Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

[es] :: Muzička produkcija :: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

[ Pregleda: 2430 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yacky
Aleksandar Jovanovic
Muzicar
Trstenik, Srbija

Član broj: 320538
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler17.01.2014. u 17:01 - pre 124 meseci
Pozz drugari,

imam pitanje za muzicare koji se razumeju u MIDI konekcije. Naime, drugar ima Roland RD 700 GX klavijaturu i nabavio je Boss-ov Foot Controler FC 50. E sad, zeli da preko Midi konekcije poveze klavijaturu sa Foot kontrolerom i menja boje na klavijaturi pomocu prekidaca na FC 50! Povezao je Midi OUT na FC 50 sa Midi IN na klavijaturi ali se nista ne desava, ne reaguje na pritiskanje tastera na FC 50. Dali moze neko da objasni kako se povezuju i dali FC 50 uopste funkcionise sa ovom klavijaturom (dali su kompatibilni) i ako treba nesto da se podesi, sta, kako/gde to treba uraditi !!!???
Jako je hitno, jos nije platio FC 50, pa je u dilemi dali da ga kupi ili ne !!!

Pozz Aleksandar
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler17.01.2014. u 18:16 - pre 124 meseci
Kakvu će vezu uspostaviti i između kakvih uređaja, zavisi od podešavanja u sámom instrumentu.
Roland RD 700 GX klavijatura ima sigurno opciju za Foot, pa se tamo postavi na MIDI In/Out i memoriše.
Ili je dovoljno samo u instrumentu Foot funkciju staviti na Up/Down za boje u Programskom delu klavijature.

Za sve te radnje treba malo programiranja u klavijaturi, gde se najčešći i željeni tonski registri poređaju u neku Performance banku i odatle se šalju signali/zapisi - dalje.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 18.01.2014. u 15:48 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Yacky
Aleksandar Jovanovic
Muzicar
Trstenik, Srbija

Član broj: 320538
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler17.01.2014. u 23:10 - pre 124 meseci
Pozz Vladimire,

Jako bih ti bio zahvalan kada bi mi malo detaljnije objasnio svoj komentar. Naime, ja sam gitarista i slabo se razumem u opcije koje klavijatura nudi, a pomazem drugaru koji ima klavijaturu ali se takodje jako slabo razume u Midi opcije !! Ako ti nije problem i imas vremena daj mi smernice gde sta menjati i programirati, jel koliko sam video ima milion nekih opcija koje meni nisu bas najasnije !!! Prikljucili smo FC 50 na digitalni EQ i odmah je bez problema menjao presete bez ikakvog podesavanja !! Unapred zahvaljujem, Aleksandar
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler18.01.2014. u 05:03 - pre 124 meseci
Citat:
Yacky:  Naime, ja sam gitarista i slabo se razumem u opcije koje klavijatura nudi, a pomazem drugaru koji ima klavijaturu ali se takodje jako slabo razume u Midi opcije !!


Uff!....

Kao prvo: uzeo bih u ruke knjigu User's Manual, ili bih je našao na Net-u!

Kao drugo: proučio bih nešto iz ovih tekstova--> https://www.google.rs/search?c...irefox-hp..2.2.273.T-ZD0t-4E5c
/Sva podešavanja u instrumentu kreću od glavnog MENU-a, pa listanjem stranica (Page +/-), pronašao funkciju Foot switch-a i select-ovao iz ponuđenih opcija ono što me interesuje./

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Yacky
Aleksandar Jovanovic
Muzicar
Trstenik, Srbija

Član broj: 320538
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler18.01.2014. u 09:59 - pre 124 meseci
Sve smo to uradili i procitali , User od FC 50 i User od RD 700 Gx !! Kao sto rekoh otvarali smo glavni Menu, ali sad tu nastaje problemcic, koji parametar promeniti, jel koliko sam video postoji sekcija za njegove interne ulaze za pedale ali u sekciji Midi Portt-ovi, konkretmo IN port nema, bar meni, jasnog objasnjenja kako napraviti komunikaciju izmedju dva uredjaja. Kao sto rekoh, znam da kanali moraju da budu isti 1-1 ili 2-2, ali ostala podesavanja, ne snalazimo se !!! Hvala tebi u svakom slucaju na pomoci ! Pokusacemo ponovo da cackamo pa cemo videti. Ako ti sta padne na pamet i imas malo vremena, javi/napisi !! Pozz Aleksandar
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler18.01.2014. u 18:35 - pre 124 meseci
Nije mi baš jasna koncepcija: zašto se Foot controller ubacuje u priču?

Podešavanja na instrumentu za MIDI Connections and settings zahtevaju dosta znanja i ima nekoliko bitnih radnji da bi se dobio ulazni/izlazni MIDI zapis.

Osnovne mogućnosti za MIDI konekciju se odnose na
1. Connecting (XY Keyboard) to Master keyboard (veza dve klavijature) ili
2. Connecting to an external sequencer, što podrazumeva povezivanje sa PC-jem.

Connectios and settings
In order to connect the Roland to a computer, you need to have a computer with the MIDI interface.
Postupci su dati u nekoliko tačaka i postoje i crteži, kako se takve veze uspostavljaju.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Yacky
Aleksandar Jovanovic
Muzicar
Trstenik, Srbija

Član broj: 320538
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler18.01.2014. u 19:36 - pre 124 meseci
Pozz Vlado, razlog ubacivanja footcontrolera je da se na primer oslobode ruke prilikom menjanja Preseta/boja/instrumenata na klavijaturi ili ukljucivanje i isklucivanje efekate na pojedinim Presetima, ili ako je moguce startovanje ritmova pomocu foot-a i td !!! U prethodnom komentaru sam naznacio da sam gitarista i da se bas ne snalazim sa formulacijama prilikom editovanja i menjanja nekih stvari u klavijaturama, ali ja sam ga koristio (FC 50), povezanog na digitalni EQ i njime sam menjao banke i presete u EQ-u !! Pretpostavljam da jedna od MIDI funkcija na uredjajima je i ta, menjanje Banaka, Preseta, EX Efekata i td. pomocu Footcontrolera bez upotrebe ruku/tastera na klavijaturi !!??

Pozz
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler19.01.2014. u 06:08 - pre 124 meseci
OK.

Sada je problem u MIDI povezivanju Rolanda sa FC 50, što i nije neka misterija. Kabel--> Out-->In

Problem je dobiti MIDI zapis iz klavijature, što podrazumeva podešavanja na instrumentu u delu MIDI connections and settings na šta sam ukazao u prošlom postu.
Pronađite u Users Manualu taj operativni postupak (5-6 koraka).

Privatno:
ja ne koristim MIDI, ali za potrebe nožne komande u promeni (unapred pripremljenih preseta, boja, pa može i promena ritma, style-ova, itd.) koristim običnu Footswitch pedalu Yamaha FC5.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Yacky
Aleksandar Jovanovic
Muzicar
Trstenik, Srbija

Član broj: 320538
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler19.01.2014. u 20:17 - pre 124 meseci
Ok, hval jos jednom na trudu ! Probacemo i dalje da nekako savladamo problematiku i nekako pronadjemo gde i sta treba propustiti da bi dobili ono sto smo naumili i sto nam treba !! Prosto pokusavamo da iz ovog Footcontrolera izvucemo i iskoristimo ono sto on moze da da !Pozz Aleksandar
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: RolandRD 700 GX i Boss FC 50 Foot Controler

[ Pregleda: 2430 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.