Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Narucivanje sa computeruniverse?

[es] :: E-Kupovina :: Narucivanje sa computeruniverse?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8477 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?24.02.2014. u 07:55 - pre 123 meseci
:D dobro nije puno . Za Hrvatsku je oduvek bilo 30 ?!? Iako su oni neka EU na papiru.

Ima jedna Nemacka prodavnica, al ne salje za Srbiju ,mada nemaju ovakav izbor , Salju za BiH i za Makedoniju, nas ostale preskocili, kod njih je postarina 20 Eu, za ove Ex YU drzave, dok za Eu drzave postarina veca ?? Mora da je vlasnik iz ovih krajeva :D
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?25.02.2014. u 16:30 - pre 123 meseci
za CU nisu to svi troskovi, uzimaju i nekih 7eur po svakoj posiljci, nesto za "non-eu countries blablabla" tako da se ne isplati...........
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8092



+1755 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?25.02.2014. u 17:54 - pre 123 meseci
Znas sta je to ?

Evo sad sam gledao stavio sam probe radi neki Telefon od 125 Eura. To imaju skoro sve radnje po Nemackoj i za svoje gradjane . Naplacuju % prilikom placanja preko PP i kreditnim karticama. Jedino ne naplaciju ko placa Bank transferom, al to se ne isplati za inostranstvo.

U sustini to rade svi i Kinezi i druge radnje gde se to ne vidi, al za toliko dignu cenu, a ovde je transparetno. Uvek kupac sve plati , samo je pitanje dal vidi sve troskove ili ne , prodavac sve svoje ugradi u cenu ili napise koliko trazi PP ili Visa za svoju uslugu.

Tako da u ovom primeru telefon je 125 Eura PP ili kartica 3,48 Postarina 26.55

Netto-Endsumme für Versand außerhalb der EU 155,24 € To je samo kada sve saberes. Inace za Nemce je telefon je 149 Eura plus isto toliko za kartice , PP je nesto manje, tako da skoro isto kosta tebe kao i Nemca. To sto nasa drzava trazi jos dazbina je druga stvar. Ali Nemci ovo odradjuju posteno.

Evo na primer u istoj radnji podaci za Samsung Galaxy tab 3 10.1 koji je 249 Eura

Deutschland:
Vorkasse, sofortüberweisung.de € 4,99.
Nachnahme € 9,99 plus € 2,- Postgebühr.
Kreditkarte € 6,99.
PayPal € 6,49.

Ovo su cene za Nemacke gradjane .Znaci za PP i Kreditne kartice vidis koliko, malo manje za PP ovo Nachnahme od 10 Eura + 2 Eura je pouzecem sto je naravno nemoguce za medjunarodna slanja. Tako da i za svoje gradjane posebno naplacuju placanje PP i karticama.

Naravno posebno pitanje je da li se i sta kome isplati. Ja na primer jos nisam nasao nesto sto bi mi se isplatilo :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?25.02.2014. u 19:01 - pre 123 meseci
Ima i ono preko nekog directbanking.com. Tada se ne placa taj porez na
budale koji sam video samo kod kupovine avio karata online.
Zna li neko kako taj direct banking fnise? Usao sam na blic i nisam skontao
ali osecam u najavi da je kao Paypal, samo za tr00 drzave, a za Srbiju jok.
Al ajd sad, kad je bal nek je tandrbal, mrzi me da se drndam sa bilo kojim
nacinom osim kartice.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?17.03.2014. u 14:41 - pre 123 meseci
Da li ima neka online prodavnica hardvera u Evropi koja ima free shipping ili jeftiniji shipping od ovog kod CU? (koji je preko 30EUR)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Narucivanje sa computeruniverse?27.03.2014. u 09:18 - pre 122 meseci
Slabo. Taman nadjes neku kad ono ne salje u Srbiju ili moras da platis preko bankovnog transfera jer ne veruju srpskim karticima tj. gradjanima Srbije... xD

Inace popi**eo sam sa Computer Universom. Prvo sto sam morao zbog adrese isporuke van Srbije da uplatim preko banke koja me je odrala jos 14 evra (dok nemacka uzima svega 3.5 evra, a nase derikoze 4x vise xD), a onda dok sam cekao da im legnu pare artikal koji mi je bio u "korpi" - maticna ploca je volsebno nestao sa lagera! Novi rok isporuke 4 nedelje Sad mi dodje da otkazem kupovinu i da im trazim novac nazad... ali sta sam onda uradio samo platio bankama transfer + ovi nemci bi uzeli deo opet za banke tokom slanja nazad! xD

Sve u svemu VEOMA LOSE ISKUSTVO kupovina preko ComputerUniverse. Na mail-ove odgovaraju tek posle 8 dana (ponavljam: 8, i to radnih!!!!).

Dodatno, zasto ja iz Srbije ne bi mogao da npr. narucim nesto za poklon nekome u istoj toj Nemackoj, ili bilo gde drugo? Ja sam platio, a hocu da isporuka ide na neku adresu i drugo ime i prezime. E to nece moci karticom, jer se onda plase da mi je neko maznuo karticu. WOW ali ajde. Jedini nacin u tom slucaju je transfer novca preko banke, a za to je potrebno da imate otvoren devizni racun u nekoj domacoj banci + da uplatite kesh na taj racun pa tek onda da inicirate tranfer.

Preko prece naokolo blize...

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Narucivanje sa computeruniverse?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8477 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.