Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski internet (SBB) prekida...

[es] :: SOHO Networking :: Kablovski internet (SBB) prekida...

[ Pregleda: 9807 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 08:48 - pre 124 meseci
Od kad sam poceo da koristim novi lap-top krenuli su mi problemi sa internetom. Vise puta u toku dana prestaje da radi, pokusam da resim problem preko ``Network and Sharing Center``, ali retko uspeva, tako da moram stalno da gasim racunar i resetujem modem i ruter, sto je strasno dosadno. Ne znam da li ima neke veze, ali sam primetio dosta puta da se ovo desava u toku gledanja filmova na netu... Nedelju dana sam koristio stari lap-top i nisam imao te probleme uopste.
Poruka koja izlazi u ''Network and Sharing Centar'' je:
1. ''Local area connection'' doesn't have a valid IP configuration i
2. The default gateway is not available

Bio bih zahvalan na svakoj pomoci, hvala unapred... Pozdrav

Samsung 305U1A-AO4
Procesor: AMD DUEL CORE E-450 APU with Radeon HD Grafhics 1.65 GHz
RAM: 4.00 GB
Hard: Hitachi SATA 320 GB
Graficka: AMD Radeon HD 6320
Monitor: 11,6`
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 10:14 - pre 124 meseci
Pošto kažeš da uopšte nisi imao problema sa starim laptopom, mene to upućuje na bežičnu mrežnu karticu laptopa.
Ili problem sa N/G modom ili problem sa enkripcijom...
1) Probaj da ruter i laptop povežeš kablom da bi otklonio sumnju da je do rutera (da ga džabe ne restartuješ). Ako nije to onda:
2) U Network and Sharing Center/Manage Network Connections nađi bežični interfejs, desni klik na ikonu/properties, configure pa tu postavi da koristi samo G mode (ili 20Mhz). Ako nije to onda:
3) postavi neku slabiju enkripciju radi probe (WEP)
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 10:30 - pre 124 meseci
Moja greska sto nisam napomenuo da nemam bezicni ruter, vec sa kablom, a koliko sam shvatio iz tvoje poruke, ispravi me ako gresim, sve napisano vazi za bezicni ruter, tako da bi mi trebao neki drugi savet... Pozzzz
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 12:49 - pre 124 meseci
Tako je u pravu si... ovo što sam napisao NE važi za tebe jer se ne povezuješ bežično...
Onda, probaj bolje da pojasniš situaciju da opet ne bih pogrešio...
1) Imaš li modem ili ruter (napiši model)?
3) Ako je modem da li se povezuješ sa USB ili UTP kablom?
2) U trenutku kada javi greški daj "ipconfig /all" iz cmd-a
4) Da li si postavljao Static IP na laptopu ili menjao neke parametre na mrežnoj kartici laptopa?

Ako je ono na šta sumnjam moglo bi da pomogne:
1) obrneš kabal kojim se povezuješ (utičnicu koja je bila u ruteru stavi u laptop)
2) Proveri da li u Device Manager imaš neki žuti trougao. Ako da, onda sa sajta proizvođača moraš da skineš odgovarajuće...
3) Mrežnoj kartici postavi dodeljivanje IP adrese automatski ("Obtain IP automatically"...)
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 13:29 - pre 124 meseci
1) Imam i modem (od SBB, model ''Scientific Atlanta") i ruter (TP-LINK TL-R402M)
2) Modem nema USB, tako da predpostavljam da je UTP kabl, mada lap-top je povezan preko rutera
3) ''U trenutku kada javi greški daj "ipconfig /all" iz cmd-a''. Ovo ne znam kako da uradim posto sam totalni laik za ove stvari, detalji bi mi pomogli.
4) Na lap-topu nista nisam menjao...

