Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android TV box - iskustva i preporuke

[es] :: Smartphone :: Android :: Android TV box - iskustva i preporuke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112994 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladanet

Član broj: 179248
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke21.03.2014. u 18:13 - pre 122 meseci
Citat:
cisco89:
Kupio sam Android media box za TV preko ebay-a, i posle 2 nedelje crko.

Kupio jos jedan, drugi model od drugog prodavca, kad i on crko posle mesec dana.

Evo link za zadnji sto sam uzeo

http://www.ebay.com.au/itm/281...&_trksid=p3984.m1439.l2649

Svi oni pokusavaju da kopiraju Apple TV po izgledu, mada imaju vise funkcija od Apple TV-a

Tip:

Niposto ne uzimaj. Katastrofalan kvalitet, ako ga koristis cesto i po duze vreme, posle par nedelja je gotov. Uzmi ti lepo komp neki stari, spoji na TV, kupis IR resiver i daljinski i eto ti.

Odustao sam od Android media box, i kupio sam Intel NUC Haswell (dobijes core i5, i kuciste), i uz to kupis 8gb rama, i SSD od 128GB. Kostalo me oko 450eura ali evo radi savrseno vec 2 meseca.

http://www.ebay.com.au/itm/Int...hash=item1e83f69f39&_uhb=1

Ako bas hoces Android sistem, skines android virtualnu masinu, instaliras VirtualBox ili VM Ware player i cepas na windows-u.

Pozdrav





Najbolje je kupiti kod nas neki uređaj jer se dobija 2 godine garancije.

Droid Monster A20-Stealth Dual core.ima 2 godine garancije i plus u roku od 24 sata se resava reklamacija i dobija se nov uređaj ako je to potrebno.U pakovanju dolazi sve što je potrebno kao hdmi,činč,usb kablovi.Uređaj je stabilan i pouzdan uz to redovno izlazi softverska podrška.Tu je i multimedijalni daljinac čije su komande sinhronizovane sa mx plejerom tako da pauza,stop i play rade bez problema a tu je i dosta android sistemskih tastera kojih nema na drugim uređajima.
Probao sam Xbmc,D3GO,HBOGO,i druge IPTV televizije i sve radi za desetku.Recovery je ekstra funkcija koje nema na drugim uređajima jer je moguće u potpunosti podići ponovnu novu instalaciju sistema ako je sistem totalno pao ili je došlo do problema u radu ,isto je kao kada uz notebook dobijete recovery cd samo je je ovde još bolje jer nova instalacija kreće sa posebne particije interne memorije.Uređaj je mali i lagan a opet ima sve što treba od lan,wi-fi priključka do dva usb-a,sd i infra reda.Dual core radi sve što treba i nisam naišao na nešto što bi mi pravilo problem odnosno da radi na quad core a ovde neće.
 
Odgovor na temu

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke26.03.2014. u 11:54 - pre 122 meseci
A cijena?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke26.03.2014. u 15:34 - pre 122 meseci
@vladanet

nema smisla da se i ovde reklamiras...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dzejmi Oliver
Kollitschbau,Klagenfurt
K-Viktring

Član broj: 92043
Poruke: 62
*.adsl.highway.telekom.at.

ICQ: 165362640


+2 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke29.03.2014. u 19:10 - pre 122 meseci
Evo ja da se prijavim......Juce stigao a danas postavljen i proban Minix neo X7 sa Logitech C170 web kamerom i tronsmart airmaus i tastatura.Iznenadio sam se kako je sve doslo kvalitetno upakovano.Nisam ocekivao tako nesto od kineza......Sve je proradilo iz prve....XBMC Skype Google Play.....Igrice nisam probao da instaliram jel nisam imao previse vremena za experimentisanje.Ono sto je meni bilo bitno sam isprobao.
Internet radi bresprekorno i skoro isto tako brzo kao na galaxy note 3.....imao sam ga pored sebe cisto radi uporedjivanja.....XBMC sam instalirao podesio i sve je proradilo iz prve.....Dobro skoro sve...Filmovi u 720p idu bez problema ali oni u 1080p po malo seckaju i koce....Verovatno framerate je prevelik za ovaj uredjaj....Ali dobro nisam trazio perfekciju i sa 720p sam sasvim zadovoljan.Skype radi odlicno i bez ikakvih problema i dodatnih podesavanja je prihvatio kameru koja je dosla uz uredjaj.Video i audio su sasvim na zadovoljavajucem nivou.Progutao je odmah karticu od 32gb sa slikama iz fotoaparata i to je radilo savrseno i glatko.Prikljucen je na opticki ulaz stari Jazz spekers sistem za kucni bioskop koji je bio zaboravljen negde u podrumu i posle instalacije S-Radio i Naxi radio Aplikacije evo ceo dan pici domaca muzika uz zavidno dobar zvuk.Za koji je verovatno zaduzen dekoder od samih zvucnika....

