Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a

[es] :: E-Poslovanje :: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 91735 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DudaD

Član broj: 331840
Poruke: 13
91.143.216.*



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a18.01.2016. u 13:58 - pre 99 meseci
Jedno pitanje z aiskusnije korisnike elektronskog potpisa.
Objavljeno je da će APR primati završne račune isključivo u elektronskom obliku, naravno potpisano elektronski.
Imam ličnu kartu sa kvalifikovanim elektronskim potpisom, mogu d apristupim poreskoj upravi i centralnom registru, da li je to dovoljno i za APR. Pitam, jer sam čuo tumačenje da mora da se dobije posebna kartica, nije mi logično, ali...
 
Odgovor na temu

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a18.01.2016. u 16:18 - pre 99 meseci
Mozes pristupiti APR-u bez problema.
 
Odgovor na temu

DudaD

Član broj: 331840
Poruke: 13
95.180.117.*



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a18.01.2016. u 18:20 - pre 99 meseci
Hvala.
 
Odgovor na temu

milosts
Trstenik

Član broj: 332058
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a19.01.2016. u 20:24 - pre 99 meseci
Kako deinstalirati lični sertifikat sa računara (koji sam instalirao iz programa Celik).
Greškom sam ga instalirao.

Pozdrav, Miloš
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a20.01.2016. u 10:17 - pre 99 meseci
@mist: Izgleda da je problem bio u verziji Jave. Mora da bude verzija 7. I mora da bude MS VC++ redistributable 2008.

Kako se vraća da bude verzija 7 Jave? Imam Javu 8 i ne znam kako da vratim na Java 7.
Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.static.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a20.01.2016. u 19:08 - pre 99 meseci
@ljubisal

Odeš u Control Panel i deinstaliraš iz Add/Remove Programs ili kako se već taj deo zove, zavisi od verzije Windowsa. Znači samo pronađeš u spisku instaliranih programa i deinstaliraš Java 8.
Što se tiče instalacije Jave 7, ja sam pratio uputstvo u ovom videu: https://www.youtube.com/watch?v=evoLlsLFn10



http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

ljubisal
Ljubiša Lazarević
Računovođa
Beograd

Član broj: 37008
Poruke: 218
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mena.rs


+25 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a22.01.2016. u 08:21 - pre 99 meseci
@mist

Hvala. Radi.
S tim da sam prvo instalirao 64-bitnu Javu (jer imam 64-bitni Windows), pa nije htelo, te sam obrisao i instalirao 32-bitnu Javu. Taj sertifikat MUP-a mi je radio pre nekoliko meseci, a kada sam ažurirao Javu na Java 8, više nije hteo da radi.

Tokom vanrednog stanja - registracija doo elektronskim putem - www.mena.rs
 
Odgovor na temu

Mitke1973

Član broj: 307227
Poruke: 3
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a25.01.2016. u 13:02 - pre 99 meseci
Radi sertifikat, radi elektronski potpis uredno u Microsoft office. Problem imam sa E-doc Signer. Ne radi mi ni 64-bitna ni 32-bitna verzija na Win 8.1 64 bit.
Posle pokušaja da potpišem dokument javlja: Smart card error, Todos Argos Mini II USB 0. The smart card requires drivers that are not present on this system. Please try another smart card or contact your administrator.
Kada u programu SDC Manager pokušam da otvorim dokument koji sam ranije potpisao na drugom računaru na Win 7 javlja mi: Document HAS BEEN TAMPERED.

Pomoć?
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.static.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a25.01.2016. u 19:06 - pre 99 meseci
Ni meni taj E-doc Signer nije proradio. A ne vidim ni svrhu. Ako možeš da potpišeš Word i Acrobat Reader fajlove, ne znam čemu služi E-doc Signer.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

BekaLE
Veroljub Radovanović
Šef računovodstva
OŠ "Vuk Karadžić" Leskovac

Član broj: 332559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a21.02.2016. u 20:55 - pre 98 meseci
Pozdrav svima,

Da li neko može da mi pomogne kako da se logujem na eUprava?

