Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite banku :)

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140907 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 13:00 - pre 121 meseci
Citat:
kamicak:
Evo malo istraživačkog novinarstva,
kao što rekoh za devizni račun, internet i kartice, Intesa ostaje majka Mara, za sada, troškovi 0 i provereno radi, koristim već par godina,
što se tiče dinarskog tekučeg računa, za sada mislim da je Komercijalna banka najpovoljnija što se tiče cene održavanja i usluga koje trebaju običnom smrtniku,
dakle ima 2 varijante: 150 dinara, sve bez e-bankinga i 200 sa e-bankingom, e-banking nije ograničen ni sa čim i nema naknade kao i trajni nalog, trajni nalog ne mora imati fiksni iznos, dobija se Maestro kartica ko hoće.
Zaključak, čekamo da ovi iz AIK banke smisle koliko će da deru za e-banking pa da kalkulišemo.

Bata Kole duboko si me razočarao......

Mislis na proviziju za e-banking ?
Posto je sam e-banking besplatan tj. ulazi u tih 100din mesecno
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.telenor.rs.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 13:14 - pre 121 meseci
Citat:
Java Beograd: ^ Pa ko ih drži ?!

Uzgred, za dinarski račun ni ja ne idem u banku. Plaćam karticom, preko e-bankinga ili podižem keš na bankomatu. Ali za bilo kakav posao sa devizama podrazumeva se da dođeš na šalter blagajne.


Bas zato sto se tako nesto podrazumeva u mnogim bankama ja nisam izabrao intezu, komercijalnu i slicne iako mi se nalaze u komsiluku vec AIK kod koga mozes bez odlaska u ekspozituru da vrsis transfer novca bez provizije sa dinarskog na devizni (i to po povoljnijem kursu nego u menjacnicama) i da potpom te devize trosis u inostranstvu ili na internetu, pa cak i u zemlji pri cemu se obracunava srednji kurs NBS.


Citat:
kalimero 011: Što se mene tiče, već sam to spominjao ovde, smatram da bi banci u slučajevima kakav je moj trebalo da bude dovoljno što sam uvek likvidan, devizno i dinarski, što koristim njihovu e-menjačnicu i što njihovim karticama plaćam prilično velike sume mesečno. Od svega ovoga oni imaju direktnu ili indirektnu korist i sviđalo mi se što AIK nije uzimao dodatne pare mesečno samo zato što im se može. Kamata na pozitivan saldo je lep gest, ali to već nije nešto što bi me iritiralo da su ukinuli, da nisu uveli provizije i naknade. Elem, već sam napisao, izgleda su prilično dobro procenili kako treba da formiraju pakete i izgleda da su opet uglavnom najpovoljniji. Poslovna odluka im je bila takva, a finansijski rezultati će pokazati da li je bila ispravna. Kako sad stvari stoje, verovatno jeste.
.

Zasto mislis da je paket od 250din sa 5 free ebank transakcija najpovoljniji? Recimo Kombank nudi neogranicen broj ebank transakcija uz pretplatu od 200din, ukljucujuci i kartice.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.237.*



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 13:16 - pre 121 meseci
Za 200 dinara imaš račun , e-banking i ostalo (sms, master...), nema ništa dodatno da se plaća,
ono što je kod AIK do sada bilo besplatno,
a sada će u AIK biti 250 dinara račun i samo 5 transakcija e-bankinga, preko toga će se dodatno naplaćivati.
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.telenor.rs.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 13:22 - pre 121 meseci
Ako sam dobro razumeo, OTP banka ima besplatan tekuci racun (Dinarski plus tekuci racun) uz koji se dobija visa elektron, a ukoliko postoji na racunu 100 i vise hiljada onda se dobija i kamata (4 do 4.5 % ).
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 14:20 - pre 121 meseci
Citat:
make_lele: Zasto mislis da je paket od 250din sa 5 free ebank transakcija najpovoljniji? Recimo Kombank nudi neogranicen broj ebank transakcija uz pretplatu od 200din, ukljucujuci i kartice.