Za 125 eura koliko je kostao uredjaj i slanje DHL-om ja sam sasvim zadovoljan.
Jos jednom Hvala Bantesu9 na preporuci za sajtove......Inace poruceno je sa Geekbuying.com
I tako dan za danom,pred kockastim ekranom
 
Odgovor na temu

vladanet

Član broj: 179248
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke02.04.2014. u 17:39 - pre 122 meseci
Citat:
bakara:
@vladanet

nema smisla da se i ovde reklamiras...


Kupio sam u winwin-u.

http://www.winwin.rs/android-t...nster-a20-stealth-1185003.html

Ako mogu da se postavljaju linkovi svih belosvetskih prodavnioca valjda mogu i ja da stavim link gde sam ga kupio.
 
Odgovor na temu

ekologg

Član broj: 322532
Poruke: 1
*.PPPoE-3388.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke11.04.2014. u 07:46 - pre 122 meseci
I kakvi su utisci, vladanet.
 
Odgovor na temu

bebironce
elektrotehnicar energetike
KRUSEVAC

Član broj: 261433
Poruke: 1
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke27.04.2014. u 20:59 - pre 121 meseci
Moze li mi mi neko preporuciti android tv box do 100 eura...kakav je cs 968?Svi kinezi ga prodaju sa rk3188t procesorom...
Prvo sam se zagrejao za cs 918,trazio sam sa ugradjenim blututom. Dok sam pitao ko ima ugradjeni i kad sam nasao video sam ovde da se pojavio rk 3188t koji je losiji pa sam odustao i presao na cs 968 zbog kamere i mikrofona ali se razocarao komentarima za cs 968...tako da sad ne znam sta da narucim...gledao sam neo x 7 ali mi nije jasno zasto je tolika razlika u ceni izmedju ovih pomenutih i njega?
Konkretno mi je potreban s/pdif zbog 5.1 par usb,moze i kamera za skype....i da me ne koci i zeza prilikom gledanja filmova..you tube-a..
Kakv je gk 525..vidim da nema s/pdif?
Polidecu vise od ovih kineza,veci su prevaranti od nas.. prodaju iste kutije spolja a unutra sve i svasta...
Hvalaaaaa...
 
Odgovor na temu

vladanet

Član broj: 179248
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke28.04.2014. u 19:12 - pre 121 meseci
Citat:
ekologg:
I kakvi su utisci, vladanet.



Uređaj je mali i lagan ali zato ima sve najbitnije konektore kao da je veliki.Hdmi,mikro činč za stare televizore,wi-fi bežičnu i RJ45 žičanu vezu.Tu je još i sd slot ,fizičko dugme da se uključi kao i recovery dugme za ponovnu reinstalaciju.To dugme služi za recovery mod mada se može i posebno koristiti ali tu je ipak daljinac koji može da uradi on/off.Dva puna usb slota su prisutna sa sve otg-om.
Dobio sam verziju sa velikim daljincem koji ima sve žive android komande plus ceo mx plejer je podržan(play,stop,pauza premotavanje).Ima i mouse režim rada.
Instalirao sam D3go i radi super,xbmc,subslauncher za prevode i sve šljaka za 10.U kutiji se nalaze hdmi i činč kablovi.Mislim da ima najbolju podršku na globalnom nivou jer još nisam video da je neko uz uređaj dao sva uputstva kako se vrši nadogradnja i to sa sve programom za to.Uputstva su na našem jeziku.Tu je i program koji se instalira na android mobilnom telefonu i možeš putem telefona da upravljaš Monsterom.Sve što mi treba to i radi.Softver nema niti jedan jedini bug i ništa mu ne otima snagu.Stabilan je i još ga nisam oborio.U winwin-u su mi rekli da ako se kojim slučajem pokvari dobijam nov u roku od 24 sata i jos su mi rekli da do sada ovo niko nije ostvario jer nije bilo potrebe.Sve video testove sa neta prolazi kao od šale.Ipak je mali -"mali"
Ako treba još koji info tu sam.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:19 - pre 121 meseci
Jedno pitanje koje se tice ovih uredjaja i mogucnosti povezivanja na internet. Da li je moguce u neki ovakav uredjaj ubosti usb modem koji se povezuje na net preko WCDMA mreze? Znaci ako nemam klasican wifi placeni paket vec tu varijantu. Da li se tako moze android tv-om pristupati netu?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:24 - pre 121 meseci
Sigurno postoje uredjaji koji to mogu,ali cemu to? Taj USB internet je smesan, i cas se potrosi i posle je smesna brzina
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:31 - pre 121 meseci
Citat:
Windows2: Jedno pitanje koje se tice ovih uredjaja i mogucnosti povezivanja na internet. Da li je moguce u neki ovakav uredjaj ubosti usb modem koji se povezuje na net preko WCDMA mreze? Znaci ako nemam klasican wifi placeni paket vec tu varijantu. Da li se tako moze android tv-om pristupati netu?

