Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programi za definiciju misica ! ?

[es] :: Nauka :: Programi za definiciju misica ! ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 74257 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?24.05.2006. u 09:53 - pre 217 meseci
Problem kod trcanja ujutru na prazan stomak je sto se posle ceo dan osecas umorno i iscrpljeno...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?24.05.2006. u 12:48 - pre 217 meseci
Citat:
Corey: Taj mit o što više ponavljanja što vam deda pričao zaboravite
dovoljno je da povećate recimo do 12 pa do 15,ključno je da pauze budu do 45s! ja idem do 30(trenutno sam na definiciji).

Bem li ga, moj deda mi nista nije pricao o teretani kad sam bio mali :)

Pod "mnogo" se obicno i podrazumeva 20-tak ponavljanja u seriji, jer je neki opsteprihvaceni broj ponavljanja u seriji 6-10. Sto se tice pauze koju pominjes, opet - ne moze se generalizovati. Pauze izmedju serija su po pravilu <1min. ali to opet zavisi od vrste treniunga. Postoje ciklusi kad se rade "super-serije", pa ciklusi tzv. "kruznog" treninga, etc, etc...

Upravo zato sam i rekao da forum nije mesto gde se prica o tim stvarima... Ne postoji univerzalni plan, tako da je ovo samo mlacenje prazne slame. Jedino mesto da se dobiju tacne informacije o ovome je upravo od nekog trenera/instruktora. Ne ovde.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?24.05.2006. u 21:41 - pre 217 meseci
OK,možda ovaj forum nije za to
ali imaš onih koji jesu,koji imaju prilično kvalitetnu diskusiju
 
Odgovor na temu

Nehru3

Član broj: 61882
Poruke: 4
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?29.05.2006. u 17:29 - pre 217 meseci
Citat:
Corey:
Kario nezaobilazan,ubaciti trčanje ujutru na prazan stomak jer se tada najbrže tope masti,bicikl,trbušnjaci....


Tako ti svega ne radi trbusnjake ujutru ako imalo volis svoju kicmu(i da ima veze sto ih ne treba raditi bas ujutru).Kod trbusnjaka izbegavaj sve vezbe koje ukljucuju pun pokret.Samo parcijalne pokrete.Dizanja nogu koje je neko spomenuo su odlicna kao i "crunches" koje radi ortak na onom animiranom gifu.Najtezi oblik dizanja nogu je kad se drzis rukama za sipku(noge paralelne sa zemljom) a nogama pokusas da dotaknes celo a najlaksi dizanje nogu dok lezis na zemlji.

Ako se spustis ispod 10% sala onda ce ti se i plocice videti pod uslovom da radis ma kakav fizicki posao.Stomak je stabilizator/podrska mnogih pokreta tako da ucestvuje u svemu sto radis.Powerlifteri stalno pricaju o "osnovi"( the core).To je pre svega jak stomak i jaki lumbarni misici(donja ledja).

Sto se kardio treninga tice klasicni kardio je dovoljan, mada nije los ni HIIT(high intensity interval training).Nije lose ni da implementiras kardio komponentu u teretani tako sto ces progresivno smanjivati vreme odmora izmedju serija sve do par sekundi.Ovakav nacin vezbanja je veoma tezak pogotovo ako radis vezbe koje ukljucuju veliki broj misica(svako ko je probao da radi cucanj pa mrtvo dizanje , ili zgibove pa cucanj, zna o cemu pricam) .

Ishrana je veoma bitna.Ako si osetljiv na ugljene hidrate (lako se debljas) izbegavaj ih nocu pred spavanje(4-5 sati pred san) ali nikako citav dan.Povecanje unosa proteina poboljsava sagorevanja sala(potrazi u google-u "ketosis") ali ne toliko (po mom misljenju).

Trbusnjake shvati kao obican skup misica.20 - 30 ponavljanja max. u seriji sa sporim spustanjem da se akcentira burn efekat(burn nema veze sa topljenjem sala nego sa separacijom misica).Sa ovolikim brojem ponavljanja ne bih radio bas mnogo serija (racunaj 3).Uvek je bolje raditi razlicite vezbe nego mnogo serija jedne te iste vezbe(treniranje misica iz vise uglova daje mnogo lepsi izgled npr. propadanja razvijanju donje pektoralne misice....nije bas preterano lepo imati samo ove razvijene.).Za separaciju misica(ovojnice - fascia stretching u google-u) istezi misicnu grupu nakon sto si je radio, ne pre.


 
Odgovor na temu

OKbavaniste
Sasa Ostojin
Srbija-Bavaniste

Član broj: 107696
Poruke: 1
195.252.79.*



Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?26.08.2006. u 01:21 - pre 214 meseci
Poz Svima!!!!
E ovako imam 16godina treniram odbojku vec 3godine visok sam 1,75 i tezak 60kg:)
Pre neki dan sam krenuo da idem u teretanu pa bih vas molio da mi date neke savete:)
Naprimer 1.na kojim spravama najvise da vezbam???
2. da li po vama imam dovoljno mase da bih isao u teretanu?posto mi skoro svi govore da sam previse slab da bih isao u teretanu:(
3.Koju vrstu ishrane da koristim???
4. da li treba da nabacim koju kilu vise??
5. da li bi trebalo da pijem neka hemijska sredstva??
I na kraju da vam kazem da ja ne zelim nesto preterano da se nabildujem nego samo hocu da dobijem na snazi posto sam 1korektor tima.......da dobijem lepu figuru znaci da dobijem plocice na stomaku malo da imam sira ramena.......Hvala na savetima pisite sto vise :) ppooozzzzz


sasa
 
Odgovor na temu

Dobry610
Slavisa Dobrijevic
Gradiska

Član broj: 285129
Poruke: 1
*.broadband.blic.net.

ICQ: 78400


Profil

icon Re: Programi za definiciju misica ! ?19.05.2011. u 17:36 - pre 156 meseci
ljudi moze li mala pomoc?? meni treba da samo poboljsam izgled misica da malo ojacam nije mi potrebno neka posebna definicija i plocice. samo da mi se misici malo vise isticu
sd
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Programi za definiciju misica ! ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 74257 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.