Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 315715 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!16.09.2019. u 20:34 - pre 55 meseci
Eva je robot , program . A i sami Kinezi previse cesto se ponasaju kao Roboti

Zato sto Nemaju pojma ni rec Engleskog . Ovi zaposleni kod Alija , znaju , ali ostalih Milijardu Kineza ni rec .

Sad je bilo ovo prvenstvo kosarkasko u Kini , i zale se novinari da Niko zivi ne zna ni jednu rec osim Kineskog ! Ni zvanicnici u gradovima po 10 milona stanovnika, ni po Hotelima , taksisti niko zivi !

Internet samo lokal , sve ostalo pod cenzurom itd.

Dobro sve i ovako koliko toliko funkcionise na Aliju .

Zamisli kad nasi ljudi bez nekoh skola idu u Kinu i tamo poducavaju Engleski ! To skoro i jedino rade tamo . Mada najcesce u privatnim obdanistima , ali ipak .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!16.09.2019. u 20:49 - pre 55 meseci
https://www.aliexpress.com/ite...g0s.9042311.0.0.5e6d4c4dbLNCnE

ademare..pokusaj sa ovim Kinezom razgovarati od koga kupujem..zna sta znaci svako slovo koje napises i zna tacno sve objasniti kako treba.
Posle 3 godina na Aliju prvi put sam srela takvog prodavaca..mada kao svaki Kinez..zna ponekad i lagati
cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 08:23 - pre 55 meseci
Sada mi ovaj kinez pise da otvorim dispute i kliknem other reasons i da ce mi vratiti refund za tri paketa.
kako to ide?
sta se treba kliknuti i pisati u dispute?..ili je neka prevara?

cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 10:59 - pre 55 meseci
sve sto kinez pise u porukama nakon disputa, slobodno ignorisi...
Ako hoce nesto konkretno neka ponudi unutar dispute ponude.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 12:59 - pre 55 meseci
bakara....hoces reci da mogu otvoriti dispute ..traziti full refund zato sto nema info o paketima i slikati i snimati sta je prodavac rekao?
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 13:09 - pre 55 meseci
Cesto moze da bude prevara ! Mada i ne mora ali ko to moze znati unapred ?

Ja na tako nesto nisam nikada pristajao !

Kinez trazi da ti Preuzmes Krivicu na sebe ! Iako nikakve tvoje krivice nema . To je ono sto mi se ne svidja u takvim zahtevima Kineza . Takodje moze lako da slaze , pa da tebi ostane disput da ga Ali resava , u kome u startu priznajes krivicu ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 13:19 - pre 55 meseci
Citat:
cana2016:
bakara....hoces reci da mogu otvoriti dispute ..traziti full refund zato sto nema info o paketima i slikati i snimati sta je prodavac rekao?


Ako je kinez obelezio da je poslao a ni nakon kako kazes 20 dana nema nikavih informacija otvori dispute sa razlogom da nema treking informacija, i ti tu nista nisi slagala, onda on mora da dokaze da jeste.
To sto kinez predlaze, slobodno zanemari kao da nista nije ni napisao, on samo treba da ispostuje ono sto se obavezao.

LM, ocigledno postoji neki problem tu tako da ti ja preporucujem da te pare cupas od tog kineza i zaboravis na njega, samo ti krade vreme.
Najbolje za tebe bi bilo da on canceluje i tebi da se vrati lova a ti kupis kod drugog, jer u drugom slucaju on ce da promeni treking broj i opet da te zavlaci mesec dana i ti mu nista ne mozes.

