Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201176 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:12 - pre 123 meseci
@Homer
Ovo sto se vidi je posledica onoga sto su radili sami demonstranti - slikali se sa puskama (pravim i airsoft), a te iste puske koristili protiv policije...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:24 - pre 123 meseci
A to sto su radili demonstranti je posledica onog sto je radila policija kad im je Janukovic naredio da ih sklone po svaku cenu ...
Nebitno , na civile se ne puca i tacka. Cak i da su demonstranti prvi poceli (kao sto nisu) na policiji je da obuku bolji pancir , postave bolje stitove i barikade i cekaju da ovi potrose municiju.
Ili eventualno da odgovore na neke ozbiljnije napade , a ne da ih odstreljuju ko zeceve
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:31 - pre 123 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Nebitno , na civile se ne puca i tacka. Cak i da su demonstranti prvi poceli ....


Ne znam ko je prvi poceo, ali kada usred gungule, vatre, tuce i suzavca vidis pusku uperenu u tebe ne razmisljas tako kao sto razmisljas iz fotelje, nego se trudis da sacuvas sopstveni zivot....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:38 - pre 123 meseci
To su gluposti , oni imaju sva moguca sredstva , poenta je samo u demonstraciji sile i izivljavanju.
Kazu nisu mogli da ugase pozar i da se odbrane od molotovljevih pa su i oni (policija) poceli da pale i bacaju molotovljeve (na satore i sl.). Ej bre pa za koga je to objasnjenje , debile ? Sta Ukrajina nema kanadere i sl.
Nego kompleksi udarili u ludu glavu pa idemo da ih pobijemo , da sejemo strah. A kad ono - neocekivana reakcija , ovi se ne povlace nego idu direkt u smrt.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:40 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Rekoh pre par meseci, gradjani Ukrajine ce na*ebati zato sto im je zemlja 50%:50% i nalazi se na strateski kljucnoj lokaciji u borbi za dominaciju izmedju EU i Rusije.

Za razliku od drugih zemalja varsavskog pakta koje su bile na 100% cisto sta hoce kraje 80-tih, Ukrajina ima veliki % ruske populacije i granice se sa Rusijom a samim tim imaju daleko vecu vezanost za Rusiju nego, recimo, Poljaci. Sa druge strane, Ukrajina, takodje, ima i znacajan % pro-EU populacije na zapadu koji zele u EU.


Ne samo to, već su jedni više industrijalizovani i bolje stojeći, a drugi više ruralni i slabije stoje, neki koji su u prethodnom ratu bili na jednoj, a neki na drugoj strani... plus što ne postoji oštra linija po kojoj se sve to može lako podeliti, već je i dosta izmešano... mnogo zeznuta situacija.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:45 - pre 123 meseci
Ja mislim da je za ove ovakve "demonstrante" odstrel bilo jedino pravo rešenje. Oni koji i dalje veruju da su ova dešavanja u Ukrajini nastala nezadovoljstvom Ukrajinskog naroda koji je toliko privržen eu i nebesko-demokratskim standardima, zapravo i dalje veruju da 9/11 nije bio inside job i kao takvi treba da budu srećni što još uvek imaju privilegiju da dišu vazduh uopšte.
about:networking
 
+3

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:47 - pre 123 meseci
Citat:
plus_minus: Ja mislim da je za ove ovakve "demonstrante" odstrel bilo jedino pravo rešenje. Oni koji i dalje veruju da su ova dešavanja u Ukrajini nastala nezadovoljstvom Ukrajinskog naroda koji je toliko privržen eu i nebesko-demokratskim standardima, zapravo i dalje veruju da 9/11 nije bio inside job i takvi treba da budu srećni što još uvek imaju privilegiju da dišu vazduh uopšte.


