Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju

elitemadzone.org :: MadZone :: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46915 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 12:29 - pre 126 meseci
Citat:
- Rusija je svoj uticaj na tržište i politiku Evrope već donekle i obezbedila ugovorom sa Austrijskom OMV; na račun ''Nabuka'', naravno. Čime je praktično napravila stratešku ''potkovicu'' nad Jugoistočnom Evropom. Sa uticajem, i na tržište, Mir i Bezbednost - ali ČITAVE EVROPE.


Ako donosi mir i bezbednost Srbiji, briga me za ostatak Evrope, isto onoliko koliko je ostatak Evrope briga za Srbiju. Za Nabuko, koji zaobilazi Srbiju mi je drago da je propao.

Citat:
- Rusija nipošto ne ide u pravcu razvoja Zapadne Demokratije (što je demonstrirala i u sukobu u Gruziji). Kremlj se vraća ''sovjetskoj'' politici blokovskom i hladno-ratovskom poretku. Zbog čega EU mora pažljivo da razmotri svaki ruski strateški projekat - i posledice, koje ovi sobom nose po Evropu; njene granice, politiku, ekonomiju - i Bezbednost.


U Gruziji je demonstrirala vojnu silu. Sad ne znam da li je za zapadnu demokratiju neophodna druga vrsta oružja, na primer projektili sa osiromašenim uranijumom, napalm, kasetne bombe... Verujem da nešto slično imaju i Rusi, u svakom slučaju bilo im je dovoljno za pobedu u ratu. Najbolja stvar je što taj rat nije bio protiv Srbije. Gruzija je već stara vest, pokušaj da nađeš neki noviji dokument koji se bavi Arapskim prolećem i Srijiom.

Citat:
- Da li će ''Južni tok'' zaista povećati energetsku sigurnost Evrope? Ako ne, i ako on ugrožava projekat ''Nabuko'', da li EU treba da ga podrži?


Izgleda da Nabuko više nije ugrožen, pošto se odustalo od njega. Novo pitanje je da li EU treba da podrži Južni tok, ako JT nema alternativu?

Citat:
- Odakle će ''Južni tok'' crpeti gas? I šta će biti ako se pokažu opravdane sumnje, da Rusija NEMA dovoljno gasnih rezervi da podmiri potrebe evropskog tržišta. Da li je moguće da će ''Južni tok'' sprovoditii gas, koji trenutno tranzituje kroz Ukrajinu i Belorusiju?


Očigledno da Rusi smatraju da će im se investicija isplatiti. Da nije tako sigurno ne bi gradili gasovod. Da li će količine biti dovoljne za evropsko tržište, baš me je briga. Bitno je da Srbija ima koristi od toga. Opet, da li će Ukrajina i Belorusija pretrpeti štetu mene ni malo zanima.

Citat:
- Da li će ''Južni tok'' dozvoliti uvoz drugih energenata u zemljama kroz koje bude prolazio? I kakve će političke i druge posledice proizvoditi u zemljama, kroz koje gasovod bude prolazio? Da li to znači da će Rusija određivati istim - o priključenju u EU ili NATO? (* Srbija i Ukrajina 2013, prim. aut.)


Ovo je definitivno loše za EU i NATO, ali zato je dobro za države kroz koje prolazi gasovod. Ako im gasovod omogućuje bolju alternativu od EU/NATO zašto da je ne iskoriste? Zbog ljubavi prema NATU/EU?

Citat:
- Da li postoje druge energetske opcije? I šta će biti sa njima (obnovljivi izvori energije, konzervacija itd)? I šta će biti, ako proizvođači gasa iz Centralne Azije - većinu gasa budu preusmerili u Kinu ili Indiju - umesto prema Evropi?


