Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispis podataka iz txt fajla u html-u

[es] :: PHP :: Ispis podataka iz txt fajla u html-u

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Ispis podataka iz txt fajla u html-u24.01.2014. u 23:09 - pre 123 meseci
Pozdrav!

Potrebno mi je da na sajtu prikažem podatke iz .txt fajla zavisno od linija u kojima se podaci u fajlu nalaze, i to sve da prikažem unutart html-a.
Npr, imam na serveru fajl primer.txt koji izgleda ovako:
Code:
Title example 1
Description example 1
Link example 1
Title example 2
Description example 2
link example 2


Recimo da želim da ispišem prvu liniju iz tog txt fajla koja je trenutno "Title example 1" na sajtu unutar html koda, npr ovako:
Code:
<Td>
          <Div class="EntryDesc">
            <a href="LINK1" class="blog-article-a"><h3>Title example 1</h3></a>
            <p>Description example 1</p>
          </Div>
        </Td>


Koliko sam čituckao po netu to je moguće pomoću fopen funkcije, ali mi nije jasno kako da prikažem npr samo petu liniju iz tog txt fajla, ako je to uopšte moguće?

Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u24.01.2014. u 23:43 - pre 123 meseci
Ne treba ti fopen, već $newArray = file('/path/to/file/filename.ext');.

Funkcija file() od fajla pravi array ili niz, gde linije fajla postaju stavke u nizu.
To bi bio najlogičniji način. Kasnije se igraš sa if/else u sklopu foreach petlje i dobiješ to što hoćeš.

A ako hoćeš baš petu liniju, onda

Code (php):

// php broji od nule tako da je 4, peta stavka, peta linija.
echo $newArray[4];
 
 


[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 25.01.2014. u 00:59 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u25.01.2014. u 07:00 - pre 123 meseci
A ako baš želiš sa fopen, bilo bi nekako kao u primeru:

http://www.php.net/manual/en/function.fgets.php
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u25.01.2014. u 16:02 - pre 123 meseci
Uradio sam kako je plus_minus rekao, i to sasvim okej odrađuje posao, baš onako kako sam hteo :)
Hvala lepo na pomoći :)
 
Odgovor na temu

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u25.01.2014. u 22:20 - pre 123 meseci
Moram još samo jedno pitanje...
Mogu li nekako (i kako) da koristim ovo da ispišem određenu liniju u CSS (koji se nalazi u samom php fajlu gde sam koristio gore spomenuti kod), npr ovde:
Code:
#blog1 { background: url("LINIJA 5 HERE") center center;}  

Pokušao sam npr ovako, ali ne radi..
Code:
#blog1 { background: url('echo $newArray[4]; ';) center center;}  


 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u25.01.2014. u 22:51 - pre 123 meseci
Evo ga jedan najprostjii način.

Code (php):


<?php

include '/path/common.config.php';
# Ovo include i u index.php i u style.css.php
# tu se ujedno i nalazi prethodni deo sa file() funkcijom..

header('Content-type:text/css; charset=utf-8');
echo
'#blog1 { background: url('.$newArray[4].') center center;}  ';
exit;

 


ili ovako..


Code (php):

<?php

include '/path/common.config.php';
# Ovo include i u index.php i u style.css.php
# tu se ujedno i nalazi prethodni deo sa file() funkcijom..

header('Content-type:text/css; charset=utf-8'); ?>

#blog1 {
 background: url(<?=$newArray[4]; ?>) center center;
 }

<?php exit; ?>
 

about:networking
 
Odgovor na temu

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u27.01.2014. u 00:15 - pre 123 meseci
Hvala.

