Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon mv600i - Potreban opis karakteristika

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8528 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ceca2004
Svetlana Markovic
Valjevo

Član broj: 40441
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 26.11.2004. u 22:36 - pre 236 meseci
Hvala na savetu. Izmedju 700i i 750i ima razlike. Naravno u ceni, od preko 150e, zatim manji zum, nema DV out, nema karticu i valjda je to to. Stigla mi je danas kamerica,750i, slatka je, fino radi. Jos da dokupim sve sta mi treba i da krenem sa tim programima u klincc )
Tvoja konfiguracija je super, nema sta, valjda cu i ja jedog lepog dana uspeti sve to da napakujem.
Kad krenem da montiram sigurno cu imati pitanja. Za sada sam prebacivala par fotki sa kartice na komp i ok radi.
Pozdrav i uzivaj u svom racunaru kad mozes ))
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 27.11.2004. u 03:23 - pre 236 meseci
Sto se tice canona sve njihove kamere sa "i" imaju DV IN/OUT(btw dv out ima svaka ali svaka mini dv kamera)
Upravu si za razlike izmedju modela 700i i 750i u zoomu(22 naspram 18X)i u prisustvu kartice(SD ili koja li je vec-to ti znas) za memorisanje staticnih fotografija,prisustvu USB porta(koji sluzi iskljucivo za prebacivanje fotografija sa memory kartice,zbig toga ga i nema kod modela 700),i prisustvu daljinskog upravljaca.
To su bitne stavke,od nebitnih tu je broj programa automatske ekspozicije i slicne stvari,koje ja ionako neuzimam za ozbiljno.

Nadam se da ce te kamera dugo-dugo sluziti :)

p.s. jao ja juce ishvali moj komp i kao za inat(marfijev zakon) danas me nesto zeza pri eksportovanju izmontiranog materijala mi sep pojavljuju droped fram-ovi(losi frejmovi),zato sam i ostao budan do 4.30h...ali izgleda da cu problem resiti tek kad se ispavam:))
 
Odgovor na temu

ceca2004
Svetlana Markovic
Valjevo

Član broj: 40441
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 27.11.2004. u 23:38 - pre 236 meseci
Uh, valjda ti nisam izbaksuzirala za kompjuter?
Evo, prvog pitanja...Danas sam malo snimala dete po kuci i kada sam povezala na TV, slika je prlicno zrnasta. Znam da ovo nije profi kamere itd, ali ocekivala sam malo kvalitetniju sliku. Probala sam i na drugom TV-u i isto je. Snimano je u sobi, upaljene sijalice. Zvuk je dobar, osim sto je to prilicno zrnasto...I jos nesto sam primetila, kada promenim kadar, okrenem kameru na nesto drugo, 1-2 sekunde je zamuceno, dok se slika neizostri. Jel to normalno? Nisam jos usla u detalje podesavanja, pa je sad na automatskom rezimu, mozda to ogranicava kameru?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 28.11.2004. u 14:51 - pre 236 meseci
@ceca

Prikaz je zrnast zato sto ima malo svetla.Proveri da li je ukljucen "gain up",posto je to funkcija pojacanja svetla koja daje prilicno mnogo shuma.Ako jeste iskljuci ga,slika ce biti malo tamnija ali bez toliko shuma.
Pazi Canonov meni mi nije u glavi i ne znam da li canon uopste tako zove tu funkciju(u prevodu gain up=pojacanje).Imam neki sample snimak sto sam snimao sa drugarovom Canon MV700i,koja ima istu konfiguraciju kao tvoa kamera,snimak po slabijim svetlosnim uslovima ima shuma

Nemoj da se sekiras,posto je to kod vecine consumer kamera uobicajno,narocito kod ovih novih koje imaju mali ccd chip "natrpan" pixelima

A sto se tice problema sa fokusom to je najizrazenije kod JVC kamera(DVP1,3 imaju katastrofalan fokus) verovatno je posledica slabog svetla,ali moze biti i posledica mnogo predmeta na istoj "osi" tako da kamera "nezna" sta da fokusira.
To mozes resiti sa manuelnim fokusiranjem ili laganim pomeranjem kamere,kako bi kamera stigla da prilagodi fokus
 