Ne verujem da moze tako...
Ali ti verovovatno vec koristis neki ruter-modem za wcdma mrezu pa na njega mozes prikopcati tv box i to ce raditi bez problema.



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:32 - pre 121 meseci
Znam ali za sada sam vezan ugovorom i meni ne treba za terabajte prenosa. Najvise bi koristio za surf i povremeno da pogledam neki yt klip. U sustini celo koriscenje kompjutera mi se svelo na te stvari, a smucilo mi se vise sve u vezi kompjutera. Iritantno zujanje kulera, butovanje od dva minuta, masivno kuciste koje moram stalno da drzim otvoreno itd. Najbolja bi bila varijanta ukljucis lepo tv za nekoliko sekundi i sve sto ti treba od neta je tu i nema drndavih kulera da se deru.

@bakara koristim usb stick modem. Njega samo ubodes u usb na kucistu od kompa i tako imas net. Pa me zato zanima da li je upotrebljiv na taj nacin na nekom od tih android tv uredjaja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:43 - pre 121 meseci
Ne, na taj nacin ga ne mozes koristiti na ovim uredjajima (mozda neki i moze, ali sumnjam)

Treba ti ovakav ili slican 3G wifi ruter, tvoju karticu iz modema ubacis u njega i net imas i na racunaru i na tv box-u:
http://www.winwin.rs/bezicni-r...pa-evdo-300mb-s-w-1132778.html

neki od operatera su ovo imali u ponudi pa se raspitaj.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 18:51 - pre 121 meseci
Aha znaci postoji i varijanta sa premestanjem kartice u ruter. E ok sad imam jasniju sliku oko toga.
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 19:28 - pre 121 meseci
Jel to klasicna SIM kartica?
Ako jeste i ako imas Android telefon viska,ubacis je u njega i ukljucis wifi tethering.U tom slucaju nemas dodatnih ulaganja.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke03.05.2014. u 20:11 - pre 121 meseci
Da klasicna sim kartica je u pitanju. Nazalost posto mi financijska situacija nije bas sjajna telefon mi nije android vec mongoloid. Ali ok hvala svima u principu jasno mi je da nije totalna nemoguca misija i da postoje varijante. Ako neko ima jos neku informaciju neka prosledi.
 
Odgovor na temu

byjke
Srbija

Član broj: 307737
Poruke: 5
185.14.251.*



Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke13.05.2014. u 10:22 - pre 121 meseci
Ćao ljudi!

Imam viška slobodnog vremena ovih dana, pa tražim nek box koji će biti ok jedan duži period (koliko god to relativno bilo). Par modela mi je zapalo za oko pa eto, da pitam i vas za mišljenje

http://www.aliexpress.com/item...S-Quad-Core-2G/1653501230.html

http://www.aliexpress.com/item...Frequency-Band/1674094873.html

http://www.aliexpress.com/item...icrophone-HDMI/1667357952.html

Naravno, jasno mi je da je Vega najnoviji od ovih uređaja, ali mi je takođe bitno da ima dobru podršku, kao i ROM-ove za promeniti.
Eto, unapred hvala na odgovorima!

Milan
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+334 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke22.06.2014. u 14:31 - pre 119 meseci
Da li mozda neko ima mk888 i kakvi su utisci?
Onaj mk808c je izdahnuo pa moram da ga menjam.
 
Odgovor na temu

vladanet

Član broj: 179248
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke17.09.2014. u 18:52 - pre 116 meseci
U međuvremenu sam kupio Droid Monstera A31-Stealth Quad Core.Platio sam ga isto kao onomad A20 dual core u winwin-u.Sada imam malu kolekciju.A20 sam stavio kod ćerke u sobu na neki stari TV uz wi-fi a Quad cora sam stavio u dnevnu sobu na lcd i lan kabl.Odlična stvar je što sam dobio poklon IPTV vaučer pa sada gledam i TV kanale na njemu.Došao je sa kit ketom 4.4 i cpu je na 1.2 Ghz umesto na 1.0 kako piše.Za sada sve šjaka kako treba.Logitech c270 web kamericu je prepoznao odmah kao i D3GO aplikaciju koju sada manje koristim jer trošim poklon vaučer gde ima kanala kojih nema na D3GO app.Xbmc radi odlično i uglavnom gledam ice films na 720p i mash up gde ima 1080 filmova.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Android TV box - iskustva i preporuke17.09.2014. u 21:59 - pre 116 meseci
Moze li jedno glupo pitanje? Jel slucajnost da lik koji na kupujemprodajem prodaje Droid Monstera A31-Stealth Quad Core sa vaucerom takodje se zove Vlada?

 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Android TV box - iskustva i preporuke

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 112994 | Odgovora: 246 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.