Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...

[es] :: Vodič za emigraciju :: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9084 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...15.02.2014. u 17:52 - pre 123 meseci
imam jedno pitanje.. kada bi neko od vas otišao na 2 - 3 meseca da promeni sredinu i pobegne od svega ovde, a možda i na mnogo duži period :) gde bi to po vama najbolje bilo.. samo da nije jedna on ovih Skandinavskih država što satraše sa njima po medijima pogotovo Blic... znači samo tropske zemlje :) gledao sam neku emisiju gde je bilo reči o dominikanskoj republici i oduševljen sam.. ne mogu je izbaciti iz glave.. ali pročitao sam na netu da je to poprilično haotična zemlja... da li ima neko od vas informaciju iz prve ruke o nekoj od ovih zemalja... ne mora to da bude jedna od nabrojanih u naslovu ali navešću neke stvari koje su bitne, ne samo meni već verujem i većini... par stvari koje bi mi bile prioritet su: 1.) kako je sredjeno zdravsto, 2.) koliko je sigurno za porodicu sa malim detetom (kradja, prevare itd...), 3.) Internet konekcija da je obavezna.. bez toga nema šanse ... par stvari vezano za budzet i vreme su 1.) za koliko se može iznajmiti stan.., 2.) koliki je potreban mesečni budzet da bi se moglo živeti lepo.. nije potreban nikakav luksuz :) , 3.) koji period je najbolji za boravište ( da se ne ubode neki kišni ili period sa uraganima ) ... Citao sam malo po netu i dosta spominju Dominikansku republiku, Tajland, Panama, Costa Rica, Argentina, Chile, St. Maarten ( ovo predpostavljan da je teško i skupo ), Tajland, Singapur ( mozda sam i za ovo malo preterao, mada ko zna ), ili neka druga destinacija u Aziji ... Dominikanska republikima mi je zapala za oko pošto kako vidim tamo se za nekih 400 dolara može naći fin smeštaj.. i da hrana manje više nije skupa... da li ima nešto slično tome i da li ima neko info iz prve ruke o nabrojanim destinacijama ili nekoj drugoj sličnoj :) Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...15.02.2014. u 21:08 - pre 123 meseci
Otprilike na 10 turista na plazi dolazi jedan strazar sa puskom. Nije preuvelicavanje. Jedna porodica poseduje citavu drzavu i to je to. Ukoliko ti je Srbija previse uredjena drzava, osetices poboljsanje tamo.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 06:54 - pre 123 meseci
Panama, Ekvador i Tajland - zlatna sredina izmedju nizih troskova zivota i uredjenosti.
Cile je isto dobra opcija, ali ne toliko jeftina. Singapur preskup.

Evo ti ovde pa uporedjuj: http://www.numbeo.com/common/

I ovde: http://internationalliving.com/world-rankings/
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 09:26 - pre 123 meseci
Da treba dodati i Filipine, koje su takodje kapitalisticki uredjena zemlja, gde mozes za relativno malo para da prezivis, i gde je sluzbeni jezik Engleski.

Mada opet ako hoces da ides sa zenom porodicno itd, ovo su ipak zemlje ( ne nosi se drvo u sumu ), znaci ovde se ide zna se zbog cega.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.ip190.fastwebnet.it.



+1365 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 09:36 - pre 123 meseci
Citat:
Nemanja: Otprilike na 10 turista na plazi dolazi jedan strazar sa puskom. Nije preuvelicavanje. Jedna porodica poseduje citavu drzavu i to je to. Ukoliko ti je Srbija previse uredjena drzava, osetices poboljsanje tamo.


Ovo apsolutno nije tacno. Bar za Tajland, Kostariku i Panamu. A i za ove ostale nisam cuo nikakve posebno problematicne komentare. Osim neosnovanih stereotipa poput gore citiranog.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 10:22 - pre 123 meseci
Pitanje je bilo za Dominiku. Na osnovu cega kazes da apsolutno nije tacno? Bio si?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.ip190.fastwebnet.it.



+1365 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 19:03 - pre 123 meseci
Upravo tako, bio sam.
Kostarika je npr. za Amere taman kao nama Grčka - toliko u njihovom fazonu da sam imao osjećaj kao da sam u nekoj njihovoj saveznoj državi. Pri tom naravno prepuna Amerikanaca, ispeglana i podređena srednjem i visokom turizmu. Ne sjećam se da sam vidio nekog pandura tamo. Panama manje-više isto, samo sa manje turističkih resursa.
Tajland je nešto drugačiji fazon, ali nema govora o nekoj opasnosti.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 20:14 - pre 123 meseci
Jel imate mozda neki info koliki budzet je potreban da se mescno zivi.. i koliko bi kostalo rentiranje nekog stana ili kucice ili sta vec? Ako je kostarika zaista takva kako kaze @Tyler Durden, onda verovatno je skuplja nego dominikanska republika za koju sam procitao da je oko 500$ dovoljna za neki normalan mesecni trosak zajedno sa stanarinom... ili se gadno varam?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.ip190.fastwebnet.it.



