Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban iskusan CNC operater/dizajner, rad u inostranstvu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potreban iskusan CNC operater/dizajner, rad u inostranstvu
(Zaključana tema (lock))

[ Pregleda: 5733 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.206.1.6.vgccl.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Potreban iskusan CNC operater/dizajner, rad u inostranstvu03.12.2013. u 20:35 - pre 126 meseci
Firmi u kojoj radim, i cijeg vlasnika poznaem 12 godina, potrebna je osoba sa iskustvom u upravljanju CNC masinama ili u izradi svetlecih i slicnih reklama.

O poslu:
-------------------------------

1. Upravljanje CNC masinama (2 glodalice, 2 lasera, masina za savijanje limova za svetlece reklame itd)

2. Veoma pozeljno srednje ili solidno iskustvo sa Core Draw ili eventualno Adobe Illustrator

3. Osoba bi radila, osim samog upravljanja CNC masinama, i na pripremi/dizajnu fajlova za proizvodnju. Na primer, ako je potrebno izrezati na CNC-u aluminijumske table radi sklapanja kutije, ili plastike radi sklapanja reklame.

4. Osoba bi bila odgovorna direktno vlasniku firme ili, u njegovom odsustvu, meni

5. Osoba mora znati barem osnovni engleski, ali je pozeljnon (i u interesu zaposlenog) da jezikom vlada srednje do dobro.



O firmi i radnoj okolini
---------------------

1. Firma se nalazi u Abuji (Glavni grad Nigerije).

2. Firma se bavi izradom svih vrsta reklamnih i prezentacionih materijala (od postera male velicine, tipa A3 i slicnih, do postera velikih formata, tipa 2x10 metara, od bilborda do vizit kartica, itd).

3. Firma ima dvadesetak zaposlenih. Centrala firme je u kraju tipa beogradskog Dedinja, a prezentacioni i prodajni centar je u hotelu Hilton.

4. Firma radi sa dobavljacima iz USA, EU, eventualno Kine (za materijale nekritičnog tipa)

5. Firma pretezno radi sa velikim klijentima (tipa banke, drzavne ustanove i slicno).

6. Kako je ovo Englesko govorno podrucje, osoba koju bismo zaposlili mora poznavati Engleksi jezik (i pisani i govorni) veoma dobro.

7. Ocekujem CV na engleskom, mada eventualno moze i na Srpskom ali nije uopste neophodno (jer gazde nisu nasi ljudi, a meni je svejedno engleski/srpski)

8. Osoba ce prvo biti zaposlena na probni rad 3 meseci, nakon cega prelazi u stalni radni odnos.

9. Osoba koja bude zaposlena ne sme biti sklona **prekomernoj** upotrebi alkohola ili upotrebi narkotika. Ovo je politika firme oko koje nema pregovora. (ovo navodim zbog veoma lošeg iskustva sa prethodnim kolegom koji je dolazio ovamo)

10. U interesu je potencijalno zaposlenog da nema ozbiljnijih zdravstvenih problema pre dolaska ovamo.


Firma nudi:
-----------

1. Platu tokom probnog rada po dogovoru sa vlasnikom firme, ali vrlo verovatno u rangu $1300 do $1800. Ovo je podložno pregovoru, ali ne mnogo. Nakon prpobnog rada dozvoljena je revizija plate.

2. Dodatak u lokalnoj valuti, vise nego dovoljan za sve potrebe u vidu hrane, vode, sredstava za licnu higijenu, junk-food, kredit za mobilni i ostalo. Od ovoga moze i da se ustedi.

3. Pokrivene troskove dolaska (viza, avio karta, lokalni transport i smestaj)

4. Povratnu kartu do zeljene destinacije jednom godisnje, uz placeni godisnji odmor (ovo u principu znaci avio kartu do zemlje porekla). Ukoliko zaposlenom tako vise odgovara, umesto karte za sebe, moze nekog o trosku firme da dovede u Nigeriju u posetu do max. mesec dana (ogranicenje nametnuto od imigracionog ovde).

