Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 42253 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?21.01.2014. u 11:37 - pre 125 meseci
Citat:
Zarko Silic: Svi zaradili. Hm?

Jedino je nejasno zasto onda trgovci polovnjacima beze od Japanaca kao djavo od krsta?!

Verovatno su gadljivi na zaradu :D

Moj auto i jeste kupio trgovac, malo ga sredio (izlupao sta se moglo ispraviti, zamenio stopaljke i ofarbao, daleko od besprekornog) i prodao za 1800€ vise...
Nedelju dana kasnije me je zvao kupac da prevede auto.

Priznajem bilo mi malo krivo, ali opet on je imao semu kako jeftino da ga sredi, ja nisam...

Sto se trgovine polovnjaka tice, moje je misljenje da se trguje sa onim sto je povoljno, dostupno i donosi najlaksu zaradu, a japanci su em optereceni dazbinama, em manje dostupni u okolnim zemljama.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?21.01.2014. u 12:12 - pre 125 meseci
Ono od cega "beze" preprodavci, to i treba kupovati. Znaci da nemaju besomucne zarade, i da se nudi realnu robu za adekvatne pare..ne moze PROSTIJE..

A zasto sam ja uzeo bubu, to valjda nije u redu da sedamnaesti put objasnjavam...svakako da nije razgledan kvalitet, vec izgled i zelje (razmazene)vlasnice.

To sto ga ja vozim, odrzavam, i psujem ...spiskove iscitavam vec osmi krug...to su posledice..:)

Iskreno, ispao sam konjina, verujuci u telalenja povrsno, ne upustajuci se u razmatranja realnog kvaliteta, i nadajuci se da je bar deo marketinskih lagarija istinit..i bio je, ali strasno mali, zanemarljivi deo..
Cak sam zanemario i smesne omaske koje su se drugima desavale, sluzilo je za salu i zabavu..dok se nije "vratilo"..po glavi i po dzepu...

Pride, posmatrajuci vozila malo ozbiljnije, osamaren losim iskustvom, primetio sam da nije sjajna situacija ni medju "japancima". Imaju neki svoj "imidz", koji vec pomalo odudara od onoga sto mi je simpaticno, delovi su im kvalitetniji od evropskih(tehnoloski), ali je evropa sa cenom(zastitnim taksama) izasla van smisla, pa vozila nisu bas povoljna, kao na drugim meridijanima. Plus nasi alavci, koji gube dane u salonima, i zele "evropske" plate...

I nakon opsteg posmatranja, za nase uslove, standard i kolicinu preprodavaca(svih fela, koji su se nakacili da sisaju krv potrosacima auto industrije), italijanska vozila su idealna. Sve ostalo su varijante, sa "posebnim" potrebama ili prosto prilikama za kupovinu...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?23.01.2014. u 22:46 - pre 125 meseci
Odakle ti ti biseri?

Golf 4 je druga generacija losih vozila(nakon tesko popljuvanog G3, koga su i nase novinarske slihtare kritikovale), pravljnih da ustede sto vise u proizvodnji.

Sledio je najkompleksniji od svih Golfova, u seriji, Golf 5, prakticno najslozeniji i najbolji golf ikada, jedina "usteda" koja je radjena je proizvodnja u jeftinim lokacijama(Kina, Meksiko), pa i tada je bio (pre)skup za proizvodnju. Mala zarada je razjedala VW.
G6 je neuspeli fejs lifting i pokusaj poboljsanja palete motora. Pokazalo se da i dalje lutaju(zbog tezih problema sa motorima, sto je pretilo da narusi poljuljani imidz), gasenjem doticne palete,
I polako se krenulo ka "modularnom" golfu 7, kojem je koncepcija okrenuta jeftinoci proizvodnje(ne samo G7 vec i nekoliko modela, prakticno se razlikuje samo spoljni lim i dizajn plastika enterijera), moduli su sada za veci broj primeraka, vozilo tezi koncepciji(davno odbacenoj na zapreminama ispod 2 litra) ekologije, gasenjem par cilindara, sa modularnom paletom modularnih motora, kojima su vec poceli da skidaju skuplje delove(superpunjac)...za istu cenu proizvoda..

Tako da je G5 korektan izbor, nije nepodobno da je na listi, ali svakako bi trebalo razmotriti konkretno vozilo, kada je polovnjak u pitanju, a manje glavobolja ce sigurno praviti Focus...
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
*.pool.mediaWays.net.