+1365 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 20:41 - pre 123 meseci
Nemam iskustva sa "običnim" životom tamo, ali Kostarika jeste skupa. Kad tamo živiš svakako da kad se uhodaš, provališ fore i imaš više opcija oko smještaja, hrane i sl. ali Kostarika je relativno skupa.
Tajland je mnogo bolji po tom pitanju i tamo može da se živi fino, a jeftinije. Ali, isto nije džaba :-)
Gle, na to pitanje niko ne može da ti odgovori, jer samo ti znaš koji su tvoji prohtjevi, standardi, minimal requirements i sl.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 21:01 - pre 123 meseci
Citat:
dados.p:
Jel imate mozda neki info koliki budzet je potreban da se mescno zivi.. i koliko bi kostalo rentiranje nekog stana ili kucice ili sta vec? Ako je kostarika zaista takva kako kaze @Tyler Durden, onda verovatno je skuplja nego dominikanska republika za koju sam procitao da je oko 500$ dovoljna za neki normalan mesecni trosak zajedno sa stanarinom... ili se gadno varam?


Mislio si za jednu osobu 500USD ili za celu porodicu?

Ovo pitanje sam i ja trazio i na ovo je jako tesko dobiti odgovor, na stranim engleskim forumima amerikanci, zapadna evropa kazu da je jeftino, ali opet za 300eur pitanje da li mozes iznajmiti sobu u minhenu a u ovim navedenim drzavama mozes verovatno lux stand od 50 ili vise kvm, tako da za njih to nije skupo verujem, mada za nas standard koji je isti kao u navedenim drzavama ( a i gori jer tamo barem nema racuna za grejanje je skupo ).

Bilo kako bilo ja sam se isto zagrejao za ovako nesto jer mi isto treba za zivot kao ovde, stim sto tamo iako dolazim iz bednije drzave nego tamo, posto sam belac mislice da sam neki amerikanac ili evropljanin ( njima je Srbija, Madjarska, Finska sve isto, misle da nema nikakve razlike bitno e da je evropa ), pa ce svaka druga devojka ponuditi, tako da sto se tice toga imacu na tacni, za razliku od ovde, ali posto tebi to ne igra ulogu, mislim da je bolje da ostanes ovde, jeftinije sigurno nije, a avionske karte ces morati da platis svakako, ili kako mislis otici?
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 21:25 - pre 123 meseci
Citat:
Laki024: Mislio si za jednu osobu 500USD ili za celu porodicu?

Ovo pitanje sam i ja trazio i na ovo je jako tesko dobiti odgovor, na stranim engleskim forumima amerikanci, zapadna evropa kazu da je jeftino, ali opet za 300eur pitanje da li mozes iznajmiti sobu u minhenu a u ovim navedenim drzavama mozes verovatno lux stand od 50 ili vise kvm, tako da za njih to nije skupo verujem, mada za nas standard koji je isti kao u navedenim drzavama ( a i gori jer tamo barem nema racuna za grejanje je skupo ).

Bilo kako bilo ja sam se isto zagrejao za ovako nesto jer mi isto treba za zivot kao ovde, stim sto tamo iako dolazim iz bednije drzave nego tamo, posto sam belac mislice da sam neki amerikanac ili evropljanin ( njima je Srbija, Madjarska, Finska sve isto, misle da nema nikakve razlike bitno e da je evropa ), pa ce svaka druga devojka ponuditi, tako da sto se tice toga imacu na tacni, za razliku od ovde, ali posto tebi to ne igra ulogu, mislim da je bolje da ostanes ovde, jeftinije sigurno nije, a avionske karte ces morati da platis svakako, ili kako mislis otici?


