Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite banku :)

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141697 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.05.2014. u 16:09 - pre 121 meseci
Meni nikakvo obavestenje nije stiglo (ni postom ni SMSom) a nema ni SMSa o stanju na racunu (uvek stizao do 5.-6. u mesecu) ...
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.05.2014. u 21:19 - pre 121 meseci
AIK cenovnik je definitivan. Naknade za plaćanje računa, poreza, robe, usluga itd, su prilično visoke i bez paketa (100d tr+100d kartica+70d e-bank=270d) i u paketu AIK poz+ od 250d (min 30 din po transakciji - eksterno). Meni je ovo razlog da ih napustim jer sa npr 10 transakcija, mesečno me PAKET dođe 250+10x30=550 din a bez paketa 270+10x48=750d!!! Pogledaj na AIK sajtu O BANCI - cenovnik:

Na strani 20. Imate tarife za elektronsko bankarstvo, koje se primenjuju ukoliko niste korisnik paketa u okviru koga postoji e bank (AIK POZITIV PLUS ili AIK PREMIUM).
Na strani 16. tačke 1.5.1. i 1.5.2. date su cene za naloge plaćanja.
Za elektronsko bankarstvo se primenjuju 20% niže tarife za tarifne stavove od 1.5.1. i 1.5.2., osim za klijente koji koriste pakete, u kom slučaju se primenjuje e bank tarifa na način definisan paketom (AIK POZITIV PLUS: 50%popusta na naloge, AIK PREMIUM: besplatno izvršenje e bank naloga).

Bez paketa je minimum po transakciji 60d-20%=48d.

Razočaran sam sa AIK.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)06.05.2014. u 21:52 - pre 121 meseci
^
Citat:
AIK cenovnik je definitivan.

Možda, ali paketi nigde nisu zvanično definisani.
Citat:
...sa npr 10 transakcija, mesečno me PAKET dođe 250+10x30=550 din a bez paketa 270+10x48=750d!!!

A sa paketom Premium je cena ovoga što si naveo 400 dinara. Kod Komercijalne 200 dinara.
Citat:
Na strani 20. Imate tarife za elektronsko bankarstvo, koje se primenjuju ukoliko niste korisnik paketa u okviru koga postoji e bank (AIK POZITIV PLUS ili AIK PREMIUM).
Na strani 16. tačke 1.5.1. i 1.5.2. date su cene za naloge plaćanja.
Za elektronsko bankarstvo se primenjuju 20% niže tarife za tarifne stavove od 1.5.1. i 1.5.2., osim za klijente koji koriste pakete, u kom slučaju se primenjuje e bank tarifa na način definisan paketom

Ovo stoji tamo već mesec dana, ali ovo:
Citat:
AIK POZITIV PLUS: 50%popusta na naloge, AIK PREMIUM: besplatno izvršenje e bank naloga

još uvek ne piše nigde. Uzgred, uz AIK classic takođe ide besplatan e-banking (ne plaća se dodatno 70 dinara).
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 08:42 - pre 121 meseci
Ove izvode teksta i objašnjenja su mi oni napisali u odgovoru na mail. Moguće da će još biti promena. Uzeo bih kod Poštanske token, ali ako jednog dana i oni poskupe pa hoćeš da otkažeš, to te košta 1500 din. Izgleda da je komercijalna najpovoljnija za osnovni e-bank.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 08:53 - pre 121 meseci
^
Citat:
Ove izvode teksta i objašnjenja su mi oni napisali u odgovoru na mail. Moguće da će još biti promena.

Ma znam, čuo sam se i ja sa kontakt centrom par puta (u poslovnicama nisam još bio)... Lepo je što oni pričaju priče, ali jednom su već uspeli u prethodnih mesec dana da promene uslove koje su ljudima poslali na kućne adrese (imaš scan par strana ranije u ovoj temi). Pogledaj sajt i tarifu koju si naveo - tamo se nigde ne spominju paketi i detalji (osim naziva paketa u tarifi, a i tu samo iznos za mesečno održavanje). Meni mail od kontakt centra ili usmena informacija ne znače ništa.
Citat:
Uzeo bih kod Poštanske token...