Druge enegretske opcije će biti dostupne i dalje kao i ranije i koristiće se pod uslovom da su isplative. Prozivođači iz Centralne Azije će prodavati gas tamo gde im se najviše isplati i tamo gde postoje tehnički uslovi. Najbolje je ne raditi ništa, a gas će sam da dođe u Evropu :)

Citat:
- Da li postoje mehanizmi kontrole i transparentnosti - odgovornosti - za gasovod; koji će kontrolisati Rusija - koja nije članica EU? A koja ima svoju ''ćud''? Da li se znaju svi ugovori, koje zemlje potpisuju - šta oni sadrže; i kakve sve posledice mogu nositi sobom?


EU se brine jer ne može sve ona da kontroliše. Meni je sve jedno da li će nešto da kontroliše EU ili Rusija, sve dok od toga imamo koristi.

Citat:
- Budući da ''Gazprom'' već duguje - kao i estimacije izgradnje ''Južnog toka'' od 12.8 milijardi evra (2008) - pitanje je: ODAKLE će se finansirati ovaj - i zvanično - ''nekomercijalni projekat''?''


Nije više 12.8 nego 16. Nemam pojma, izgleda da su skupili nekako, možda od nafte i gasa koji je izvađen u Vojvodini :)

Citat:
Po pitanju Srbije, izveštaj jasno govori koliko je, i u kojoj meri, Rusija iskoristila (zloupotrebila, izmanipulisala); naročito po pitanju Kosova (što je i sam Medvedev potvrdio) i nezadovoljstva politikom Zapada.


I sada bi po tebi verovatno bilo najpametnije da odustanemo od izgradnje gasovoda? Je l imaš neki pametan predlog šta da se radi dalje?
 
+8

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 13:39 - pre 126 meseci
Ne znam zasto svaka bajka mora da dobije svoje "vatrene" pobornike.

Eto pravimo(i pravili smo) automobile, pa smo se nekako, jedva i nepovoljno, vezali za Fijata..a mogli smo sami..strug i presu u sake i da vidis model...

Kada odes uu kafanu, platis turu...nekako se uvek prebrojavas da nisi platio vise od drugih, odnosno da ne piju Dzek Danijels kada je tvoj red, a pivkanu kada je njihov?

Patolosko navodjenje cinjenica koje su izvucene iz konteksta i nemaju dodira sa (surovom) realnoscu j cudan primer kritizerstva.

Sta bi to "vojvodina" sa "svojim" gasom? Bila energetski faktor na planeti i uzdrmala Ameriku i ili Emirate?

Ili sa silnom naftom, koju kada Rusi ispumpaju, vratice se Panonsko more?


Za energetske poslove evropskog nivoa, ne moze se biti siromasna sitna budala, koja misli da se jede sve sto leti, vec ozbiljan partner.

A "vojvodina", da ne kazem i cela Srbija, nije ozbiljan partner ni u proizvodnji hrane, sto joj je ocigledna prednost, ali bi rado olako zinula da bude "energetski" faktor.
A za taj "poslic" mora da ima "velikog brata".

Pa sto je NIS godinama bio u dubiozama po nekoliko stotina miliona dolara, kod silne nafte, gasa i rudne rente?

Kada se konstatuje razlog, onda postane i jasnije zasto se PROFIT i poslovni novac drzi VAN domasaja "gladnih maca"...da ne bi gladne mace zaposljavale svastike, kupovale jahte, a pri tome imale 0 doprinos, odnosno proizvodile stetu...
 
+7

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 13:51 - pre 126 meseci
Citat:
Vasastajić: dacho, smanji doživljaj i skokni do Kijeva, pa nam prenesi sveže informacije iz prve ruke.
Može?


kad nece dacha, ja cu ti kazem:

U Kijevu je +2°C, rujke im ne daju gas i na sikter bre su ih otkacili iz carinske unije.
Dakle, nema unije nema posla, 'ladno je i nema gasa,
sta je drugo preostalo šalabajzerima osim da se skupljeni na trgu zagreju, telima.

*Sto se tebe tice VasoStajicu,nema da brines, ti samo kupi par metara bakarne pletenice, moze od 25mm2 i bice ti super.
 