Znaci probaj na finjaka da ga ubedis da ponisti order ako nije poslao, samo su male sanse da kinez to prihvati.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 13:37 - pre 55 meseci
ademare..kakvu krivicu ja preuzimam..ne razumem.
bakara..kako vidis gore na slici..ja sam mu rekla da vrati ili da posalje paket..a on kaze da otvorim dispute.
I eto opet mu pisem da moze kliknuti na cancel order..pa videcemo.
Inace su tri paketa sa dva tracka..kao u jednom paketu ima dve kamere.
A da ja probam dispute na onaj paket sto je (kao) sam.. a ostala dva paketa sacekam da vidim sta ce se desiti?
..da napisem nema info o paketima i slikam sta je kinez rekao na chat?
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 13:46 - pre 55 meseci
Zar nisi nikada imala ovakav slucaj da Kinez nudi oko Disputa da napises Other kao razlog Disputa ?

Ja sam to imao nemam pojma koliko puta i nikada nisam pristao .

Posebno sada ne bih pristao , kada Alitim detaljnije ceni Razlog disputa , da bi odgovorio , disput se " odobrava " ili ne .

Kinezi imaju , prodavci , neko interno Alijevo bodovanje ! I njima je interes iz nekog razloga , mozda dobijaju nize cene posredovanja ili ko zna sta , ako imaju te interne bolje ocene .

Svaki Disput gde su oni zeznuli stvar donosi im negativne bodove . I zato oni pokusavaju da nagovore kupca da ne budu oni krivi nego da bude Kupceva greska .

To je zvanicna prica . Nezvanicno postoji sansa da te Kinez predje , pa da ti on ne prihvati disput , kao sto je obecao , vec da Alitim prosudjuje kada se umesa . A kada napises drugi ili Other razlozi , onda prihvatas Krivicu za neisporuceni paket !
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 14:14 - pre 55 meseci
Ima logike ademare..priznajem...i sada sta da radim?..dajte neki savet..ostala sam bez reci...
cd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 15:10 - pre 55 meseci
Ne znam da li hoces da rizikujes sa ovim Kinezom ili ne ?

Ako slucajno odlucis da rizikujes , onda bar otvaraj jedan Disput , pa vidi dal ce da slaze ili ne . Jer imas dva komada .

Ako neces da rizikujes onda cekaj jos . Jeste da bi svako pozeleo da sto pre dobije novac nazad , pa da ga potrosis za nesto drugo . Ali najmanji rizik je cekati .

Neko srednje resenje je klasican disput , ali tu nema garancije da ce biti uspesno . Jer na Alijevom sajtu pise da je u tranzitu i tada Ali najcesce donese odluku da se ceka . Sto covek moze da ceka i bez Alija .

Tako da postojece opcije i nisu bas nesto . Nista nije sigurno .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 17:09 - pre 55 meseci
Nisam dosada imala ovakav slucaj..a verovatno ni bilo ko ovde,jer da bi neko imao,znao bi mi reci sta da uradim.
Resila sam da sacekam do cetvrtak..i ako se nesto ne promeni..kockacu se sa samo jednim trackom...mada nemam prestavu sta bi bilo ako bih izgubila dispute.
Ta procedura mi dalje nije uopste poznata.
Na primer ako izgubim dispute,verovatno cu morati cekati cela dva meseca..i u teku tih 60 dana mi Alitim verovatno nece dati mogucnost da opet otvorim dispute.
Sa druge strane..mozda mi kinez moze produziti i tih 60 dana..ne mogu biti pametna sta da uradim..ovo je cista mat pozicija
cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 19:11 - pre 55 meseci
A da probam da otvorim dispute sa ''Logistics tracking problem''?


[Ovu poruku je menjao bakara dana 17.09.2019. u 21:03 GMT+1]


cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!17.09.2019. u 20:07 - pre 55 meseci
Citat:
cana2016: A da probam da otvorim dispute sa ''Logistics tracking problem''?

Samo to i smes da navedes kao razlog i apsolutno nista drugo a narocito ne ono na sto te navodi kinez.

Kinez ovo nije poslao, laze i krade ti vreme, ali realno delivery time nije probio tako da se njemu jos ne zuri.
Mislim na kraju da on nakon shipped statusa ne moze tek tako da canceluje order bez posledica.

