Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Societe Generale banci ne daju cekove!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35866 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:25 - pre 126 meseci
Ovde je ustvari ceo problem nastao jer pokretac teme smatra da je neko duzan da mu daje robu na odlozeno ali on nije ovca da placa kamatu. U normalnom svetu tako nesto je potpuno nemoguce.

@ventura

Mozes li, mozda, da pronadjes adresu neke ekspoziture u, na primer, Minhenu koja servisira plebs nakon 17:00 radnim danom ili mozda vikendom?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:32 - pre 126 meseci
KBC banka,
Belgija, Holandija
Bilo koja poslovnica cetvrtkom popodne

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:40 - pre 126 meseci
Citat:
Informer:Ovde je ustvari ceo problem nastao jer pokretac teme smatra da je neko duzan da mu daje robu na odlozeno ali on nije ovca da placa kamatu. U normalnom svetu tako nesto je potpuno nemoguce.
Nemoguće je i u Srbiji. Zato je kamata već uračunata u cenu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Rosental

Član broj: 319454
Poruke: -1
*.adsl.eunet.rs.



+49 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:42 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd: Nemoguće je i u Srbiji. Zato je kamata već uračunata u cenu.


Da, ali to je sto je uracunao prodavac, a banka sa tim nema nista.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:47 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Informer:Ovde je ustvari ceo problem nastao jer pokretac teme smatra da je neko duzan da mu daje robu na odlozeno ali on nije ovca da placa kamatu. U normalnom svetu tako nesto je potpuno nemoguce.
Nemoguće je i u Srbiji. Zato je kamata već uračunata u cenu.



Kako kad je cena ista za cek kao i za kes?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 12:55 - pre 126 meseci
Tako što oni što plaćaju za keš zapravo finansiraju te što plaćaju na poček.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 13:21 - pre 126 meseci
Citat:
Informer:
Ovde je ustvari ceo problem nastao jer pokretac teme smatra da je neko duzan da mu daje robu na odlozeno ali on nije ovca da placa kamatu. U normalnom svetu tako nesto je potpuno nemoguce.


Moguce je, naravno - samo sto ce onda cena novca biti sakrivena negde drugde, obicno u samoj ceni proizvoda.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 13:28 - pre 126 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Informer:Ovde je ustvari ceo problem nastao jer pokretac teme smatra da je neko duzan da mu daje robu na odlozeno ali on nije ovca da placa kamatu. U normalnom svetu tako nesto je potpuno nemoguce.
Nemoguće je i u Srbiji. Zato je kamata već uračunata u cenu.



Kako kad je cena ista za cek kao i za kes?

A što misliš, zašto naše prodavnice imaju marže od 40-60%?!
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 13:28 - pre 126 meseci
Citat:
jnk:Tako što oni što plaćaju za keš zapravo finansiraju te što plaćaju na poček.
Naravno. Cena TV-a u Tehnomaniji (na primer) je ista. Ko hoće plati sve odjednom, a ko hoće, napiše 12 čekova, pa plaća 1/12 cene svakog meseca. Sve je OK, dok god postoji izbor.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 13:29 - pre 126 meseci
A niko ti ne brani da trazis popust kada kupujes TV za kes :)
Ja trazio, pa dobio...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:13 - pre 126 meseci
To moze samo u par prodavnica a i tamo dobijes popust samo 5-10% (a trebao bi da dobijes bar 30%)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:23 - pre 126 meseci
Zasto 30? Nece firme placati kredit 30% za kupovinu robe. To su zelenaske marze za potrosacke kredite.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:26 - pre 126 meseci
Citat:
ventura:
Što je u redu ako imaš samo dinarske prilive... Ali čim uđu devize u priču tu je ebanking faktički beskoristan jer sa njim možeš da radiš plaćanja samo sa dinarskog računa, a ne možeš da radiš koverziju sredstava sa deviznog na dinarski i obrnuto...


