Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za dolazak u Kanadu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc za dolazak u Kanadu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32101 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
2001:4c28:194:520:5e26:aff:fefe:75ac



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 01:58 - pre 124 meseci
ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .
trista
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
94.228.237.*



+36 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 08:21 - pre 124 meseci
Citat:
mikiiiki: ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .


A sto se ne vratis u Hrvatsku ako ti ova zemlja smeta. Oni su u EU, ne mozes reci da je i tamo lose. Lepo ti bilo dok te ova zemlja osiromasena i pod sankcijama primila 1995. I kazes da je nebi ni neprijatelju pozeleo.

Mislis da u Kanadi samo cekaju na tebe. Pa i tamo ces imati 1 mesec radnog staza. Ja se ne cudim kako za tebe nema posla sa takvim ponasanjem.

Sumnjam da si ti planirao negde da ides. Setio si se fore, ajde nek mi neko napuni par hiljada eura, pa da se pohvalis mami kako ima leba bez motike i kako treba vise da veruje u tvoje "sposobnosti". Sa ovom akcijom verujem da ces je oduseviti.

Sada sam tek pogledao tvoje slike. Nabacio si neki novcici i upaljac oko laptop-a kao u kakvim uslovima zivim. Sta je fora? Nemas mesta za sitan novac?
 
Odgovor na temu

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 08:35 - pre 124 meseci
Citat:
mikiiiki:
ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .


Sram te bilo folirantu. Tebi ne da ne treba pomoći nego te proterati tamo odakle si došao u Srbiju!!!
Pljuješ po njoj a od njenih građana tražiš pomoć?!

 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
2001:4c28:194:520:5e26:aff:fefe:75ac



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 13:18 - pre 124 meseci
o ljudi, oce li neko prvo uplatiti pa onda ostaviti komentar, odgovoricu svima obecavam,
Prvo , nije me prihvatila 95 vec su se moji preselili 91 , 10 dana pre rata . A o tome kako su ljude primali i kako je ovo zemlja koja nije bas navikla na razlicitosti ... da se samo podsetimo blokade beograda za vreme oluje kad su ljudi usmeravani bilo gde drugde, a od humanitarnih organizacija u kolonama pomao je ljudima jukom i onaj helsinski komitet , ej bre sta je to ?. Mozda su oni jedini bili pripremljeni :) Cale se druzio sa svima hr i sr, i bilo mu je retardirano da uzme pusku i puca na komsiju ili kuma, kum na vencanju im je bio hrvat a oboje srbi pa sad ti vidi . I bio je u pravu, kad sad vidim kako su srbi postali neljudi prema hratima u zazetim teritorijama , a hrvati postali neljudi prema srbima i sve proterali , vidim da su svi na ovim prostrima bili jedni prema drugima i samima sebi g*vn*. niko nije imao covecosti da kaze, e ovo su civili a ratujemo samo s vojnicima. , ne vec su morale neke gluposti iz sanu memorandma i teorije o humanim preseljenjima veikog manitua Cosica da odlucuju gde ce ko da zivi . pa tako ja dodjoh kod nas :) To je jedna velika sramota, da srbija koja 1885 , u ratu s bugarima propusta sanitet crvenog krsta da pomogne ranjenicima na suprotnoj strani i dodaje cebad i potrebstine crvenom krstu , 41 kaze hitleru bolje rat nego pakt, da takva jedna zemlja sa tom istorijom izgubi dostojanstvo na gluposti pravljene 90ih je neverovatno , to je neprihvatljivo . Oni izgovori , kao sta su oni nama radili koji su tu bili da mi nesto njima radimo, neprihvatljivo , ako su oni bili fashisti u drugom svetskom ratu, sta sad, da mi spadnemo na taj nivo misleci da fashzam daje rezultate ili sta vec, iz neke reakcije , ili svi ti izgovori, neprihvatljivo. . mada svi su g*vn* ali to ne opravdava. u pojedinim trenutcima samo je neko imao manje neko vise naoruzanja pa je u tom momentu ili vece ili manje g*vn* . To je ostavilo uzasne posledice , ja kad odem u selo svoje babe , j*b*n* selo duhova, nema ni srba ni hrvata .

