Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Precizni regulator napona do 0.5V eksperiment

[es] :: Elektronika :: Precizni regulator napona do 0.5V eksperiment

[ Pregleda: 1287 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeki5
sam svoj majstor
Subotica Srbija

Član broj: 312797
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Precizni regulator napona do 0.5V eksperiment12.01.2014. u 14:22 - pre 124 meseci
Pozdrav svima...treba mi pomoc...ne mogu nikako da skapiram kako bi mogao da napravm precizni regulator napona ...Evo o cemu se radi...radi se o jednom signalu sa jednog uredjaja...koji treba da se presretne i da umesto standardne vrednosti od 0.5 da na primer 0.43 V ili neku drugu vrednost koju koristik treba da postavi....da li je ovo uopste izvodljivo? hvala svima unapred ;)
 
Odgovor na temu

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Precizni regulator napona do 0.5V eksperiment12.01.2014. u 16:13 - pre 124 meseci
Citat:
zeki5: Pozdrav svima...treba mi pomoc...ne mogu nikako da skapiram kako bi mogao da napravm precizni regulator napona ...Evo o cemu se radi...radi se o jednom signalu sa jednog uredjaja...koji treba da se presretne i da umesto standardne vrednosti od 0.5 da na primer 0.43 V ili neku drugu vrednost koju koristik treba da postavi....da li je ovo uopste izvodljivo? hvala svima unapred ;)


Pitanja su izuzetno nejasno postavljena, pa ne možeš očekivati koristan odgovor.

Da se mi ovde ne bi bavili detektivskim radom, koji će post po post razjašnjavati tvoje potrebe, evo jedne kratke anketice sa nekim brojem pitanja.

Odgovorom na sva pojedinačna pitanja iz ankete, daćeš nam šansu da ti pravilno odgovorimo, i uštedeti nam silno vreme.


Pitanja:

-šta to podrazumevaš pod "precizni"? Potrebna je tolerancija u % od opsega ili veličine željenog regulisanog napona.

-Šta podrazumevaš pod regulatorom napona: serijski regulator, paralelni (shunt) regulator, i da li to podrazumeva stabilizaciju izlaznog napona, nezavisno od ulazne veličine u nekom opsegu?

-Šta su veličine "jednog signala sa jednog uređaja"? Napon, maksimalna struja ili snaga, AC ili DC, ako je AC onda koja je frekvencija i eventualno duty?

-Šta podrazumevaš pod "presretne": klampovanje, tj. limitiranje veličine ulaznog signala na manju preciznu veličinu, ili šta drugo?

-Kojom metodom korisnik treba da postavi izlaznu veličinu: potenciometrom, digitalno, lokalno ili daljinski?

----------------------------------------

Eto jedno kratkog seta pitanja, gde će odgovor na njih razjasniti mnogo toga, samim tim omogućiti ispravan odgovor sa predloženim rešenjem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Precizni regulator napona do 0.5V eksperiment

[ Pregleda: 1287 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.