Kako posle ovakvih netacnih izjava, koje itekako uvereno plasiras, moze iko da uzme za ozbiljno sta pises u slicnim temama, meni nije jasno :(
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:30 - pre 126 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
To moze samo u par prodavnica a i tamo dobijes popust samo 5-10% (a trebao bi da dobijes bar 30%)


Nije bas da sam dobio 30%, ali molim lepo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:41 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd:Naravno. Cena TV-a u Tehnomaniji (na primer) je ista. Ko hoće plati sve odjednom, a ko hoće, napiše 12 čekova, pa plaća 1/12 cene svakog meseca. Sve je OK, dok god postoji izbor.


Pretpostavljam da firme prodaju/kompenzuju te cekove bankama uz odbitak odredjenog procenta, a u cenu su vec ukalkulisali tu razliku.

Sto se tice primera sa tv-om, postoje i firme gde dobijes 10% popusta kada placas gotovinom, a postoje i sverceri iz okolnih zemalja gde dobijes jos na to popust u iznosu pdv-a.
 
Odgovor na temu

kompa_kt
Srbija

Član broj: 319536
Poruke: 2
46.240.247.*



+9 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 14:57 - pre 126 meseci
Problem sa ovom bankom je izmedju ostalog i to sto ne moze da se placa besplatno elektronskim putem.
Do sada sam bio u raiffeisen banci (koja inace izdaje cekove u visini plate) i tamo sam mogao apsolutno besplatno da platim bilo kome bilo koji iznos preko e-bankinga potpuno besplatno.
Ovde uz neku nadoknadu mogu da platim telekomu, eps-u i slicnim najvecim firmama, a ako zelim da mogu da platim na primer IKOM-u racun, mroam da platim neke tokene 800 dinara.
Zbog toga mi e banking gubi smisao, jer ja mogu da prosetam i do poste (zdravije je) i da platim racun uz nadoknadu od 35-45 dinara.
Kada sam je podizao platnu karticu, pitao sam je da li se naplacuje podizanje gotovine sa bankomata i placanje karticom u prodavnici.
Pokazala mi je rukom kao policajac kada zaustavlja auto (stop) i rekla "Nemojte nista da me pitate, sve imate u ugovoru"
Znam da ce mnogi pomisliti da preterujem, ali dajem casnu rec da je bas tako bilo.
Sta je najgore od svega. Ugovor je nerazuman, necitak (sve mala slova, redovi bez razmaka kada je potrebno) i jedna informacija je izostavljena u cenovniku.

Da, JEDNA INFORMACIJA JE IZOSTAVLJENA U CENOVNIKU.

***PROVERA STANJA NA BANKOMATU SE NAPLACUJE 15 DINARA A TO NIGDE NE PISE U UGOVORU I CENOVNIKU***

Drugo, automatski vam je aktiviran neki servis, koji vam kad god platite karticom posalje sms poruku koja se naplacuje 15 dinara.
Tako sam ja jutros saznao da mi je naplaceno 350 dinara za sve te sms poruke koje su mi stizale u zadnjih mesec dana.
Pozvao sam danas "licnog bankara" i zamislite sta mi je rekla. "Ne moze taj servis da se ugasi. To je sastavni deo tekuceg racuna. To je radi vase bezbednosti"
Pa to je stvarno da covek poludi. Znaci meni je u stavri odrzavanje tekuceg racuna ne 170 dinara za najosnovniji oaket, vec kada se saberu sve sms poruke i eventualno koja provera na bankomatu, 500 dinara

Kad se sve sabere, nema ova banka u sebi rec Societe bez razloga ;)

Ova banka je kao prava socijalisticka brljotina od firme gde niko nista ne zna, svi su nadrndani i bezvoljni, i apsolutno nekonkurentni.
Salju te od saltera do "licnog bankara" koji te onda salje nazad na salter i tako u krug.
Nemam u planu nikakve kredite, ali ako nekada budem podizao kredit, definitivno nece biti u ovoj banci, jer mislim da bih uz ovakav odnos, nestrucnost i nezainteresovanost osoblja dobio srcani udar u roku od par godina.
 