Ukrajina je pred bankrotom, mislim da ih je i Belorusija prestigla po standardu, ali narod nipošto nema razloga za nezadovoljstvo... važi
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:48 - pre 123 meseci
Pa i mi smo .. gde smo mi? Pa šta radimo? Jedna slina dođe i pred kamerama kaže "20% jeftinija struja. Računi za struju, biće vidno jasniji i normalniji od naredne godine. " Uz smeh, časno stoji iza svojih reči. Umesto 20% niže cene, dobili smo 20% niži napon i kao iz inata, po5rali se ljudima na glavu sa bože sačuvaj stavkama na papiru za bogom dani eps.
about:networking
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:54 - pre 123 meseci
Pa nisu Ukrajinci Srbi pa da cute i trpe decenijama
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:56 - pre 123 meseci
Jesu. Ukrajinaca ima oko 40 miliona, "demonstranata" je bilo ne više od 30.000. Sve skupa, za ovih par meseci. 80% od te cifre je "uveženo". Šta ti to govori?
Meni govori da nato mašinerija po svaku cenu želi još više da se približi svom starom 'prijatelju'.
about:networking
 
+1

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 14:59 - pre 123 meseci
Pa sta treba , bar 20 miliona da izadje i da protestuje mesecima ?
Odakle su uvezli tih 80% , iz laboratorija za kreiranje samoubilackih klonova ?
Kako da se jos vise priblize kad su vec na istoj udaljenosti kao da su u Ukrajini ?
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:05 - pre 123 meseci
Pa da je izašlo 20 miliona, protesti bi trajali max. 2 dana. To čak i tebi treba da bude jasno.
Što se tiče laboratorija, moguće. Moguće je da su i odatle izašli.

Osim toga, ako je tebi lepo sa tako kratkim pamćenjem, pa si već zaboravio šta se to izdešavalo unazad par godina uz duž nekih obala, ne bih sa tobom želeo da diskutujem niti da vodim bilo kakvu raspravu, ko je koreograf, ko je scenograf, itd..
about:networking
 
+1

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:09 - pre 123 meseci
Koliko ja znam , i pre 10 godina (orange revolution) ih je bilo par stotina hiljada pa je to bilo i vise nego dovoljno.
Sad je valjda malo par desetina koji su non-stop tamo i rizikuju zivot , i par puta po 100ak hiljada (u poslednja 3 meseca).
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:14 - pre 123 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Kako da se jos vise priblize kad su vec na istoj udaljenosti kao da su u Ukrajini ?

U pravu je on. U eventualnom vojnom sukobu NATO i Rusije, svi vojni stratezi se slazu da bi se obe strane odlucile na pjesadijski i konjicki juris, podrzan kratkmetnom artiljerijom (zbog preciznosti) na bazi topova od tresnjinog drveta.
Zbog toga je vazno da budu sto blize jedni drugima, idealno na udaljenosti jedne livade srednje sirine, jer se i konji i pjesaci umore od duzeg trcanja i bitka onda bude kilava.
 
+5

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:14 - pre 123 meseci
@ odin d.
Bravo, kome jos trebaju ICBM kad mogu da pridju na domet maca. A ako je mac kratak, onda pridju korak blize...

@ plus_minus
... ali ti ne smeta da prospes pro-rusku demagogiju... To sto je za tebe predstavlja metu "za odstrel" pokazuje sta za tebe predstavlja covjekov zivot. Taj sto je izasao na ulicu nije tamo od bjesa, vec ga je muka natjerala. Ko je kakvu koreografiju pravio, ne znamo, ali znamo da to ni tvojim rusima nije strana disciplina.

A brojevi koji dokazuju podrsku jednoj ili drugoj opciji se mogu dobiti iskljucivo izborima. Demonstracije nisu izbori, vec bunt koji pokazuje da nisu vlasti sposobne da ispune potrebe gradjana. Taj bunt moze da natjera vlast na vanredne izbore, a da nije bilo bunta, ne bi bilo izbora, vec bi vladajuca mafija radila ono sto je radila i do tad.

Nekako je dimkovic najrealnije opisao situaciju, s tim da je mogao i sazetije...
Ukrajino - na*8ala si kako god se ovo zavrsilo.
 
+2

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:17 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Homer J. Simpson: Kako da se jos vise priblize kad su vec na istoj udaljenosti kao da su u Ukrajini ?