U ''Device Manager'' nema nikakav zuti trougao.
U ''Local Area Connestions Properties" stoji "Obtain IP automatically", predpostavljam da je to za mreznu karticu.
Za kabl javljam sta se desava, da vidim kako ce da radi.
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 13:38 - pre 124 meseci
Kabl sam obrnuo i sve radi normalno, sad trebam da sacekam da vidim da li ce opet doci do prekida internet konekcije, mada do toga moze da dodje i posle 2 dana...
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 14:45 - pre 124 meseci
Citat:
ivkess1:
Vise puta u toku dana prestaje da radi

ne moraš da čekaš par dana ako ti više puta u toku dana pravi prekide:)

Iz komandne konzole (cmd - command prompt) poteraš komandu "ipconfig /all" i iskopiraš rezultat ovde kada bude došlo do prekida...
pokrečeš je tako što klikneš na windows kliker (ako imaš vistu i w7) pa odmah tu iznad piše Start Search i tu kucaš cmd pa onda na taj crni prozor... itd...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 15:03 - pre 124 meseci
Ako ti se to dešava poslednjih dana kasnije uveče, noću ili rano ujutru, onda je problem do SBB-a jer nekoliko dana imaju brljanje servera pa se valjda čeka 8 ujutru kada im dolaze tehnički osposobljeni ljudi koji to srede.

Ako ne, da li možeš da pristupiš modemu kada se to desi? Modem je na 192.168.100.1 pa proveri da li je on uopšte dobio nešto od servera. Prema tome šta tu vidiš možemo da nastavimo priču.
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 15:20 - pre 124 meseci
Mile-Lile: U sustini nema pravila, nekad dodje do prekida 5 puta u toku dana, a nekad na 2 dana...
Nadam se da ce doci do prekida sto pre, dok si ti jos na forumu...

calexx: Ne desava se poslednjih dana, ima dosta, i nema pravila da li je rano ujutro ili kasno uvece, jedino pravilo koje sam ja primetio je da se
desava u toku gledanja filmova na netu...
Molim te objasni mi kako da pristupim modemu i da li je uopšte dobio nešto od servera...
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 19:14 - pre 124 meseci
Mile-Lile: Upravo je doslo do prekida konekcije, tako da obrtanje kabla pretpostavljam nije resilo problem...
Nego probao sam nesto drugo, posto u stanu imam jos jedan lap-top ukljucen na drugi kabl, upalio sam njega da vidim sta se desava i na njemu je internet radio sasvim normalno, dok je na ovom koga stalno koristim bio u prekidu...


Sto se tice ''command prompt'' i komande "ipconfig /all", evo koji rezultat je izasao:

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\K>ipconfig/all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : K-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection 2:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 90-A4-DE-C4-8D-67
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11n Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 90-A4-DE-C4-8D-67
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : E8-03-9A-17-62-F8
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::2174:2e27:1fc6:ac2e%13(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.172.46(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 285217655
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-94-31-15-E8-03-9A-17-62-F8

DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{D6FFD52F-3929-4574-B9F2-AA3B95E3716F}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter 6TO4 Adapter:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{9AE8BB39-0B0B-4469-90A4-26796B9E883B}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 13:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{335E1D88-4F14-4E3F-979C-EC3978E5E475}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\K>


 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 20:14 - pre 124 meseci
169.254.172.46 ili APIPA je IP adresa koju windows koristi kada ne može da dobije odgovor od DHCP servera...
Pre nego što probamo da otkrijemo problem molim te proveri da li mrežni kabal iz kablovkog modema dolazi na WAN port tog tplink rutera (WAN port je plave boje i sa prednje strane treba da svetli globus)...
Proveri da li je ovako podešena mrežna kartica (pošto je gigabitna a ruter je 100m). Computer/desni klik Manage/Device Manager/desni klik na mrežnu/Advanced

Ako je tako onda možemo da nastavimo.
Na kompjuteru (onom na kome se gubi internet)
u Control Panel/Network and Internet/Network Connections pronađi Local Area Connections i desnim klikom otvori Properties
pa Internet Protocol 4 pa opet properties. Prepiši vrednosti sa slike:


Sačuvaj. Ako nisi menjao fabriče vrednosti na ruteru onda u Internet browser (Chrome, IE, Firefox) kucaj 192.168.0.1... kada zatraži username/password upišeš admin/admin i potvrdiš...
slikaj i postavi ovde...
Sumnjam na nekoliko stvari:
1) Ne valja kabal ili nije krimpovan po mrežnom standardu
2) Ruter ne rutira nego radi kao običan switch (jer je povezan sa modemom na LAN port) pa kad se nakačis sa drugim kompom jedan gubi IP...