Registraciju sam uradio po uputstvu koje su dali.

Koristim LK, bez problema sam uspeo da se Logujem na E Poreze, CROSO, ali nikako nemogu da se logujem na eUprava.

Zbog toga sam u zadnja dva dana promeni od Wi7 pro 32bit. do Win 10 pro 64bit ali nikako uvek mi javlja grešku da pokušavam da se prijavim bez sertifikata.

Unapred HVALA









[Ovu poruku je menjao BekaLE dana 21.02.2016. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a21.02.2016. u 22:15 - pre 98 meseci
Dok prijava na ostale sajtove ide kroz Java aplet, portal eUprava koristi standardni mehanizam iz veb pregledača.

Koji browser je u pitanju?

Imajući u vidu ostatak poruke, Internet Explorer i Chrome bi trebalo da rade (pošto koriste CryptoAPI koji koriste i pomenuti Java apleti), dok se za Firefox mora u opcijama ručno dodati PKCS#11 midlver (dll) kao Security Device:

Citat:

da biste bili u mogućnosti da se prijavite na Portal pomoću elektronskog sertifikata.

• Za Firefox idite na Firefox\Options\Options\Advanced\Encryption\Security Devices

• Kada se otvori Deavice Manager prozor, kliknite na Load

• Za Module Name upišite: MUP RS, a za Module filename izaberite C:\Program Files\MUP RS\Republic of Serbia ID Card Middleware\rsidp11_x86.dll

• Kliknite na OK i potvrdite instaliranje modula.


Ovo je putanja za midlver za stare lične karte i 32-bitni sistem. U ostalim situacijama treba izmeniti putanju. Vredi napisati i da ovaj MUP-ov PKCS#11 midlver za stare lične karte radi veoma nestabilno, što dovodi do čestog pucanja Firefoxa. I dok Firefox OK radi sa Java apletima, za prijavu na portal preporučio bih korišćenje Chroma ili IE-a.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

BekaLE
Veroljub Radovanović
Šef računovodstva
OŠ "Vuk Karadžić" Leskovac

Član broj: 332559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a21.02.2016. u 23:17 - pre 98 meseci
OS je W 10 pro 64bit

tu sam jedino uspeo da učitam u peronal sertifikate

Probao sam ali i dalje javlja istu grešku da nema sertifikata!

A neće ni kroz Chrom ni IE

????








I pukla je modzila

[Ovu poruku je menjao BekaLE dana 22.02.2016. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a22.02.2016. u 04:40 - pre 98 meseci
Ne vidim ni jednu sliku iz priloga.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

BekaLE
Veroljub Radovanović
Šef računovodstva
OŠ "Vuk Karadžić" Leskovac

Član broj: 332559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a22.02.2016. u 14:30 - pre 98 meseci
Kod mene je sve ok
 
Odgovor na temu

BekaLE
Veroljub Radovanović
Šef računovodstva
OŠ "Vuk Karadžić" Leskovac

Član broj: 332559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a22.02.2016. u 15:41 - pre 98 meseci
Citat:
Goran Rakić:
Ne vidim ni jednu sliku iz priloga.


Kod mene su ok.





Ali i dalje nemogu da se logujem na eupravu

i naravno kda pokušam kroz Modzilu da se logujem ona pukne (sruši se)



[Ovu poruku je menjao BekaLE dana 22.02.2016. u 17:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao BekaLE dana 22.02.2016. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milica0013
Milica Lazarevic
Beograd

Član broj: 332582
Poruke: 3
109.122.110.*



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a23.02.2016. u 12:38 - pre 98 meseci
Pozdrav,

Instalirala sam sve sto treba za elektronski potpis mupa. U celiku mi se ocita licna karta, sve je kako treba. Ali, kada udjem da potpisem pdf,word,ili preko eDoc kaze da ne postoji ni jedan sertifikat. Dok meni u Tooken stoji da imam dva sertifikata, i da je njima moguc potpis. Jedino gde vidim da je problem jeste da u InternetOptions u kartici Personal ne stoji ni jedan od ovih. Probala sam da inportujem ali nece ni tako.