Poštansku štedionicu ne bih preporučio nikome.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 09:44 - pre 121 meseci
Verovatno ću ići u Komercijalnu, ako AIK u narednim danima značajno ne poboljša ponudu. Malopre sam zvao KomB i tačno je da su jedini troškovi za e-bank 150 TR + 50 e-bank= 200d i sve tzransakcije besplatne. Otvaranje i zatvaranje računa bestplatno. Kreditni biro jedino ako hoćeš kredit. AIK vrlo loše informiše i na sajtu i preko info centra. Tačn je da nemaju sadržaj paketa i da su menjali ponudu s'brda s'dola.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 11:53 - pre 121 meseci
Da, da poboljšaće, uslovi su sve gori i gori u AIK,
inače ako neko ima ugovor o dozvoljenom minusu može slobodno da zatvori račun ako hoće, ako nije u minusu naravno, bez obzira što ugovor nije istekao, ovo važi za AIK.
Zaboravio sam samo da pitam tetu u Kombank da li je u 200 dinara uključen i izvod, da ne bude slanje izvoda 100 dinara,
moraš sa njima sve u detalje, veliki su to lopovi, inače SMS u Kombank dobiješ samo ako imaš uplatu veću od 1000 dinara, ako je nekom to bitno.
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 14:43 - pre 121 meseci
Šta će ti izvod kad imaš stanje u e-bank? Printuj ako ti treba napismeno! A za AIK se sve češće pitam da li još uvek važi - domaća a jaka - ili to postaje - domaća a ćiftinska - jer nas sve, za sitne pare, koliko vidim, veoma nervira. Možda ovo ćiftinsko ponašanje i grabež, znači da ipak treba povući i devizne depozite na vreme!!! Da se Kole ne uvredi - zašto ćiftinsko? Ako klijent ima više hiljada nečega u depozitnoj štednji za veoma malu kamatu a banka pored zarade na obrtu tog novca, traži još od tog klijenta neki nekonkurentan iznos za e-bank i TR, TO NIJE DOBAR ZNAK!!!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 15:53 - pre 121 meseci
He, he, pa ne treba izvod meni, nego banci, da ti proda "uslugu".
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 15:56 - pre 121 meseci
Mislim da nije dobro unositi emocije u nešto što bi trebalo da bude čisto poslovni odnos - izbor banke. Banke nude svoje usluge pod uslovima koje one propišu, a svako od nas je slobodan da za svoje potrebe i svoje pare izabere ono što mu najviše odgovara (ima još jedan detalj o kome sam već pisao - bilo bi lepo da se zakonski propiše da poslodavac mora na zahtev zaposlenog omogućiti isplatu zarade u gotovini, ali se to naravno neće desiti). Ako banke pogreše u proceni koliko para mogu da uzmu od svojih korisnika to ide direktno na njihovu štetu, ali ima i druga strana - ako mi kao korisnici biramo banku po nekim drugim kriterijumima, a ne po tome šta se dobija i koliko se plaća za to, automatski bankama šaljemo pogrešne signale. Konkretno - ja sam ovde i u drugim temama mnogo hvalio AIK banku zato što sam smatrao da svojom poslovnom politikom to zaslužuju. Sad više nema razloga za to, pogoršali su uslove i približili se po tarifama drugim bankama, ali su i dalje vrlo povoljni, čak među najpovoljnijima. Jedina kategorija korisnika kojima bih mogao mirne duše da preporučim drugu banku (Komercijalnu) su oni kojima je bitan veliki broj e-banking naloga, a istovremeno im nije bitan kurs koji banka koristi. Što se ovoga tiče:
Citat:
kljocović:Ako klijent ima više hiljada nečega u depozitnoj štednji za veoma malu kamatu a banka pored zarade na obrtu tog novca, traži još od tog klijenta neki nekonkurentan iznos za e-bank i TR, TO NIJE DOBAR ZNAK!!!