Ja bi otvorio dispute, a on onda brzo mora da smisli sta ce da radi ako nema odmah robu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!18.09.2019. u 07:43 - pre 55 meseci
bakara..ideja ti je sasvim odlicna..hvala.
Kako vidim Kinez ne odgovara i nema nameru otkazati order, sto dobro ukazuje na to sto kazes..da kupuje vreme.
I sve ove nekoliko godine na Aliju,stalno zaboravljam da pitam u cemu je poenta da te Kinezi zavlace..kada bas nista ne dobijaju od toga.
Evo..on nece poslati paket jer mu se ne isplati cena, a i da bi ga poslao..svakako ce dobiti negativne ocene za cekanje,sto nije dobro za njega.
Novac isto tako nece dobiti, jer nije poslao paket..stvarno ne razumem kakvu korist imaju sa tim cekanjem.

E sada sam otvorila dispute za samo jedan paket sa slikama da je proslo vec 20 dana,da 17 track ne daje info o paketu i kako mi kinez obecava refund.
Isto tako sam sve ovo snimala na video..samo kada sam kliknula dispute na Logistics tracking problem..otvorila se dodatna opcija (vidi sliku).
Da li sam dobro oznacila...no tracking informations?

cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!18.09.2019. u 12:57 - pre 55 meseci
Ja bih to drugacije napisao . Napisao bih da nije poslao paket , vec da samo postoji elektronska najava .

Ne bih pisao da ne postoji nista , jer ima ta najava .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!18.09.2019. u 14:52 - pre 55 meseci
ademare..oni ce to videti..a ima to i u mom videu kako otvaram track ordera i 17 track...nije dobro editirati..mislim.
Posle ovaga cemo svi znati sta uciniti u ovakvom slucaju, sem ako Kinez nije dobre volje, pa sloziti se sa disputom kako je obecao
cd
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!19.09.2019. u 09:04 - pre 55 meseci
Ufff...Evo rezultata na slikama.
Kinez nije bio dobre volje..ali je zato Alitim.
I sto me usrecuje..mogu mu dati lepu zvezdicu


cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!19.09.2019. u 12:07 - pre 55 meseci
Mene je posta zeznula debelo. Za svaki paket koji je veci od 100-200 grama, oni ostave ceduljicu da su POKUSALI dostavu a onda naravno ajd u postu po paket. Zatim, zamalo se jedan paket vratio ove nedelje. Napisali su da su pokusali dostavu 10.09, a mi smo iz sanduceta izvadili neka pisma 13.09 i te ceduljice tada nije bilo, al dobro. Krene paket nazad, zakasnili smo 1 dan, spodoba iza saltera vrlo neljubazna i samo nas otkaci... Ajd nadjem broj korisnickog centra, iscimam njih, oni provere, vide da je u distributivnom centru na putu nazad, daju mi broj, ljudi tamo vrlo ljubazni, za 5 mintua nasli paket, i rekli da danas odem do poste. E ali sada mora supruga licno a ne ja sa njenom licnom kartom, da dodje, a nije bas u stanju no dobro. Ajd opet nazad kuci, pa sada idemo zajedno po paket. Lakse bih podigao suprugina licna dokumenta (sa odobrenjem, naravno) nego obicam paket od 1000 din ara od mice ubice iz poste.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!19.09.2019. u 13:04 - pre 55 meseci
Citat:
cana2016:
Ufff...Evo rezultata na slikama.
Kinez nije bio dobre volje..ali je zato Alitim.

Koliko vidim ovde je prodavac na kraju prihvatio dispute, i ako je pre toga nudio da "vrati" 0$

Najbolje da odmah vracas pare i za ostale, ovaj prodavac ocigledno to nema na stanju, jer on mora sada hitno nekako da promeni status na tim brojevima da ne bi gubio svaki dispute sa tobom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 315715 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.