Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da stampam u Delphi-ju?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da stampam u Delphi-ju?

[ Pregleda: 2597 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djnesha
nenad cvetkovic
nis

Član broj: 16569
Poruke: 184
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Kako da stampam u Delphi-ju?21.03.2004. u 11:23 - pre 244 meseci
Treba da odstampam nekoliko labela (ili editbox-ova, svejedno) ali na odredjenim mestima
na papiru (pravim program za popunjavanje nekih obrazaca) pa me zanima kako to da uradim? U Helpu sam jedino resenje za stampu video da napravim neki text fajl koji cu poslati stampacu,a to je mnogo glupo. Ako se neko zanimao time, molim vas predlozite mi nesto.
Hvala na svakom reply-ju.
mess with the best?
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Kako da stampam u Delphi-ju?21.03.2004. u 12:32 - pre 244 meseci
Probaj sa QReport komponentom.
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Kako da stampam u Delphi-ju?21.03.2004. u 12:34 - pre 244 meseci
pre dve godine sam pravio to isto kao seminarski iz delphija i normalno bitno je bilo prikazati koncept dinamickog generisanja kontrola i stampe i crtanja.

pa posto nisam cicija evo projekta.

PS. pre minut sam dodao mogucnost da u preview-u moze da se koristi jpg tek da bi mogao da ti posaljem i primer koji ti sad verovatno nece mnogo koristiti posto su se uplatnice promenile
inace prednost je sto koristi istu proceduru za crtanje na ekran i crtanje na printer (mislim da sam tako hteo da ga napravim) i kontrole se generisu iz fajla sa extenzijom .formular i tog jednog jpg-a.

smisao printerske margine je taj sto se kod naprimer mog 845c printer-a (nedo ti bog da na njemu stampas uplatnice posto ih u 2 od 3 slucaja ne uvuce kako treba, gledaj laser) 0,0 koordinate nalaze na 2mm,2mm od gornjeg levog ugla papira tako da u je u sustini formular isti za svaki printer, a vrednosti u njemu su kao da si ih izmerio lenjirom.

videcu mozda da ga nadogradim na XML posto mi sad treba za maturski da stampam svedocanstva iz baze skole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

Član broj: 16569
Poruke: 184
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako da stampam u Delphi-ju?22.03.2004. u 16:26 - pre 244 meseci
Hvala puno. jedan korisnik je ovo isto pitao pre 2 meseca pa sam iskoristio i to.
Hvala jos jednom.
mess with the best?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da stampam u Delphi-ju?

[ Pregleda: 2597 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.