Drugo, okacicu POE letter koje je stilglo da vidite da ovo nije nikakva laz .

Trece. ja ne pljujem po zemlji , vec govorim cinjenice , a to je da ovde ne postoji sistem, da ja ne mogu da potpisem obican papir koji kaze da sam iznajmio neki prostor. Ljudi grade kuce brze nego sto ih ovi u opstini i katastru ucrtavaju .. Institucije nula. moja baab je u selendri u hr imala 70te i telefon i asfalt bre ljudi .. imamo bukvalno situaciju da je ovo neka ogradjena zemlja koja treba da postane drzava , jeste "mlada drzava" pa joj treba dati vremena . aLI JA TO NEMAM VISE. znaci ne pljujem, jednostavno, ovde ne ide . licno meni, mozda nekome ide, njegova stvar, svaciji izbor je ok. ja sam izabrao nesto drugo i pomozite da ostvarim to .








trista
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 15:47 - pre 124 meseci
Citat:
mikiiiki
Sta ima lose sto trazim donaciju, ako vidim da mi treba i da mi je zajebano ovako?


A sta mislis, kada banes u stranu zemlju, da neces morati da se stiskas? Da ce odmah da ti daju stan, kamion, i sta god ti pozelis?
Heh, ako tako razmisljas, onda si u grdnoj zabludi....
Ako uspes da ostvaris to sto si naumio, stiskanje ti tek sledi i to bez ikakve garanacije da ce to da uspe...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 16:14 - pre 124 meseci
Ha ha ha, kakva navlakusa. :D Zar mislis da te fore vise ne pale? Sumnjicav si vec na pomen reci "donacija", a jos sa takvim žalećivim nastupom.
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
2001:4c28:194:520:5e26:aff:fefe:6af8



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 16:44 - pre 124 meseci
zasto mislis da ako si ti sumnjicav prema trazenju para , da ja ovde nekog navlacim ? sta sad treba da se ponzavam da trazim milostinju. da umilostivim onoga ko hoce da donira ? ako hoces pomozi , lujdi imam super sansu pa ko nije toliko sumnjicav neka donira.

mislim, svaka akcija coveka govori o njemu samom, a ti si brate bas sumnjicav .

ali posto jos ima nevernih toma koji ne veruju da covek moze da se zauzme za sebe na ovaj nacin evo i uslovnog pisma prihvatanja u IEC program

a ispod i kotrolni panel iec aplikacije
Znate sta je najjace, nista im nisam morao slati u papirnom obliku, sve sken, digitalna slika, pdf ili jpg . Neverovatno




[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 06.02.2014. u 18:07 GMT+1]
trista
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 17:27 - pre 124 meseci
2000e je malo teze ustedeti u Srbiji,gde se negde jedva prezivljava pa o stednji nema ni reci
Ali neko ko zivi u Bg,kome roditelji placaju troskove zivota i stan da kaze da za godinu dana ne moze zaraditi 2000e tj 170e tj 20000 din e to ne verujem. Gomila mojih poznanika je zapalila za Bg,gde radi svasta,placa stan,hranu i ponesto im ostane za izlazak i slicno

Tako da mislim da tebe mrzi da zivis

Ja na slikama videh Altec,a to je skuplji sistem malo,eto prodas njega i kupis obicne zvucnike i vec si nabavio neki kesh

A zasto ti majka koja prima penziju ne podigne neki kredit,na duzi vremenski period,pa kad krenes da zaradjujes poslaces joj da izmiruje rate,dakle samo prvih par rata bice problem

Ako ti i majka ne zeli pomoci,onda ne znam sta da ti kazem.