pisali smo o ponudama banaka za štednju u ovoj temi. Vremena su se promenila, bankama NE TREBAJU naša sredstva i mislim da su kamate na oročene devizne depozite s obzirom na okolnosti u Srbiji još uvek solidno visoke (a i dalje su u neprestanom padu). Tu je izbor još lakši nego kod tekućih računa (koje, jel'te, moramo da imamo ;) - niko nije u obavezi da svoja sredstva daje na štednju ako to ne želi.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 16:50 - pre 121 meseci
Ja ne znam u koju ti kategoriju spadaš pa su ti nove tarife u AIK banci među "najpovoljnijima", ali ja ne vidim šta većini stanovništava od banke više treba osim da prima platu tj. da ima tekući račun i da plaća račune sa tog istog računa, i po mogućnošću da to radi preko neta i da ga to košta što manje,
pričam o "normalnom" zaposlenom stanovništvu koji radi za platu, pa i onima kojima rade na "državnom poslu", tj. svi oni koji fingiraju neku nazovi srednju klasu.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 17:03 - pre 121 meseci
^
Citat:
Ja ne znam u koju ti kategoriju spadaš pa su ti nove tarife u AIK banci među "najpovoljnijima"...

Uopšte ne gledam prema sebi, ali što se mene tiče već sam napisao - ja nemam povoljniju varijantu od AIK-a, čak ni blizu (i to ne računam da ću dobiti neke povoljnije uslove, što može da se desi).
Citat:
...ali ja ne vidim šta većini stanovništava od banke više treba osim da prima platu tj. da ima tekući račun i da plaća račune sa tog istog računa, i po mogućnošću da to radi preko neta i da ga to košta što manje,...

AIK classic je 100 dinara mesečno. E-nalozi uz njega su 48 dinara po nalogu. Plaćanje preko neta može karticom koja je uračunata u ovih 100 dinara, koristi se praktično srednji kurs kod plaćanja u inostranstvu (verovatno +1% provizije za VISA karticu). Meni ovo deluje OK za većinu (da ne spominjem da veliki deo korisnika e-banking ne koristi i da im samo treba račun i kartica).
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 17:19 - pre 121 meseci
Platiti račun preko neta sa 48 dinara provizije, je van svake ekonomske logike da ne kažem pameti,
e sad, mnoge ekonomija u ovoj zemlji u opšte ne zanima, pošto ima važnijih stvari, jel.
Neće niko da se ugleda na recimo Bata Koleta, kome je vrlo stalo do mojih 100 dinara, a mi kažemo "ma j.... 100 dinara".
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 17:42 - pre 121 meseci
^
Citat:
Platiti račun preko neta sa 48 dinara provizije, je van svake ekonomske logike da ne kažem pameti,
e sad, mnoge ekonomija u ovoj zemlji u opšte ne zanima, pošto ima važnijih stvari, jel.

Pravo pitanje je da li taj račun može da se plati sa manje troškova, gde i kako?
Citat:
Neće niko da se ugleda na recimo Bata Koleta, kome je vrlo stalo do mojih 100 dinara, a mi kažemo "ma j.... 100 dinara".

