovao na ubutnu 14.04, jedino sam morao da preinstaliram eclipse i da apdejtujem kernerl za virtualbox.

voleo bih da vidim slican primer u M$ svetu, da je neko presao sa xp na 7, 8, 9 ili mozda sa win2000 i nijedan clean install...

a da baguje, ubuntu desktop, baguje i te kako, ne tvrdim da je idealan, psujem ga cesto, ali se utesim kada 1 nedeljno pokrenem win da bih otisao na ebanking. obavezno me doceka polucasnovni apdejt...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0429.04.2014. u 00:26 - pre 120 meseci
@lega99

O cemu ti pricas? Kakav jaci argument?
Fino je sto na primer Ubuntu mozes vrlo brzo instalirati i sto pre instalacije mozes imati preview u live modu. Samo to ne znaci da mu je to killer feature.
Sve da instalacija traje i 2h, to nije tolika trauma koja bi potencijalnog korisnika bacila na ovu ili onu stranu.
Onaj ko koristi Linux, dobro zna zbog cega ga koristi. Ako je pak neko entuzijasta, opet mu ne znaci vreme koje se utrosi na eventualnu reinstalaciju koja se desava jednom godisnje.

Citat:
(da, da linux trazi restart)

So what? Kako drukcije da se primeni upgrade kernela?

Citat:
nisam klinac pa sad se qurcim, seo sam i izmerio

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0429.04.2014. u 07:30 - pre 120 meseci
Fora je u tome što bi neki "normalni" korisnici mogli da instaliraju linux i da ga reinstaliraju godišnje, polugodišnje ili ređe. Oni koji vole da se igraju, kao lega99 i ja, to rade drugačije, nekad u toku dana instaliram i 2-3 ako naiđe nešto interesantno, nekad probam dnevnu verziju koja je daleko pre alfe ili bete pa zato češće reinstaliram i onda smeta duža instalacija.

Ja inače nemam ništa protiv windowsa i ne pričam kako mnogo brlja. Obično bih odradio instalaciju jednom i tako je ostajalo do sledećeg ili do promene hardvera. Linux instaliram mnogo često ali ne zbog nesigurnosti nego zbog učenja ... mada mi se čini da sam ipak malo napredovao. Možda bih i windows tako ... da mogu da instaliram 16 na jedan hard i da ne smetaju jedan drugom. ;) Mada taj ekstremizam ne bi trebalo da se računa kao pravilo.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0429.04.2014. u 14:34 - pre 120 meseci
Citat:
HeYoo:
@lega99

O cemu ti pricas? Kakav jaci argument?
Fino je sto na primer Ubuntu mozes vrlo brzo instalirati i sto pre instalacije mozes imati preview u live modu. Samo to ne znaci da mu je to killer feature.
Sve da instalacija traje i 2h, to nije tolika trauma koja bi potencijalnog korisnika bacila na ovu ili onu stranu.
Onaj ko koristi Linux, dobro zna zbog cega ga koristi. Ako je pak neko entuzijasta, opet mu ne znaci vreme koje se utrosi na eventualnu reinstalaciju koja se desava jednom godisnje.

Citat:
(da, da linux trazi restart)

So what? Kako drukcije da se primeni upgrade kernela?

Citat:
nisam klinac pa sad se qurcim, seo sam i izmerio

:)


Sta ti uopste hoces? Beskonacnu diskusiju? Ako ti nije jasno uzmi pa procitaj argumente linux korisnika protiv windowsa,
To sto nisi citao tvoj problem jer ovako samo ukopavas linux u ocima onih koji bi da predju na linux.
Ne volim kad ljudi lazu ili odvale neistinu kao to instalacija od 5 minuta, to je poenta zasto sam merio vreme.
Boli me qurac da li je 20min li 1h ali ne volim da me neko laze, ako sam seo da instaliram instaliracu.
Realnim iznosenjem cinjenica ljudi ce preci na linux a ne bajkama pa kad krenu ono haos, plus nipodastavanje
svakog ko koristi windows, pa kako da onda predju na linux.

Vidis i to ne znas da linux i za druge stvari trazi restart a ne samo za zamenu kernela.
I to je jedan od argumenata protiv windowsa u toj vecnoj prepisci-prepirci linux vs. windows

http://www.netmarketshare.com/....aspx?qprid=10&qpcustomd=0

Mislim da je ovo otislo suvise daleko od osnovne teme nadogradnja 13.10 na 14.00
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0429.04.2014. u 17:05 - pre 120 meseci
Citat:
Sta ti uopste hoces? Beskonacnu diskusiju? Ako ti nije jasno uzmi pa procitaj argumente linux korisnika protiv windowsa,
To sto nisi citao tvoj problem jer ovako samo ukopavas linux u ocima onih koji bi da predju na linux


Ne! Ti si dosao ovde da se macujes sam sa sobom. Kakve zamerke linux korisnika?
Ti diskutujes sa nekim imaginarnim ljudima ruseci njihove argumente. To sto si negde nesto procitao neki stav ne daje ti za pravo da taj stav prisijes svim korisnicima Linuxa.
Na internetu se mogu procitati svakakve gluposti na svaku temu. Uzaludno je rusiti ili braniti stavove neke mase sa nekog foruma, drustvene mreze ili cega vec.

