Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)

[es] :: Advocacy :: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7442 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)21.03.2004. u 20:20 - pre 244 meseci
Podriva vas iznutra, stara skola.

Sad morate da brinete o spoljnim i unutrasnjim neprijateljima. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)21.03.2004. u 20:53 - pre 244 meseci
Čovek je nov na ovim forumima :)

Uzgred, tek treba da nađemo korisnika Linuxa koji nema i Windows, tako da ste što se toga tiče baš loši, iako se većina javno deklariše kao Linux-only, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)21.03.2004. u 23:11 - pre 244 meseci
Dozvolicu ti da pregledas moj sistem. Ostaje samo da se dogovorimo kako to da izvedemo. Dao bih ti ssh nalog, ali mozes da se frustriras zbog crne konzole.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
195.252.113.*



+5 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 07:09 - pre 244 meseci
Pa ja bih se deklarisao kao Linux-only ali mi to posao nedozvoljava!
Radim u firmi koja koristi Win i sve sto sam uspeo je da prebacim deo sistema na Linux!

Kako ja da objasnim stupidnom korisniku da treba da prestane da koristi ono sto on misli da je najbolje na svetu i pocne da koristi ono zasta nije ni cuo?

Ima i vindoza svojih prednosti ali ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 08:35 - pre 244 meseci
Citat:
Kako ja da objasnim stupidnom korisniku da treba da prestane da koristi ono sto on misli da je najbolje na svetu i pocne da koristi ono zasta nije ni cuo?


Kako da ja objasnim "pametnom" da pusti druge da koriste šta hoće, a on neka koristi ono za šta je samo on čuo (dobro, rekli smo, to imaju još i ona dvojica u Kini i VRider, a kod njega ako ne računamo ono.. zna on već šta :> )?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 10:54 - pre 244 meseci
Na poslu koristim Linux, a kuci zbog igara, normalno imam Windows particiju. Jeftinije i prakticnije, nego da u istu svrhu nabavljam konzolu. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 11:58 - pre 244 meseci
Pre bi se onda reklo da koristiš Linux što moraš - na poslu, zar ne? :)

No dobro, bar nisi kao oni što i igrice imaju na Linuxu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 12:48 - pre 244 meseci
Citat:
Kako da ja objasnim "pametnom" da pusti druge da koriste šta hoće...

Ne znam, degojs. Ja to pokusavam s tobom (i jos nekolicinom) otkad znam za Advocacy, ali ne uspevam.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 12:50 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
No dobro, bar nisi kao oni što i igrice imaju na Linuxu.


Evo bas sam odigrao Max Payne-a na Linuxu.....naravno windows verzija...;):):):)
Mislim grehota je stavljati windows samo da bi ponekad odigrao nesto........Taj prostor na HD-u se moze mnogo pametnije iskoristiti....recimo ostaviti da zvrji prazan.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 12:57 - pre 244 meseci
MaxPayne i ili 2? Ako je 2, zanima me koju graficku imas. Cisto da znam, da li da probavam to planinarenje.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 13:34 - pre 244 meseci
Citat:
VRider:
Ne znam, degojs. Ja to pokusavam s tobom (i jos nekolicinom) otkad znam za Advocacy, ali ne uspevam.


Nemoj ti nista da pokusavas sa mnom: necu da nas povezuju kad ti zakucaju na vrata. Iskreno, tom pricom si se toliko diskreditovao da je tesko vise uzeti te ozbiljno. Kako sad covek da ti veruje da nemas Windows? Eh..

Kao sto je i axez nabavio neke Windows igrice, i znao je sigurno da ce da prorade pod Linuxom, je li? Nema ni on Windows..

Ne umete ni da lazete kako treba.