Odgovor na temu

ceca2004
Svetlana Markovic
Valjevo

Član broj: 40441
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 28.11.2004. u 21:54 - pre 236 meseci
Nisam primetila tu opciju gain up, iskljucila sam onu opciju koja smanjuje podrhtavanje, cula sam da i to moze da "pokvari" snimak. Ali jos nisam detaljno proucila meni. Takodje nisam jos snimala napolju, samo u sobnim uslovima, kada je upaljena sijalica. U svakom slucaju hvala na savetu. Nisam ocekivala od ove kamere nista posebno, ali cini mi se da je kvalitet slike losiji nego a 8, ili dig8, pa cak i od VHS-a. Boje su blede, i kao sto rekoh zrnasto je prilicno. Nesto se ne secam da sam takvu sliku videla i na VHS-u. Nadam se da su u pitanju opcije, koje su ukljucene, ili iskljucene. Potrazicu jos nekoga ko se malo bolje razume od mene u ovo, da uzme kameru u ruke i da proveri. U svakom slucaju, jos jednom, hvala na savetima. Cujemo se )
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.panet.co.yu.



+1348 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 29.11.2004. u 00:15 - pre 236 meseci
Ceco, desilo ti se klasicno razocarenje koje je prakticno redovno kod svakoga ko ima iskustava sa VHS kamerama, a uzeo je compact digitalnu kameru.

Obavezno se desava da ti dodje da bacis kameru kada vidis sliku pri sobnom osvetljenju.

To je potpuno normalno, digitalne kamerice su u sobnim uslovima zaista dosta losije nego npr. VHS-C. Da bi pokazale svoj kvalitet potrebno im je visestruko vise svetla nego tim starim.

One digitalne koje daju dobru sliku i sa malo svetla kostaju mnooogo vise.

Digital-8 po tom pitanju nije nista bolji.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 29.11.2004. u 01:50 - pre 236 meseci
Da Nebojsa je upravu.Nazalost tako je kako je kod vecine ako ne i svih kompakt kamera.
Razlog sam vise puta ponovio veliki broj pixela na malom ccd chipu.Sto vise pixela to gora slika u takvim uslovima.E sada problem je sto vecina misli da ce sa kamerom od recimo 2mpix dobiti i dobar fotoaparat i dobru kameru a obicno ne dobije ni jedno ni drugo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 01.12.2004. u 11:07 - pre 236 meseci
I ja sam se odlucio za kupovinu digitalne kamerei bas mi preporucise Canon 750i i sad ne znam sta da mislim. S obzirom da se i inace bavim fotografijom, kvalitten snimak mi je bitan. Naravno, nisam u prilici da isprobavam kamere nego moram da se oslonim na utiske drugih. Sta da radim, da li da kupujem ovu ili da trazim nesto drugo? Moze li ko sta da preporuci?
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 02.12.2004. u 08:43 - pre 236 meseci
Citat:
broker: I ja sam se odlucio za kupovinu digitalne kamerei bas mi preporucise Canon 750i i sad ne znam sta da mislim..... Moze li ko sta da preporuci?


Za slicne pare mozes kupiti MVX200(i) poredjenja radi:
MVX200 - senzor 1/4,5'' - MV750 1/6 -1,33 puta veca povrsina CCD-a
MVX200 - 1,25 megapiksela - MV750 - 0,8
Effective pixels movie - MVX200 - 850,000 a kod MV750 400,000
ako analiziras gornje tri info, ispasce sledece - koliko je veci CCD, toliko su i povecali rezoluciju kamere pa ispade da jednako svetla pada na svaki piksel kod obe kamere ali nije tako.. MVX200 je pola godine novija kamera sa ipak novijim resenjima CCD senzora - manji je zum (14 puta - a kod mv750 22 puta) ali je precnik samog objektiva veci bar 50% iako je precnik filtera veci samo za 3,5 mm. Canon ne daje info o stvarnoj osetljivosti na svetlo vec samo info o osetljivosti u "Night Mode" - kod MVX200 je 1,5 a kod MV750 2 lux-a
Kvalitet snimka je daleko, daleko bolji i pri losem svetlu.
Obzirom da se bavis fotografijom necu se truditi puno da analiziram sta znaci precnik objektiva i velicina senzora.. Kamera na slikama i nije tako lepa - probaj da odes do neke radnje gde je imaju na stoku - mnogo lepse izgleda u prirodi i lepo lezi u ruci..
Imas ih u opcijama MVX200 i MVX200i - razlika je u tome sto "i" verzija kao i kod svih Canon kamera oznacava da pored svih izlaza (digitalnih i analognih) imas i ulaze a i ugradjen AD konverter - zgodno za prebacivanje VHSa na kompjuter bez snimanja na traku. cene su oko 700 odnosno 730E za "i" verziju. A ukoliko volis jace zumove imas i MVX250i verziju koja se razlikoje po tome sto ima 18 puta opt.zum i diodni reflektor i ulaz za eksterni mikrofon (oko 790E)