+4

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 14:10 - pre 126 meseci
Zato ce Srbija dobiti free gas zbog juznog toka? Hoce, ali u panjevima.
A ovo sa "bakarnom pletenicom" me bas zanima sta si zelio da kazes? Mora da je nesto smjesno pa bio volio da se nasmijem...
 
0

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 14:11 - pre 126 meseci
KUDA IDE UKRAJINA
Citat:
Lajtmotiv vekovnih kritičara Rusije i iznenadnih prijatelja Ukrajine je star koliko i Kijev. Moskvu okrivljuju čas za težnju da obnovi kontrolu Ukrajine „a la SSSR“, čas za nameru da hoće da joj oduzme Krim, čas za pokušaje da u toj zemlji zavadi zapad, koji govori ukrajinski, sa istokom, koji govori ruski. Reklo bi se da je vrhunac ovakve strategije postala pozicija koju je zauzeo niz političara Poljske, skandinavskih zemalja i još nekih zemalja Evropske unije, a sve zbog projekta izgradnje gasovoda Severni tok. Umesto da se obraduju mogućnostima da pri isporuci energenata ubuduće ne zavise od nepredvidivih ukrajinskih prevoznika tranzitera, na Zapadu pričaju o nekakvom „energetskom imperijalizmu“, čas Gazproma, čas Rusije, a čas Putina lično.
 
0

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 14:20 - pre 126 meseci
Citat:
yolja624:
Zato ce Srbija dobiti free gas zbog juznog toka? Hoce, ali u panjevima.

Mi uzimamo kredit da bi pravili ovu deonicu, sada, po ne nimalo dobrim kamatnim stopama (4.25% na dolare je MNOGO), i da bi tek 2025. videli dobit od toga? (a jos cemo isplacivati kredit tek)

Da je gas free isplatili bi ga za <2 godine ;)
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 14:29 - pre 126 meseci
Citat:
Zato ce Srbija dobiti free gas zbog juznog toka? Hoce, ali u panjevima.


Citat:
Mi uzimamo kredit da bi pravili ovu deonicu, sada, po ne nimalo dobrim kamatnim stopama (4.25% na dolare je MNOGO), i da bi tek 2025. videli dobit od toga? (a jos cemo isplacivati kredit tek)

Da je gas free isplatili bi ga za <2 godine ;)


Vazduh je besplatan. Svi koji žele free gas mogu odmah da počnu da zarađuju. Šta je sa vama ljudi? Može se govoriti o ceni i dostupnosti neke robe, ali ovo o čemu vi pričate nema veze ni sa čim.
 
+7

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 14:34 - pre 126 meseci
Energetski (ne)sporazum po volji protivnika Južnog toka
Citat:
Ruska strana je platila relativno nisku cenu — 400 miliona evra, ali je zato neuporedivo više uložila u NIS. Ne samo da je vratila dugove kompanije koja je u tom trenutku bila veliki gubitaš (ti dugovi su po rečima njenog sadašnjeg direktora Kirila Kravčenka premašivali milijardu dolara), nego se obavezala da u NIS investira 547 miliona evra.

Za poslednjih nekoliko godina sredstva uložena u NIS iznose milijardu i po evra. Tu brojku je u maju ove godine naveo Vladimir Putin u susretu sa Tomislavom Nikolićem, obećavši da će u narednih nekoliko godina u NIS biti uloženo još milijardu i po evra. Dva meseca ranije Moskva i Beograd su sklopili dugoročni ugovor na 10 godina, koji za Srbiju predviđa sniženje cena isporuke ruskog gasa sa 399 na 370 dolara za 1000 kubnih metara.



