Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregrijavanje 1.4tdi motora

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pregrijavanje 1.4tdi motora

[ Pregleda: 3140 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan v.
dejan vukicevic
nezaposlen
kotor crna gora

Član broj: 302783
Poruke: 3
79.143.104.*



Profil

icon Pregrijavanje 1.4tdi motora14.03.2014. u 22:35 - pre 123 meseci
Pozdrav drugari imam problem sa seato ibizom 2003god 1.4 tdi:kada upali klimu i pustim auto da radi i kada kazaljka od temperature dodje na 90 stepeni upali mi ventilator i sve je ok ,ali kada klima ne radi kazaljka dodje na isto mjesto i tako stoji 10 minuta i ventilator se ne pali a voda pocne da kljuca i zbacuje je kroz iberlouff boce za vodu i cep.Ista situacija je i kada auto radi bez cepa pod klimom sve ok ali bez nje pocne da izbacuje vodu i nepali ventilator.Skinuo sam termostat mislio sam da nije zatajio,ali nije do njega .Sto vi mislite dali je moguce da je problem termo-prekidac,ali buni me kazaljka koja nemrda sa 90 stepeni cak i kada auto izbacuje vodu?ne znam dali je kazaljka povezana sa termo-prekidacem pa oboje zataji u isto vrijeme!Unapred hvala svima koji pokusaju da mi pomognu!POZZ
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Pregrijavanje 1.4tdi motora20.03.2014. u 18:44 - pre 123 meseci

Pa malo buni taj polozaj od 90 st. Ne bi tad trebalo da tako kuva, al pitanje je koliko je tacan taj instrument. Objektivno, auto kuva, cim tako izbacuje tecnost. To sto ne kuva pod klimom, mislim da je zbog kondenzatora koji se nalazi ispred hladnjaka i odvlaci deo toplote. To je sad "sreca u nesreci". Znaci najverovatnije je problem u termoprekidacu, koji ima zakasnelo vreme ukljucivanja. E sad...on se moze lako zameniti, a mozda ga je najbolje prvo proveriti pomocu neke posude u kojoj se zagreva za termometrom i ommetrom. Tako se moze proveriti njegovo ukljucivanje i uporediti vrednost temperature ukljucivanja sa deklarisanom temperaturom koja je utisnuta u njega. Ako ta vrednost kasni i znatno se povecala, onda je neispravan i treba ga menjati. Il` jednostavnije ovako...upali motor, klimu ne ukljucuj, a spoj kontakte ventilatora direktno tako da stalno radi. Ako nemas pregrevanja, onda je problem samo u prekidacu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pregrijavanje 1.4tdi motora20.03.2014. u 19:57 - pre 123 meseci
Nema VAG taj, "klasicni" princip paljenja ventilatora, vec ima Fan Control Module. Malo indirektnije, i koristi samo merac temperature, ne i sigurnosni termoprekidac, u normalnom radu

Kao prvo, sta znaci "ventilator radi"? Koji ventilator? Prvi ili drugi?

Kada se ukljuci klima, "drugi" stalno radi.

Treba konstatovati ove detalje, moguce je da je prosto "prvi" ventilator prosto crkao, ili je FCM neispravan. Ili neka zica sa prekidom-losim kontaktom...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pregrijavanje 1.4tdi motora20.03.2014. u 20:41 - pre 123 meseci
Kreni od osiguraca i releja do ventilatora. Ne verujem da je problem u el. vodovima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pregrijavanje 1.4tdi motora

[ Pregleda: 3140 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.