Drug je palio pre par godina za SAD,i naravno nije imao 1000+e ali je zato njegov brat podigao kredit koji je on po dolasku iz SAD izmirio,mislim ostatak rata

Tako da,ova tvoja donacija nije nista nego prosenje na moderan digitalni nacin,kao oni koji prose na ulici i napisu treba mi za to i to


 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
2001:4c28:194:520:5e26:aff:fefe:6af8



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 17:35 - pre 124 meseci
da je 2000e nego oko 5000 dolara , , keva je vec pod kreditom nesto za sestru i ne moze da mi mnogo pomogne, ali sta moze pomocice, nego ovo radim da ne gubim vreme ovde , tj da sto krace gubim vreme. altek vec ima kupca , ortaka , uzeo ga u svoje srecnije vreme pre 2 godine i mogu da dobijem 25 evra za njega, rado bih zamenio altek za normalan panel a ne da buljim u sijalicu , ja sad radim resizeovanje slika za jednog ortaka za sajt ... sve je u pokretu osim da dobri ljudiodatno d pomognu :)
trista
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 19:41 - pre 124 meseci
Vidim da pucas na iskrenost pa cu i ja biti iskren. Oprosti, ali ti ne bi uplatio ni dinara. Pre svega ne poznajem te. Nemam nikakvu potvrdu da nisi prevarant. A i ljudi su uspevali u svojoj nameri i sa manje raspolozivih sredstava. Mlad si, prav si, imas fensi koznu jaknu... Zasto si se uopste prijavio na konkurs ako si "znao" da nemas sanse. Verovatno si oduzeo sanse nekome ko je i imao racunicu za odlazak. Ako je sve tako cool, sto te ne kreditira tvoj prijatelj Daniel? Lepo se dogovorite da mu vracas sa xy% kamate i cao. On ti lepo da 5000 ti njemu vratis 6000 u roku od godinu dana. Predlozi mu to. Naravno usput vec ustekas nesto.

Ako on ne pristane na tako nesto, zasto bi te mi finansirali? Ima mnogo ljudi koji bi da odu, a neki verovatno i vise zasluzuju sansu za bolji zivot.

Ako me ista ubedjuje da ti ne treba uplatiti to su bas tvoje poruke. Narocito na drugoj strani ove teme.

Uzgred kako to da zivis u lokalu, kada su lokali uglavnom skuplji?
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
gprswap.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:11 - pre 124 meseci
Dobro , Ako posle svih stvari koje sam okacio i dalje ne verujes da nisam prevarant, to nije onda do mene. ja sam se tu potrudio. Uspecu ja , ali sto ne bih trazio pomoc u tome . Kozna jakna bas moze da se utopi u pm, inace je turski skaj, za manje od 50 evra svojevremeno, odlicna replika ali posle 5 godina vec se malo vdi na pojedinim mestima,, i to je argument da ne pomognes u PM. u jakni sam jer sam usao tek s ulice, a nemam neko grejanje, samo neki radijatorcic koji ne daje dovoljno zimi temperature . ovaj prostor sam zaglavio s jos jednim ortakom koji je dobio kancelariju naspram , trebalo je krace privremeno , 10 dana, jer je gazdi trebala gajba koju je izdavao hitno, a ispalo je mnogo povoljno jer je zaklonjena od ulice novim zgradama pa niko nece da iznajmi. 100 e mesecno sa skoro svim troskovima osim neta i ciscenja zgrade. ali ja video da necu jos dugo biti u zemlji pa se nisam posle dalje cimao, da ne ispaljujem cimera za dzabe kasnije da trazi usred zime. Imam ja sansu, ici cu da sezonisem po evropi gde god bude trebalo. e sad, nisam ja oduzeo nikome sansu vec sam sebi napravio a taj nacin razmisljanja ti je mnogo nemocan. Daniel nije neki bogatas , pomoci ce mi s 500 dolara ali ne sad jer ma neke svoje troskove. vec za mesec dva , i on radi standardan posao u chikagu .

ja ne znam ko vise zasluzuje da ode, ali ima verovatno, nego ne uspeva se po zaluzi vec kako se iscmas, ja se cimam na sve nacine, i ne sprecavam te da pomognes i tome ko vise zasluzuje, po tvojim kriterijumima . ali ti trazim da i meni kliknes na donate. :)