Ekspert za strana ulaganja Milan R. Kovačević slaže se sa ocenom da generalno gledano aranžman Srbije sa Rusijom o izgradnji Južnog toka zemlji donosi benefite.- S obzirom na to da ćemo dobijati veće količine gasa nego što je to sada slučaj i da nećemo zavisiti od samo jednog pravca, građani Srbije će imati koristi od izgradnje gasovoda. Naravno, to važi samo u slučaju da sve bude onako kako je i najavljeno da će biti. Drugim rečima, Srbija će imati koristi od tog posla u onoj meri u kojoj naša domaća preduzeća budu uključena u njegovo izvođenje. Sa druge strane, neke stvari vezane za dva potpisana ugovora o ruskoj pozajmici i tranzitnim pravima još uvek nisu dovoljno poznata. Zbog toga je bitno da Vlada što pre upozna javnost sa sadržinom tih ugovora - kaže naš sagovornik.
http://www.danas.rs/danasrs/ek...id=271796#sthash.7jYOPsD7.dpuf
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 15:15 - pre 126 meseci
Naravno da je, generalno uzevši, dobro da Srbija ima veliki tranzitni gasovod na svojoj teritoriji. Dobro je da zemni gas do Srbije stiže iz dva magistralna pravca. Mislim, niko ovde nije lud, svi znamo šta je dobro.

Ali:
- Kako je ugovorena ta "firma"
- U čijem je vlasništvu
- Ko ima kakva prava (osnivačka, upravljačka)
- Ko je koliko platio
- Ko će koliko da profitira
- i td. i td.

Sve to toliko dismr da je to čudo jedno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 15:21 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd:Sve to toliko dismr da je to čudo jedno.

Smrde naši političari od količine novca koje su uzeli prodajući narodu šećerleme.
Što se tiče gasovoda, Srbija je energetski zavisna zemlja i gasovod koji nam može doneti nešto i dobro ne treba pljuvati u korenu.
Daće Bog da ispliva na površinu ko je sve i koliko mešetario.
Evo samo primera sa Bajatovićem. Poluobrazovani partijski kadar u firmi sa gubitcima od xy miliona ima platu od xy hiljada eura?!
 
+4

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 15:25 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd Mislim, niko ovde nije lud, svi znamo šta je dobro.


U ovo se ne bih kladio. Naravno, to se ne odnosi na tebe.

Citat:

- Kako je ugovorena ta "firma"
- U čijem je vlasništvu
- Ko ima kakva prava (osnivačka, upravljačka)
- Ko je koliko platio
- Ko će koliko da profitira


Bitno je samo ovo poslednje podebljano. Što se tiče vlasništva i upravljanja, koliko ja znam Rusi su većinski vlasnici, a mi naš deo finansiramo iz ruskog kredita.
 
+1

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 15:34 - pre 126 meseci
Korist od „Južnog toka“ stiže sa svih strana
Izgradnja gasovoda ubedljivo je jedan od najisplativijih energetskih i razvojnih projekata u našoj zemlji. Godišnje od tranzita 300 miliona, a od poreza još 25 miliona evra.
ČIM u Srbiju stigne gas iz Rusije, koji se očekuje 2016. naša zemlja može da se nada ekonomskom boljitku. Tako tvrde stručnjaci, naglašavajući da je „Južni tok“ jedan od malobrojnih projekata koji će nesumnjivo Srbiji doneti veliku korist. Godišnje će se u zajedničku kasu samo od tranzita sliti više od 300 miliona evra, od poreza na svim nivoima do 25 miliona evra, a direktne investicije u privredu iznosiće oko 1,7 milijardi evra. Za građane je možda najvažnije što će izgradnja i eksploatacija otvoriti minimum nekoliko hiljada radnih mesta.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 15:44 - pre 126 meseci
Mislim da je najbolje sacekati da se vidi koliko ce tacno cela stvar kostati Srbiju i koliki ce profit biti od toga.

Svi tekstovi koji se pisu danas su garantovano izpolitizirani i dolaze ili iz "za" ili "protiv" tabora.