Navodno za 400 USD se u Dominikanskoj republici moze iznajmiti lep stan i to u sigurnijem delu, i za nekih 200 USD se odvoji za hranu... samo da napomenem, da ovo sto pisem nije provereno.. vec sam procitao po netu ... tako da ovo nije info iz prve ruke :) , za Panamu i Kostariku ne znam, kao ni za Chile i Argentinu, i Evropa sigurno ima prelepih mesta na moru na koje bi mogli otici ali je preskupa za ovakav podvig, i verujem da sigurno ispod 2000 - 2500 evra mesecnog budzeta ne vredi ni pomisljati na odlazak ... ono sto ja planiram jeste da se odselimo na 2 - 3 meseca... ali ko zna, ako nam se svidi i ako se znadjemo mozda i na duze.. plan mi je odlazak negde u ovo vreme sledece godine... do tada ce se skupiti nesto novca i bukirati karte za odredjenu destinaciju.. ispitati teren i skupiti sto moguce bolji info i onda polazak... pa sta bude :) zato mi je sad primarno odrediti destinaciju i cekati pravi momenat za bukiranje smestaja i avionske karte... sad samo da jos dobijem sto vise pouzdanih informacija.... Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 21:31 - pre 123 meseci
Isto i ja hocu, mozes i za manje naci stan u dominikani, ali opet dolazimo do istog ako je i 400USD to je nesto vise od 300EUR za te pare jedva da mozes naci sobu u minhenu, tako da je za zapadnu evropu ovo za dz sto bi se reklo, dok je nas standard bedniji, jer i kod nas za 400USD da ne kazem NS, da ne bude BG samo mozes naci brutalan stan tako da smo i jeftiniji nego tamo, a i imamo racun za grejanje, ako sve saberes, ispadne da je za nas standard u najmanju ruku ista cena a verovatno i nesto skuplje tamo.

Posto je ista cena kao sto sam napisao, i ja nameravam da odem u neku egzoticnu zemlju zbog devojaka, koje se same nasrcu, a porodicno ne bih verovatno ni pomisljao, nisam nista ustedeo cak i skuplje, a i ne nosi se drvece u sumu ;)
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 21:36 - pre 123 meseci
pa ok znaci onda slicno kao i kod nas... :) sto se tice riba i drva svako to gleda drugacije.. ono sto mene privlaci je priroda, promena klime, druga kultura, ubijanje monotonije i kolotečine itd...

[Ovu poruku je menjao dados.p dana 16.02.2014. u 23:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 21:48 - pre 123 meseci
Za klimu i prirodu se slazem, ali sa druge strane ako pogledas resursi su ovde. Vidim da si freelancer, meni su musterije uglavno zapadna evropa, SAD, mada sam vec imao musterije i iz levih zemalja, a ispostavilo se da su to isto amerikanci engelzi, koji zive i rade npr na Tajlandu.

Zelim ti pono srece, i jedan priljateljski savet kada si vec naumio da nosis drva u sumu, be carefull, pogledaj samo kako izgleda npr Rihana sa Barbadosa, a ona je tamo devojka iznad proseka za te standarde, a ima mnogo lepsih od nje, kojima je isto kao tebi zelja da emigriraju kao i mnogima na ovom forumu koji uzimaju madjarski pasos i da pobegnu iz bede.

[Ovu poruku je menjao Laki024 dana 16.02.2014. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 22:47 - pre 123 meseci
Ako je name of the game ziveti sa sto manje para sto bolje onda Indija nema konkurenciju.
Pogledajte troskove u ovom manjem gradu (za indijske standarde, 700K ljudi), jedan od 10 najzelenijih gradova u Indiji sa plazama i popularan za turiste. Takodje ima expate koji rade u softverskim kompanijama.

Cost of Living in Thiruvananthapuram, India:
http://www.numbeo.com/cost-of-...apuram&displayCurrency=EUR

A ovaj sto pise o devojkama ce se grdno razocarati. Nema dzabe ni kod babe. Cim vide da si supalj ispadas iz igre. Mozda prodjes kod neke starije i neuglednije kao sto bi prosao i u Srbiji. Spremi novce ako trazis kvalitet.



 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...16.02.2014. u 23:06 - pre 123 meseci
taj sajt daje koliko toliko relevantne podatke, i ja sam se informisao sa njega, zaboravio sam da ga linkujem.

necu da tvrdim, ali mislim da sam cuo jos od profesora geografije da indija bas nije sigurna.

Sto se tice devojaka, platezna moc je tamo duplo manja, a i ako vec imas para da odes tamo nisi supalj, vide da si belac, i to je dovoljno.

A uostalom i da si suplj, opet nisi jer npr ja imam nesto sto oni mogu samo da sanjajum i sto samo po sebi ima trzisnu vrednost koja nije zanemarljiva pogotovo ne za Tajlandse i Dominikanske standarde( EU pasos ), i veruj mi da jako dobro znaju da zahvajujuci tebi mogu da pobegnu iz bede, jer zapravo drugi izbor i nemaju, i veruj mi jako dobro znaju da automatski sticu boravisnu i radnu dozvolu u EU ako se udaju za tebe. Druga je stvar sto oni misle da u EU tece med i mleko i da je standard u svakoj EU pa i Evropskoj drzavo manje vise isti tj visok kao u SAD drzavama.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...17.02.2014. u 00:39 - pre 123 meseci
Ima tamo i previse Amerikanaca, Nemaca i ostalih koji su tako otisli kako ti mislis, pa bazaju tako bez prebijene pare, rade kao profesori engleskoj jezika, zive po stracarama, a to sto zarade potrose na alkohol i prostitutke. Procelavi, sa stomacima, nose neke majice tipa Welcome to Pattaya i sorceve. Vidis ih i osetis na kilometar (zbog zadaha). Znaju lokalci sa kim imaju posla, nemoj ih potcenjivati.
Na Dominikani nisam bio, a na Tajlandu se to zove `farang ki nok`, to jest belac pticje go.no. Propalitet koji nije mogao da funkcionise odakle je dosao pa se preslio na Tajland jer je mislio da ce u njega da gledaju kao u boga, a u stvari je propalitet tamo, propalitet svuda. U Americi se to zove `white trash`. Istetovirani, neobrazovani, bez manira... Zainteresovane su i za takve prostituke i barovi dok im ne iskamce to novca sto imaju, a onda na ulicu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...17.02.2014. u 00:58 - pre 123 meseci
nisam razumeo postavljaca teme da li on to zeli da kao freelancer ode negde i radi na daljinu kao turista ili da se tamo nastani ?