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 20:24 - pre 124 meseci
Ja tipujem na 2).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...30.01.2014. u 21:24 - pre 124 meseci
Sto se tice mreznog kabla modema, dolazi na WAN port rutera, a mrezna kartica je podesena kao na slici...

Sad je problem sto ja ne znam kako ovde da ubacim sliku, uputstvo bi mi dobro doslo :)))

Sto se tice ovoga ''pa kad se nakačis sa drugim kompom jedan gubi IP'', veoma je moguce posto kad sam jedno vreme koristio samo stari lap-top, ni jedan drugi nije koriscen jer mi brat sve vreme bio odsutan. Zato je mozda sve to vreme internet i radio bez prekida.

Hvala mnogo na savetima, bilo bi lepo da nastavimo resavanje problema sutra... Pozdrav

[Ovu poruku je menjao ivkess1 dana 30.01.2014. u 22:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivkess1

Član broj: 320873
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...31.01.2014. u 10:34 - pre 124 meseci
Kad se u Firefox ukuca 192.168.0.1, nista se ne desava, ulazi se sa 192.168.1.1, tako da pretpostavljam da se i brojke na slici menjaju, zar ne?
 
Odgovor na temu

aniana
Beograd

Član broj: 72694
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...31.01.2014. u 12:39 - pre 124 meseci
Citat:
calexx:
Ako ti se to dešava poslednjih dana kasnije uveče, noću ili rano ujutru, onda je problem do SBB-a jer nekoliko dana imaju brljanje servera pa se valjda čeka 8 ujutru kada im dolaze tehnički osposobljeni ljudi koji to srede.


Evo mogu da pridodam zbirci problema SBB-a. Moj najveći problem je upravo kako je "calexx" naveo. Čak po netu nisam nalazio da je neko spominjao sličan problem i sada naiđoh da ga ima i sem mene neko. Upravo je manifestacija takva, ujutru od 6 pa do oko 8h redovno, kao po pravilu, kreće net da secka u prenosu podataka, da laguje i gubi stabilnu vezu. Pri tom, ruter ne prekida vezu (sve signalne lampice uredno svetle) zapravo konekcija samo naglo padne na nekih 20ak sekundi i onda se podigne u normalu. Tako se dešava bukvalno svakih 5 minuta u navedenom okviru vremena. Dešava se i popodne ali nešto ređe, sa istim manifestacijama (oko 16,17h npr pa i 19,20h).
Pretpostavljam da je u pitanju SBB server neki problem ili je možda problem u čvorištu (zagušenju) kod zgrade? Budući da se stvar iznova ponavlja i uvek u tačno vreme. Taj problem je na lokaciji medaković konkretno i traje bezmalo 2 godine. Ekipa koja je izlazila samo jednom je uspela da reši problem i to je bilo poslednjih 10 meseci (radio je u tom periodu odlično, verovatno je signal podignut dosta tada), nakon toga sam potpisao novi ugovor i čim je stigla nova oprema (CISCO i TP LINK) i novi paket od 15mb - identični problem se vratio. To je bilo pre mesec dana i još jednom je ekipa izašla, podigla je loš signal od -7db na odličnih 0db koliko je sada, ali apsolutno isti problem je ostao ujutru i popodne, redovno svakog dana, a računar koristim za online posao od kuće pa je neophodna stabilna veza.

Ne znam koliko vas je imalo nešto slično, ali neverovatno ali i nejasno je da se stvar u 2 godine samo jednom rešila i nikada više za sada :/
 
Odgovor na temu

Plug-n-Play
Beograd

Član broj: 175221
Poruke: 173
*.com
Via: [es] mailing liste



+10 Profil

icon Re: Kablovski internet (SBB) prekida...31.01.2014. u 14:00 - pre 124 meseci
Hhahahh pridružujem se čestitkama pesmom... Hmmm, ni jedna prigodna mi ne pada na pamet. Dakle, isto Medaković, isti simptomi... Secka, škripi, stenje, muči se uzbrdo... Pretpostavljam da im je negde bacio minus na masu, ili nisu skoro menjali ulje u glavnom ruteru... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kablovski internet (SBB) prekida...

[ Pregleda: 9807 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.