Jedno je sigurno, South Stream gasovod je projekat izmedju Rusije i EU. Rusi ne bi ulazili u posao sa izgradjnom gasovoda da nemaju obezbedjene kupce za velike kolicine gasa (daleko vece nego sto male balkanske ekonomije potrazuju). Zbog toga je to poprilicno siguran projekat i sasvim sigurno nije radjen da bi se "provocirala" EU posto je upravo ta EU i najveci kupac ruskog gasa. To, jednostavno, nema nikakvog smisla. EU, takodje, dobija jos jedan krak koji je, prakticno, "backup" ako Rusija i Ukrajina imaju probleme oko racuna u buducnosti.

Sto se Srbije tice, kaze se posle bitke svako general - da li je bilo moguce izvuci bolji dil ili ne je pitanje na koje je verovatno jako tesko dati odgovor. Tacno je da Bugarska verovatno izboksovala bolji dil, ali ne treba gubiti iz vida da je Bugarska prakticno nezaobilazna drzava za projekat za razliku od Srbije. Rusi su verovatno mogli Srbiju da zaobidju bez problema (bas kao sto je Nabucco projekat zaobilazio Srbiju), tako da je Srbija u startu verovatno imala losiju pregovaracku poziciju od, recimo, Bugarske.

Treba sacekati sa ocenama - projekat je potpisan davno, nema nazad a da li ce biti dobar ili ne, to ce samo vreme reci.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+8

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju26.11.2013. u 23:01 - pre 126 meseci
Citat:
Vasastajić:
Inače prvi citati bez linka su sa ekspozea prof.dr.Miroslava D. Ilića datog u Vojvođanskom Klubu.

Vidi, ubih se tražeći šta je po struci uvaženi gos'n profesor, gde predaje i slično, ali ne mogu ništa naći.
Obzirom da si ga citirao, odnosno prenosio njegove podatke i informacije, bilo bi lepo i da nas upoznaš sa likom i delom Miroslava doktor Ilića, jerbo Google nije baš od pomoći po tom pitanju.
Save time... see it my way.
 
+4

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 12:34 - pre 126 meseci
Ja najblize sto sam nasao je ova osoba:
Odeljenje za interventne procedure, dijagnostiku i laparaskopsku hirurgiju
Načelnik Odeljenja: Prof. dr sc. med. Miroslav D. Ilić

Institut Sremska Kamenica je u pitanju

Ovo je interesantno: link
E sad je pitanje ko koga kopira, prof.dr. Vasu ili Vasa kopira prof.dr.

Nije lepo koristiti tudje reci a ne navesti izvor
(Ova poruka)

Lakse je ostaviti link nego prekucavati tudji tekst
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 14:30 - pre 126 meseci
Citat:
yolja624:
Zato ce Srbija dobiti free gas zbog juznog toka? Hoce, ali u panjevima.
A ovo sa "bakarnom pletenicom" me bas zanima sta si zelio da kazes? Mora da je nesto smjesno pa bio volio da se nasmijem...



U stvari, jako mi se svidja tvoja logika, evo odmah idem u Rajfajzen banku da uzmem "free" nekih par hiljada evra za dnevne troskove
Mislim, strana banka, na nasem terenu, nasa zgrada, nasi klijenti... njihovi evrici, logika je...red je...
Recicu im i da dosta njih ima istu zelju


Od toka necemo imati besplatan gas, nemaju ga ni oni odakle se vadi, ali cemo imati odredjen znacaj(koji se kupuje, to valjda znamo), imacemo energetsku sigurnost(a i to kosta, a dobijamo bespplatno), i imacemo 200 miliona nekih deviza, kada otplatimo kredit. Prolazna taksa se koristi inace za otplatu doticnog kredita...to je valjda jasno...
 