5. Zdravstvenu negu o trosku firme.

6. Smestaj u privatnom objektu (vlasnistvo vlasnika firme), sa zajednickom kuhinjom i dnevnom sobom za jos 1 ili 2 zaposlena (koji isto imaju svoju sobu i kupatilo). U objektu postoji posluga koja se brine o sredjivanju soba, pranju, eventualno kuvanju. Kako je u pitanju neko sa Ex-YU prostora, bio bi smešten u kući u kojoj sam i ja (trenutno sam), što je veoma dobra varijanta, posebno radi snalaženja u početku, u čemu sa voljan da pomognem maksimalno.

7. Kompletno pokrivene troskove lokalnog transporta, u slucaju sluzbenog puta itd.

8. Reviziju plate svake 2 godine

9. Opciono, slede bonusi ya dobro obavljene velike poslove. Krajem godine, ili pred odlazak zaposlenog na odmor, gazda je uglavnom galantan pa je za očekivati dodatni novac, mada naravno ovo nije nikakvo obećanje, većsamo nagoveštaj.



Iz mog licnog iskustva:
----------------------

1. Abuja kao grad je sasvim ok, kao i poslodavac. Ja sam ovde bio sa porodicom do Avgusta, tada smo putovali i oni su ostali u Srbiji radi škole za decu, inače bismo i dalje bili svi ovde. Sredina je multinacionalna, kao i sama firma. Kome je to bitno, ima i naših ljudi ovde (uglavnom gradjevinci ili elektro inženjeri).

2. Kompletna dolarska plata moze da se ustedi, ako se ne vija prostitutke i kupuje alkohol. Ako osoba nema velike prohteve, i deo lokalnog dodatka (namenjenog pretezno ishrani) moze da se ustedi.

3. Troskovi hrane po restoranima su slicni kao i u Srbiji. Hrana po samoposlugama je nesto skuplja, u zavisnosti od toga sta se kupuje. Na primer, banane i ananas su mnogo jeftiniji ovde, 4-5 puta jeftiniji nego kod nas, ali zato su jabuke 5-10 puta skuplje, minimum. Sunka u crevu je 3-5 puta skuplja nego kod nas. (navodim samo primere!).

4. Sredstva za licnu higijenu su kao i kod nas, sto se cene tice. Abuja je mozda jedini grad koji lici na evropske-mediteranske gradove, tako da nalazenje pravih artikala nije problem.

5. Bezbednost je zadovoljavajuca.

6. Plate ne kasne, niti vlasnici firme zezaju oko toga. Sam gazda nije cicija, sto treba da bude placeno ljudima, i bice placeno, na parama ne zakida.

7. Troskovi zvanja Srbije telefonom su vrlo prihvatljivi, mada su porasli u poslednje vreme skoro duplo. Minut razgovora kosta, u dinarima, oko 43 dinara minut.

- Ako vas jos nesto interesuje, slobodno pitajte.

- Ako vas ovaj posao interesuje, posaljite mi CV na engleskom, eventualno na srpskom pa da ja prevedem, sa kontakt podacima (telefon, mail adresa)

- Ja u Srbiju dolayim na odmor krajem decembra pa će intervju sa onima koji uđu u uži krug biti obavljen ili pred novu godinu, ili posle nove godine ali pre 12. januara.

- Ambasada Nigerije je u Beogradu sada, zahtevi za vizu i kompletna procedura se tamo obavlja.

- Ukoliko sve bude kako treba, odabrana osoba bi mogla da stigne u Nigeriju do vec sredinom februara (2014), no to vec zavisi od vlasnika firme, i rezultata pregovora.

- Ukoliko postoji potreba, Ambasada Republike Srbije se nalazi u Abuji, na par minuta voznje od mesta stanovanja i par minuta od hotela Hilton.

-Putuje se Lufthansom, polazak je iz Beograda oko 6 ujutro, ovde se stize oko 3:30 popodne.


Ocekujem vase CVe na adresu [email protected]

Pozdrav!
 
+2

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potreban iskusan CNC operater/dizajner, rad u inostranstvu
(Zaključana tema (lock))

[ Pregleda: 5733 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.