Prvo, ja to nikad nisam rekao, ako možeš da platiš manje treba to da uradiš, naravno ukoliko te to ne košta nečeg drugog (npr. živaca ili vremena, ali to je već individualno). Drugo, pomenuti (ili neko drugi) će ti sigurno uzeti neke pare, pošto nemaš opciju da ga izbegneš. Kao što sam već napisao, jedino je racionalno da minimiziraš svoje troškove koliko možeš i pri tome obezbediš sebi usluge koje su ti potrebne.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.80.*



+120 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 19:29 - pre 121 meseci
^
placanje racuna u posti na salteru je do skoro bilo 35 pa je Krka young podigao na 45 din - u bankama na salteru je vise. Po meni, veoma je glupo naplacivati provizuju na ebanking 48 din jer isto gubi onda smisao (+ jos traze i 60 din ako je potrebno da overite uplatnicu - tipa nece da prime ostampan papir da ste platili taksu u Supu- vezano za vadjenje licne karte )

ps
da li ste dobili juce sms sa obavestenje o iznosu dodele kamate racunu za prosli mesec te veceras sms sa porukom da se dodela kamate stornira ?
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 19:36 - pre 121 meseci
Da, da...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 20:24 - pre 121 meseci
Citat:
noreniou: placanje racuna u posti na salteru je do skoro bilo 35 pa je Krka young podigao na 45 din - u bankama na salteru je vise.

My point exactly. Nema nigde jeftinije osim ako se šetate po gradu i čekate u redovima (komunalni računi uglavnom mogu da se plate bez provizije na nekim šalterima).
Citat:
noreniou:Po meni, veoma je glupo naplacivati provizuju na ebanking 48 din jer isto gubi onda smisao...

Ako gledaš iz ugla korisnika i sa stanovišta troškova banke u slučaju e-bankinga, naravno da nema smisla. Međutim, gore smo se složili da nema jeftinije i onda je logika banke jasna - uzeti što je moguće veću proviziju.
Citat:
noreniou:...tipa nece da prime ostampan papir da ste platili taksu u Supu- vezano za vadjenje licne karte ...

I o ovome sam pisao negde, ja sve što je moguće plaćam elektronski ali mi nikad nije padalo na pamet da to radim u slučaju da neko zahteva da se priloži uplatnica. Posebno kad se radi o organima uprave! ;)
Citat:
noreniou:da li ste dobili juce sms sa obavestenje o iznosu dodele kamate racunu za prosli mesec te veceras sms sa porukom da se dodela kamate stornira ?

Da, neka brljotina...
 
Odgovor na temu

kljocović
Beograd

Član broj: 308017
Poruke: 30
*.180.249.82.targo.rs.



+8 Profil

icon Re: Preporucite banku :)07.05.2014. u 22:16 - pre 121 meseci
I ja dobih sms sa storno!
Ponovo sam proverio u KomBanci je TR+e-bank sa NEOGRANIČENIM brojem BESPLATNIH eksternih transakcija tačno 200din.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Preporucite banku :)08.05.2014. u 11:25 - pre 121 meseci
A ne znam sto ste se uhvatili za ove 3 banke. . . Navika ili sta li ...

Radim sa Srpskom bankom i tu je uplata gotovinom 0.8%, minimalno 30din. Elektronski je interno 0din, eksterno 10din. Ako nemas neki od paketa koji pokriva e-banking on je 50din. Kod skupljih paketa je i eksterno 0din .... Ako ti ne treba kreditna kartica i menjacnica kod kuce paket je 100din. Standardno je 150din (100din penzosi). Za 350din imas zlatnu vizu i putno osiguranje. Pasivan racun (promet do 3000din) - nema nadoknade za taj mesec.

A pogledajte i ostale banke, znam da ima .

Dali bi preporucio Srpsku banku. Nisu losi, ali sta ce biti do ponedeljka .... salim se , ovi garantuju tarife sledecih 6meseci. Posebno su fensi kada ti za neke specificne upate na uplatnici otkucaju: ovo je besplatno i nikada nece biti tarifirano!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)08.05.2014. u 11:53 - pre 121 meseci
^
Što se mene tiče, nije mi baš svejedno da li je banka kod koje držim pare u zelenom ili crvenom delu ove tabele.

P.S. Ponovo uplaćena kamata za april kod AIK-a...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141697 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.