Niko nije nista spomenuo o boravisnoj dozvoli, a ja nisam siguran da turista moze tek tako da iznajmi stan, uvede adsl sta li vec imaju...

Ja sam znao jednog italijana (bas ovo sto prica noskich), ono klasican white trash, ziveo u komunalnom stanu, nikad nista nije radio, sav istetoviran i vecinu godine je provodio na Tajlandu i povremeno dolazio sa zenom Tajlandjankom, vrlo lepom (mislim ko voli taj tip).

Ona je stvarno bila ambiciozna i dosta dobro je pricala italijanski (pp da on nije mrdno ni q da nauci tajlandski ili engleski) htela je da ostanu u EU, ali on se uvek tamo vracao.

Da sam ja freelancer ja bih razmislio o Evropi. Ne mora se ziveti u Milanu, Amsterdamu ili Minhenu. Ima toliko lepih, zabacenih i od Srbije ne mnogo skupljih krajeva.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...17.02.2014. u 04:30 - pre 123 meseci
To su zemlje koje vec 50 godina zive od turizma. Taman posla da oni misle da su svi `belci` bogati. To moze da prodje u nekim izolovanim zemljama tipa Albanije za vreme Enver Hodze ili cak i Srbije za vreme sankcija medju mladjom populacijom. Ovi ljudi su se nagledali svega. Od najbogatijih pa do paradajz turista, bekpekera koji spavaju na plazi i tog white trasha.
To nije turizam kao u Crnoj Gori, 3 meseca bum i onda pustinja. To je turizam 24/7 preko cele godine.

Braksi, ne poznajem tvog komsiju ni njegovu izabranicu, ali bih smeo da se opkladim da je u pitanju bivsa ili cak sadasnja prijateljica noci. Suprotno uvrezenom misljenju turista, Tajlandjani su prilicno konzervativni. Mladje generacije jesu opustenije, ali je to daleko od misljenja da su sve Tajlandjanke otvorene za kratke avanture. Naprotiv, na Tajlandu je sramota za devojku da zivi sa deckom ako nije udata. Na ulici se takodje ne drze za ruke niti ljube. Stvar je u tome da ti seks turisti imaju dodira samo sa prostitutkama po barovima koje cine manje od 1% tajlandske populacije. I onda oni generalizuju sasvim pogresno.

Devojku iz pristojne kuce da ozenis, univerzitetski obrazovanu, iz grada, to je nesto potpuno nedostupno takvim farang ki nok. Em roditelji ne bi pristali em oni to ne bi mogli da priuste (po tajlandskim obicajima mladozenja mora da plati sve troskove svadbe plus daruje roditeljima oko 10K dolara plus nesto zlata). Takodje se ocekuje da ce on kupiti stan ili sagraditi kucu kao i pomagati njenoj familiji ako bude potrebe za tim (na Tajlandu samo drzavni sluzbenici primaju penziju, svi ostali je ne primaju pa deca vode racuna o roditeljima u starosti, uglavnom zenska).
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...17.02.2014. u 08:04 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: nisam razumeo postavljaca teme da li on to zeli da kao freelancer ode negde i radi na daljinu kao turista ili da se tamo nastani ?

Niko nije nista spomenuo o boravisnoj dozvoli, a ja nisam siguran da turista moze tek tako da iznajmi stan, uvede adsl sta li vec imaju...

Napisao sam da je na 2 - 3 meseca.. ali ako se snadjem na neki nacin i ako mi se svidi ostao bi i na duze... ako je moguce

Citat:
Braksi: Da sam ja freelancer ja bih razmislio o Evropi. Ne mora se ziveti u Milanu, Amsterdamu ili Minhenu. Ima toliko lepih, zabacenih i od Srbije ne mnogo skupljih krajeva.

Jel imas neko mesto za preporuku mozda?


 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: promena boravista na tri meseca, panama, dominikana, argentina etc...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9084 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.