Odgovor na temu

kompa_kt
Srbija

Član broj: 319536
Poruke: 2
46.240.247.*



+9 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 15:00 - pre 126 meseci
Citat:
joojant200:
Citat:
Java Beograd:Naravno. Cena TV-a u Tehnomaniji (na primer) je ista. Ko hoće plati sve odjednom, a ko hoće, napiše 12 čekova, pa plaća 1/12 cene svakog meseca. Sve je OK, dok god postoji izbor.


Pretpostavljam da firme prodaju/kompenzuju te cekove bankama uz odbitak odredjenog procenta, a u cenu su vec ukalkulisali tu razliku.

Sto se tice primera sa tv-om, postoje i firme gde dobijes 10% popusta kada placas gotovinom, a postoje i sverceri iz okolnih zemalja gde dobijes jos na to popust u iznosu pdv-a.


Ne jojo. Oni odnesu u banku te cekove onda kada dodju na naplatu. Ukoliko ja imam prodavnicu, i ti mi danas platis 5000 dinara cekom koji ce proci recimo 15. marta, ja cu 15og marta ili kasnije otici u banku, i oni ce mi sa tvog racuna skinuti 5000 dinara i dati. Ukoliko odem ranije, nece prihvatiti cek, jer je na ceku napisan datum kada vlasnik ceka, odnosno ti, zeli da cek bude isplacen.
Problem nastaje ukoliko ti ne budes imao na racunu nista. Onda banka meni daje 5000 dinara od svog novca, ali zato tebi naplati veliku kamatu za nedozvoljeni minus.
Njima se isplati da ti budes u nedozvoljenom minusu.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 15:07 - pre 126 meseci
Mogu banke i da prihvate cekove unapred, i verovatno rade ali manje daju od iznosa ceka (4600 naspram 5000 recimo). To je tipicno u UK, npr. Banke ce otkupiti svaki cek koji misli da moze da naplati, bez obzira na datum, ali nece platiti pun iznos.

Isto je i za kreditne kartice - mesec dana cekas tipicno da bude isplaceno, a mozes i ranije da dobijes - manje % za overdraft.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 15:17 - pre 126 meseci
@kompa_kt
Evo zbog ovog mi je čudno da ljudi ne beže vrišteći iz ove banke ... jedne od retkih banaka u Srbiji koja ne naplaćuje "lihvarsko održavanje računa" .

inače cena sms poruke stoji u tarifama, bilo bi protivzakonito da ne postoji, ali je treba pronaći
i da te obradujem da cena nije 15 dinara već 15 dinara + troškovi slanja poruke, što bi izašlo na 17-18 dinara.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!03.12.2013. u 15:19 - pre 126 meseci
Citat:
kompa_kt:
Ne jojo. Oni odnesu u banku te cekove onda kada dodju na naplatu. Ukoliko ja imam prodavnicu, i ti mi danas platis 5000 dinara cekom koji ce proci recimo 15. marta, ja cu 15og marta ili kasnije otici u banku, i oni ce mi sa tvog racuna skinuti 5000 dinara i dati. Ukoliko odem ranije, nece prihvatiti cek, jer je na ceku napisan datum kada vlasnik ceka, odnosno ti, zeli da cek bude isplacen.

Slazem se da to nece moci.
Ali, recimo da si dobio cekove u SG :D I da si otisao u veliki megamarket i izdao cek sa valutom na 180 ili xxx dana. I da taj megamarket ima kredit za refinansiranje u SG. Sta ih kosta da se dogovore da odnese tvoj i gomile drugih u SG da se prebiju, da ukupnu vrednost ceka racunaju odredjeni procenat manje ili neka druga varijanta prebijanja, a u cenu su to vec ukalkulisali (a usput su verovatno i dobavljaca udavili za rok placanja).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Societe Generale banci ne daju cekove!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 35866 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.