U Mojim porukama ne lazem, a to sto se ne slazes s njima ne znaci da sad moras da se postavis neprijateljski, kao kaznicu te neci ti pomoci .. gluposti . mozda su pogresne, ne iskljcujem mada ja mislim da su na mestu. ako sam ih ja napisao ne znaci da je automatski sve tacno samo zato jer sam ja napisao, zato ne moras da se ljutis na stvarnost .
trista
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
gprswap.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:14 - pre 124 meseci
Ljudi koliko ste vi navrnuti, ladno mi niko ovde dosad nije rekao srecan put, svaka cast sto ces mocu da odes u zemlju gde ti daju platu na vreme .. za napredak u svakom smislu . Ovo je za socoloska istrazivanja . Tacno je zemlja otisla u ..
trista
 
Odgovor na temu

Agnus Dei

Član broj: 100746
Poruke: 126



+29 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:21 - pre 124 meseci
Daj, nemoj se vise blamirati, obraza ti.
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
gprswap.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:27 - pre 124 meseci
Bas me briga sto ti deluje da se blamiram, ionako idem i ne verujem da se vracam skoro , zato doniraj da mi vidis ledja :) . koji god motiv ti treba da te pokrene, izvoli dobices za doniranje . jer i meni treba para da odem .
trista
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:46 - pre 124 meseci
Vidi, mozda sam bio prestrog sto se tice mojih opazanja, ali ako gledamo iz perspektive prosecnog stanovnika Srbije to je ono sto prvo upada u oci. Zeleo ti to da prihvatis ili ne...

Sto se tice tvog odlaska, naravno da zelim da uspes u svojoj nameri. Nemam nijedan razlog da mislim suprotno. Tvoj zivpt, tvoja stvar. Ali kao sto sam i rekao, sadrzaj tvojih poruka tezi ka tome da ubiju bilo kakvu simpatiju ili eventualno pomoc. Barem meni. Ne mora znaciti uopste da i drugi citaoci imaju slican utisak.

Sto se tice stvari koje si okacio. Meni licno nisu nikakav dokaz:




Ako dosad nisi skontao, tesko da ces dobiti simpatije ljudi ako u svakoj poruci pises nesto sto zvuci kao sledece: "Ajde ljudi sta vam je, uplatite nesto!"
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:47 - pre 124 meseci
Vidi, mozda sam bio prestrog sto se tice mojih opazanja, ali ako gledamo iz perspektive prosecnog stanovnika Srbije to je ono sto prvo upada u oci. Zeleo ti to da prihvatis ili ne...

Sto se tice tvog odlaska, naravno da zelim da uspes u svojoj nameri. Nemam nijedan razlog da mislim suprotno. Tvoj zivot, tvoja stvar. Ali kao sto sam i rekao, sadrzaj tvojih poruka tezi ka tome da ubiju bilo kakvu simpatiju ili eventualno pomoc. Barem meni. Ne mora uopste znaciti da i drugi citaoci imaju slican utisak.

Sto se tice stvari koje si okacio. Meni licno nisu nikakav dokaz:




Ako dosad nisi skontao, tesko da ces dobiti simpatije ljudi ako u svakoj poruci pises nesto sto zvuci kao sledece: "Ajde ljudi sta vam je, uplatite nesto!"
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 21:49 - pre 124 meseci
*p.s. za moderatore: U zadnje vreme brza izmena na forumu ne radi kako treba. Umesto izmene postavi se nova poruka.
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
gprsinternet.mts.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 22:07 - pre 124 meseci
ja pokusavam da objasnim da sam u buli, odavno , i da navedem i istorijske razloge cak za to :) i razne objektivne i subjektivne . sad imam super sansu i da ovo moze da ispadne odlicno, za to trazim podrsku . sad stvarno za to da dokazujem nesto vise mi ne pada na pamet da kacim ful broj prijave, world tracking broj i ostale, . ako jos neko ima sumnje nek ide na link za working holiday program i nek iscita, ja sam se stvarno potrudio , i ne pada mi nista vise na pamet da bih razagnao vase sumnjicavosti, snekako vise i nemam utisak da su racionalne . ne pada mi na pamet cak vise i neki nacin sta da pokazem da bih se dokazao :) mislim bas kopate razloge da ne pomognete i sl,optuzivanja da varam i navlacim ... mislim ispod svakog nivoa. Altek je skup i jakna je skupa, ko neka deca,