Citat:
Ne volim kad ljudi lazu ili odvale neistinu kao to instalacija od 5 minuta, to je poenta zasto sam merio vreme.


Vreme potrebno za instalaciju u mnogome zavisi od konfiguracije.
Sasvim je moguce da Peri ciji kompjuter ima SSD instalacija traje 3min, Djuri 15min, a Simi 25min jer nije ocistio "tepih" s kulera pa mu procesor radi duplo sporije.
Kod mene na primer instalacija traje sigurno krace od 25min ali ni to nema veze niti je relevantno.

Citat:
Vidis i to ne znas da linux i za druge stvari trazi restart a ne samo za zamenu kernela.
I to je jedan od argumenata protiv windowsa u toj vecnoj prepisci-prepirci linux vs. windows


Pa idi i macuj se tamo gde traje ta vecna prepirka.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0429.04.2014. u 20:14 - pre 120 meseci
http://netmgt.blogspot.com/201...nal-update-without-reboot.html
Ksplice: Kernal Update Without Reboot
Citat:

Ksplice is a feature of Oracle Linux which installs kernel updates on live systems without reboot, it is free with Oracle Premier Linux Support, and is available today. Even IBM an developer network has some nice things to say about Ksplice, owned by Oracle, and provides a detailed description of how it works.

 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0430.04.2014. u 09:43 - pre 120 meseci
Citat:
Mislim da je ovo otislo suvise daleko od osnovne teme nadogradnja 13.10 na 14.00

Slažem se i bilo bi dobro da ostanete makar labavo na temi, verujem da može biti i konstruktivnih postova, da ne zaključavamo bezveze.
Znači: za dalji flejm i sl. ide lock.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0430.04.2014. u 20:37 - pre 120 meseci
Konacno *Ubuntu 14.04 moze da radi sa AMD vlasnickim drajverima 14.4. Procedura na wiki ne
postoji ali sve je isto kaoi u verziji 13.10. Isprobao sam Kubuntu, Unity i Gnome-shell kao nezavisne distroe.

Imam prooblem da u gnome-shell ne mogu da nastimam datum u formatu kao ja zelim:
Dan (pun naziv), dan u mesecu numerik. Mesec (pun naziv) godina razmak vreme sat, minute sekunde.
Trazio sam po internetu i po ubuntu forumu ali nigde barem neke naznake gde se to podesava.
Prosto mi neverovatno da u svim ostalim to moze da se podesi a ovde ne, Unity koristi dconf-editor
ali u gnome-shellu dconf editor nema te opcije.

Google earth 6.x neka verzija koju sam rucno pravio odjednom sad radi ko svajcarac u svim zivim distribuciama,
prikazuj slike i 360 stepeni slike, ne puca nista, radi na cirilici, mora da se odradi mala intervecija u xorg.conf
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0430.04.2014. u 23:12 - pre 120 meseci
Možda kod tebe, ja i ne smem da probam vlasničke na ovom kršu. Mada mi se čini da se 14.04 bolje snalazi sa starim grafičkim ali sam ga probao i sada instalirao sa njegovim.

Za štimanje možda pomogne neka gnomeshell extenzija, mislim da baš takve postoje. Slabo trošim gnometa ali mi opet deluje da mu je namena da ljudi troše vreme nalazeći način da reše neku banalnu sitnicu kao što je ovo tvoje. Zato ponekad ali ponekad instaliram neki gnome derivat i malo probam. Sada imam Pinguy pa i Ubuntu.

GE 6 radi sve, sedmica nešto brlja sa vezama prema Panoramio slikama ali nemam pojma zašto. Jedini linux kod koga su mi proradile slike je PCLinuxOS64. On u startu prijavi da mi je grafička loša i da neće da radi sa takvim kršem pa prikaže globus sa konturama država ali kad zumBiram i kliknem na sliku, on je normalno prikaža. Pošto imaš pristojnu grafičku, instaliraj PCLinuxOS64 pa proveri.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0406.05.2014. u 09:24 - pre 120 meseci
Nadogradnja prošla bez ikakvih problema, trajalo oko pola sata. Ne primećujem nikakve razlike u radu, bukvalno kao da sam samo uradio apt-get upgrade.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.0413.06.2014. u 20:21 - pre 119 meseci
Konacno sam i ja uspeo da nesto instaliram za par minuta, LinuxMint 17 KDE RC, / formatizovao, /home ostavio.
Instalacija isla sa USB, na moje veliko iznenadjenje sve odradilo ko ludo, ovo mi se nije dosad desilo, oko 5 minuta
komplet instal na SATA 3 disk 1TB i to na kraj diska.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Nadogradnja Ubuntu 13.10 na Ubuntu 14.04

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11091 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.