Nego, sta kazete na samu temu EULA vs GPL, tj. na ovaj fajl sto je Leka otkrio? Posebno - axez, posto covek ima iskustva sa tim "veliki brat vas posmatra"?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 14:17 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Pre bi se onda reklo da koristiš Linux što moraš - na poslu, zar ne? :)


Eto, izvlacis reci iz konteksta, a posle se zalis kad vidis da i drugi isto rade. Ne valja ti rabota. :(

Kuci takodje koristim Linux, ali sam smatrao da ne postoji potreba da to naglasavam, jer se podrazumeva. Izuzetak cine igre i u tu svrhu (kada imam vremena da se igram ili dodju klinci u goste) koristim Windows. Druge dve opcije sto se igara tice su bile skuplje u pogledu novca (PS2) ili vremena i zivaca (emulatori).

Ne zalim se, Windows dobro odradjuje ono cemu je (kod mene) namenjen.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 15:03 - pre 244 meseci
Bilo je namerno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 16:47 - pre 244 meseci
Citat:
Nemoj ti nista da pokusavas sa mnom: necu da nas povezuju kad ti zakucaju na vrata. Iskreno, tom pricom si se toliko diskreditovao da je tesko vise uzeti te ozbiljno. Kako sad covek da ti veruje da nemas Windows? Eh..

'Ajde, ti ih posalji meni na vrata a ja cu tebi, pa da vidimo koga nece biti duze na [es]u. Ako sam se ja tom pricom diskreditovao jednom za sva vremena, onda si ti svojim pricama na ovom forumu zaradio dovoljno negativnih poena za 3 zivota! U zdravlje!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 17:24 - pre 244 meseci
Kod mene mogu slobodno da navrate. Odakle ti te informacije uopšte (da nije ono - "što je babi milo.." )?

Ipak, ja lepo "priznajem" da sa vremena na vreme pogledam neku distribuciju Linuxa.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 17:32 - pre 244 meseci
Ako imas neki linux niko ti nista nece reci. Ja govorim o ... ma znas ti.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 17:50 - pre 244 meseci
Nisi ti mene uopšte razumeo - to za linux sam napisao jer nisam tipa "Ni slučajno Linux."

Što se Windows aplikacija tiče, pa ja ti kažem - "što je babi (VRideru) milo, to joj se i snilo" (da i drugi imaju ilegalne kopije softvera).

Glupo mi i smešno da o tome i pričam, ali ajde kad već zapitkuješ - mada, otkud ti uopšte ideja da meni treba da imam ilegalno? Pobogu, sve što koristim je legalno (druga je stvar ko je to platio i/ili koliko), a legalna je i čitava svita stvari koje imam na CDovima, ali mi (još uvek) ne treba (teško da će mi i zatrebati): od Exchange, ISA i BizTalk servera, do Windowsa XP i 2003. A ono što platim mi ne predstavlja nikakav značajan izdatak. Mislim.. sad baš pričaš svašta :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 18:36 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Kao sto je i axez nabavio neke Windows igrice, i znao je sigurno da ce da prorade pod Linuxom, je li? Nema ni on Windows..


MAx Payne sam pozajmio trako da nisam imao potrebe da znam dal ce da radi ili ne. Probao, igrao i vratio ga....to je to

Citat:
Ne umete ni da lazete kako treba.


Znaci sad sam ja lazov a kad vas nazovem slepcima onda se durite!


Citat:
Nego, sta kazete na samu temu EULA vs GPL, tj. na ovaj fajl sto je Leka otkrio? Posebno - axez, posto covek ima iskustva sa tim "veliki brat vas posmatra"?


Pa sad, mozes ti da se sprdas sa time koliko hoces ali ja bas nemam iskustva sa velikim bratom..ovaj malim Bilijem jer ja nisam taj koji zivi u oblacima da je windows nesto dobro i koristi ga svakodnevno...:)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 21:45 - pre 244 meseci
Znači odigrao si JEDNU igricu i došao da se pohvališ? :) E da je neka dobra ženska pa da razumem..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)22.03.2004. u 22:19 - pre 244 meseci
Pa zbog dobrih zenskih jedva stigao i tu jednu da odigram...:)

Well, what a hell, back to dobre zenske...:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: GPL vs EULA - (Gojko zasto ne mogu da imam ovakav naziv?)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7442 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.