ljudi za ovaj projekat treba ogromna sredsta, iz moje perspektive. tome i sluzi Crowd funding. na sajtu nisam mogao licno da otvorm apel jer prihvata zamo uk us canada i euro zemlje, cak bre ne moze daniel da mi posalje kes nekako, pta me jel imam venmo , paypall, dok mu objasnim da je ova zemlja pustila paypall da se s njime placa , a nije za to da se preko njega dobija novac, i s kojim ludim razlogom sprecava ljude da zaradjuju preko neta, kako da objasnim takvo ludio , sta da kazem?
Da banke imaju uicaj na vladu da zadrze monopol pri prilivu kesha iz inostranstva ? jer je to kesh koji u ogomnome drzi nam kurs, strane dotacije , jer ima nnogo kesha za proviziju ... gde je tu logika, sta da me pita , sto se ne branimo ? dajte , ovde ce vlast da muze ljude zauvek, ovo je letargija neverovatna. pa dok sam aktivirao skrill , tj moneybookers, pa dok sam poslao swift kod i jos neki za to da kad skupi kes da mi posalje ...

Mozda moj stil nije dupeuvlakacki ali to ne znaci da ne treba da pomognete za ovako dobru sansu .
trista
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 23:32 - pre 124 meseci
Da je neko stvarno lepo zamolio, dao razloge zasto, rekao sta zeli da radi, kako planira da uspe, zasto zeli da ode i najbitnije od svega zasto bas njemu da pomognemo, bio bih rad da pomognem. Podseca me na kickstarter. Ali tamo su vredni ljudi sa idejama koje zele da realizuju za neko bolje sutra, a ne "HEYYYYY GIVE ME MONEYYYYZZZ I WANNA MAKE SOMETHING KOOOOOL WHEN I GET IT PLZZZZ!!!111"

Ovo tvoje se svodi na "donirajte, donirajte, donirajte". Podseca me na "kume vidi sto si lep ziv ti deca daj neki dinar" sa sve napadanjem. Extra, imas ideju, zelis da ides u Kanadu da zaradis pare i zivis tamo. Ali sa takvim stavom "dajte mi sve na tacni" ni tamo neces uspeti. Koliko su se ljudi mucili da odu tamo u potrazi za boljim zivotom.

Drugo, degradiras sve nas koji smo ovde svojim pisanjem "ovde je s*anje ovde nista ne valja ovo je uzas jedva cekam da bezim odavde". Sta smo mi, budale sto smo ostali ovde i sto se trudimo da i ovde zivimo neki normalan zivot, a ti pametniji od svih nas? Jeste brate, tesko je, zaj*bano je, ali ima 100 nacina na koje mozes da se snadjes ako si u necemu dobar. Ako nisi ni Kanada ni donacije ti nece pomoci.

Mene iskreno nisi privukao da doniram iako sam cak mozda i imao nameru kada sam citao pocetak prvog posta. Tvoj stil nije "dupeuvlakacki" kako ti kazes, ali nije nista ni bolji od toga.

A i da dodam da ne kapiram logku da neko ko ima cak 2 pasosa i jedan od EU zeli tako lako da ode u Kanadu. Nema posla u celoj EU, sta?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Pomoc za dolazak u Kanadu06.02.2014. u 23:42 - pre 124 meseci
Citat:
mikiiiki:
Ljudi koliko ste vi navrnuti, ladno mi niko ovde dosad nije rekao srecan put, svaka cast sto ces mocu da odes u zemlju gde ti daju platu na vreme .. za napredak u svakom smislu . Ovo je za socoloska istrazivanja . Tacno je zemlja otisla u ..


Nemoj tako, rekao sam ti ja "Srećno!" :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc za dolazak u Kanadu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32101 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.