+6 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?02.02.2014. u 22:12 - pre 124 meseci
Evo update sa moje strane:

posto se zbog nekih poslovnih prilika polaganje vozackog u DE malo oduljilo, imao sam vremena i da se "predomislim" i ipak odlucim za nekog karavana.

Auto jos nije kupljeno, ali ovo mi je n1 izbor trenutno

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=242661771&asrc=st


Btw, gledajuci ova auta iz naslova stvarno sam dosao do zakljucka da je Golf V za 5k sa dobrim dizel motorom skoro nemoguca kupovina, Focus i Astra su super, ali nikako mi se ne svidjaju u karavan verziji (Vectra je nesto bolje recimo, mislim meni licno).

Ima li netko generalno iskustva sa Mazdama, pogotovo sa 6-icom? Gledam dijelove i cijene, manje vise sve se to svede na isto koliko vidim?
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 06:16 - pre 124 meseci
O autu ti ne mogu reci bas nista ,samo bi te pitao sta znaci 5390€ a sta 4990€.Kes?Ona sjajna plastika na motoru me potseca na nase preprodavce(ako se i tako mogu nazvati).
Nema kozu :(.Zasto ne Vekktra,mladja 3 godine,VELIKI karavan.Recimo ova za manje para.
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=243350084&asrc=st

Ta kilometraza za mazdu je garantovana?Kakvi su servisi,cene i sta je odradjeno?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 08:30 - pre 124 meseci
Rdja, rdja, rdja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 08:47 - pre 124 meseci
Obrati pažnju na DPF, zamena je par hiljada evra i to je najčešći razlog niske cene.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 09:26 - pre 124 meseci
Citat:
Sapphire:Gledam dijelove i cijene, manje vise sve se to svede na isto koliko vidim?


Odakle ti ova ideja?

Citat:
jnk:
Obrati pažnju na DPF, zamena je par hiljada evra i to je najčešći razlog niske cene.


Kako mislis da obrati paznju?

Gatanjem?

Ovo je valda jedini motor (Mazdin) kod koga se na svakom malom servisu trebaju promenuti svi grejaci. Nije skupo, jedno 800 eura pride
Ako se to ne uradi, a obicno se ne uradi, vek trajanja tom motoru je otprilike koliko i vek trajanja jednom Mitsubichiu benzincu iz generacije Golfa 4.
120.000 kilometara i dovidjons i sasvim je razumljivo zasto je kao polovnjak, za "istu" ocuvanost kao sto je ovaj sa oglasa, duplo jeftiniji od Golfa 5

Edit: "Mazdin"

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 03.02.2014. u 12:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 09:39 - pre 124 meseci
PS

Za dizel ces platiti jedno 200 evra vise aime poreza na zagadjenje nego sto bi ga platio za benzinca. Ako ne prelazis neku veliku km, dizel ti se ne isplati, pored potencijalnih problema s njim.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 10:00 - pre 124 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
O autu ti ne mogu reci bas nista ,samo bi te pitao sta znaci 5390€ a sta 4990€.Kes?Ona sjajna plastika na motoru me potseca na nase preprodavce(ako se i tako mogu nazvati).
Nema kozu :(.Zasto ne Vekktra,mladja 3 godine,VELIKI karavan.Recimo ova za manje para.
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=243350084&asrc=st

Ta kilometraza za mazdu je garantovana?Kakvi su servisi,cene i sta je odradjeno?


Ova Vectra je ofucana najstrasnije samo sto je tako fotkana da se to ne vidi na prvi pogled. Da li namerno ili slucajno, lik nije fotkao ono najzanimljivije, ali i ovako, iskusan kupac moze uociti ofucanost. Kolometraza je za najmanje 100K poterana u nazad, ako je samo toliko.


Kao kompromis svega po malo:mladog vozaca, cene registracije, lakoce odrzavanja, prostora (karavan) i udobnosti, potrosnje i performansi ja bih predlozio ovako nesto

http://suchen.mobile.de/auto-i...00&negativeFeatures=EXPORT


Auto treba gledati da se kupi kod servisera, dilera koji daje garanciju i po mogucnosti da je od prvog vlasnika




[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 03.02.2014. u 11:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 10:15 - pre 124 meseci
@Sapphire