Ja trenutno imam u php fajlu ovakav kod CSS koji sam dodao ranije:
Code:
/* Blog */
    #blog1 { background: url("' . $modSettings['imenu_url1'] . '") center center;}
      #blog2 { background: url("' . $modSettings['imenu_url2'] . '") center center;}
      #blog3 { background: url("' . $modSettings['imenu_url3'] . '") center center;}
/* Kraj bloga */

taj $modSettigns je funkcija koju sam ranije koristio iz SMF-a koji koristim. Sada bih hteo samo to da zamenim tu sa ovom funkcijom koju smo smominjali tj određenom linijom.
da li mogu u tom fajlu da opet pozovem taj txt fajl, znači na početak fajla stavim
Code:
$newArray= file('file.txt');

A onda u css u #blog1 dodam nekako određenu liniju, npr preko koda koji si ispisao:
Code:
#blog1 { background: url("'.$newArray[4].'") center center;}

Da li bi to bilo okej, ili sam nešto promašio? :)
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u27.01.2014. u 01:37 - pre 123 meseci
Možeš.

Sve što treba (za početak) jeste da se dogovoriš sam sa sobom:

- Hoćeš li na jednom mestu (dakle, neki 'multi-praktik' config fajl) ispisati - SAMO JEDNOM - sve što će ti uvek trebati i za css i za html .. i onda iste nazive promenjivih samo pozvati svugde gde treba, bio to .css.php ili .js.php ili .html/php ...

- Ili ćeš, za svaki fajl pisati nove/iste promenjive, koje rade isti posao .... pa onda u glavnom indexu imati $textFile = file('file.txt'); a u css.php fajlu $cssUrls = file('file.txt'); ili u oba - isti naziv promenjive i ista istovetna funkcija...

Ja sam više za DRY varijantu, nego li za WET (write everything twice / we enjoy typing).


about:networking
 
Odgovor na temu

DarkAngelll
Darko Novakovic

Član broj: 224042
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u27.01.2014. u 19:34 - pre 123 meseci
Kontam da je DRY varijanta pametnija i optimalnija, ali nekako predosećam i da je komplikovanija :D
Bilo kako bilo, za početak bih voleo samo da imam funkcionalnu celinu na sajtu, pre nego se upustim u "istraživanje" jedne i druge varijante i samog php-a uopšte.
Tako da bih za sada samo da ubacim nekako tu funkciju unutar CSS koda tako da mi radi na sajtu, a lako ću posle promeniti i to sve napraviti tako da bude onako kako treba da bude..

E sad, da pojasnim malo bliže, meni ova funkcija treba samo na jednom mestu na sajtu u jednom php fajlu. Fajl se zove recimo index.php, i unuar njega ima naravno i html koda unuar kog sam stavio ispisivanje pojedinih polja iz tekstualnog fajla, i oblikovao onako kako želim i to radi okej. Unuar tog index.php fajla, imam i par css klasa - kao što je #blog1, unuar koje želim da postavim i ovu funkciju tj ispis određene linije iz txt fajla.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Ispis podataka iz txt fajla u html-u27.01.2014. u 19:55 - pre 123 meseci
Uvek možeš da iskoristiš sesije. U glavnom php fajlu, napravi funkciju, pozovi je, i potom je spakuj u sesiju. A onda u css.php fajlu iz sesije izvuci to što ti treba.

Osim toga, #blog1 nije css klasa već css ID.

A ovo je najzanimljivije..

Citat:

Bilo kako bilo, za početak bih voleo samo da imam funkcionalnu celinu na sajtu, pre nego se upustim u "istraživanje" jedne i druge varijante i samog php-a uopšte.


Hteo bih i ja da vozim lokomotivu, ali, da stavim točkove i da sklopim mašinu od lokomotive, tek kada budem stigao u tu i tu stanicu.
Pre toga se ne bi zezao sa tim.

Sa takvom logikom, nemoj ni da nastavljaš dalje, zato što je pisanje css-a kroz php jedan jako moćan pristup, što sugeriše na malo zaguljeniji rad.
A to govori da moraš da se upustiš baš fino u sve u šta inače ne bi.

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 27.01.2014. u 21:08 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Ispis podataka iz txt fajla u html-u

[ Pregleda: 2176 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.