Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu

[es] :: Ekonomija :: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14069 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 15:35 - pre 121 meseci
Pozdrav svima, da li neko zna gde zameniti "vecu" kolicinu deviza ~ 40.000$ po povoljnom kursu. Izbego bi menjacnice ako je moguce, ne znam ni da li imaju vece kolicine dinara da zamene pomenutu sumu. Imate li nekih predloga, recimo neka banka, koja ima povoljan kurs i male provizije.

Hvala unapred
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 18:20 - pre 121 meseci
Menjacnice ti i ne bi zamenile toliko dolara po dobrom kursu, jer ne mogu toliko da plasiraju dovoljno brzo.

U kom smeru ti treba zamena? Za dinare, evre, ili neku trecu valutu?
Za dinare trebas otici u banku i traziti najbolji kurs kod sefa poslovnice. Uvek ce za takve cifre dati prilicno vise od onoga sto je na tabli.
Verovatno ce sve vece banke imati slicne kurseve.

Ako zelis da kupis evre posle, mislim da ces morati u dve banke :( Jedino sam siguran da trebas izbeci Rajfajzen za kupovinu deviza u potpunosti.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 18:40 - pre 121 meseci
Za dinare, najbolje sto rece dexic sa bankom direktno pregovarati.
Vece menjacnice isto tako rade.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 20:18 - pre 121 meseci
Ja nisam nikad nasao banku koja ima bolji kurs od menjacnice. Obicno stavim 5.000 u dzep, pa na zeleni venac, toliko obicno imaju da zamene.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 20:48 - pre 121 meseci
Za 5000 je druga prica, toliko menjacnica moze da obrne - 40.000 ne moze, barem ne dolara.

Ne odes u banku i pitas sta pise na tabli - vec kazes da hoces kod sefa poslovnice da pitas za bolji kurs za konkretnu cifru.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu16.04.2014. u 21:32 - pre 121 meseci
Hvala na savetima, tako cu i da uradim :-) Promena je u dinare treba da platim stan, ne kupujem drugu valutu nakon toga.

A koju banku preporucujete?
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 07:38 - pre 121 meseci
AIK banka....

Imaju neki extra kurs, nesto tipa stimulacija, i to je kurs koji ti ne vidis sa ulice. Moras uci unutra i na samom salteru imas taj stimulativni kurs. Znam kada sam menjao evre da isplatim lizing, taj njihov kurs je bio bolji od bilo koje menjacnice.

Ako jos direktno razgovaras sa sefom ekspoziture, sigurno ces dobiti jos bolji kurs.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 08:24 - pre 121 meseci
AIK banka definitivno. Stimulativni kurs od 09.30h svaki radni dan.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 08:33 - pre 121 meseci
Ja nisam hteo da preporučujem AIK zato što stimulativni kurs za dolar nije podjednako "stimulativan" kao kurs za evro. Naime, za evro kod AIK-a se može uvek računati na raspon ispod jednog dinara za kupovni/prodajni, dok za dolar to nije slučaj. Na primer, trenutno je stimulativni kurs za dolar 83,00/85,54 (za evro je 115,05/115,75). U svakom slučaju se čoveku isplati da pita (može i na telefon kontakt centra), a ako ima varijantu da umesto dolara donese evre koje bi negde napolju zamenio po normalnom kursu (trenutno je 1,3838) onda je AIK definitivno prvi izbor.
 
Odgovor na temu

strela75
programer budilnika

Član broj: 199282
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 10:19 - pre 121 meseci
U svakoj banci za toliko novca ima da mu daju kurs priblizan srednjem kursu (pitati sefa ekspoziture). Druga je stvar sto ce ga pitati odakle mu tolika lova.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 10:37 - pre 121 meseci
^
Citat:
U svakoj banci za toliko novca ima da mu daju kurs priblizan srednjem kursu (pitati sefa ekspoziture).

Ovo uopšte ne mora da bude tačno i drastično zavisi od banke i situacije na deviznom tržištu. Drugo, šta uopšte znači "približan srednjem kursu"? Ako pogledaš kurs AIK-a za dolar koji sam gore postavio, razlika između današnjeg srednjeg i kupovnog kursa kod AIK-a je oko 0,6%, ali to ne znači da će taj odnos biti sutra ili prekosutra, možda čak ni danas do kraja dana.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 10:41 - pre 121 meseci
Citat:
Machiavelli...:
Hvala na savetima, tako cu i da uradim :-) Promena je u dinare treba da platim stan, ne kupujem drugu valutu nakon toga.

Placas stan u dinarima? Zasto? (mada je isplativije da uradis prenos u dinarima, nego u devizama, ali nije to problem...)

Citat:
A koju banku preporucujete?

Rajfajzen. Umeju, rade to stalno, ne radis to javno pred svima na salteru.

BTW, ako si uneo toliko kesa a nisi prijavio na granici - imaces problema!