Bacio sam pogled na pocetak teme i video da se interesujes za to koliko je svez TUEV pouzdan pokazatelj stanja auta. Moje misljenje je da je bolje da TUEV bude sto sveziji jer to pokazuje da su vitalni sklopovi poput sistema za upravljanje i kocenje ispravni. Medjutim, svez TUEV ti nece reci da li je auto lupan, da li je vracana kilometraza, da li je motor na izdisaju itd itd. Ono sto tebi treba je ADAC voll gebrauchtwagenscheck, kosta oko 100* Eur za sta dobijes detaljan pregled od strane nezavisnih(:)) profesionalaca kompletnog auta. To uklucuje stanje limarije, laka, motora, elektronike, kocionog sistema, sistema za osvetljenje, za upravljanje itd itd. Ovo je moguce izvesti pre kupovine i to tako sto ti sam vozis auto. Prijatelj i ja smo upravo tako za njegovu suprugu pre par nedelja kupili jednu A klasu gde je sa prodavcem napravljen ugovor, data kapara i mi smo oterali auto bez njega u ADAC ovde u Minhenu gde su ga pretresli uzduz i popreko. Ukoliko ADAC da negativnu ocenu, odnosno neki od kriticnih sistema nisu u redu, prodavac mora da vrati kaparu. U nasem slucaju sve se zavrsilo na obostrano zadovoljstvo jer je ADAC potvrdio nasu procenu da je auto kao nov. U pitanju je 9 godina stara A klasa presla 75k Km koja je placena 4k Eur sa manjim ostecenjima od grada :)

Sto se samih auta tice, moj ti je prijateljski savet da ako kupujes auto ovde u DE i planiras tu da ga vozis, da razmislis dobro pre nego sto pomislis da za male pare(ca 5k eur) mozes da kupis dobar dizel karavan mladji od 10 godina. Ako vec mora da bude karavan i jos dizel, za te pare bolje lovi stariji nemacki auto. Ima ih super ocuvanih s kraja devedesetih za te pare.

*Nisam siguran da li je ovo cena ako nisi ADAC clan, treba proveriti
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 10:35 - pre 124 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Ovo je valda jedini motor kod koga se na svakom malom servisu trebaju promenuti svi grejaci. Nije skupo, jedno 800 eura pride


Kako to, kad Nemac kaže da je procedura za zamenu grejača sledeća:
otvoriti haubu, skinuti plastični poklopac motora, priključke za grejače i samo ih odvrnuti.



Nisu spomenuli razbušivanje...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 11:03 - pre 124 meseci
Moj post vezan za zamenu grejaca, odnosio se na Mazdin MZR CD motor, a ne na Fiatov u Opelu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 11:48 - pre 124 meseci
Budimo ozbiljni,nismo deca.;).Ne taj model,koji si ti nekako zakljucio da je los,nego kao model karavana.Isto kao Mondeo,pa passat itd.
To je karavan,a igracke kao golf,focus,megan su samo abortusi necega sto se zove karavan.Stvar ukusa ali i PROSTORA!.
Isto vazi i za novi golf karavan,cemu bacanje lima.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
*.pool.mediaWays.net.



+6 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 19:29 - pre 124 meseci
@ oko skopoce dijelova: http://www.daparto.de/. Nisam bas mjerodavan da sad objasnjavam sta sam protumacio da je jeftinije a sta skuplje :)

@ Lavlja_Jazbina: Hvala na preporuci, ali iskljucivo gledam händler-e znaci ne zelim privatno sad kupovati. Znam da to nije neka ogromna razlika u sigurnosti ali barem mi se ne moze desiti ovo: https://www.youtube.com/watch?v=9ov4TlKlCog (pogledati sami kraj klipa)



Citat:
tdusko: @Sapphire

Bacio sam pogled na pocetak teme i video da se interesujes za to koliko je svez TUEV pouzdan pokazatelj stanja auta. Moje misljenje je da je bolje da TUEV bude sto sveziji jer to pokazuje da su vitalni sklopovi poput sistema za upravljanje i kocenje ispravni. Medjutim, svez TUEV ti nece reci da li je auto lupan, da li je vracana kilometraza, da li je motor na izdisaju itd itd. Ono sto tebi treba je ADAC voll gebrauchtwagenscheck, kosta oko 100* Eur za sta dobijes detaljan pregled od strane nezavisnih(:)) profesionalaca kompletnog auta. To uklucuje stanje limarije, laka, motora, elektronike, kocionog sistema, sistema za osvetljenje, za upravljanje itd itd. Ovo je moguce izvesti pre kupovine i to tako sto ti sam vozis auto. Prijatelj i ja smo upravo tako za njegovu suprugu pre par nedelja kupili jednu A klasu gde je sa prodavcem napravljen ugovor, data kapara i mi smo oterali auto bez njega u ADAC ovde u Minhenu gde su ga pretresli uzduz i popreko. Ukoliko ADAC da negativnu ocenu, odnosno neki od kriticnih sistema nisu u redu, prodavac mora da vrati kaparu. U nasem slucaju sve se zavrsilo na obostrano zadovoljstvo jer je ADAC potvrdio nasu procenu da je auto kao nov. U pitanju je 9 godina stara A klasa presla 75k Km koja je placena 4k Eur sa manjim ostecenjima od grada :)

