Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Doktorske studije u Beču

[es] :: Vodič za učenje :: Doktorske studije u Beču

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivancicalkc
Ivana Lukić
Novi Sad, Srbija

Član broj: 320696
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Doktorske studije u Beču23.01.2014. u 19:12 - pre 124 meseci
Nova sam na forumu, tako da ukoliko ponavljam neka pitanja izvinite ( mada sam dosta vremena provela citajući ovde ), nisam sigurna za neke stvari vezane, za studiranje u Beču. Naime, završila sam Fakultet Tehničkih Nauka, u Novom Sadu, smer Građevinarstvo, i bachelor i master studije, i želela bih da nastavim tj da upišem doktorske u Beču. Našla sam i odgovarajući smer na TU Univerzitetu, baš vezano za moju struku, hidrograđevinu. Mene zanima samo koji bi trebalo da bude moj prvi korak..da li da prvo nađem svog mentora i njemu pošaljem odgovarajuća dokumenta ( cv, motivaciono pismo itd..), predlog mog rada?? Ili treba prvo da pošaljem fakultetu?
Na forumu sam videla da u okviru dokumentacije treba da posaljem neki dokument sa faxa tj prvo da upisem doktorske ovde??? I da li postoji neki rok kad treba da pošaljem, pošto sam videla da za doktorske možeš da šalješ kad god hoces? Da li je potrebno preporuke od profesora? I da li su doktorske studije na engleskom? Učila bih nemački, ali sad trenutno moje znanje nije dovoljno, da li gledaju na to?
Ako je neko upućen u ove stvari vezane za doktorske studije, unapred sam zahvalna na odgovorima!
 
Odgovor na temu

tuolarips
Novi Sad

Član broj: 319492
Poruke: 74



+64 Profil

icon Re: Doktorske studije u Beču23.01.2014. u 20:55 - pre 124 meseci
Bila sam na tom univerzitetu u okviru sedmodnevne zimske skole koju su organizovali. Odradili su to kvalitetno i ostavili su pozitivan utisak na mene. Nama su tad rekli da bilo ko od ucesnika moze da se prijavi na doktorske studije kod njih tako sto ce se obratiti jednom od profesora koji su organizovali zimsku skolu i, ako se dobro secam, rekli su da postoji nastava i na engleskom. Jasno mi je da to nema puno veze s tvojim konkretnim slucajem, ali eto, cula si jedno pozitivno iskustvo. Sto se samog konkursa tice, mislim da je najbolje da pronadjes neki mail njihove "studentske sluzbe" jer ces tako dobiti najkonkretnije i najkorisnije informacije. Srecno :)
"Time is a drug. Too much of it kills you." Terry Pratchett
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Doktorske studije u Beču

[ Pregleda: 2158 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.