U pravu je on. U eventualnom vojnom sukobu NATO i Rusije, svi vojni stratezi se slazu da bi se obe strane odlucile na pjesadijski i konjicki juris, podrzan kratkmetnom artiljerijom (zbog preciznosti) na bazi topova od tresnjinog drveta.
Zbog toga je vazno da budu sto blize jedni drugima, idealno na udaljenosti jedne livade srednje sirine, jer se i konji i pjesaci umore od duzeg trcanja i bitka onda bude kilava.

Racunao sam ja i na to tj. na pesadiju (konji su vec deficitarna roba) ali i tu Ukrajina nije nista povoljnija od Estonije i Latvije - isto se granice sa Rusijom a i udaljenost do Moskve je ista
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:22 - pre 123 meseci
^
Ko kaze da su konji deficitarni??? kod nas ih ima na izvoz...
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:27 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
@ plus_minus
... ali ti ne smeta da prospes pro-rusku demagogiju... To sto je za tebe predstavlja metu "za odstrel" pokazuje sta za tebe predstavlja covjekov zivot. Taj sto je izasao na ulicu nije tamo od bjesa, vec ga je muka natjerala. Ko je kakvu koreografiju pravio, ne znamo, ali znamo da to ni tvojim rusima nije strana disciplina.


Idi pa ga pitaj, da ti šapne, zašto je izašao na ulicu. Tim "mojim" rusima, uvođenje ili pretnje sankcijama, jeste strana disciplina, to ne rade, nego lepo kažu "arapi i mudžahedini bićete sprženi i spaljeni" ukoliko nam za olimpijske igre pošaljete čestitku kakvu ste obećali - i tačka. Eno, u Sočiju, mirno.. :) Nema debila bombaša/samoubica/whatevs. Pederi, takođe - ćute. To mi se vidiš sviđa, kratko i jasno.

Što se tiče "demokratije" koja treba da sačeka Ukrajinu, to će, nemoj ni da sumnjaš, biti ista onda demokratija koja je pozdravila i sadašnju bosnu. Ako ne i tri puta gora. Ma, nemaš pojma koliko baba-Merkel government voli Ukrajince i sve građane. A tek ovi preko bare? Pa to je ljubav koja se opisati tekstom ne može... Misliš da pišem ovako zato što sam na strani rusa ili ih gotivim? Ne. A gotivim ih.
about:networking
 
+3

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:29 - pre 123 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
plus_minus: Ja mislim da je za ove ovakve "demonstrante" odstrel bilo jedino pravo rešenje. Oni koji i dalje veruju da su ova dešavanja u Ukrajini nastala nezadovoljstvom Ukrajinskog naroda koji je toliko privržen eu i nebesko-demokratskim standardima, zapravo i dalje veruju da 9/11 nije bio inside job i takvi treba da budu srećni što još uvek imaju privilegiju da dišu vazduh uopšte.


Ukrajina je pred bankrotom, mislim da ih je i Belorusija prestigla po standardu, ali narod nipošto nema razloga za nezadovoljstvo... važi :)


Belorusija je po standardu misaona imenica za vecinu svojih suseda i dobar deo EU. Za Ukrajinu je Airbus380. Lukashenko je jos 1994. shvatio kakvu je sudbinu zapad namenio istoku (a sada polako i svojim gradjanima) pa je ispred demokratije stavio prioritet ocuvanja bezbednosti i razvoj industrije u nesto modifikovanom sovjetskom stilu.

Belorusija danas izvozi sve i svasta na trziste EU i Rusije, ali naravno to nikad neces cuti u zapadnim medijima. Neces cuti ni na ruskim jer Lukasenko nije Putin koji stiti oligarhe jer je i sam oligarh.


 
+2

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije21.02.2014. u 15:42 - pre 123 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
A to sto su radili demonstranti je posledica onog sto je radila policija kad im je Janukovic naredio da ih sklone po svaku cenu ...
Nebitno , na civile se ne puca i tacka. Cak i da su demonstranti prvi poceli (kao sto nisu) na policiji je da obuku bolji pancir , postave bolje stitove i barikade i cekaju da ovi potrose municiju.
Ili eventualno da odgovore na neke ozbiljnije napade , a ne da ih odstreljuju ko zeceve


lol da bas bih volio tebe da vidim kako bi cekao da neko potrosi municiju na tebe a ne bi zapucao da ga odbijes
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201176 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.