Da li neko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

BekaLE
Veroljub Radovanović
Šef računovodstva
OŠ "Vuk Karadžić" Leskovac

Član broj: 332559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a23.02.2016. u 15:02 - pre 98 meseci
Poštovana,

Evo jednog uputstva koje sam dobio od tehničke podrške MUPA možda pomogne:

"Nađite ikonicu Token Manager (donji desni ugao ekrana kod sata) desni klik na "Token Manager" klik na "Exit".

Posle toga idite na Start, All Programs, NetSet, TrustEdgeCArdMW, Token Manager .Desni klik na Token Manager "Run As Administrator"

NAći ćete ponovo ikonicu Token Manager kod sata.
Pokrenite Token Manager duplim klikom na ikonicu
Ubacite LK u čitač.
U tabu Object desni klik na "Unknown Card" registracija, pa u polje "Card type name" upišite "LK1.5"
pa kliknite na "Register"
Pogledajte tab Certificates u Token Manager-u, da li su se očitala dva sertifikata.
Kroz Token Manager u tabu Sertificates treba da vidite oba sertifikata na ličnoj karti (Sertifikat za digitalni potpis se dobija na zahtev građana, a sertifikat za autentikaciju se upisuje u čip LK već prilikom personalizacije). Pored sertifikata treba da stoji zeleno čekirano.

Ukoliko je crveni "X" desnim klikom na svaki sertifikat će se izvršiti instalacija i smeštanje sertifikata u Store.


Posle ovoga možete da pokušate da digitalno potpišete Word dokument.

Ukoliko na računaru imate instaliran middleware nekog drugog sertifikacionog tela ili koristite eBanking potrebno je da ih uklonite sjer ovi middleware ne mogu zajedno da egzistiraju na istom računaru."

 
Odgovor na temu

milica0013
Milica Lazarevic
Beograd

Član broj: 332582
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a24.02.2016. u 16:19 - pre 98 meseci
>
 
Odgovor na temu

milica0013
Milica Lazarevic
Beograd

Član broj: 332582
Poruke: 3
109.122.110.*



Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a24.02.2016. u 16:40 - pre 98 meseci
Hvalaa puno za ovo, sve mi je to uspelo. I sve pise kako treba ali kada udjem da potpisem pdf kaze "Key dosen't exist" isto to kaze i kada pokusavam da potpisem kroz eDoc a ako uzmem kroz word potpise.

Da li znate mozda sta je problem?
 
Odgovor na temu

mramorcanin
Truja Sava
Agencija TrujaGroup
Mramorak

Član broj: 38995
Poruke: 204
212.200.165.*

Jabber: trujagroup@gmail.com
Sajt: www.trujagroup.com


+1 Profil

icon Re: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a25.02.2016. u 00:06 - pre 98 meseci
Svaka cast BekaLE, vrteo sam se u krug par sati i nista, dok nisam pronasao Vas post. Ima puno zackoljica, i svasta sam probao tako da ne znam na kraju sta je validno. Deinstalirao sam javu 8 tako da ne znam da li radi na njoj, umesto nje sam stavio 7.80. Potpis inace koristim za online placanje i stampanje izvoda kod Postanske stedionice. I tu mi ne radi na firefoxu ili ne znam da podesim, kao i na IE, jedino radi na chrome. Inace za potpisivanje poreske prijave kod mene radi i na firefoxu (na win 7).
Skype : trujagroup
msn : [email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Kvalifikovani elektronski sertifikat MUP-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 91735 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.