Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potreban savet oko pripreme za stampu STA JE KOLUN CIFRE?

[es] :: Izdavaštvo :: Hitno potreban savet oko pripreme za stampu STA JE KOLUN CIFRE?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6479 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Langrenus
Beograd

Član broj: 5299
Poruke: 69
*.ptt.rs.

Sajt: www.znaksagite.com


+4 Profil

icon Re: Hitno potreban savet oko pripreme za stampu STA JE KOLUN CIFRE?16.02.2014. u 15:21 - pre 124 meseci
I uzima posao profesionalcima koji su zgog svakakvih dunstera prinuđeni da rade za smešne pare jer uvek neko nudi jeftinije.

Meni je jasna logika kapitalizma, svojevremeno je neki moj ortak bio direktor filmske izdavačke kuće kod nas i rekao mi je da mogu da dobijem posao izrade plakata samo ako sam najjeftiniji. Amerima je to bio prvi uslov. Oni podrazumevaju da ljudi koji će raditi posao nešto znaju. Naravno da nikada nisam uspeo niti jedan plakat da "otmem" mada su dobijali sramotno jadne rezultate. Jednostavno to je logika i to našu smešnu zemlju dovodi u apsurd da ljudi rade pripremu knjiga za 5 dinara po strani i ne možeš im ništa, iako ne znaju ali baš ništa.
OK, ima bolje plaćenih stvari ali je to vrlo retko i u polovini slučajeva ispostavi se da pare ne dobiješ nikad.
 
Odgovor na temu

superpopeye

Član broj: 321435
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Hitno potreban savet oko pripreme za stampu STA JE KOLUN CIFRE?17.02.2014. u 21:38 - pre 124 meseci
Oznake strana se nazivaju koluncifre i to imamo dve vrste mrtve i žive koluncifre. Ukoliko je oznaka strane samo broj(samo paginacija), takva oznaka se naziva mrtva kolun cifra, a ako pored broja imaju i neki tekst koji sadrži naziv knjige, poglavlja, deo teksta same stranice i slično nazivaju se žive kolun cifre. Eto kao mala dopuna.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Hitno potreban savet oko pripreme za stampu STA JE KOLUN CIFRE?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6479 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.