Citat:
kalimero 011:
a ako ima varijantu da umesto dolara donese evre koje bi negde napolju zamenio po normalnom kursu (trenutno je 1,3838) onda je AIK definitivno prvi izbor.

Nigde u svetu nema bolje zamene USD->EUR nego u Srbiji u bankama/menjacnicama (verovatno). Najblize je verovatno u zemljama gde je lokalna valuta fixirana za dolar, ali je opet veca razlika nego kod nas (npr. Emirati, ali za takve sume ipak uzmu barem 0.5% - kod nas moze mnogo nize od toga).
Jedino ako ima nalog na Oandi, moze da zameni za maltene fixnih 20usd!
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.nj.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 12:41 - pre 121 meseci
Nisam ja nista krao ili unosio nelegelano, imam svu papirologiju transfera novca na devizni racun sa mog licnog racuna u USA.
Placam u dinarima zato sto tako zeli ta firma, otkud znam. Pogledao sam jos jedan drugi stan gde mi je rekao da bi mogli da se dogovorimo da uplata bude i u dolarima, nazalost ovaj stan koji mi se vise svidja mora u dinarima.

I to nije cela suma, manji je stan ukupno ce biti oko ~$50K.

Hvala na predlozima pogledacu AIK i Rajfajzen kad bude dosao.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 14:16 - pre 121 meseci
ajde sad se svi preslišajte trebaju li nekom dolari, pa se nađite s čovekom na srednjem kursu, za makar deo novca
it works on my machine
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 14:43 - pre 121 meseci
Citat:
Machiavelli...:
Nisam ja nista krao ili unosio nelegelano, imam svu papirologiju transfera novca na devizni racun sa mog licnog racuna u USA.

To je vec malo drugacije, jer ne moras da nosis devize u tu banku odmah kad trazis kurs.
Pitaj prvo tu banku u kojoj si za bolji kurs, ako ne daju, odmah pocni da povlacis sa racuna (ako je neka veca banka, imaces vise filijala okolo, pa mozes istog dana stici sve da podignes u prebacis u drugu banku - ako je manja banka, moraces da najavis)

Citat:
Placam u dinarima zato sto tako zeli ta firma, otkud znam. Pogledao sam jos jedan drugi stan gde mi je rekao da bi mogli da se dogovorimo da uplata bude i u dolarima, nazalost ovaj stan koji mi se vise svidja mora u dinarima.

OK, onda, ako je firma njima ne znace dolari verovatno nista.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.amazon.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 15:37 - pre 121 meseci
Nisam trenutno u zemlji, cim se vratim pitacu prvo njih. Otac mi je rekao za AIK banku da ima dobar kurs, videcu i kod njih i Rajfajzen. Sto se tice podizanja, moram da najavim par dana unapred ukoliko hocu da podizem vecu sumu ili sve - tako su mi rekli, sto u principu nije problem.

@zmau +1 :-)
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 15:49 - pre 121 meseci
Machiaveli, za toliko para koliko ti misliš da promeniš, ne prihvataj ništa ispod srednjeg kursa.
Ozbiljno, ako treba da platiš nekoj firmi za nekretninu, to plaćaš bezgotovinski, tako da sa skoro svakom bankom možeš da se dogovoriš da pare iz USA prebaciš u SR na devizni račun, pa onda kad dođe na red za plaćanje u dinarima, da ti urade konverziju po srednjem kursu, na dinarski račun. Naročito, ako to uradiš na vreme, pa recimo prođe bar 5 dana od transfera na devizni do konverzije.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 16:11 - pre 121 meseci
Djoko, imas li iskustva da ce neka banka dati srednji kurs za prodaju/kupovinu deviza na takve sume?
Nego, Machiaveli, da nisi vec prebacio, mogao bi preko Oande da uradis mnogo brzu i jeftiniju konverziju.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 16:20 - pre 121 meseci
Ja sam, doduše na dosta veću sumu, dobio u Intesi konverziju po srednjem kursu, ličnog bankara, Presitge karticu (nije platna, nego samo stvarčica kojom mahnem da idem preko reda), zaštitu računa (samo lični bankar je mogao da vidi stanje), e-banking, gomilu ponuda da mi daju kreditne i debitne kartice, kamatnu stopu koja je bila viša nego obično (pošto sam držao pare godinu dana pre nego što sam kupio stan). Možda sam nešto i zaboravio.
Doduše, bilo je to pre 5 godina, ne znam kakvi su sada uslovi, ali mislim da je srednji kurs nešto što može da se izboksuje...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu17.04.2014. u 16:40 - pre 121 meseci
^
Citat:
...pošto sam držao pare godinu dana pre nego što sam kupio stan...

Mislim da je ovo bilo presudno. ;)

@Machiavelli...
Dolari su već u Srbiji na računu kod neke banke? Mislim da ti je mnogo bolje da sa tom bankom ispregovaraš neki normalan kurs nego da tražiš alternative...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Gde zameniti vecu kolicinu deviza po povoljnom kursu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14069 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.