Da rezimiram: Odlican kvalitet snimka i u losijim svetlosnim uslovima. Kvalitet snimka na kartici - odlican (za kameru)

Moja preporuka u klasi te cene
Pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 02.12.2004. u 10:57 - pre 236 meseci
Hvala, bas mi je ovakav savet trebao. Mada sam se vec isam odlucio za 250i. Spadam u ljude koji nisu previse prohtevni ali vole da imaju kompletnu napravu :)

Malo mebrinu glasine da Canon kamere porpavilu hvataju zvuk motora i razocaravajuce pogorsanje kvalitet u uslovima slabijeg svetla. Mislim ono, ne ocekujem dobru sliku u polumraku ali na sobnom osvetljenju ipak kvalitet treba da bude ok.

250i inace u pinsoftu kosta 725 EUR a verujem da ce se neka dobra dusa sa ES-a javiti napriv sa informacijama gde moze da se nadje povoljnije :)

Nego, pre nego sto sam video ovu tvoju poruku vec sam napravio novu temu pa ako nije problem da nastavimo tamo posto se ipak radi o drugom modelu i klasi uredjaja.

http://www.elitesecurity.org/tema/80877

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika 04.12.2004. u 17:00 - pre 236 meseci
I eto, pre svega zahvaljujuci informacijama sa ES-a, kupih ja Canon MVX 250i. Moram reci da sam prilicno zadovoljan. Ono to mi je bilo najvaznje - kvalitet slike je dobio prolaznu ocenu. Snimci su korektni i sa prigusenim sobnim svetlom, opcije za nocni rad su rade posao. Ispucao sam jednu kaseticu juce na rodjendanskoj zurci i prvi utisci su dobri.

Od zamerki, pre svega bih naglasio dosta neergonomican oblik. Kamera ne lezi u ruci bas kako treba i vrlo brzo se ruka umori zbog neprirodnog polozaja i stezanja kamere.

Suma ima, ali kada je bas malo svetla i nije ukljucen nocni rezim rada. Medjutim u tim situacijama rekao bih da bi bilo preterano ocekivati snimak bez suma.

E sad imam jedan problem. Kamera ima mogucnost snimanja u razmeni 16:9 kada se u stvari idobija maksimum od CCD kola. Ako sam dobro razumeo, sam CCD je u ovoj razmeri pa kada kamera snima u TV formatu u stvari biva odsecen deo snimka sa obe strane dabi se "suzio" format. Posledica je znacajno smanjenje vidnog ugla pa je kamera malo neprakticna za snimanje u malom prostoru i iz blizine. Jedno od resenja je da se nabavi dodatni wide adapter 0.6 koji bi trebao znano da proziri vidni ugao. Ono sto kamera sada omogucava to je snimanje u 16:9 razmeri tako da se dobija maksimalan vidni ugao.

E tu je problem, kada prebacm snimak na racunar (firewire kablom) izgubi se ta srazmera i snimak bude u Tv razmeri. Prebacivanje sam radio programom Movie Maker koji se dobija uz Win XP, posto nista drugo nemam. Uz kameru se ne dobija nikakav program za prebacivanje snimka sa kasete na racunar. Sav softver koji se dobija orjentisan je na koriscenje materijala snimljenog na memorijsku karticu.

Procitao sam ovde preporuke za softver, pa me interesuje da li ce taj softver da skine snimak u proporciji 16:9 kako treba?

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Canon mv600i - Potreban opis karakteristika

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8528 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.