+6

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 16:22 - pre 126 meseci
Citat:
vladd: U stvari, jako mi se svidja tvoja logika, evo odmah idem u Rajfajzen banku da uzmem "free" nekih par hiljada evra za dnevne troskove:)
Mislim, strana banka, na nasem terenu, nasa zgrada, nasi klijenti... njihovi evrici, logika je...red je...
Recicu im i da dosta njih ima istu zelju:)


Od toka necemo imati besplatan gas, nemaju ga ni oni odakle se vadi, ali cemo imati odredjen znacaj(koji se kupuje, to valjda znamo), imacemo energetsku sigurnost(a i to kosta, a dobijamo bespplatno), i imacemo 200 miliona nekih deviza, kada otplatimo kredit. Prolazna taksa se koristi inace za otplatu doticnog kredita...to je valjda jasno...


Taj Juzni tok nije banka! Ne bi ni postojao da neko ne dozvoli da se preko nase teritorije gradi put za prevoz robe (u ovom slucaju gasa) iz tacke A (u Rusiji) do tacke B (u EU). Za prelaz preko tvoje teritorije, onaj ko ima korist od prodaje robe placa za tranzit robe preko nase teritorije. Moze u EUR / USD ili u robi, stvar dogovora. Jos ako sami ucestvujemo u gradnji, onda to jos podize vrijednost koju Rusija treba da plati Srbiji, tj, jeftinijim ili besplatnim gasom. To je tebi smjesno, meni je recimo zalosno, sto mi kao gradjani necemo imati koristi od svega toga. Meni nista ne smeta Juzni tok, ali mi smeta sto placamo nesto sto ne bi trebali da placamo. Pljacka!

A tu tvoju "energetsku sigurnost" je imala i Ukrajina, ali kad se pocela da priblizava EU, ta "sigurnost" je postala "nesigurna" I znamo da i Srbija ide ka EU, pa ce vjerovatno tim putem krenuti i kaobajagi "energetska sigurnost". Jedino ako si toliko ubjedjen da ce "braca rusi" imati "posebno razumijevanje" za interese Srbije, pa nece reagovati kako put ka EU bude napredovao.

Korist za gradjane - nas male ljude, ja ne vidim.
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 16:36 - pre 126 meseci
Citat:
Meni nista ne smeta Juzni tok, ali mi smeta sto placamo nesto sto ne bi trebali da placamo. Pljacka!


A šta to plaćamo?
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 17:12 - pre 126 meseci
Citat:
Lazar-I: A šta to plaćamo?


Trenutno placamo ono sto placamo. Problem sto cemo i dalje placati isto, a imamo "srecu" zvanu juzni tok. Nema potrebe da mi odgovaras...
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju27.11.2013. u 17:18 - pre 126 meseci
Citat:
yolja624:
A tu tvoju "energetsku sigurnost" je imala i Ukrajina, ali kad se pocela da priblizava EU, ta "sigurnost" je postala "nesigurna" I znamo da i Srbija ide ka EU, pa ce vjerovatno tim putem krenuti i kaobajagi "energetska sigurnost".
Ukrajina ima energetsku sigurnost a to znači da ne zavisi ni od koga, sve dok izmiruje svoje obaveze prema dobavljaču.
A tu nastaje problem, pogotovo u sredinama koje su sklone da sa jedne strane potkradaju sami sebe a sa druge ne žele ništa da rade. Takve sredine/pojedinci pre ili kasnije potpadnu u dužničko ropstvo, prema bankama, klubovima poverilaca, isporučiocima energenata i sirovina..
Osim prirodne i nacionalne povezanosti, Ukrajinu za Rusiju vežu i silna dugovanja, no sve bi se to moglo i prevazići kad bi ima Zapad davao nešto više od moralne podrške na putu ka EU. Što reče njihov premijer:
Citat:
The last straw that broke the camel’s back was the IMF’s position,” Azarov said. “They offered to provide us with a loan equal to what we have to repay them. At the same time they demanded to double utility prices, freeze salaries, and cut budget spending.”

:-)
Save time... see it my way.
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Izgradnja Južnog toka kroz Srbiju
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46915 | Odgovora: 247 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.