Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sound problem (HP pavilion G7 + Windows XP 32-bit)

[es] :: Windows drajveri :: Sound problem (HP pavilion G7 + Windows XP 32-bit)

[ Pregleda: 1341 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danex

Član broj: 24412
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Sound problem (HP pavilion G7 + Windows XP 32-bit)31.03.2014. u 13:08 - pre 121 meseci
Posedujem laptop HP Pavilion G7 1200sm, i imam dual-boot na njemu (Windows 7 64-bit i Windows XP 32-bit). Na oba operativna sistema nemam nijedan konflikt u Device Manager-u, i dok na 7-ici sve radi kako treba, na XP-u ne mogu da reprodukujem zvuk na ugrađenim zvučnicima (dok na slušalicama mogu). Možda tema i nije u pravom podforumu, ali meni lično "miriše" na neki problem sa drajverima. Interesantna stvar je što nakon rada u XP-u kada želim preći na 7-icu, ako samo restartujem računar onda u 7-ici imam isti problem, nemogućnost reprodukcije zvuka na ugrađenim zvučnicima.Tek kad potpuno ugasim računar, pa onda startujem 7-icu stvari se vrate na normalu. Proverio sam sve one potecnijalne banalne razloge za problem, ništa nije na mute, itd...
Probao sam sa instalacijama raznih drajvera na XP-u (AMD High Definition Audio Device, Realtek High Definition Audio, itd...), prvenstveno onih koje sam našao u Device Manager-u na 7-ici (naravno, prilagođenih XP-u). Laptop poseduje AMD-ov E2-3000 APU čipset, pretpostavljam da je audio kartica i sve vezano za audio integrisano na tom čipsetu, mada sam laik po tom pitanju. Jedina razlika u drajverima koju sam primetio je što na XP-u imam instaliran neki IDT High Definition Audio CODEC koji nemam na 7-ici. Da li imate neku ideju u kom pravcu da tražim rešenje?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Sound problem (HP pavilion G7 + Windows XP 32-bit)

[ Pregleda: 1341 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.