Zato što će tih 50 dinara osnovne razlike verovatno pojesti prvih 100 evra koji se promene preko elektronske menjačnice, ako Komercijalna nije promenila politiku kursa za e-banking. Što se e-bankinga tiče - to je individualno, većini je 5 transakcija mesečno više nego dovoljno, onaj kome nije treba da se preračuna kad budu dostupne definitivne tarife kod AIK-a.
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.telenor.rs.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 14:33 - pre 121 meseci
Niko ne brani da se devize i dalje kupuju u AIK-u.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 14:38 - pre 121 meseci
^
;) Ne brani, ali:
Citat:
make_lele:Bas zato sto se tako nesto podrazumeva u mnogim bankama ja nisam izabrao intezu, komercijalnu i slicne iako mi se nalaze u komsiluku vec AIK kod koga mozes bez odlaska u ekspozituru da vrsis transfer novca bez provizije sa dinarskog na devizni (i to po povoljnijem kursu nego u menjacnicama) i da potpom te devize trosis u inostranstvu ili na internetu, pa cak i u zemlji pri cemu se obracunava srednji kurs NBS.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 15:02 - pre 121 meseci
Citat:
Java Beograd:
Pratim ovu temu već duže vremena, i slažem se da treba minimizovati troškove, ali bre, preteraste sa ovom sićom za održavanje. Dal' je 100 din ili 150 din mesečno ?! Mislim, stvarno !

Sad cu u jednoj recenici da ti skroz promenim misljenje:
- Tamo gde je 50 RSD vise, i imas blizu tebe filijalu sva razlika ide S. Malom, koga obozavas :)

Jel' i dalje isto mislis ? :)

50 po 50, nakupi se. Zasto davati bilo kome, ako se moze isto dobiti za manje? Na svakome je, da posle nalazanje najjeftinijih opcija, proceni da li mu je bitnija ta razlika mesecno, ili blizina banke ili nesto trece.
 
Odgovor na temu

mmns21

Član broj: 17513
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 17:29 - pre 121 meseci
Aik banka polako gubi bitku. Nekada se njihovom Vizom mogao podizati novac na bankomatima Vojvodjanske banke bez provizije. Vise ne moze. Nemaju veliku mrezu bankomata a u mnogim gradovima ih uopste nema.

Znam da izvod za kreditne kartice uglavno salju posle 10.tog u mesecu a to je rok za placanje. Ponekad se desi da izvod elektronskom postom dodje pre 10.-tpg u mesecu. Kazu klijentima da se interesuju na salteru koliko treba da plate.

Sada koriste Oberthur proizvodjaca kartica i izgleda kupuju kartice najnizeg kvaliteta, Aik mi je dala Master karticu koje stariji POS terminali nisu mogli da procitaju. Uveli su naplatu svojih usluga i sada su uglavnom skuplji od banaka koje imaju mnogo vise bankomata i filijala.

E-banking mi je bila kompenzacija na nedostupnost filijale u blizini a to su sada osakatili.

Banca intesa ima mnogo vise filijala i bankomata i za slicne novce se moze dobiti vise.
Rajfajzen paket od 250 dinara ima vise kartica i neogranicen broj transakcija bez provizije u e-bankingu.
Paket komercijalne banke od 200 dinara isto ima neogranicen broj transakcija bez provizije u e-bankingu.

Paket od 250 dinara AIk-a ima 5 placanja a onaj od 400 ima 10 placanja. I danas nisu znali da kazu kolike ce biti
provizije za e-banking. Toliko o ozbiljnosti banke.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.238.*



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 17:42 - pre 121 meseci
U OTP banci nema ništa za dž, tako da ispada iz konkurencije,
kao što je predhodni kolega abolirao, za sada Kombanka se nameće, a ovi u AIK banci izgleda ni sami nisu sigurni u svoje poteze, čim nisu doneli konačne odluke u vezi tarifa, verovatno opipavaju puls, pa im ja ovim putem poručujem i njima i Bata Koletu, koji verovatno čita ovo što mi pišemo,
dakle još jednom
duboko ste me razočarali.

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 19:42 - pre 121 meseci
Hehe, pa da, Kole sedi po ceo dan i cita ES. :) A posebno ga potresa to sto kazes da si razocaran - eno ga ocelavio je od muke. :D



@tema
Nego, ono sto mi nije jasno, to je logika naplate usluge online placanja u bilo kojoj banci...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.238.*



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 20:07 - pre 121 meseci
He, he, ti si još bolji, tražiš logiku u bankarskom poslovanju,
može im se, eto logike.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 20:15 - pre 121 meseci
Citat:
mr. ako:
@tema
Nego, ono sto mi nije jasno, to je logika naplate usluge online placanja u bilo kojoj banci...

Kako ti nije jasna? "Mozemo da zaradimo i na ovome dodatno, tako da ukupna dobit poraste? Naplacuj" :)
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 20:42 - pre 121 meseci
Citat:
kamicak: U OTP banci nema ništa za dž, tako da ispada iz konkurencije,
kao što je predhodni kolega abolirao, za sada Kombanka se nameće, a ovi u AIK banci izgleda ni sami nisu sigurni u svoje poteze, čim nisu doneli konačne odluke u vezi tarifa, verovatno opipavaju puls, pa im ja ovim putem poručujem i njima i Bata Koletu, koji verovatno čita ovo što mi pišemo,
dakle još jednom
duboko ste me razočarali.