Sto se samih auta tice, moj ti je prijateljski savet da ako kupujes auto ovde u DE i planiras tu da ga vozis, da razmislis dobro pre nego sto pomislis da za male pare(ca 5k eur) mozes da kupis dobar dizel karavan mladji od 10 godina. Ako vec mora da bude karavan i jos dizel, za te pare bolje lovi stariji nemacki auto. Ima ih super ocuvanih s kraja devedesetih za te pare.

*Nisam siguran da li je ovo cena ako nisi ADAC clan, treba proveriti


Pa TÜV je meni pokazatelj koliko si i sam napisao. Hvala za ADAC, nisam znao da oni rade te testove. Nasao sam isti centar ovdje u Nürnbergu pa cu definitivno odvesti kad budem kupovao. Btw, 80€ je za clanove ADAC-a ;)


Da produzim topic, i u vezi benzinaca, sta mislite na ovo:

Mazda 6 1.8 Benzin

Istina je da benzin moze biti dobar gledajuci porez i odrzavanje.

Zna li itko protumaciti sta je ovo "R" na ovome testu karoserije (pise da je imalo auto nekih problema sa korozijom, jbg 10+ godina ima) ali opet "mala" je kilometraza (ima knjigu odrzavanja i servisa). Sta kazete?

My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 19:44 - pre 124 meseci
Samo se jedan (onaj manji i finansijski bezopasnijih) aftermarket delova moze gledati i kupovati na ovakav nacin. Postoje i oni drugi, maligni delovi koji se moraju kupovati u originalu sto ume biti veoma bolno.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 19:44 - pre 124 meseci
Citat:
Sapphire:

Zna li itko protumaciti sta je ovo "R" na ovome testu karoserije (pise da je imalo auto nekih problema sa korozijom, jbg 10+ godina ima) ali opet "mala" je kilometraza (ima knjigu odrzavanja i servisa). Sta kazete?

Nisam video da to negde u piše u oglasu. Citiraj taj deo ili postavi sliku.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 20:19 - pre 124 meseci
te mazde generalno imaju problem sa rdjom, ne znam kakav je tehnicki da li moze prodji za godinu dve ili ga moras posle baciti prodavati negde i stvoris sebi obaveze,
vozio sam kromu mogu ti reci od astre mnogo bolja, razmisli o njoj.
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
*.pool.mediaWays.net.



+6 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 20:48 - pre 124 meseci
Citat:
deki111: Nisam video da to negde u piše u oglasu. Citiraj taj deo ili postavi sliku.


Medju slikama, 11/11. Sa desne strane je inspekcija karoserije koja se radi na 10. godinu. Ispod je stavljeno veliko slovo R, sto mozda moze da znaci Rost (Hrdja) ali da nema konkretnih mjera. Posto je ovo napravljeno sa 117.000, a auto trenutno ima 118.000 to moze znaciti da ga je vlasnik bas zbog ovoga odlucio prodati. Sad ono sto mene zanima je koliko je to stvarno problem, jer nasao sam dosta izvora po Internetu da mnoge Mazde imaju s ovim problema, ali isto tako da mnogi voze vec dugi niz godine BEZ tih problema. Jos zanimljivije pitanje je cak ako se ovaj problem i pojavi, da li to ulazi pod obavezni warranty (ako je samo prelakirao hrdju to se moze protumaciti kao namjerno prikrivanje umjesto konkretnog popravljanja).
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?03.02.2014. u 21:07 - pre 124 meseci
Pre kupovine treba dobro otvoriti oci i pregledati sve pazljivo. Obratiti paznju na ove detalje kod Mazde 6


http://tekniikanmaailma.fi/s/f/editor/images/2233572.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0924.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0938.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0936.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0932.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0931.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0929.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0927.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0940.jpg

http://i742.photobucket.com/al...zda%206%20rotting/IMG_0939.jpg

Narocito je ugrozena generacija 2003-2007. zbog loseg i agresivnog lepka koji je koriscen prilikom sklapanja limarije, a koji izaziva galopirajucu koroziju. Brzu nego sto je ona kod Stojadina
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: VW Golf V vs Opel Astra vs Ford Focus vs ??? --- do 5000€?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 42253 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.