U Otp banci nema nista za dz? Miodrag Kostic cita ES forum? Na cemu si ti? Idi na https://www.otpbanka.rs/s_naknade_provizije.php pa mi reci koliko kosta otvaranje, odrzavanje i gasenje "Dinar plus tekuceg racuna", a koliko vadjenje, koriscenje i vracanje Visa elektron kartice.
 
Odgovor na temu

mtesic
;-))
Novi Sad

Član broj: 166666
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 22:20 - pre 121 meseci
Da li neko ima iskustva sa "Intesa osnovni tekući račun", odnosno, šta mislite o ovoj varijanti? Meni recimo, treba e-banking za 4-5 transakcija mesečno + neka kartica (Dina/Visa ili šta već) za bankomate/plaćanje. SMS obaveštenja dobro dođu.
Ako nešto nisu skrili od mene :-), čini mi se da je za 125 dinusa sasvim fer dil.

http://www.bancaintesa.rs/code/navigate.aspx?Id=88
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 22:28 - pre 121 meseci
Siguran sam da imaju mnogi jer je to jedan od najkoriscenijih bankarskih paketa u Srbiji. Imaj na umu da ces prilikom svakog placanja putem ebanka u tom paketu placati standardnu proviziju.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 22:29 - pre 121 meseci
Eh, da sam znao da će Kole da nam zašećeri, prešao bih u Raif dok su delili telefone!
ps

Koga ne mrzi da se uloguje i proveri kurs kod aik, ali čini mi se da nije više povoljan, danas sam usput video na onom ekranu kurs dosta lošiji, dal 111 ili 113!
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Preporucite banku :)11.04.2014. u 22:47 - pre 121 meseci
^
Citat:
Koga ne mrzi da se uloguje i proveri kurs kod aik, ali čini mi se da nije više povoljan, danas sam usput video na onom ekranu kurs dosta lošiji, dal 111 ili 113!

Još uvek je sve OK sa kursom, koristim svaki dan. Trenutno je 115,05-115,80. Možda si video onaj zvanični raspon.
 
Odgovor na temu

slobapet
Slobodan Petrovic
www.SoftisPlus.rs
NIS- Cair

Član broj: 31347
Poruke: 91
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.SoftisPlus.rs


+1 Profil

icon Re: Preporucite banku :)12.04.2014. u 06:32 - pre 121 meseci
Evo i ja da se ukljucim.

Vec dugo sam kod Aik-a, i bio sam medju prvima kojima je dat onaj sticker MasterCard-ov. I koristim sve njihove usluge i bio sam zadovoljan. Medjuim po ovim novim tarifama ispada da moj paket ce kostati 400, a toliko ne vredi (zbog beskontaktne kartice ako sam dobro shvatio). I vraticu je...
Ali za paket od 250din jedino me vezu SMS obavestenja, gde posle svake transakcije prikazuje koliko sredstava ima na racunu, bilo priliv ili odliv, makar promena bila i 1din. Da li ima neka druga banka sa takvim SMS obavestenjima? Video sam da ima uglavnom samo koliki je promet, ali na kraju poruke nema trenutnog stanja...

A sto se tice kursa, cesto i na menjacnicama je kurs povoljniji, mada ipak kada se trguje sa preko 100e, dok kod aika moze isti kurs i za 10e...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Preporucite banku :)12.04.2014. u 07:49 - pre 121 meseci
Citat:
make_lele:
Citat:
kamicak: U OTP banci nema ništa za dž, tako da ispada iz konkurencije,
kao što je predhodni kolega abolirao, za sada Kombanka se nameće, a ovi u AIK banci izgleda ni sami nisu sigurni u svoje poteze, čim nisu doneli konačne odluke u vezi tarifa, verovatno opipavaju puls, pa im ja ovim putem poručujem i njima i Bata Koletu, koji verovatno čita ovo što mi pišemo,
dakle još jednom
duboko ste me razočarali.


U Otp banci nema nista za dz? Miodrag Kostic cita ES forum? Na cemu si ti? Idi na https://www.otpbanka.rs/s_naknade_provizije.php pa mi reci koliko kosta otvaranje, odrzavanje i gasenje "Dinar plus tekuceg racuna", a koliko vadjenje, koriscenje i vracanje Visa elektron kartice.


Hm , pitaš mene na čemu sam, a na linku koji si dao lepo piše "Sa mesečnim prilivom zarade fiksna provizija 155 din", "Dinar plus tekući račun" je namenski otvoren račun.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Preporucite banku :)

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 140907 | Odgovora: 792 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.